2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kizimla aynı oglusunun doğum tarihi aslında ben 2 kez regl oldum ama 2 ay a yakındır olmuyorum geçen ay olcak gibi çok çok az oldu bida olmadı hamile olma ihtimalim aslında yok ama aklıma da gelmiyor değil.esime test alsan mi diorum naptik ki bebek olcak dio:oops: hem korunuyor hem de genelde kardes kardes uyuyoz:KK60:
Bu arada gece en az 2 kez kesin emziriyorum..
Bekleyeyim bakalım ne zman olcam..hala düzene giremedi deyip bekliyorum :KK22:
Aman aman canım, beklerken beklerken 7 ay sonra birden sancın tutmasın da!!! :KK43:)
Şaka bir tarafa; Miracle 'ı biliyorsunuz, olmaz siye birşey yok
Test yapsın derim gecikenler.....?

Psikologanne.....
Ve tabii ki İstanbul buluşmasına gelecek tüm arkadaşlar.....

Buluşma için bayram sonrasındaki ilk hafta pazar kahvaltısına ne dersiniz?
Yer olarak daha önce bir yoklama yapmıştık çoğunluk Anadolu yakasıydı.
Sayımız belli olsun, kalabalık durumumuza göre, kahvaltı için bir yerle anlaşalım, ne dersiniz?
Katılabilmeyi çok isterdim bende ama kasım sonu ancak döneceğim istanbula ,inşallah birdahaki buluşmaya gelebilirim.

Dişi çikan minnaklar....

Benim kuzu 30 agustostan beri cabaliyr. Dis hekimi de 1 aya kalmaz cikar dedi. Bugun huysuz baya. Dili isirmaktan kan oturtmus. Yanaklari da kizariyr. Baktim atesi yok. Sorum su ki disi cikan miniklerin anneleri nasil cikmis dis? Yani ben baktim minicik bir beyazlik var et disinda (üst sol geliyr)

Bebişler sadece anne sütü mü alıyor? Gece 1-2 kere emziriyorsunuz değil mi?
Regl olma ile emzirme arasındaki bağı anlamaya çalışıyorum da...

Anne sutu aliyor canim..Sabah 8de 3. emzirme oluyor..
Reglin onemi sut koruyorsa regl olmazmis diye duydum tabii guvenmek baska bisy :)

Psikologanne.....
Ve tabii ki İstanbul buluşmasına gelecek tüm arkadaşlar.....

Buluşma için bayram sonrasındaki ilk hafta pazar kahvaltısına ne dersiniz?
Yer olarak daha önce bir yoklama yapmıştık çoğunluk Anadolu yakasıydı.
Sayımız belli olsun, kalabalık durumumuza göre, kahvaltı için bir yerle anlaşalım, ne dersiniz?

Icideki sess bana sesleniyor 'yap bir delilik!':KK53:

Dişi çikan minnaklar....

Benim kuzu 30 agustostan beri cabaliyr. Dis hekimi de 1 aya kalmaz cikar dedi. Bugun huysuz baya. Dili isirmaktan kan oturtmus. Yanaklari da kizariyr. Baktim atesi yok. Sorum su ki disi cikan miniklerin anneleri nasil cikmis dis? Yani ben baktim minicik bir beyazlik var et disinda (üst sol geliyr)

Masallahh:nazar: :KK9:
Canim dis cikarma esnasinda yardimci olunabilecek seylerden bahsetmistik okumussundur:KK66:

Anne sutu aliyor canim..Sabah 8de 3. emzirme oluyor..
Reglin onemi sut koruyorsa regl olmazmis diye duydum tabii guvenmek baska bisy :)

Icideki sess bana sesleniyor 'yap bir delilik!':KK53:

Masallahh:nazar: :KK9:
Canim dis cikarma esnasinda yardimci olunabilecek seylerden bahsetmistik okumussundur:KK66:
Okudum cnm.
Sadece nasil emin olacagim ciktigindan onu bilemedim. Yani disin tum ucu yok ortada..toplu igne basi gibi minik bisi var. O disin patlamasi mi degil mi bilemedim iste :KK66:

Candostlar,
Halen regl olmayan kimler var?

Oglum 20 mayis dogumlu. Iki uc ay once bir iki gun suren kanamam oldu adet dedim ama dogru duzgun bir regl donemine girmedim. Uc gundur sancim var mesela ama gelen giden yok. Emxiriyorim sadece. Hic olmasam normal diyecegim de. Dogumdan sonra doktora da gitmedim. Bir ara ugrasam iyi olacak.

Kızlar bebisleri kac saatte bi uyutuyosunuz? Bebegin verdiği isaretlere bakarak mi uyutuyorsunuz? Yoksa uyanik kaldigi saate bağlı olarak mı ?
2 saatte bir uyutuyorum 30 dk uyuyor hemen utaniyor

Uykusu gelemden uyumadigi icin sinyal verdiginde uyutuyrm cnm. Gunduz en fazla 40 dk uyuyr. Gece idare eder..zombi gibi geziyrm.
Cogu bebek ayni demek ki :KK43:

gündüz toplamda 1 saat uyuyor gecede emmek için uyanıyor 4 saatte bir. uyku için herhangi bir saat düzenimiz yok ama gece uykusu için en geç 7:30 da uyumuş oluyor.Sabah 5 te kesinlikle uyanıyor 7 gibi tekrar uyuyor 9 da kalkıyor ondan sonra akşama kadar 3 veya 4 bölümde en az 10 dk en fazla 25 dk uyuyor.Uykusu geldiğinde kucağımdaysa eğer kafasını omuzuma yatırıyor.Yatıyorsa mızıl mızıl kucak istiyor.
Peki uyumadigi zamanlarda hep kucak istegiyle mi mizildiyor, benimki kucakta olmadigi her dakika mizildama, bagirma ve en sonunda aglama seklinde de:) fena cozmus bu cocuk beni sonunda kucaga alacagini bilio:)

Sabah 6bcukta uyandik. Yani sevgili kızım tarafından uyandirildm..:KK33:

9a doğru uyuttum. 10da zil calinca uyandi..

Öğlen 1bucuk gibi yine uyuttum, yarim saati geçmedi bu defaki uykusu..

Yani toplamda 9 buçuk saattir iki saati geçmeyen uykuu..

Normal mi yahu bu kadar az uyumalarııı anlayamıyorum:KK35:

Esim az önce aradi " hala mi uyumadi, bi kadinlar kulubune sor bakalim" diyoo:-):-)
Bende anlamiyorum arkadasim bende....
Candostlar,

Bebişler sadece anne sütü mü alıyor? Gece 1-2 kere emziriyorsunuz değil mi?
Regl olma ile emzirme arasındaki bağı anlamaya çalışıyorum da...

Hala olmadim, sadece anne sutu ve gece 3 kere emziriyorum, bence baglanti var emzirmeyle cunku kizimda 8 aylik olmustum 9.ayda sutum bitmisti ama simdi burda regl olupta emzirmeye devam eden arkadaslari goruyorum her kisiye gore degisiyor belki de

gündüz toplamda 1 saat uyuyor gecede emmek için uyanıyor 4 saatte bir. uyku için herhangi bir saat düzenimiz yok ama gece uykusu için en geç 7:30 da uyumuş oluyor.Sabah 5 te kesinlikle uyanıyor 7 gibi tekrar uyuyor 9 da kalkıyor ondan sonra akşama kadar 3 veya 4 bölümde en az 10 dk en fazla 25 dk uyuyor.Uykusu geldiğinde kucağımdaysa eğer kafasını omuzuma yatırıyor.Yatıyorsa mızıl mızıl kucak istiyor.
Zaten toplamda 15-16 saat uyumasi gerekiyor. Seninkide 13 -14 saat uyuyor demekki, uykusunu gece alıyor belliki, yapcak bisey yok :) cok erken yatiyormus masallah

Candostlar,
Canım ilkinde 8.ayda olmuştum. Gece gündüz habire emzirmiştim. Şimdi 4.ayda oldum beklemiyodum. Yine gece gündüz emziriyorum. Gece üç defa kadar

Kendi kaynanamdan biliyom. Kp aksi bi adam. Kadın sabret sabret nereye kadar. Gerçi sağolsun uzak olduumuz için pek problem yok ntakın olsak anlaşamayız kesin. Öteki gelinle limoniler. Ama oğlu yok mu o oğlu. Ömrümü yedi
Çok mantıklı ama düşüncesi bile kötü yani öyle korkunç kaynanalara dönüşmemiz kocalarımıza bağlıysa yandık ki ne yandıkk:KK43:

O jeller bildiğin anestezik etkisi olan kremler, Demir'e hiç sürmedim, Deren'e de süresim hiç yok.

Muz için çok erken, hazmı çok zor
En erken 7. Ay diye hatırlıyorum

Zaten biri kullanıcı adımızı keşfetse, tüm hayatımızı okuyacak buradan:)

sayfalar nekadar çok birikmiş masallah.bebeğimi hasta etmeyi başardık.soğuk almış çok gırıltısı var doktor bronşite çevirebilir dedi.ilaç kullanıyoruz.büyüğünün ödevi,küçüğünün uykusu yemesi pışpışı resmen dört dönüyorum.iki çocuklu olmak çok zor ister yaş farkı olsun ister olmasın.umarın sizler ve bebişleriniz iyisinizdir.kocaları sormuyorum zaten hepsi kaynar kazana :)

sayfalar nekadar çok birikmiş masallah.bebeğimi hasta etmeyi başardık.soğuk almış çok gırıltısı zor doktor brkendimi.çevirebilir dedi.ilaç kullanıyoruz.büyüğünün ödevi,küçüğünün uykusu yemesi pışpışı resmen dört denönüyorum.iki çocuklu olmak çok zor ister yaş farkı olsun ister olmasın.umarın sizler ve bebişleriniz iyisinizdir.kocaları sormuyorum zaten hepsi kaynar kazana :)
Allah yardimcimiz olsun gercekten iki cocukla ugrasmak cok zormus. Gunum kosusturmacayla geciyor bes dakika oturdugum yok vallaha gece yataga zor atiyorum kendimi. Annemin kiymetini simdi anliyorum nasil buyutmus bizi. Yaslilar hep derlerdi ya biz bez yikardik soyle yapardik boyle yapardik diye ne kadar da haklilarmis:mad:

MUZ MUZ MUZ
Kızlar, Alıntı yapınca çok uzun oldu. Alanı işgal etmek istemedim.

Özel sigortamizin 7/24 sağlık danışma hattı üyeliğimiz var.ek gıda için muz tavsiye ettiler.muzu kayısı ile birlikte ver kabiz olmasın diye. Haslayabilirsiniz demişti onun dışında nasıl verilir diye sormak istedim.

Lakin! !!
Danistigim tecrübeli anne ve diğer uzmanlar muz erken dediler. Lilacsofie gibi.

Bugün 4/1 armut rendeledim.
Diskisi posa gibi oldu. .şeftali de de zorlanmisti.
Muz şimdilik askıya alındı. Bu arada bir muz da 8 adet kesme şekere eşit besin değeri varmış.
3 gün kuralı ile armut a devam.

LİLACSOFİA ,
anne sütü ile regl arasındaki ilişki demissinya. .

Ben geçen hafta ilk defa süt dışında bişeyler muhallebi pure ve meyveler tattirmaya başladım.
Regl oldum ilk defa.

Eşim Bak sen anne sütünü kıstin bebekten düzeni bozdun sütün korumayı bıraktı seni dedi !!!!
Ve bahsettigim baş donmrlerim vs..Bu regl ile birlikte geldi. Ve kızım son zamanlarda gece nerdeyse hiç uyumaz memeden düşmez oldu. Ve cok hırçın.
Şahsen regl ile bağlantı kurmuyor değilim.

Regl öncesi nasıl bukadar enerjik olduğuma şaşırır irip duruyorum.

Şimdi ise nasıl böyle ruh gibi dolaştığı ma sasiyirum

Kızım her akşam 21:30 bilemedin en geç 22:30 da gece uykusuna yatardi, 1 haftadır sapıttı :KK43: şu saati buluyor uyuması, yeni daldi. Tam herhangi biseyde düzen oturdu diyorum yine değişiyor, o yüzden bunu da takmamaya çalışıyorum fazla, gelio geçicidir umarım.

Lilacsofie arkadaşım ;
Ben de hiç adet olmadım, anne sütü alıyor sadece, 3 kere muhakkak kalkıyor emmek için

X