2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Masallah bebeğine cnm
Yürütece 6 aylık ve oturanilen bebekler bınmeli duye yazıyor kullanım talimatında.dedemız sldı B'nde heves edıp. Bındırıyorum 1haftadır.5ay 3guniuk olduk.kızım ne kucakya ne yatağında hıç durmuyor Yürütec oyalıyor onu.bıde halılar yıkamada ' en ufak harekrtıne Yürütec kayıp gıdıyo oda oda gezıyo mınmos'

Haha, oda oda geziyor deyince birden hayal ettim de gulesim geldi yerim onu

Bende hep yuzustu yatiriorum 1 ayliktan beri ama simdi endise sardi sirtustu hic yatmiyor yatinca kollariyla hemen uyaniyor alisamadi yavrucak kollarina uyurken, acaba ilerde sorun olacak mi bu sadece yuzustu uyumak bize?

Aglayinca almiyorum kucagima ama halimi bi gorsen aglaya aglaya yolculuk yapiyoruz, disardan otobusler falan ustten arabanin icini gorur ya, cocuk agliyor bunlar gidiyor ne insafsizlar diyolardir kesin:)
Bi de bende on koltugu deneyecegim kendim kullanirken, daha tehlikeli biliorum ama o arkada aglarken konsantrasyon sifir bende,stressle kullaniorum aksi halde,daha tehlikeli diye dusunuorum . Onde tasinacaksa illaki airbag'i kapatmayi unutmayin aman, bebek arabasi onerini uygulayacagim minik bey'e , sagol canim

Su kollarida saran sıkı (lastik kivaminda cok degil) kundaklar isinizi gormez mi acaba? Hem soguklardada iyi olur:KK66: Bir nevi larva gb daha sirin haliyle tırtıl diyelim :KK23:

C

cnm B'nde 8 Ekim'de ile başlıcam.
Kaşık mamasını sıvı yapıp biberonlar verdim ilk.gunduz eline ver oynasın.hatta bn nûr kaç damla su koydum ağzına götürdü hoşlandı.
Biberonu reddettiğinde süt sagıp biberonların 10 cc 20 cc ile .
10 gün sürdü .biberon markası kapağı değişmeyi dene.geniş üçlü olan hoşuna gider belki
Kolay gelsin.bide aç çok aç iken dene.mecbur alıyoo
Himm tamam bunlari deneyecegim cok tesekkurler arkadasim

Gece de mi yüzüstü yatiriyorsun? Bence sırt üstü yatmaya alistir canim ya, hem tehlikeli hem de sağlık açısından çok da iyi olacağını sanmiyorum sürekli o sekilde yatmanin. Benimki de elleriyle kendini.cok rahatsiz ediyor, uyandırıyor, kundak gibi sadece kollarini sariyorum hafif, cok ise yarıyor

Su kollarida saran sıkı (lastik kivaminda cok degil) kundaklar isinizi gormez mi acaba? Hem soguklardada iyi olur:KK66: Bir nevi larva gb daha sirin haliyle tırtıl diyelim :KK23:

Kundak yapiordum sonra sicaklar baslayinca yapamadim yuzustu iyi olmustu kollari acisindan, evet artik hafiff bi kundaklamaya gecebilirim sanirim, bu aksam deniyorum bunu da :)

Günaydın kızlar iyi sabahlar
İstanbul cok kapalı uyanmak yataktan çıkmak istemiyorum.dun de yağmurlu olunca avm ler tıklım tıkıştı.nasıl alışveriş yapıp çıktığımı bilemedim.

Muz tattıracagım bugün.nasıl vermeliyim ?
2 dak kaynatılmalı diye okudum.
Ne dersiniz

Akşam
annemle
babam televizyon
seyrediyorlardı. Annem, 'Geç oldu', 'zaten yorgunum, ben yatıyorum.'
dedi.
Annem kalktı, mutfağa gitti. Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı kaldırdı.
Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu,demliğe çay
koydu.Şekerliğe baktı, dibinde
az
kalmış, üstüne
ekledi.
Kahvaltı
için
buzluktan ekmek çıkardı,

akşam
yemeği
için çözülsün diye de eti
aşağıya koydu.

Kahvaltı masasını hazırlamak
için masanın
üstündekileri
topladı.
Telefonu
şarja
koydu,
telefon defterini kapatıp
yerine koydu.

Sonra çamaşır makinesinden
ıslak çamaşırları çıkarıp
astı ve makineyi tekrar
doldurdu.
Banyodaki
çöp
sepetini boşalttı. Islak bir
havluyu kurusun diye duş perdesinin
borusuna
astı.
Bir
gömlek
ütüledi, kopuk düğmesini
dikti.
Çiçekleri
suladı.
Esneyerek gerindi ve yatak
odasının yolunu
tuttu.
Çalışma masasının yanından
geçerken durdu,

öğretmene tezkere yazdı, okul
gezisi için para sayıp
ayırdı, eğildi, sandalyenin
altına girmiş ders kitabını aldı, masanın
üstüne
koydu.
Kek tarifleri defterini
çıkardı,
arkadaşına söz verdiği tarifi
bir kağıda yazdı, çantasına
koydu.
Bakkaldan alınacakları not
etti, notu da
Çantasına
koydu.
Sonra gitti, 3'ü 1 arada
temizleme
losyonuyla yüzünü yıkadı,
dişlerini fırçaladı.

Gece kremini ve kırışık
önleyici nemlendiricisini sürdü.

Tırnaklarına baktı,
törpüledi.

İçeriden 'sen yatmaya gitmemiş
miydin' diye seslenen
babama 'şimdi gidiyorum'
deyip
köpeğin
su
kabını
doldurdu.
Kapıları pencereleri kontrol
etti,
holdeki lambayı
yaktı.
Kardeşimin
odasına gitti, oğlan
uyumuş,
lambasını
söndürdü, bilgisayarını
kapattı, gömleğini astı, yerdeki kirli çorapları
toplayıp sepete
attı.
Bana
geldi,
'haydi yat artık, biraz da
yarın çalışırsın,' dedi.

Kendi odasına gitti, saati
kurdu, ertesi gün
giyeceklerini
hazırladı.
6 maddelik acil işler
listesine 3
madde daha
ekledi.
Kendi kendine iyi geceler
diledi,
hayallerinin gerçekleştiğini
gözünün önüne
getirdi.

İşte o
sırada
babam televizyonu kapattı,
ortaya öylece bir 'ben
yatıyorum'
dedi ve gitti yattı.

Sizce bu
işte
bir gariplik yok mu?

Kadınların neden daha uzun
yaşadığını
merak etmiyor
musunuz?

ÇÜNKÜ BİZİM YAPIMIZ UZUN
ÇEKİŞLİ (ve
işimizi bitirmeden öyle çabuk
çabuk ölemeyiz)!

Kizlar alintilayamadim yine tabiki....giyim konusu konusulmus bende icine bir alttan citcitli uzerine pijama mesela ustunde gunduz pebye yelek gece yun yelek giydiriorum yelegi gu icinde cikardigim da oluo...ayaginda cift tabanli polar corap oluo cunku buz gibi yakinda kilotlu corap ve patige geceriz..ayrica duru uzerini cok acior sanirim yakinda uyku tulumu alicaz ve cokkk tulum eskiticez....bildiginiz bir marka var mi satan memnun kaldiiniz bu arada..

Canım gece emzirmeye kalkıyorsan torba şeklinde olanlar tüm vücut giydirilenlere kıyasla daha kullanışlı, bebeği uyanırmadan giydirirsin. Yatır kaldır yapmak daha kolay oluyor. Kipanın f&f markası var, %50 ye girmiş bazı tulumlar, 50 tl den 25 e düşüyor. Uygunda yani. Bide c&a nınkiler güzel ve kullanışlı. İstersen resim yüklerim. Ben ankaradayım, şu an 8 derece gösteriyor sıcaklığı! Sonbahar yaşamadan kış oldu :KK43:

Dun kv yi öldürecektim sinirden.
Oglum annemin bacaklari arasinda duruyr.kv kol altindan sunduruyr cocugu.annem dur ben vereyim desede kv cekistiriyr.bagirdim ne yapirsun cocuguma diye.ama beni hic dinlemedi.sonra ben mutfaktayim kv almis kucagina yuzu disa donuk bebegin.yengesiyle ne yaptilarsa korkutmuslar. oglum acmis agzini sonuna kadar kipkirmizi solugu gitmis.dedim alayim cocugu yok duruyr diyr vermiyr oglumu. ne durmasi nefesi gitmis dedim aldim.bir ciglik bastiki oglum yuregim agzima geldi kuzuma bisi oldu diye.bir daha tovbe yalniz birakmam kv ile.yavrum o kadar cok agladiki anlatamam.oturtma dedigim halde de oturtuyr cins kucagina.agzini kiracagim az kaldi.iyice tahammulum bitti.sacini basini yolasim geldi :KK62:

Okudukça deli oluyorum! Allah akıl fikir versin.. Benimkininde emen çocuğu, genzine süt kaçınca memeden çekip ver bana sakinleştireyim diye kucağımdan almışlığı, çocuğu cayır cayır ağlatmışlığı var.. Kasıtlı yaptığını düşünüyorum. Kucağına alır belini tutmaz, kafasını desteklemez, oğlum kendini geriye atar ağlar! Bizimde oğlumuz var, inşallah iyi kayınvalide olur böyle laflar duymayız..

Canım gece emzirmeye kalkıyorsan torba şeklinde olanlar tüm vücut giydirilenlere kıyasla daha kullanışlı, bebeği uyanırmadan giydirirsin. Yatır kaldır yapmak daha kolay oluyor. Kipanın f&f markası var, %50 ye girmiş bazı tulumlar, 50 tl den 25 e düşüyor. Uygunda yani. Bide c&a nınkiler güzel ve kullanışlı. İstersen resim yüklerim. Ben ankaradayım, şu an 8 derece gösteriyor sıcaklığı! Sonbahar yaşamadan kış oldu :KK43:
canım bende kipa nın indireme girmesini bekliodum f&f markasını beğeniyorum kullanışlı oluyor haber verdiğin için saoll :)

Okudukça deli oluyorum! Allah akıl fikir versin.. Benimkininde emen çocuğu, genzine süt kaçınca memeden çekip ver bana sakinleştireyim diye kucağımdan almışlığı, çocuğu cayır cayır ağlatmışlığı var.. Kasıtlı yaptığını düşünüyorum. Kucağına alır belini tutmaz, kafasını desteklemez, oğlum kendini geriye atar ağlar! Bizimde oğlumuz var, inşallah iyi kayınvalide olur böyle laflar duymayız..
Benim kv de boynunu tut dedikce tutmaz, kol altindan kaldirma boynu zedelenir dedikce dinlemezdi. Gecen "sukur. Kavga dovus bebegimin boynunu korudum da suan dik tutabiliyr" dedim. "Aa tabi kizim. Kucuk bebek kol altindan kaldirilmaz zaten" diyr. Ölur musun öldurur musun...
Vallahi canim. Yasadiklarimizi unutmazsak kotu kv olmayiz bence. Benim annem olmadi (kendi annem.diye demiyrm). Ben cok cektim gelinime cektirmem demis. Cidden de oyle oldu. 6 yillik evli abim. Misal esi kendi annesigille her yil.2 kez tatile gider. Annemle hic gitmedi. Annem bir kez bile ses etmedi. Daha derki git kizimda kafan dagilsin. Evine davet edilmeden gitmez ki bu senede en fazla 2 ya da 3 kezdir. Aldigina giydigine gezdigine karismaz. Dogumunda gel kal dedi, sonra git sen annem gelsin dedi. Annem bisi demedi... vs vs... Yani cidden insan ders alir ve unutmazsa kv oldugunda da yapmiyr.

Günaydın kızlar pazarınız güzel geçsin :)
Bugün sabah biz eşimle yine geleneksel tartışmamızı yaptık, benimle artık konuşmuyorsun beni azarlıyorsun sürekli diye söylendim ben de.
Dün bebişin kontrolü vardı 6300 gr olmuş canım kızım, sabahları meyve akşamüstü de muhallebi verebilirsin dedi. Bizim ki sadece elmayı sevdi onun dışında hiç bir meyve suyunu almıyor. İnşallah bu Perşembe 5. Ayımızı da bitirmiş olacağız. Kızlar sizin bebeklerinizde siz onu yastığa yatırınca ayağa kalkmaya çalışıyor mu çok merak ediyorum. Doktorumuza sordum ne kadar güzel dedi, her bebek yapamaz dedi ama kim görse Rengini o halde bu nasıl çocuk kendi kendine oturuyor diyor. Hîç normal değil diyorlar oturtmak sakıncalı fakat ben yatırıyorum arkamı bir dönüyorum bizim hatunun üst bedeni havada sırtını da koltuğa yaslamış oluyor, inşallah zararlı değildir çünkü artık baş edemiyorum. Ya kafasından iyice bastırıp yastığa yatırıcam ya da böyle böyle kalkacak, eskiden kafasından itince yatıyordu artık yatmıyor da zaten. Umarım herkesin bebişleri iyidir. Eşim bana süpriz yapmış 'Güldür Güldür' e bilet almış bakalım orada da beni azarlayacak mı, hadi hayırlısı.
Öpüyorum hepinizi arkadaşlarım...

Bugün sabah biz eşimle yine geleneksel tartışmamızı yaptık, benimle artık konuşmuyorsun beni azarlıyorsun sürekli diye söylendim ben de.
Dün bebişin kontrolü vardı 6300 gr olmuş canım kızım, sabahları meyve akşamüstü de muhallebi verebilirsin dedi. Bizim ki sadece elmayı sevdi onun dışında hiç bir meyve suyunu almıyor. İnşallah bu Perşembe 5. Ayımızı da bitirmiş olacağız. Kızlar sizin bebeklerinizde siz onu yastığa yatırınca ayağa kalkmaya çalışıyor mu çok merak ediyorum. Doktorumuza sordum ne kadar güzel dedi, her bebek yapamaz dedi ama kim görse Rengini o halde bu nasıl çocuk kendi kendine oturuyor diyor. Hîç normal değil diyorlar oturtmak sakıncalı fakat ben yatırıyorum arkamı bir dönüyorum bizim hatunun üst bedeni havada sırtını da koltuğa yaslamış oluyor, inşallah zararlı değildir çünkü artık baş edemiyorum. Ya kafasından iyice bastırıp yastığa yatırıcam ya da böyle böyle kalkacak, eskiden kafasından itince yatıyordu artık yatmıyor da zaten. Umarım herkesin bebişleri iyidir. Eşim bana süpriz yapmış 'Güldür Güldür' e bilet almış bakalım orada da beni azarlayacak mı, hadi hayırlısı.
Masallah rengine demek oturmak istiyor kaslari gelismis demekki korkma canim bebekten bebege degisir kimi kendini saliverir kimi simsiki durur benim kizda yatarken elinden tut direk ayaga kalkiyor hic oturma istegi yok beli kirmiyor dimdik ayrica benim kizimda yarin 5 bitiriyor 6.5 kilo ayni durumdayiz

Himm tamam bunlari deneyecegim cok tesekkurler arkadasim

Kundak yapiordum sonra sicaklar baslayinca yapamadim yuzustu iyi olmustu kollari acisindan, evet artik hafiff bi kundaklamaya gecebilirim sanirim, bu aksam deniyorum bunu da :)

Dusundumde,ben torba tulum kullaniyorum onu bilr ellerini iceride birakacak sekilde kullanabilirsin :KK66:

canım bende kipa nın indireme girmesini bekliodum f&f markasını beğeniyorum kullanışlı oluyor haber verdiğin için saoll :)

Bende cok seviyorum..45'e aldim yanlis hatirlamiyorsam..f&f lerin arasinda Snoopy'li..Cok memnunum canim..Elyafli olanlarda vat ince yorgan gb daha inceleride var..2 tanede paket tulum aldim uzun kollu bacakli sadece yatarken giydiriyorum..

Kızlar bebisleri kac saatte bi uyutuyosunuz? Bebegin verdiği isaretlere bakarak mi uyutuyorsunuz? Yoksa uyanik kaldigi saate bağlı olarak mı ?

Kızlar bebisleri kac saatte bi uyutuyosunuz? Bebegin verdiği isaretlere bakarak mi uyutuyorsunuz? Yoksa uyanik kaldigi saate bağlı olarak mı ?
Uykusu gelemden uyumadigi icin sinyal verdiginde uyutuyrm cnm. Gunduz en fazla 40 dk uyuyr. Gece idare eder..zombi gibi geziyrm.

Iyi eglenceler..cok gul..
Ben yastim hic kullanmadim. Ama kucagima yatirmaya calistigimda, oturmaya calisiyr..biraz zorlaniyrm ama oturtmuyrm.

Kızlar bu cins kvler ve cins kocaları okuyunca aklıma ne geldi: belki bu kvcikler zamanında normaldi sonra cins kocaların elinde kafayı sıyırıp bu hale geldiler :KK66: geleceğimizi görür gibiyim hahahaa
Kızmayın bana. Evdeki cinsten acık sıyırdım sanırım. Öküz sinirli kibirli inat bencil ukala sevimsiz sevgisiz anlayışsız tembel hantal düşüncesiz bi adamla yaşıyorum da

Kızlar bu cins kvler ve cins kocaları okuyunca aklıma ne geldi: belki bu kvcikler zamanında normaldi sonra cins kocaların elinde kafayı sıyırıp bu hale geldiler :KK66: geleceğimizi görür gibiyim hahahaa
Kızmayın bana. Evdeki cinsten acık sıyırdım sanırım. Öküz sinirli kibirli inat bencil ukala sevimsiz sevgisiz anlayışsız tembel hantal düşüncesiz bi adamla yaşıyorum da
Allahhhh baya dellendirmis seni :KK66:

gündüz toplamda 1 saat uyuyor gecede emmek için uyanıyor 4 saatte bir. uyku için herhangi bir saat düzenimiz yok ama gece uykusu için en geç 7:30 da uyumuş oluyor.Sabah 5 te kesinlikle uyanıyor 7 gibi tekrar uyuyor 9 da kalkıyor ondan sonra akşama kadar 3 veya 4 bölümde en az 10 dk en fazla 25 dk uyuyor.Uykusu geldiğinde kucağımdaysa eğer kafasını omuzuma yatırıyor.Yatıyorsa mızıl mızıl kucak istiyor.

Kızlar geçen trtde bitki derneği başkanı mıdor bi adam 2 yaş altına pek bitkileri tavsiye etmem dedi. Bi de dişler için jel tabsiye edilmiyor hurma srün acısını alır dediler bi yerde. Tvde bi uzman yani.

X