2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Birsey soracagim..

Ben gerek gormedigim icin mama sandalyesi almamistim. Oturtur yediririm, nasil olsa yuruyunce oturmuyrlar gezerek yiyrlar kisa sure icin de gerek yok demistim... Alsam mi kararsiz kaldim..

Bir de oto koltugu baktik bugun. Az kaldi o da lazim diye. Var mi tavsiye edeceginiz birsey?
Konforlu mama sandalyeleri var bebekten bebeğe değişiyor tabi ben basit bişi almıştım bi süre sonra kullanmadık. Sonra abisibe chicconun portatif mama sandalyesini aldım. Masada bizimke rahat yesin diye. 60 tl kadar fiyatı. Belki ana kucağından sonra ona geçeriz

Konforlu mama sandalyeleri var bebekten bebeğe değişiyor tabi ben basit bişi almıştım bi süre sonra kullanmadık. Sonra abisibe chicconun portatif mama sandalyesini aldım. Masada bizimke rahat yesin diye. 60 tl kadar fiyatı. Belki ana kucağından sonra ona geçeriz
Bu mama sandalyesi de sonra portatif oluyormus. Masa da bizimle yiyebilmesi icin. Tabi ben cok anlamiyrm henuz ilk bebek olunca

Bir de cnm hemen baktim netten 92 tl diyr.
6+ diyr. Cidden 6.aydan itibaren rahatca kullanilabiliyor mu? Sandalye uzerine mi koyuyorsun bunu?

Birsey soracagim..

Ben gerek gormedigim icin mama sandalyesi almamistim. Oturtur yediririm, nasil olsa yuruyunce oturmuyrlar gezerek yiyrlar kisa sure icin de gerek yok demistim... Alsam mi kararsiz kaldim..

Bir de oto koltugu baktik bugun. Az kaldi o da lazim diye. Var mi tavsiye edeceginiz birsey?

BEniM koca çocuğa alinan oyuncak, besik, mama sandalyesi, puset tarzi seyleri Gereksiz gordugu icin en ucuz alternatifler sunuyor bana sagolsun :) Kizima ikea'nin mama sandalyesini almistik 35 tl birseydi. Uc sene kullandim. Dandini bir sey ama hem yer kaplamiyor hem de is goruyor. Ayaklarini söküp saklayabiliyorsun da. Oğluma da onu kullanacagim. Ama tam oturabilmesi gerekiyor.
Araba koltugu onemli. Yatabilirolmasina dikkat et canim. Bizim koltuk yatmiyor malesef cocugun basi dusuyor uyuyunca falan sıkıntı oluyor.

Mama sandalyesini ben coktandir kullanmaya basladim tabi kademwli oldugu icin mutfakta kahvaltilarimiz rahat gecio boylece yemek de yaparken uyuya bile kalabilio buyuk kizimdada uzunca bi sure kullanmistim hem cok da maliyetli bisey dwgil...
Birsey soracagim..

d

Canım geçen hafta bizde emmiyorduk, 5 saat aç kaldı, zorla meme verdin almadı biberonla ısıttım yine almadı mama denedim yine içmedi 50 cc sütü kaşıkla içirdim sonra istemedi en son pes ettim uyumadı da, çok ağladı zor susturdum çok berbat bir haftaydı benim için.. Sonraki Günler'de sürekli meme ile yanına gitmedim bıraktım iyice acıksın sonra red etmesin bende gerilmeyeyim diye.. Işe yaradı galiba şimdi yeni yeni düzene girdi daha iyi emiyor, böyle bir dönem var galiba bizimki de 4 ay 10 günlük şu an. Son 3 gündür de gece uyanınca memede kalmak istiyor yerine koyunca huysuzlanıyor memede uyumayı istiyor sabaha kadar mücadele ediyorum sonrasinda bende uykusuz olduğum için yanıma alıyorum mızmızlqnjnca hemen memeyi sokuyorum ağzına. her yerim tutuldu resmen.
Uyku için biz de mücadele ediyoruz her akşam ve benden ayrı uyumak istemiyor suan zaten memlekette yız ayrı Bi yatağı da yok sabaha kadar ih dese ağzında meme napalım..babayı da attık oturma odasına yoksa tek kanepeye sigmiyoruz 3 kisi..
Sonra sabah tutulmuş şekilde kalkiyorum. .ama hanfendi nin keyfi yerinde:)

Gezmeye alismis cnm. Benimki de evde ciyir ciyir, disari cikinca beyfendi resmen..5 dakika emip birakiyr. Yarinda 5 aylik olacak. Yine bi donem mi acaba bu yasadiklarimiz bilemedim.
O değil de memlekette yine çok fena kucağa alıştı bizimki 3 günde yerde 5 dk durmuyo zaten bırakan da yok yere bi onda bi onda kucaktan kucağa geziyoruz gülücükler saciyoruz yere konduk mu çığlık atiyoz:KK43:
Eve dönünce yandım yine :KK43: uf zaten sıkıldım bile tatilden size de böyle oluyor mu önce gideyim die bekliyorum gelince de sıkılıyorum zaten eşimle bi senelik tartismamizi yaşıyoruz bi gelmede çok gergin geçiyo hiçbişey anlamıyorum tatilden falan..yok Sizinkiler yok bizimkiler orda şu kadar kaldık burda daha çok kaldık öff bıktım artık yaa:KK47:

Merhaba canlarim .....

Beni ne kadar ozlediniz dogru soleyin :KK66:) walaa ben cok ozledim sizi elim gitti telefona die bi sarki warya hep oylediniz bnm icin ama...duru ii degildi agresif huysuz kusmuklu sacma sapan huylari olan bi kizla ugrastim tatil boyu haliyle de esimlede kotu olan aramiz cok duzelemedi surekli bi aglama sesi esliginde...

Duru corbaya basladi meywe puremiz duzene girdi birde pirinc unlu kasik mamali tahilli cesit cesit muhallebilerimiz eklendi arrik yesin ya ne istiosa yesin yani emzircem die psikolojim bozuldu kendimi emzirdigini soyleyen annelerle kiyaslicam die anneligim en guzel donemleri burnumdan geldi naparsam yapim acta biraksam her biberondan oncede wersem uyku halindeken sabah ve gece haric emziremiom artik bende baslattim ek gidalari emsin die beklerkwn cocuk kalcak vitaminsiz...

İste bole sizi de okucam yawas yawas kizlar tekrar selam...

O değil de memlekette yine çok fena kucağa alıştı bizimki 3 günde yerde 5 dk durmuyo zaten bırakan da yok yere bi onda bi onda kucaktan kucağa geziyoruz gülücükler saciyoruz yere konduk mu çığlık atiyoz:KK43:
Eve dönünce yandım yine :KK43: uf zaten sıkıldım bile tatilden size de böyle oluyor mu önce gideyim die bekliyorum gelince de sıkılıyorum zaten eşimle bi senelik tartismamizi yaşıyoruz bi gelmede çok gergin geçiyo hiçbişey anlamıyorum tatilden falan..yok Sizinkiler yok bizimkiler orda şu kadar kaldık burda daha çok kaldık öff bıktım artık yaa:KK47:
Cnm benimki de herkesle oynamatan oyun delisi oldu. Surekli oyun istiyr. Hem kucagimda tasiyip hem nasil oyun oynayacagim bilemiyrm.
Bizim iki sulede Ankarada. Tabi bizde. Ben de bayramlari sevmiyrm. Esim degilde esimin tarafi yuzunden. Eee ne zaman geliyrsunuz yok durun gitmeyin, su amcanda bekler vs vs vs...sanki benim sulalem yok da hep o tarafi gezecegim bunaltici. Esimle anlastik. Son 2 gun kimseye gitmedik kimseyi de kabul etmedik.

Birsey soracagim..

Slm cnm
Ben mama sandalyesini tamamen unutmuşum
10 gün önce mama sandalyesi geldi aklıma
İhtiyaç duymaya başlamıştım artık
Dün eşim mama sandalyesiyle yürüteç almış
Yürüteç için henüz erken bence,odasında duruyor
Mama sandalyesini kullanmaya başladık bile

Amman dikkat edin. Benim uyumayan kuzu bebek arabasinda pispislayinca uyuamaya basladi. Tabi 20 dk.filan. ben de uyanmasin diye bazen kemerini baglamiyrdum nasil olsa daha hareket etmiyr diye. Demin de uyuttum sadece 1 dakikaligina wc ye gidip geldim ki arabada yan donmus, kenara tututanarak neredeyse beline kadar inmis asagi..son anda yakaladim desem yeridir. Bir daha mi tovbe... size de diyeyim dedim.

Mama sandalyesi bilgileri icin tesekkur ederim. Daha ek besin hic vermiyrm ben..o nedenle sanirim 6.ayda ancak kullanacagiz gibi. Bize satici bayan Kanz onerdi. Bu kademeli yatan ve daha sonrada ayrilip masaya konabilenlerden.

Ee kizlar bayraam bitti tatil de bitti. Dönün topige hadi bakalim :)

Ali rekor kiriyor uc saattir uykuda. Canim sıkıldı tek başıma uyandircam da huysuzlanir diye ellemiyorum.

Yahu ne guzel masallah yavrulariniz pek hareketli. Bizimki 20 mayis dogumlu totosunu kaldirip dönmüyor bile sipa.

Yahu ne guzel masallah yavrulariniz pek hareketli. Bizimki 20 mayis dogumlu totosunu kaldirip dönmüyor bile sipa.
Sorma yavrum. Masallah hareketleri guzel ama insani da yoruyr cunku 1 dk yalniz birakmaya gelmiyr. Cogu zaman wc ye bile beraber bebek arabasiyla gidiyrz :KK66:
8 mayis dogumli benimki de. Bugun 5.ay bitti dedi ve basladi bu hareketlere cnm. Daha sakindi aslinda. Simdi afacanlik yapiyr.

Birsey soracagim..

Cok uzun suredir mama sandalyesini kullaniyorum..
Cunku 3 kademeli,tekerlekli ve yukseklik ayari sadece yemek yerken kullanmak icin kisitlanmamis..
Mama masasi kismini takmadik daha,onunde kaymasini engelleyecek bir aparat var..
Biz yemek yerken uyaniksa Sezen'de eslik ediyor bize masada..
Ben mutfaktayken fln yanimda,muhabbete devam :)
Geziniyor olmasi mukemmel birsey hazirlanirken vs..Gecen evi viledalarken beraber gezdik :))))

Cunku 3 kademeli,tekerlekli ve yukseklik ayari sadece yemek yerken kullanmak icin kisitlanmamis..
Mama masasi kismini takmadik daha,onunde kaymasini engelleyecek bir aparat var..
Geziniyor olmasi mukemmel birsey hazirlanirken vs..Gecen evi viledalarken beraber gezdik :))))
Ben de bebek arabasiyla yapiyrm ayni seyleri :KK66:

Bizde senin önerilerinle mama sandalyemizi dün aldık cnm
Diger topikte sana gösterdigim markayı eşim begenmemiş
Kraft almış.İlaydada bende çok sevdik
Hatta İlaydayı mama sandalyesine oturtunca sevinç çıglıkları attı bize bakıp:-)

Selam canlar;
bayram tatilinde buralara ugrayamadım malum hepimizde aynı bayram gezmesi el öpmesi misafir gelmesi yorgunluk argınlık . 5 Günlük tatilde yalnızca dun ögleden sonra birazcık eşimle birbirimize vakit ayırabildik hava güzeldi güneşi görünce dayanamadık , Tuzla sahilde güzel bir balıkçıya gidip yemek yiyebildik , nasıl tatlı geldi size anlatamam .
Sonraysa koştur koştur eve paşamın uyku saatı geldi diye .
Bu arada artık bebekle dışarı çıkmak oldukça zorlaştı. Eskiden biraz sıcak su biraz mama bir biberon alıp dısarı cıkardım yada uygun bır yer bulup emzırırdım , şimdi işler değişti dün dışarı çıkarken onada yemek çantası hazırladım , meyvesi , yogurdu , çorbası , suyu ...
Biz yemek yerken onada corbasını hazırladım bır yandan , sıcak suda ısıt, kaşık kaşık yedır mama ile biberona yada emzirmeye hiç benzemiyor :) Bu ara geçiş dönemi biraz zorlu tam oturamaz kasıga tam alışkın degıl gıdaya yenı başladık hadı bakalım ...
Bende tüm ek gıdalara başladım , şükür sütten mamadan daha iyi yiyor diyebilirim .
Ögeleden önce meyve püresi + ögleden sonra sebze püresi + akşam üzerii yogurt kalan tüm zamanlarda ise mama meme allah ne verdiyse ...
Mama sandalyesi ve yürüteç konuşuluyor , sandalyenmiz var kullanıyoruz çok memnunuz .
Ben yürüteçlerin avrupada yasaklandıgını bebekler ıcın cok saglıklı bulunmadıgını okumuştum. Açıkçası eskiden beridir de pek sevmem yürüteç almayı düşünmüyorum yerne hoppala diye bir şey var . Onadan almayı planlıyorum aramızda tecrübeli anneler var daha önce kullanan varmı ? Tavsiye eden olur mu ?

Öpüyorum canlar görüşmek üzere

X