2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Dun kv yi öldürecektim sinirden.
Oglum annemin bacaklari arasinda duruyr.kv kol altindan sunduruyr cocugu.annem dur ben vereyim desede kv cekistiriyr.bagirdim ne yapirsun cocuguma diye.ama beni hic dinlemedi.sonra ben mutfaktayim kv almis kucagina yuzu disa donuk bebegin.yengesiyle ne yaptilarsa korkutmuslar. oglum acmis agzini sonuna kadar kipkirmizi solugu gitmis.dedim alayim cocugu yok duruyr diyr vermiyr oglumu. ne durmasi nefesi gitmis dedim aldim.bir ciglik bastiki oglum yuregim agzima geldi kuzuma bisi oldu diye.bir daha tovbe yalniz birakmam kv ile.yavrum o kadar cok agladiki anlatamam.oturtma dedigim halde de oturtuyr cins kucagina.agzini kiracagim az kaldi.iyice tahammulum bitti.sacini basini yolasim geldi :KK62:

Günaydın kızlar bizim Dışimiz çıktı başka çıkan var mı çok aceleciyiz biz hemde alttaki 2 dis birer gün arayla çıktı beyaz küçücük görünüyor zaten uykusuzduk şimdi tavan yaptı sabahliyoruz hergün ateş olmadı ama huysuzlugu çok birde göbeğinde göğüs bölgesinde kırmızı kucuk küçük sivilceler kabarcıklar var kaşınıyor galiba altını açınca yoluyo kasimaya çalışıyor yavrum doktor jel verdi ama işe yaramıyor hiç disten dolayı oldu galiba
Hayirli olsun :KK66:
Bizim ust ön ikisi geliyr. Patlamak uzere.
Isilik ya da alerjidir kuzunun. Suan benimde tam dedigin bolgede nokta nokta kirmizilar var. Kasiniur. Dr alerji dedi. Sanirim aynisi tarifine gore.

Kemal de üzerini çok açıyordu yada çok çabuk uyanıyordu sırtüstü yatarken .Keşfettik ki yüzüstü yatmayı çok seviyor ve daha sorunsuz uyuyor.20 günlük olduğundan beri hep yüzüstü uyutuyorum.Uyku tulumu güzel fikir aslında marka olarak bilemeyeceğim ama İkea da görmüştüm.

Hosgeldiniz kuzucugunlaa :)
Hayirli evlat olsun insallah,saglikla..
Nerelisiniz?

Oglum annemin bacaklari arasinda duruyr.kv kol altindan sunduruyr cocugu.annem dur ben vereyim desede kv cekistiriyr.bagirdim ne yapirsun cocuguma diye.ama beni hic dinlemedi.sonra ben mutfaktayim kv almis kucagina yuzu disa donuk bebegin.yengesiyle ne yaptilarsa korkutmuslar. oglum acmis agzini sonuna kadar kipkirmizi solugu gitmis.dedim alayim cocugu yok duruyr diyr vermiyr oglumu. ne durmasi nefesi gitmis dedim aldim.bir ciglik bastiki oglum yuregim agzima geldi kuzuma bisi oldu diye.bir daha tovbe yalniz birakmam kv ile.yavrum o kadar cok agladiki anlatamam.oturtma dedigim halde de oturtuyr cins kucagina.agzini kiracagim az kaldi.iyice tahammulum bitti.sacini basini yolasim geldi :KK62:

Bu insanlar neden sanslarini bu kadar zorluyor acaba bazilarida ozellikle ters seyler soyluyor denemek adina agzina sunu verelim gb..Cok acınasılar ya!
Denemeler yapiyorlardir bence kocakari bisyleri vardir cocuklar buyudukce neler ogrenecez kimbilir :)
Sen yine yalniz birakma guvenmediklerinle..

Bende gelmek istiyorum bulusmaya :KK43:

Gelemedimde zaten istanbul'a tahkinimizden uzun oldu tatil..

Cok istedim suan :KK51:

Buarada ben askili citcitliyi atlet niyetine ayagina corap ve uzerine uzun kollu bacakli tulum giydiriyorum,uyku tulumunun icine koyuyorum -torbali- oyle uyuyor Sezen:) gogsu acikta kalmiyor ya cok mutluyum :) zaten ayaklari nekadar oynatsada acamiyor uzerini..Tabii icgudusel olarak uzerini hic bisy ortmemis gb geliyor kucuk battaniyesini ayaklarinin kismina ativeriyorum uzerine o gidiyor ama olsun sicacik kizce :) bizim ev bayagi serin artik..

Nerelisiniz?

Bu insanlar neden sanslarini bu kadar zorluyor acaba bazilarida ozellikle ters seyler soyluyor denemek adina agzina sunu verelim gb..Cok acınasılar ya!
Denemeler yapiyorlardir bence kocakari bisyleri vardir cocuklar buyudukce neler ogrenecez kimbilir :)
Sen yine yalniz birakma guvenmediklerinle..
Insan babannesine bile guvenemeyecekse vay haline cnm. Artik tek birakmam onla

Insan babannesine bile guvenemeyecekse vay haline cnm. Artik tek birakmam onla

Sana saygi duymayanin bebegine merhametle yaklasacagina cok inanmam..Bir bebege bakarken insanin gozunden belli oluyor naifligi,tutmasindan,konusmasindan :KK66:

Günaydın kızlar bizim Dışimiz çıktı başka çıkan var mı çok aceleciyiz biz hemde alttaki 2 dis birer gün arayla çıktı beyaz küçücük görünüyor zaten uykusuzduk şimdi tavan yaptı sabahliyoruz hergün ateş olmadı ama huysuzlugu çok birde göbeğinde göğüs bölgesinde kırmızı kucuk küçük sivilceler kabarcıklar var kaşınıyor galiba altını açınca yoluyo kasimaya çalışıyor yavrum doktor jel verdi ama işe yaramıyor hiç disten dolayı oldu galiba

Hem geçmiş olsun , hem de hayırlı olsun. bizde de diş çıkarma alametleri var ama henüz icraat yok :)

Nerelisiniz?

Hoşbuldum ,çok teşekkür ederim,hepimizin melekleri sağlıkla,hayırla büyüsün inşallah. Aslen ahıska türküyüm eşim laz .İstanbul da oturuyoruz. Yazları Hopa da yaşıyoruz.

Durum çok can sıkıcı gerçekten , sanırım bu tarz durumları çok kişi yaşıyor. Şöyle kendimizi yemeden karşımızdakine akıllanacağı şekilde dersini verebilmeyi becerebilsek ne güzel olur.
Biz de çocuk büyüttük kaç tane ,kimseye vermeye kıyamıyor gibi şeyler de söylüyorlar. Bende diyorum ki evet çocuk büyüttünüz ama Allah a emanet büyütmüşsünüz. Doğur ,emzir yatağa bırak ,iş güç yap ,onlar daha önemli tabii bebekten .Bebek kendini oyalamayı öğrenmeli onlara göre.sonra da çocuklar büyüyünce niye bizden uzaklaşıyorlar,niye yanlış insan seçiyorlar diye saçını başını yol.Nedeni en baştan belli.Çocuk annenin dışında başka bir kucakta çok ağlıyorsa güven problemi yaşıyor demektir ve anneye ihtiyacı vardır. Bunu umarım kv algılayabilir.Çok çok kolaylıklar diliyorum arkadaşım. Lohusalığımı ve bebeğimi büyütürken yalnızım diye şikayet ediyordum ama bence etmemeliyim.

Sana saygi duymayanin bebegine merhametle yaklasacagina cok inanmam..Bir bebege bakarken insanin gozunden belli oluyor naifligi,tutmasindan,konusmasindan :KK66:
Lafa gelince bize el kizi diyrlar ya. Toruna da kendi canlari. O nedenle insan torunlarina adam gibi davranis saniyr. Bangir bangir bagirarak seviyr. Kulagim sagir olacak yakinda :KK66:

Durum çok can sıkıcı gerçekten , sanırım bu tarz durumları çok kişi yaşıyor. Şöyle kendimizi yemeden karşımızdakine akıllanacağı şekilde dersini verebilmeyi becerebilsek ne güzel olur.
Biz de çocuk büyüttük kaç tane ,kimseye vermeye kıyamıyor gibi şeyler de söylüyorlar. Bende diyorum ki evet çocuk büyüttünüz ama Allah a emanet büyütmüşsünüz. Doğur ,emzir yatağa bırak ,iş güç yap ,onlar daha önemli tabii bebekten .Bebek kendini oyalamayı öğrenmeli onlara göre.sonra da çocuklar büyüyünce niye bizden uzaklaşıyorlar,niye yanlış insan seçiyorlar diye saçını başını yol.Nedeni en baştan belli.Çocuk annenin dışında başka bir kucakta çok ağlıyorsa güven problemi yaşıyor demektir ve anneye ihtiyacı vardır. Bunu umarım kv algılayabilir.Çok çok kolaylıklar diliyorum arkadaşım. Lohusalığımı ve bebeğimi büyütürken yalnızım diye şikayet ediyordum ama bence etmemeliyim.
Cok haklisin cnm. Hic uzulme bence sen sanslisin. Kendi bildigin gibi yapiyrsun herseyi. Ben de ne zaman kv gelecek ya da biz gidecegiz diye geriliyrm. Yapmamaya calisiyrm ama bu kadin cocugumu hirpalayinca da deliriyrm.

Benim kızım da sevmiyo bebek arabasini..genelde bebek arabasi boş kucakta bizim cadi geziyorduk ki artık bebek arabasının sepet kısmına kanguruyu da koyuyoruz her çıkışımizda..Böylelikle huzursuz olduğunda hemen hop benim kucağıma. .hem ben yorulmuyorum böylece ama yine araba boş geziyo:)
Oyuncaklarla kavga bizde de var öyle bağırıyor ki onlara tabi sonu ağlamaklı bitiyo..ben de diyorum biturlu begendiremedik oyuncak bu kıza. .dişi için aldigimiz dişlikler de begenmiyo nerde daha sert bişe var onu sokuveriyo agzina..
Bu arada kanguru da da uykusu varsa çok güzel duruyo söylene söylene uyuyo ama uykusu yoksa kendini geriye ittire ittire çıkmak istiyo ve bu benim belini daha çok ağrıtiyo.. ama kanguru da çok tatlı görünüyor her bi de uyumuşsa:KK68:

Benim kızım kanguruyu da sevmiyo ne yazık ki, daha doğrusu henüz kanguruda yüzü dışa dönük taşımıyorum kısa süreli olarak yüzü bana dönük taşıyorum ve çevreyi iyi göremediği için kızıyor :)
Taşırken varsa yoksa yüzünü dışarı döndürüp öyle gezmeyi seviyor küçük hanım :)

Biraz icim rahatladi yoksa doktoru bile aradim bu yuzden :))) bende benimki tektir heralde diodum , yoksa cok insan biliyorum evde durmadi arabaya bindirdik uyudu ya da koyduk bebek Arabasina gezdirdik rahatladi diyen. Nerdee bizimki daha anormal oluyor:) bizde yuruyene kadar kucaga devam napalim sonra da fizik tedavi sart yalniz bana:)
Canım inan ben de doktora sordum ne biliyim bebeklerde de varmıdır kapalı dar alan fobisi gibi şeyler bile geldi aklıma :) Sevmiyordur olabilir dedi szinki itisnalardandır dedi ne desinki zaten.

oto koltuğu (ana kucağı) evde de kullanıyorum ,yemek yerken veya herhangi bir iş yaparken ama çok çabuk sıkılıyor ve kendi hırsla kalkmaya çalışırken neredeyse düşecek kadar kaykılıyor. Araçta ise dün ilk defa yalnız çıktım dışarıya ama ön koltığa yerleştirdim ana kucagını (belki sakıncalı :KK43: ) sorunsuz seyahat ettik ama bir dahakine aynı davranırmı bilemeyeceğim.
benim arkadaşımda ön koltuğa koyuyordu çok riskli aslında ve yasak biliyorsundur ve çok da tepki çekiyordu, ben de koysam durur belki bilemiyorum ama cesaret edemiyorum. henüz hiç çıkamadım yalnız arabayla bende.

gecmiş olsun canım hemde hayırlı olsun diiniz sanırım bizimkide çıkarıcak ama bi beyazlık yok, salya arttı huzursuzluk gece uyanmalar sürekli diş eti kaşımalar filan var önlük takıyorum önlüğünü ağzına sokuk çiğnemeye başlıyor sürekli, taşırken parmağımı yakalayıp çiğnemeye çalışıyr filan... hadi bekliyoruz bizde.

Cok ilginc geldi bana valla. Alsam mi diye dusunmeye basladim. Tesekkurler :)

Benim esimin isi bu daha dogrusu altin,taki vs o atolyeden yetisme suan satista ama onlardakiler farkli yani bayaa degerli olanlar:KK53:
Bana oyle antin kuntin seyler aldirmaz hatta ama bunu soyleyince bildigi bi abiden kehribar almis abii mercanda vermis o da hastaliklarda iyilestirme ozelligi ile ilgili..Ama dogru kullanim icin iyi okunmali..Mesela mercan gumusle ya da bakirla kullanilmaliymis..Arastirmaya girdimde azcik :) Tabi bunlarin cok dikkatli cocukla beraberken kullanilmasi onemli :KK66: Allah korusun..

Burayada bakabilirsin..
http://www.enerjiverentaslar.com/2010/12/mercan.html?m=1

memlekete gittik hepimiz hasta oldukk :cry::cry: oglusumun burnu cok tikali.geceleri ozellikle hep agzi acik.ben idare ediyordum ihlamur adacayi sarimsak falan ama oglum da hasta olunca basladin antibiyotige :KK42: yoksa koydeyiz oglumun hastalik iletlerse goturcek dr bile yok yakinda.dua edin kizlar hemen iyileselim...
bide bugun dogum gunum.
17 gun once evlilik yildonumumuzu unutan esime baya cemkirdikten sonra bi hediye alabilmeyi u kez akil edebilmis yillar sonra.Allah bu adamlara azcik dusuncelilik versin ne diyiiyeyim.

Kızlar bende kızımı giydirirken üstüne atlet yada atlet niyetine ince çıtçıtlı badi,üstüne uzun kollu çıtçıtlı badi,altına külotlu çorap üstüne penye pijama ve çorap giydiriyorum.Birde yelek.Kombimizde açık...
skyacar skyacar Hg cnm aramıza,güle güle büyüt bebegini,hayırlı evlat olsun inş...

Bebek arabasinda aglayan var mi peki ??? Ya da oto koltugunda??? Arabada yolculuk yapmakta bir iskence bizim icin :KK43: yanimda biri olmadan cocugu alip cikamiorum arkada agliycak diye odum patlio, birak onu bebek arabasiyla gezerkende yanimda biri olmazsa kucagima alip arabayi suremem ki:KK43: ayy nollcak boyle , niye boyle anlamiyorum kiiii
Ben kızıma bebek arabası almadım kullanmam diye,görümcemde almış çocuklarına 1-2 defa kullanmış.Bize verdi arabayı ama bende şuana kadar kullanmadım.Arabamızdada oto koltugunda çok rahat duruyor.Etrafı izliyor sonra uyuyakalıyor.Araba durdugu an uyanıyor...

Minicik dişleriniz hayırlı olsun cnm
Çok korkuyorum bu dişten huysuzluktan off
İnş kısa sürede atlatır bebişler

Ayy bu kayınvalideleri napmalı kaynar kazana atmalı,yandım gelin dedikçe altına odun atmalı:KK45:
Benim kayınvalidemde oglunu arayıp ogluuuummm çocuga mamayı çok vermiş şişirmişsiniz çocuguuu diyor ve ben bunu eşim telde konuşurken duyuyorum.Mama veren anneler bebekleriniz şiştimi ? Ya kızlar Allah aşkına verdigim mama günde 2 kere,oda mecburiyetten ne yapim sagıyorum çıkmıyor açmı kalsın mecbur vercem.Kuzenimi falan arıyor emziriyormu diye soruyor.Eltim gögsü acıyor diye hiç emzirmemiş ya koli koli mamaları almışlar vermişler.Benide öyle sanıyor heralde delircem:KK62: Hiç anne sütü alamayan baştan beri mamayla beslenmek zorunda olan bebekler var.Anneleri yazımı okuyorsanız söyleyin lütfen bebekleriniz şiştimi mamadan...
Görümcemde geçen gün beni aradı ne hikmetse hiç arayıp sormayan,yegenini bile bakmaya gelmeyen görümcem..Mama verme yayla çorbası yapda ver diyor.Aşamaları anlatıyorum meyve püresi yogurt sebze püresi azar azar başladım diyorum.Boşver onları sen çorba yap ver diyor.Buradan bahsettim,bırak orayı netteki yazılanlarla bebekmi büyütülürmüş diyor.Bunlar beni topluca çıldırtmaya çalışıyorlar sanırım:KK47:

Lafa gelince bize el kizi diyrlar ya. Toruna da kendi canlari. O nedenle insan torunlarina adam gibi davranis saniyr. Bangir bangir bagirarak seviyr. Kulagim sagir olacak yakinda :KK66:
Babaannemin torunlarını severken söyledigi bir laf geldi aklıma.( Oglumun yavrusu,yarısıda yılanın yavrusu ) Annecigim nasıl dayanıyor babaanneme hayret ediyorum.Allahdan babacıgım annesini biliyorda anneme laf söylettirmiyor...

memlekete gittik hepimiz hasta oldukk :cry::cry: oglusumun burnu cok tikali.geceleri ozellikle hep agzi acik.ben idare ediyordum ihlamur adacayi sarimsak falan ama oglum da hasta olunca basladin antibiyotige :KK42: yoksa koydeyiz oglumun hastalik iletlerse goturcek dr bile yok yakinda.dua edin kizlar hemen iyileselim...
bide bugun dogum gunum.
17 gun once evlilik yildonumumuzu unutan esime baya cemkirdikten sonra bi hediye alabilmeyi u kez akil edebilmis yillar sonra.Allah bu adamlara azcik dusuncelilik versin ne diyiiyeyim.
Öncelikle geçmiş olsun cnm
Memleket neresi ?
Benim eşimde bayramda Sivasa gitmek istiyor
Arıyorum havaları soruyorum,çok soguk diyorlar
Eşim inatla gitmek istiyor
Delirtcek beni sonunda

Kızlar bende kızımı giydirirken üstüne atlet yada atlet niyetine ince çıtçıtlı badi,üstüne uzun kollu çıtçıtlı badi,altına külotlu çorap üstüne penye pijama ve çorap giydiriyorum.Birde yelek.Kombimizde açık...
skyacar skyacar Hg cnm aramıza,güle güle büyüt bebegini,hayırlı evlat olsun inş...

Ben kızıma bebek arabası almadım kullanmam diye,görümcemde almış çocuklarına 1-2 defa kullanmış.Bize verdi arabayı ama bende şuana kadar kullanmadım.Arabamızdada oto koltugunda çok rahat duruyor.Etrafı izliyor sonra uyuyakalıyor.Araba durdugu an uyanıyor...

Minicik dişleriniz hayırlı olsun cnm
Çok korkuyorum bu dişten huysuzluktan off
İnş kısa sürede atlatır bebişler

Ayy bu kayınvalideleri napmalı kaynar kazana atmalı,yandım gelin dedikçe altına odun atmalı:KK45:
Benim kayınvalidemde oglunu arayıp ogluuuummm çocuga mamayı çok vermiş şişirmişsiniz çocuguuu diyor ve ben bunu eşim telde konuşurken duyuyorum.Mama veren anneler bebekleriniz şiştimi ? Ya kızlar Allah aşkına verdigim mama günde 2 kere,oda mecburiyetten ne yapim sagıyorum çıkmıyor açmı kalsın mecbur vercem.Kuzenimi falan arıyor emziriyormu diye soruyor.Eltim gögsü acıyor diye hiç emzirmemiş ya koli koli mamaları almışlar vermişler.Benide öyle sanıyor heralde delircem:KK62: Hiç anne sütü alamayan baştan beri mamayla beslenmek zorunda olan bebekler var.Anneleri yazımı okuyorsanız söyleyin lütfen bebekleriniz şiştimi mamadan...
Görümcemde geçen gün beni aradı ne hikmetse hiç arayıp sormayan,yegenini bile bakmaya gelmeyen görümcem..Mama verme yayla çorbası yapda ver diyor.Aşamaları anlatıyorum meyve püresi yogurt sebze püresi azar azar başladım diyorum.Boşver onları sen çorba yap ver diyor.Buradan bahsettim,bırak orayı netteki yazılanlarla bebekmi büyütülürmüş diyor.Bunlar beni topluca çıldırtmaya çalışıyorlar sanırım:KK47:

Babaannemin torunlarını severken söyledigi bir laf geldi aklıma.( Oglumun yavrusu,yarısıda yılanın yavrusu ) Annecigim nasıl dayanıyor babaanneme hayret ediyorum.Allahdan babacıgım annesini biliyorda anneme laf söylettirmiyor...

Öncelikle geçmiş olsun cnm
Memleket neresi ?
Benim eşimde bayramda Sivasa gitmek istiyor
Arıyorum havaları soruyorum,çok soguk diyorlar
Eşim inatla gitmek istiyor
Delirtcek beni sonunda
Aaa sen nerelisin. Ayni lafi babannem anneme dermis de...
Ankaraliyiz biz.

Buarada mama fazla gelse kontrolde dr derdi. Sen canini sıkma.

X