2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canım gece emzirmeye kalkıyorsan torba şeklinde olanlar tüm vücut giydirilenlere kıyasla daha kullanışlı, bebeği uyanırmadan giydirirsin. Yatır kaldır yapmak daha kolay oluyor. Kipanın f&f markası var, %50 ye girmiş bazı tulumlar, 50 tl den 25 e düşüyor. Uygunda yani. Bide c&a nınkiler güzel ve kullanışlı. İstersen resim yüklerim. Ben ankaradayım, şu an 8 derece gösteriyor sıcaklığı! Sonbahar yaşamadan kış oldu :KK43:
Anladmmm yanliz bizim kiz cok hatreketli hatta uyur pozisyonda gunduz halinden de hareketli surekli donuyor...donerken kendimi cuwalin icin de cok rahatsiz hayal ettim...bilemiorum hangisi rahat olr haretekli bebek icin..cbiz de dioruz direk kis geldi die ne yapicaz bilmem sansimiza hawalar birden sogudu dislerde heralda hep su akio agzindan bagri hep islak onlugu cekicem die paralior kendini napicaz bilmiorum iki markayida sewiorum bakicam cabim.....

LİLACSOFİA ,
anne sütü ile regl arasındaki ilişki demissinya. .

Ben geçen hafta ilk defa süt dışında bişeyler muhallebi pure ve meyveler tattirmaya başladım.
Regl oldum ilk defa.

Eşim Bak sen anne sütünü kıstin bebekten düzeni bozdun sütün korumayı bıraktı seni dedi !!!!
Ve bahsettigim baş donmrlerim vs..Bu regl ile birlikte geldi. Ve kızım son zamanlarda gece nerdeyse hiç uyumaz memeden düşmez oldu. Ve cok hırçın.
Şahsen regl ile bağlantı kurmuyor değilim.

Regl öncesi nasıl bukadar enerjik olduğuma şaşırır irip duruyorum.

Şimdi ise nasıl böyle ruh gibi dolaştığı ma sasiyirum
Çok ilginç canım ama inşallah reglin ile ilgisi yoktur bu olumsuzlukların
Ben Deren'le epey düzenli şekilde başladım ek gıdaya ama aldığı anne sütü miktarı pek azalmadı takipteyim
Eğer ciddi bir azalma olsaydı, kesecektim hemen
Son zamanlarda iştahsızlığı beni zorluyordu biliyorsundur
Şimdi daha iyi sanki
Aylık kontrolde hersey ortaya çıkacak ama bizim için doğru bir karar olduğunu düşünüyorum ek gıdaya başlamanın
Her bebek için farklı
Kiminin sindirim sistemi hazır olmayabiliyor ve gerçekten sinirli olabilir bu durumda
Umarım reglin bitince düzeniniz tamamen eski hale döner

Arkadaşlar,

İstanbul için buluşma organize etmeye karar verdik biliyorsunuz.
Geçen sefer hamileydik ve ben hastalanınca yarım kalmıştı organizasyon.
Hadi bu sefer başaralım?

12 Ekim pazar günü herkes için uygun mu? Kimler gelmek ister?
Kahvaltı saati ve Anadolu yakası olsun mu?

Fikirler ve katılacaklar çok hızlı olalım, bayram sonrası buluşalım haydi
:)

Anne sutu aliyor canim..Sabah 8de 3. emzirme oluyor..
Reglin onemi sut koruyorsa regl olmazmis diye duydum tabii guvenmek baska bisy :)

Icideki sess bana sesleniyor 'yap bir delilik!':KK53:

Masallahh:nazar: :KK9:
Canim dis cikarma esnasinda yardimci olunabilecek seylerden bahsetmistik okumussundur:KK66:

Kesinlikle yap bir delilik:) Bak yaka kartı da yaparız ona göre :))))

sayfalar nekadar çok birikmiş masallah.bebeğimi hasta etmeyi başardık.soğuk almış çok gırıltısı var doktor bronşite çevirebilir dedi.ilaç kullanıyoruz.büyüğünün ödevi,küçüğünün uykusu yemesi pışpışı resmen dört dönüyorum.iki çocuklu olmak çok zor ister yaş farkı olsun ister olmasın.umarın sizler ve bebişleriniz iyisinizdir.kocaları sormuyorum zaten hepsi kaynar kazana :)
Çok geçmiş olsun canım
Minikler hastalanıyor buara Allah korusun hepsini
Büyükler okula gidince her türlü mikrop virüs eve geliyor

Günaydın kızlar pazarınız güzel geçsin :)
Bugün sabah biz eşimle yine geleneksel tartışmamızı yaptık, benimle artık konuşmuyorsun beni azarlıyorsun sürekli diye söylendim ben de.
Dün bebişin kontrolü vardı 6300 gr olmuş canım kızım, sabahları meyve akşamüstü de muhallebi verebilirsin dedi. Bizim ki sadece elmayı sevdi onun dışında hiç bir meyve suyunu almıyor. İnşallah bu Perşembe 5. Ayımızı da bitirmiş olacağız. Kızlar sizin bebeklerinizde siz onu yastığa yatırınca ayağa kalkmaya çalışıyor mu çok merak ediyorum. Doktorumuza sordum ne kadar güzel dedi, her bebek yapamaz dedi ama kim görse Rengini o halde bu nasıl çocuk kendi kendine oturuyor diyor. Hîç normal değil diyorlar oturtmak sakıncalı fakat ben yatırıyorum arkamı bir dönüyorum bizim hatunun üst bedeni havada sırtını da koltuğa yaslamış oluyor, inşallah zararlı değildir çünkü artık baş edemiyorum. Ya kafasından iyice bastırıp yastığa yatırıcam ya da böyle böyle kalkacak, eskiden kafasından itince yatıyordu artık yatmıyor da zaten. Umarım herkesin bebişleri iyidir. Eşim bana süpriz yapmış 'Güldür Güldür' e bilet almış bakalım orada da beni azarlayacak mı, hadi hayırlısı.
Öpüyorum hepinizi arkadaşlarım...

aynı benim oğlan hacıyatmaz gibi bizimkide sürekli mekik çeker vaiziyette karın kaslarıda ağrımıyormu anlamıyorum hep doğrulup oturmaya çalışıyor yastık varsa başının altında.mecbur düz yatırıyoruz ama budefada dönüp dönüp yüzüstü kapaklanıyor.

Candostlar,
Halen regl olmayan kimler var?

ben bu hafta cumartesi oldum ve şu an ağrıdan ölüyorum karnım ve belim kopacak kadar ağrıyor haftasonu mahvoldum.sütümde çok azaldı artık resmen zevkine meme veriyorum desem yeridir.ilgisi varmı bilmiyorum ama Kuzeyde 6. ayda olmuştu 8.ayda sütüm tamamen bitmişti.

Psikologanne.....
Ve tabii ki İstanbul buluşmasına gelecek tüm arkadaşlar.....

Buluşma için bayram sonrasındaki ilk hafta pazar kahvaltısına ne dersiniz?
Yer olarak daha önce bir yoklama yapmıştık çoğunluk Anadolu yakasıydı.
Sayımız belli olsun, kalabalık durumumuza göre, kahvaltı için bir yerle anlaşalım, ne dersiniz?

ben ben ben geliyorummmmm.size uyarım ben.

aynı benim oğlan hacıyatmaz gibi bizimkide sürekli mekik çeker vaiziyette karın kaslarıda ağrımıyormu anlamıyorum hep doğrulup oturmaya çalışıyor yastık varsa başının altında.mecbur düz yatırıyoruz ama budefada dönüp dönüp yüzüstü kapaklanıyor.

ben bu hafta cumartesi oldum ve şu an ağrıdan ölüyorum karnım ve belim kopacak kadar ağrıyor haftasonu mahvoldum.sütümde çok azaldı artık resmen zevkine meme veriyorum desem yeridir.ilgisi varmı bilmiyorum ama Kuzeyde 6. ayda olmuştu 8.ayda sütüm tamamen bitmişti.

ben ben ben geliyorummmmm.size uyarım ben.
Ayni benim oglan. Duz yatirinca da surekli yuzustu donup uyaniyr... daha demin 15 dakika ugrasip uyuttum. Koydum. Yuzume krem surup gelene kadar hopppl yuzustu donmuste siritiyr :KK66: uyumuyr bu sezonun sipalari :KK66:

vuuu 2 gün yoktum kaç sayfa ilerlemişsiniz pert oldum resmen okuyana kadar dişi çıkan bebişlerimiz olmuş hayırlı olsun benim oğluşumda pek huysuz gelicek sanırım dişi. Pazar günü arkadaşımla annesi geldi oğluma ay ne çirkin bir şey ne sevimsiz ne cılız diye diye sinir ettiler beni de annemi de tamm beğenmediniz ama iki kelimeden biri olunca sinir oluyor insan, sanki podyuma çıktı oğlum, bizimki de suratlarına bakıp sürekli gülüyor kıyamam :emir_bebek:. abartısız söylüyorum 2 yaş kıyafeti almışlar küçük aldık kıyafeti ama senin oğlun zayıf kalmış giydiremezsin şimdi diyorlar :KK57: onun çocuklarına küçük oluyomuş da puff... Neden yemek vermiyosun patates püresi ver yediğiniz yemeklerden ver su içir şunu yap bunu et dedi de dedi :KK47: arada anneme gaz da verdi sen dinleme sevdayı yedir içir diye kafayı yiyecektim :mad: ha bir de sen neden alnını bağlamadın bak alnı çıkıntılı olmuş düz değil dedi :KK57: oğlumun yüzünü her bir yerini sarmam gerekiyormuş kırkına kadar o yüzden çirkin olmuş pesss

vuuu 2 gün yoktum kaç sayfa ilerlemişsiniz pert oldum resmen okuyana kadar dişi çıkan bebişlerimiz olmuş hayırlı olsun benim oğluşumda pek huysuz gelicek sanırım dişi. Pazar günü arkadaşımla annesi geldi oğluma ay ne çirkin bir şey ne sevimsiz ne cılız diye diye sinir ettiler beni de annemi de tamm beğenmediniz ama iki kelimeden biri olunca sinir oluyor insan, sanki podyuma çıktı oğlum, bizimki de suratlarına bakıp sürekli gülüyor kıyamam :emir_bebek:. abartısız söylüyorum 2 yaş kıyafeti almışlar küçük aldık kıyafeti ama senin oğlun zayıf kalmış giydiremezsin şimdi diyorlar :KK57: onun çocuklarına küçük oluyomuş da puff... Neden yemek vermiyosun patates püresi ver yediğiniz yemeklerden ver su içir şunu yap bunu et dedi de dedi :KK47: arada anneme gaz da verdi sen dinleme sevdayı yedir içir diye kafayı yiyecektim :mad: ha bir de sen neden alnını bağlamadın bak alnı çıkıntılı olmuş düz değil dedi :KK57: oğlumun yüzünü her bir yerini sarmam gerekiyormuş kırkına kadar o yüzden çirkin olmuş pesss
E yuh. Ne terbiyesiz ne hadsizlermis. Arkadas filan degil o. Oyle olsa annesini sustururdu. Ayrica Allahin yarattigi subyane ne kadar gunah cirkin demek. Ayrica cirkind bile olsa o suan bir melek. Dunya tatlisi. Kimseyi ilgilendirmez. Allahin yarattigina kulp takilmaz. Elinden geliyrsa cirkin de olsa yaratsin bir bebek...ay dellendim. Hadsiz....
Sen hic uzulme cnm. Her bebek sisman olacak diye birsey yok. Saglikli olsun yeter cnm.

Heheeeyyytt benim müstakbel yakisikli damadima ne hakla söylerler bunlarııı..
Aaa gelirsem orayaaaa :KK62::KK53:

bugun eve gidince güzeellce kemikli et haşla daa, ver eline kemirsin yavrum. Cocugu sulu selli yemeklerden neden mahrum ediyosun annesiyaa:KK45:

Patavatsiz ne dedigini bilmeyen insan gercekten cok canim. Bosver sen onlarııı.
Herkes mükemmel anne dee biz degiliz zateenn:KK47:

Zeynebe de 2 yas kiyafeti alip, " aayy buyuk de almistik ama bu da kücük gelcek heralde deyip sanırım beni sınıyolaarr.
Yok, kücük gelmez baya büyük bu diyorum haa oyle mi iyi barii diyolar bide

E yuh. Ne terbiyesiz ne hadsizlermis. Arkadas filan degil o. Oyle olsa annesini sustururdu. Ayrica Allahin yarattigi subyane ne kadar gunah cirkin demek. Ayrica cirkind bile olsa o suan bir melek. Dunya tatlisi. Kimseyi ilgilendirmez. Allahin yarattigina kulp takilmaz. Elinden geliyrsa cirkin de olsa yaratsin bir bebek...ay dellendim. Hadsiz....
Sen hic uzulme cnm. Her bebek sisman olacak diye birsey yok. Saglikli olsun yeter cnm.

ben, annem, kardeşlerim şok olduk zaten annem demeyin torunuma öyle yakışıklıdır dedi dediğine pişman ettiler kadını normalde de beğenilir oğlum hatta kardeşlerimin birkaç arkadaşı telefonda resimlerini duvar kağıdı falan yaptı. Hem dediğin gibi çirkin bile olsa melek daha nasıl yakıştırdılar o kelimeyi ben de anlamadım

Heheeeyyytt benim müstakbel yakisikli damadima ne hakla söylerler bunlarııı..
Aaa gelirsem orayaaaa :KK62::KK53:

bugun eve gidince güzeellce kemikli et haşla daa, ver eline kemirsin yavrum. Cocugu sulu selli yemeklerden neden mahrum ediyosun annesiyaa:KK45:

Patavatsiz ne dedigini bilmeyen insan gercekten cok canim. Bosver sen onlarııı.
Herkes mükemmel anne dee biz degiliz zateenn:KK47:

Zeynebe de 2 yas kiyafeti alip, " aayy buyuk de almistik ama bu da kücük gelcek heralde deyip sanırım beni sınıyolaarr.
Yok, kücük gelmez baya büyük bu diyorum haa oyle mi iyi barii diyolar bide

hiç deme dünürüm misafir diye sustum napayım :KK47: bu arada et haşla ver eline demişti :KK53:
yerim ben güzeller güzeli gelinimi kıskanıyolar kilosu da gayet iyi maşallah :nazar: sağlıklı olsun da gerisi boş

Sizin ruhunuz cirkin. Sulalende soyle guzel cocuk var mi deseydin. Ay sinir oldum agzima gelenleri yazacam ban yerim diye tutuyorum kendimi anladin sen onu. Cirkin oglumun dotunu yiyin siz deseydin. Nasil bir kotulerse artik...
Sen de agzini sar arada deseydin. Aaaaa bitmiyor su hadsizler. Ogluna da bayılıyorum ben senin. Cok guzel cok yakisikli peruklu bir pasa. Esime bile gostermistim. Masallah ogluna. Buyuyunce terliklerine tukursun onlarin.

Pes bu kadarınada peesss yani
Kendileri bir aynaya baksınlar
Oglun çok yakışıklı sevimli bir bebek
Gözleri bozuk sanırım gelenlerin
Benim yan komşumda kıskançlıktan kızıma ayy o ne çirkin öyle,şimdi birazcık güzelleşmiş demiş
Yüzüme söylese onu fena bozardım
Ama yüzüme söyleyecek yürek yok onda:KK62:

ben, annem, kardeşlerim şok olduk zaten annem demeyin torunuma öyle yakışıklıdır dedi dediğine pişman ettiler kadını normalde de beğenilir oğlum hatta kardeşlerimin birkaç arkadaşı telefonda resimlerini duvar kağıdı falan yaptı. Hem dediğin gibi çirkin bile olsa melek daha nasıl yakıştırdılar o kelimeyi ben de anlamadım

hiç deme dünürüm misafir diye sustum napayım :KK47: bu arada et haşla ver eline demişti :KK53:
yerim ben güzeller güzeli gelinimi kıskanıyolar kilosu da gayet iyi maşallah :nazar: sağlıklı olsun da gerisi boş
Bi kereeee adi yusuf... cirkin olamaz :KK66:
Benim oglumunda adaşı :KK66:

Sizin ruhunuz cirkin. Sulalende soyle guzel cocuk var mi deseydin. Ay sinir oldum agzima gelenleri yazacam ban yerim diye tutuyorum kendimi anladin sen onu. Cirkin oglumun dotunu yiyin siz deseydin. Nasil bir kotulerse artik...
Sen de agzini sar arada deseydin. Aaaaa bitmiyor su hadsizler. Ogluna da bayılıyorum ben senin. Cok guzel cok yakisikli peruklu bir pasa. Esime bile gostermistim. Masallah ogluna. Buyuyunce terliklerine tukursun onlarin.

Sen de agzini sar arada.. yorumuna bittim. Kahkahayla guldum. Supermis :KK70:

Pes bu kadarınada peesss yani
Kendileri bir aynaya baksınlar
Oglun çok yakışıklı sevimli bir bebek
Gözleri bozuk sanırım gelenlerin
Benim yan komşumda kıskançlıktan kızıma ayy o ne çirkin öyle,şimdi birazcık güzelleşmiş demiş
Yüzüme söylese onu fena bozardım
Ama yüzüme söyleyecek yürek yok onda:KK62:

Bi kereeee adi yusuf... cirkin olamaz :KK66:
Benim oglumunda adaşı :KK66:

bilse bi sürü teyzesi var cıngar çıkartıcaklar söylediğine pişman olurdu herhalde :KK45::p:KK50:

Dişi çikan minnaklar....

Benim kuzu 30 agustostan beri cabaliyr. Dis hekimi de 1 aya kalmaz cikar dedi. Bugun huysuz baya. Dili isirmaktan kan oturtmus. Yanaklari da kizariyr. Baktim atesi yok. Sorum su ki disi cikan miniklerin anneleri nasil cikmis dis? Yani ben baktim minicik bir beyazlik var et disinda (üst sol geliyr)

Sanirim dişi çıkan bi tek biz varız evet dediğin gibi önce beyazlik görünüyor istersen çay kasigiyla yada cay bardagiyla dişin oraya hafifçe deydirirsen dişin ucu ciktiysa cin cin diye ses gelir bu şekilde çıkıp çıkmadığını kontrol edebilirsin diş çıkana kadar mahvoluyo çocuklar çıkınca rahatladı biraz inşallah sizde kısa zamanda çıkarıp kurtulursunuz Kıyamam minik kuzulara

YaqmurDamlasi YaqmurDamlasi ben de cocuklari cirkin diye severim. Ama severim yani el kadar bebege kotuluk dusunenleri Allah bildigi gibi yapsin.
@cuteheart senin Yusuf yaklasimin da hosuma gitti. Tam isabet :)@SevdaSoner bir daha gelmeye kalkarsa bizi cagir :)

VAlla su densiz komsulari, kaynana kayinbabalari, kocalari, gorumceleri, doktorlari, kuzenleri, anneleri sirayla toplasip ziyaret edelim:KK62:

YaqmurDamlasi YaqmurDamlasi ben de cocuklari cirkin diye severim. Ama severim yani el kadar bebege kotuluk dusunenleri Allah bildigi gibi yapsin.
@cuteheart senin Yusuf yaklasimin da hosuma gitti. Tam isabet :)@SevdaSoner bir daha gelmeye kalkarsa bizi cagir :)

VAlla su densiz komsulari, kaynana kayinbabalari, kocalari, gorumceleri, doktorlari, kuzenleri, anneleri sirayla toplasip ziyaret edelim:KK62:
Ben ilk sirada gelirim o ziyaretlere...

X