2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
memlekete gittik hepimiz hasta oldukk :cry::cry: oglusumun burnu cok tikali.geceleri ozellikle hep agzi acik.ben idare ediyordum ihlamur adacayi sarimsak falan ama oglum da hasta olunca basladin antibiyotige :KK42: yoksa koydeyiz oglumun hastalik iletlerse goturcek dr bile yok yakinda.dua edin kizlar hemen iyileselim...
bide bugun dogum gunum.
17 gun once evlilik yildonumumuzu unutan esime baya cemkirdikten sonra bi hediye alabilmeyi u kez akil edebilmis yillar sonra.Allah bu adamlara azcik dusuncelilik versin ne diyiiyeyim.
Versin versin evet aynen benim eşimde yıldönümümüz u unutmustu 2 hafta sonra da doğum günümdu onu kutlamisti msj la..uzaktık çünkü birbirimize. .Geçenlerde telefonuna bakarken bir de ne göreyim watsapta küçük gorumcem le yazismis..gorumcem yazmış ki abi tulay ablanın Doğumgünü nu unutma sakin yarın tamam mı demiş o da aaa iyi dedin ya unutmuşum iyi hatırlattın yazmis:KK62: şimdi ne dersin sen bu kocaya:KK43:
Dedim onu bile kardeşin mi hatırlattı dedim bir de yok ya ben takvime eklemistim zaten hatirlardim alarm calinca dio yaa :KK57::KK61::mad:

Bebek arabasinda aglayan var mi peki ??? Ya da oto koltugunda??? Arabada yolculuk yapmakta bir iskence bizim icin :KK43: yanimda biri olmadan cocugu alip cikamiorum arkada agliycak diye odum patlio, birak onu bebek arabasiyla gezerkende yanimda biri olmazsa kucagima alip arabayi suremem ki:KK43: ayy nollcak boyle , niye boyle anlamiyorum kiiii
Alisiyor sakin aglayinca arabayi durdurma kucagina alma, altinin temiz karninin tok olduguna eminsrn surmeye devam. Cunku aglayarak isi kotarmaya basladiklarini anliyorlar. Araba koltuguna alisacak baska yolu yok. Bir de yakinda oturacaklar oturunca arabayi daha cok seviyolar, etrafi izliyorlar. Uyutmak icinde yururken bile hfif salla arabayi 1 geri minik, 2 ileri uzun gibi

Kizlar bizim dr 24 derece yaz da kis ta iyi dedi ben 24 25 derece de tutuorum yzda kista klimam da oldugu ici rahatiz o konuda fakat kitabta 19derece ii bi sicaklik dior...ama ben 19 dercede usuyen bi insanim yazinda cok soguk oluo oda die 24 ciwarlari ewimiz dogdugundan beri...

Ayrica kitapta yine dior ki el den ayaktan anlasilmaz usudugu vucud isisina bagli olan en ii isi anlama yontemi burun dior gercekten burnu soguk sicak falan cok komik oluo dogdugundan beri usume terleme anlmaya burunun kullaniorum :) :)

Lafa gelince bize el kizi diyrlar ya. Toruna da kendi canlari. O nedenle insan torunlarina adam gibi davranis saniyr. Bangir bangir bagirarak seviyr. Kulagim sagir olacak yakinda :KK66:
Bir laf var bizim orlarda soylerler, kv torunu soyle severmis; yavrumun yavrusu yarisi da yilan yavrusu... :)

Kizlar bizim dr 24 derece yaz da kis ta iyi dedi ben 24 25 derece de tutuorum yzda kista klimam da oldugu ici rahatiz o konuda fakat kitabta 19derece ii bi sicaklik dior...ama ben 19 dercede usuyen bi insanim yazinda cok soguk oluo oda die 24 ciwarlari ewimiz dogdugundan beri...

Ayrica kitapta yine dior ki el den ayaktan anlasilmaz usudugu vucud isisina bagli olan en ii isi anlama yontemi burun dior gercekten burnu soguk sicak falan cok komik oluo dogdugundan beri usume terleme anlmaya burunun kullaniorum :) :)
Benim evde 24 25 derece cnm.İyi bari tam ayarlamışım sıcaklıgı:)

Kemal de üzerini çok açıyordu yada çok çabuk uyanıyordu sırtüstü yatarken .Keşfettik ki yüzüstü yatmayı çok seviyor ve daha sorunsuz uyuyor.20 günlük olduğundan beri hep yüzüstü uyutuyorum.Uyku tulumu güzel fikir aslında marka olarak bilemeyeceğim ama İkea da görmüştüm.

Bende hep yuzustu yatiriorum 1 ayliktan beri ama simdi endise sardi sirtustu hic yatmiyor yatinca kollariyla hemen uyaniyor alisamadi yavrucak kollarina uyurken, acaba ilerde sorun olacak mi bu sadece yuzustu uyumak bize?

Alisiyor sakin aglayinca arabayi durdurma kucagina alma, altinin temiz karninin tok olduguna eminsrn surmeye devam. Cunku aglayarak isi kotarmaya basladiklarini anliyorlar. Araba koltuguna alisacak baska yolu yok. Bir de yakinda oturacaklar oturunca arabayi daha cok seviyolar, etrafi izliyorlar. Uyutmak icinde yururken bile hfif salla arabayi 1 geri minik, 2 ileri uzun gibi

Aglayinca almiyorum kucagima ama halimi bi gorsen aglaya aglaya yolculuk yapiyoruz, disardan otobusler falan ustten arabanin icini gorur ya, cocuk agliyor bunlar gidiyor ne insafsizlar diyolardir kesin:)
Bi de bende on koltugu deneyecegim kendim kullanirken, daha tehlikeli biliorum ama o arkada aglarken konsantrasyon sifir bende,stressle kullaniorum aksi halde,daha tehlikeli diye dusunuorum . Onde tasinacaksa illaki airbag'i kapatmayi unutmayin aman, bebek arabasi onerini uygulayacagim minik bey'e , sagol canim

Ekimde ise basliyorum ve oglum biberon almiyor :KK43: nasil beslenecek bu cocuk gunduz:KK43: alistirabilir miyim sizce? Gece uyurken 1 kere biberonla beslemeye basladim ona once bi itiraz edio sonra uykusunda pek anlamiyor sanirim zar zor iciyor ama uyanikken mumkun degil! İse baslayana kadar sadece biberona mi gecsem hic emzirmesem sagip versem? İcer mi cok acikinca acaba? Off sagmakta cok zor geliyor zaten huysuz durmuyor bi de ona zaman harcamak cok zor geldi o yuzden simdi biberon almiyor ya :KK43:

Bugun bi akrabamizin bebegini gordum icinde atlet pijama kalin orgu yelek ustunde kalin orgu battaniye filan geziyorlardi benimkinin icinde bi atlet ustunde bi tulum ince. Eyvah dedim ben ciplak gezdiriyorum heralde cocugu :) hava 19 dereceydi ama ben tisortle iyiydim. Aksama dogru uzerine penye battaniyesini orttum.

Bende hep yuzustu yatiriorum 1 ayliktan beri ama simdi endise sardi sirtustu hic yatmiyor yatinca kollariyla hemen uyaniyor alisamadi yavrucak kollarina uyurken, acaba ilerde sorun olacak mi bu sadece yuzustu uyumak bize?

Aglayinca almiyorum kucagima ama halimi bi gorsen aglaya aglaya yolculuk yapiyoruz, disardan otobusler falan ustten arabanin icini gorur ya, cocuk agliyor bunlar gidiyor ne insafsizlar diyolardir kesin:)
Bi de bende on koltugu deneyecegim kendim kullanirken, daha tehlikeli biliorum ama o arkada aglarken konsantrasyon sifir bende,stressle kullaniorum aksi halde,daha tehlikeli diye dusunuorum . Onde tasinacaksa illaki airbag'i kapatmayi unutmayin aman, bebek arabasi onerini uygulayacagim minik bey'e , sagol canim
Bence alma one arkaya bir ayna koydum bebegi dikizden gormek icin ben, bakiyorum ordan. 15-20 dk max agliyor. 1-2 defa yalni yoculuk ettik 2 saat civari susuyor sonunda. Mahmut bey giselerde trafik sikisti cekecek yer yok agladi agladi sustu. En onemli sey annenin dikkatinin dagilmamasi o yuzden o aglasa da guvende oldugunu bilip sakin olmak sart. Bence one asla alistirma. Sonra da arkada olacak. Arabanin harika bisek oldugunu zamanlaa anliyorlar gezmeye gittikleri icin mutlu bile oluyolae bence... Air bag kapali bile olsa on koltuk cok tehlikeli

Bugun bi akrabamizin bebegini gordum icinde atlet pijama kalin orgu yelek ustunde kalin orgu battaniye filan geziyorlardi benimkinin icinde bi atlet ustunde bi tulum ince. Eyvah dedim ben ciplak gezdiriyorum heralde cocugu :) hava 19 dereceydi ama ben tisortle iyiydim. Aksama dogru uzerine penye battaniyesini orttum.
Cok sicaga da alistirma, terbezleri sonradan olusuyormus o yuzden ne ekersen onu bicersin mantigi. Annenin bir fazlasi hep o kadar

Masallah canim yurutece biniyormu yavru kac aylikken binebilir unuttum gercekten sanirim butun bebeler bu aralar etrafi kesfetme derdinde bizimkide surekli esimle nobetlese evde tur atiyoruz gorseniz yatirinca popoyu kaldirip atiyor 2.5 kilo kizim buyudude istedigini yaptiriyor
Masallah bebeğine cnm
Yürütece 6 aylık ve oturanilen bebekler bınmeli duye yazıyor kullanım talimatında.dedemız sldı B'nde heves edıp. Bındırıyorum 1haftadır.5ay 3guniuk olduk.kızım ne kucakya ne yatağında hıç durmuyor Yürütec oyalıyor onu.bıde halılar yıkamada ' en ufak harekrtıne Yürütec kayıp gıdıyo oda oda gezıyo mınmos'

Cnm b
Kizlar alintilayamadim yine tabiki....giyim konusu konusulmus bende icine bir alttan citcitli uzerine pijama mesela ustunde gunduz pebye yelek gece yun yelek giydiriorum yelegi gu icinde cikardigim da oluo...ayaginda cift tabanli polar corap oluo cunku buz gibi yakinda kilotlu corap ve patige geceriz..ayrica duru uzerini cok acior sanirim yakinda uyku tulumu alicaz ve cokkk tulum eskiticez....bildiginiz bir marka var mi satan memnun kaldiiniz bu arada..
Cnm bugün uyku tulumu ıcın vıktım dışarı.h&m de cok begendım.3model var.49 tl ve 69 tl arası.
E bebekte baktım begenmedım.mohhercare bakcam ama h&m deki tsam istediğim gıbı

C
Ekimde ise basliyorum ve oglum biberon almiyor :KK43: nasil beslenecek bu cocuk gunduz:KK43: alistirabilir miyim sizce? Gece uyurken 1 kere biberonla beslemeye basladim ona once bi itiraz edio sonra uykusunda pek anlamiyor sanirim zar zor iciyor ama uyanikken mumkun degil! İse baslayana kadar sadece biberona mi gecsem hic emzirmesem sagip versem? İcer mi cok acikinca acaba? Off sagmakta cok zor geliyor zaten huysuz durmuyor bi de ona zaman harcamak cok zor geldi o yuzden simdi biberon almiyor ya :KK43:
cnm B'nde 8 Ekim'de ile başlıcam.
Kaşık mamasını sıvı yapıp biberonlar verdim ilk.gunduz eline ver oynasın.hatta bn nûr kaç damla su koydum ağzına götürdü hoşlandı.
Biberonu reddettiğinde süt sagıp biberonların 10 cc 20 cc ile .
10 gün sürdü .biberon markası kapağı değişmeyi dene.geniş üçlü olan hoşuna gider belki
Kolay gelsin.bide aç çok aç iken dene.mecbur alıyoo

Bende hep yuzustu yatiriorum 1 ayliktan beri ama simdi endise sardi sirtustu hic yatmiyor yatinca kollariyla hemen uyaniyor alisamadi yavrucak kollarina uyurken, acaba ilerde sorun olacak mi bu sadece yuzustu uyumak

Gece de mi yüzüstü yatiriyorsun? Bence sırt üstü yatmaya alistir canim ya, hem tehlikeli hem de sağlık açısından çok da iyi olacağını sanmiyorum sürekli o sekilde yatmanin. Benimki de elleriyle kendini.cok rahatsiz ediyor, uyandırıyor, kundak gibi sadece kollarini sariyorum hafif, cok ise yarıyor

X