2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Iyi eglenceler..cok gul..
Ben yastim hic kullanmadim. Ama kucagima yatirmaya calistigimda, oturmaya calisiyr..biraz zorlaniyrm ama oturtmuyrm.
Oturmak istiyorsa engellememelisin bence kaslarını güçlenmesi gerekiyor bu da ancak hareket ederek olabilir.Bebeğe destekle ne yapmak istiyorsa müsade edilmeli diye düşünenlerdenim.bebişlerimiz 5. ayı dolduruyorlar destekle oturabilecek yaşa geldiler.İstersen doktora danış hem için rahat etmiş olur.

Kızlar bebisleri kac saatte bi uyutuyosunuz? Bebegin verdiği isaretlere bakarak mi uyutuyorsunuz? Yoksa uyanik kaldigi saate bağlı olarak mı ?

Sabah 6bcukta uyandik. Yani sevgili kızım tarafından uyandirildm..:KK33:

9a doğru uyuttum. 10da zil calinca uyandi..

Öğlen 1bucuk gibi yine uyuttum, yarim saati geçmedi bu defaki uykusu..

Yani toplamda 9 buçuk saattir iki saati geçmeyen uykuu..

Normal mi yahu bu kadar az uyumalarııı anlayamıyorum:KK35:

Esim az önce aradi " hala mi uyumadi, bi kadinlar kulubune sor bakalim" diyoo:-):-)

Oturmak istiyorsa engellememelisin bence kaslarını güçlenmesi gerekiyor bu da ancak hareket ederek olabilir.Bebeğe destekle ne yapmak istiyorsa müsade edilmeli diye düşünenlerdenim.bebişlerimiz 5. ayı dolduruyorlar destekle oturabilecek yaşa geldiler.İstersen doktora danış hem için rahat etmiş olur.
Destekli de olsa 6 aya kadar dr oturtma dedi. O nedenle oturtmuyrm. Onun harici yatarak her istedigini yapiyr

Kızlar bebisleri kac saatte bi uyutuyosunuz? Bebegin verdiği isaretlere bakarak mi uyutuyorsunuz? Yoksa uyanik kaldigi saate bağlı olarak mı ?

Tahmini uyanik kalma araliklari az cok ayni Sezen'in..Ama saat olarak duzenli degil yani bugun 2 de uyuyor oluyorken yarin olmayabiliyor..Isarette veriyor ee ee diyor uykusu gelince bende dalmasina yardimci oluyorum..
Cocuk az daha yorulsun uyur diyorar ya aslinda ilk esnemeden sonra uyumasina yardimci olmak gerekirmis yoruldugunda aglamaya basladiginda artik cok gecmis dalmasi daha zor oluyormus..

Kızlar bu cins kvler ve cins kocaları okuyunca aklıma ne geldi: belki bu kvcikler zamanında normaldi sonra cins kocaların elinde kafayı sıyırıp bu hale geldiler :KK66: geleceğimizi görür gibiyim hahahaa
Kızmayın bana. Evdeki cinsten acık sıyırdım sanırım. Öküz sinirli kibirli inat bencil ukala sevimsiz sevgisiz anlayışsız tembel hantal düşüncesiz bi adamla yaşıyorum da

Oyy :) Bir kiz anasi olarak ilerde evlenince zorlanmasin diye simdiden yardimci ol kucuk adamlarina..Malum gelinin,torunlarin vs var isin ucunda :))))

Kızlar geçen trtde bitki derneği başkanı mıdor bi adam 2 yaş altına pek bitkileri tavsiye etmem dedi. Bi de dişler için jel tabsiye edilmiyor hurma srün acısını alır dediler bi yerde. Tvde bi uzman yani.

Bende dun arastiriyordum..
Kehribar oneriyorlar dis cikarma doneminde..Ozel kolyeler var ama esi onlar sıkıstırılmis sekilde diyor,o kadar ucuz olmasi imkansizmis tanesi 25 liraya fln tekabul ediyormus aslının..
Bide atesli donemlerde hastaliklarda iyilestirme ozelligi olarakta Mercan oneriliyor..
Bir de dedigin gb hurma :)
Ne cok sey ogretti bize bu minikler ve bizler birbirimize :)

Kızlar muz nasıl yedirmemi tavsiye edersiniz.
Miktar vs ? Hazırlanması ? Haslanmali mi

Benimde bilgim yok ama direk muz dusundurdu acikcasi..Hazım konusunda haslansada sorun olmuyor mu ki?
Yani bunu sana oneren kimse bunlar hakkindada bilgi verdiyse bilmek isterim acikcasi..

gündüz toplamda 1 saat uyuyor gecede emmek için uyanıyor 4 saatte bir. uyku için herhangi bir saat düzenimiz yok ama gece uykusu için en geç 7:30 da uyumuş oluyor.Sabah 5 te kesinlikle uyanıyor 7 gibi tekrar uyuyor 9 da kalkıyor ondan sonra akşama kadar 3 veya 4 bölümde en az 10 dk en fazla 25 dk uyuyor.Uykusu geldiğinde kucağımdaysa eğer kafasını omuzuma yatırıyor.Yatıyorsa mızıl mızıl kucak istiyor.
Ay masallah aksam 7 bucukta gece uykusumu bize cok uzak hayal gibi.

Kızlar bu cins kvler ve cins kocaları okuyunca aklıma ne geldi: belki bu kvcikler zamanında normaldi sonra cins kocaların elinde kafayı sıyırıp bu hale geldiler :KK66: geleceğimizi görür gibiyim hahahaa
Kızmayın bana. Evdeki cinsten acık sıyırdım sanırım. Öküz sinirli kibirli inat bencil ukala sevimsiz sevgisiz anlayışsız tembel hantal düşüncesiz bi adamla yaşıyorum da
Çok mantıklı ama düşüncesi bile kötü yani öyle korkunç kaynanalara dönüşmemiz kocalarımıza bağlıysa yandık ki ne yandıkk:KK43:

Kızlar geçen trtde bitki derneği başkanı mıdor bi adam 2 yaş altına pek bitkileri tavsiye etmem dedi. Bi de dişler için jel tabsiye edilmiyor hurma srün acısını alır dediler bi yerde. Tvde bi uzman yani.
O jeller bildiğin anestezik etkisi olan kremler, Demir'e hiç sürmedim, Deren'e de süresim hiç yok.

Kızlar muz nasıl yedirmemi tavsiye edersiniz.
Miktar vs ? Hazırlanması ? Haslanmali mi
Muz için çok erken, hazmı çok zor
En erken 7. Ay diye hatırlıyorum

Sabah 6bcukta uyandik. Yani sevgili kızım tarafından uyandirildm..:KK33:

9a doğru uyuttum. 10da zil calinca uyandi..

Öğlen 1bucuk gibi yine uyuttum, yarim saati geçmedi bu defaki uykusu..

Yani toplamda 9 buçuk saattir iki saati geçmeyen uykuu..

Normal mi yahu bu kadar az uyumalarııı anlayamıyorum:KK35:

Esim az önce aradi " hala mi uyumadi, bi kadinlar kulubune sor bakalim" diyoo:-):-)

Zaten biri kullanıcı adımızı keşfetse, tüm hayatımızı okuyacak buradan:)

Psikologanne.....
Ve tabii ki İstanbul buluşmasına gelecek tüm arkadaşlar.....

Buluşma için bayram sonrasındaki ilk hafta pazar kahvaltısına ne dersiniz?
Yer olarak daha önce bir yoklama yapmıştık çoğunluk Anadolu yakasıydı.
Sayımız belli olsun, kalabalık durumumuza göre, kahvaltı için bir yerle anlaşalım, ne dersiniz?

Sadece anne sutu cnm. Gece en az 2 bazen 3 kez emiyr.
Kizimla aynı oglusunun doğum tarihi aslında ben 2 kez regl oldum ama 2 ay a yakındır olmuyorum geçen ay olcak gibi çok çok az oldu bida olmadı hamile olma ihtimalim aslında yok ama aklıma da gelmiyor değil.esime test alsan mi diorum naptik ki bebek olcak dio:oops: hem korunuyor hem de genelde kardes kardes uyuyoz:KK60:
Bu arada gece en az 2 kez kesin emziriyorum..
Bekleyeyim bakalım ne zman olcam..hala düzene giremedi deyip bekliyorum :KK22:

Kizimla aynı oglusunun doğum tarihi aslında ben 2 kez regl oldum ama 2 ay a yakındır olmuyorum geçen ay olcak gibi çok çok az oldu bida olmadı hamile olma ihtimalim aslında yok ama aklıma da gelmiyor değil.esime test alsan mi diorum naptik ki bebek olcak dio:oops: hem korunuyor hem de genelde kardes kardes uyuyoz:KK60:
Bu arada gece en az 2 kez kesin emziriyorum..
Bekleyeyim bakalım ne zman olcam..hala düzene giremedi deyip bekliyorum :KK22:
Benim lohusa kanamam uzun surdu cnm. Tam 47 gun. Diyrm ben 8 aylik adeti toptan oldum diye :KK66: pedden resmen pisik olmustum. Bir daha da damla bile olmadi. Gerci teyzem 9 ay olmamis. Ama annem 40 i cikar cikmaz olmus ama bir daha olmamis cunku ben gelmisim :KK66:) bi de 8 aylik dogmusum. Ohhhh.. abimle 1 yil bile yok aramiz :KK66:

Bebişler sadece anne sütü mü alıyor? Gece 1-2 kere emziriyorsunuz değil mi?
Regl olma ile emzirme arasındaki bağı anlamaya çalışıyorum da...

Benim kızım da sadece anne sütü aliyor. Sudan başka bisey vermedim desem yeridir. Şimdiye kadar birkaç defa elma suyu üzüm suyu falan tattirdim sadece.

Geceleri ortalama 2 en fazla 3 defa uyaniyor. Ama muhakkak uyanip emiyor.

Su anda emme araliklari uzadi ama ilk 3 ay memeye yapisik vaziyetteydik.

Ve ilk adetimi kırkım ciktiktan 10 gün sonra oldum.. Ve her ay oluyorum..
Sanirim ben istisnayim canim:)

Benim kızım da sadece anne sütü aliyor. Sudan başka bisey vermedim desem yeridir. Şimdiye kadar birkaç defa elma suyu üzüm suyu falan tattirdim sadece.

Geceleri ortalama 2 en fazla 3 defa uyaniyor. Ama muhakkak uyanip emiyor.

Su anda emme araliklari uzadi ama ilk 3 ay memeye yapisik vaziyetteydik.

Ve ilk adetimi kırkım ciktiktan 10 gün sonra oldum.. Ve her ay oluyorum..
Sanirim ben istisnayim canim:)
Çok ilginç, ben de oğlumda kırkım çıkar çıkmaz olup, sonra da her ay düzenli olmuştum.
Kızımda 5 ay bitiyor, olmadım henüz.
Ek gıdaya geçtik bu ay, emzirme sıklığım biraz da olsa azaldı
Acaba regl olacak mıyım bu ay diye tahmin yürütmek istedim ama tam bir bağlantı yok sanırım

X