2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Şimdiden iyi yolculuklar...
Valizleri verirken, bebek arabasını uçağa binerken teslim edeceğini söylüyorsun, dev bir poşet veriyorlar. Gerçekten de uçağa kadar gidip tam binerken teslim ediyorsun görevlilere. İnerken de hemen alıyorsun.
Uçakta sıvı almıyorlar ama bebek olunca mama suyu, anne sütü, ilaç gibi sıvılara bırsey demıyorlar. Zaten zarar gormeyecek olanları bavullarla kargoya verırsın.

İyileşme süreci mi nasıl oldu? Şanslıydım ben, ilkimden bile çabuk ayağa kalktım, ağrım sızım filan olmadı.
Senin ağrın çok mı fazla? Bir de ilk hafta düzenli ağrı kesici veriyorlar ağrı olmasa bile, sen aldın mı?

Doktorumuz ek gıdalara başlayalım diyince, aşağıdaki ilgileri paylaştı.
Ben de sizinle paylaşayım dedim. Aklınıza birşey takılırsa sorun, oğlumdaki tüm yaşadıklarım dün gibi aklımda şuan))
Çok heyecanlı bir süreç, hadi hepimize kolay gelsin...

Not: sebze çorbasına bulgur, mercimek için henüz çook erken. Pirinç en kolay uyum sağlanılan, sonra alışınca irmik tercih ediliyor çünkü irmik, bebek beslenmesinde çok faydalı, pirinçten daha besleyici...

Canım suan tracy hogg'un kitabını okuyorum da, 4 aylık bi bebegin 6 saat kesintisiz gece uykusu uyabilmesi gerekir yaziyor. Tok olduğuna eminsen, ki doyurduktan 2 saat sonra kalkiyorsa toktur, emzirmeyin diyor, ilk bi kac gece cok zor olacagini biliyorum ama goreceksiniz uyanmalari azalacak yaziyor.

tesekkur ederim cnm.herzamnki gibi sorulara ve sorunlara hizla cevap veriyorsun ;-) ben de bavula koymayi dusunuyordum zaten actirirlar mi acaba die dudundum

canım geçmiş olsun ateşine dikkat et bikaç gün sürdü bizim.huyuda değişti çok şükür biraz düzeldi.senin ebeyle benim ebeyi ne yapmalı bilmiyorum.bunlar duygusuz,hissiz insanlar.ateşten kork ilaçtan korkma.ılık suda içirebilirsin bol bol.

kizlar duzenli yazamasam da okuyorum tum paylasilanlari.
bebegimden ayrilamam calisamam vs diyenleri okudukca kendimi biraz tuhaf hissediyorum.ewet ben de sewiyirum kiyamiyorum ama kendime biraz ozlemin iyi gelecegini dusunuyorum.benim oglum asiri skntilari olan bi bebek degil.orta halli diyeyim.iyi zamani da var ama su buyume atagi dedikleri kabus zamanlari da var.ama her h hhhalukarda yorgunum ve cok sıkıliyorum.biraz babasi baksin tatilde babanne annane hala.. birileri alsin da kendime ait biseyler yapayim cok istiyorum.ogretmenim ben de

kızlar ben bitane bebe piskevitini :) şeftali suyuyla ezip verdim çok hoşuna gitti.akşamda armut püresi verdim.büyük oğlanda 5ten sonra baslamştım bunda dayanamadım.
Lilacsofie iyiki listeni yazmışsın canım kafama göre takılırdım herhalde.yogurtu veriyordum nerdeyse.7sene aradan sonra bilgiler böyle sıfırlanıyo işte.büyüğüne işe erken başladığım için küçük kavanoz mamalarından çok vermiştim.insallah buna kendim yapacam herşeyi.
yeni doğan bebeğede çok üzüldüm.bebeğim doğar doğmaz nasıl emmişti beni.o anı hatırladığımda daha çok üzülüyorum.
size bişey daha danşmak istiyorum.benmi tuhafım cevremmi bilmiyorum.evet kötü bir hamilelik,sonrasında sağlık sorunları kolay değil.çevremde bana eşimden baska destek olan çıkmadı.ailemde dahil.ben aileme çok düşkünüm ama onlar çok umursamaz.babam yeni emekli oldu ev aldılar bir sürü eşya alıp borçlandılar annemi bazen uyardıım oda sanane der gibi takmıyo beni.birincisi oraya gittiğimde çocuğmdan çok rahatsız oluyorlar büyüğünden.ikincisi hiçbirşey paylaşmıyorlar benimle.dertten başka.bugün gittim çok sinirlendim eve geldim 1saat anca kalabildim.hiç gitmek istemiyorum evleri bi kıymetli anlatamam.ama yarın öbür gün bunlara bişey olursa vicdan azabından ölürüm.ama inanılmaz düşüncesizler.annemin yüzünden erken doğum yaptım.bigün gelipte iyimisin canın bişey istiyomu demedi.doğum yaptğım gün bile eve gidecem misafirlerim gelecek dedi sonra babam kızdıda durdu.ne kadar yanlız bir insanım ben yaa şükür çocuklarım var.bugün çok kırıldım tekrar.

su uykularıda olmasa ne yapardık bilmiyorum.bebeğine kimin bakacağı önemli.o yüzden endişeliyiz canım.benim büyüğüne babası bakıyordu dönüşümlü baktık.sadece özlüyordum.kafam rahattı.bi dönem bakıcı baktı çocuk çıldırmış gibiydi.Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.

Canim ne zaman werilmeli irnik acaba pirincten daha mi ii ve doyurucu...
canim walla ne yapilir direk oldurebilirim onlari insan yerine koymak hata....

Herzaman ahbe annem gibi kaynanam olsa kocamida anasinida gebertirim derim icimden ( hos kaynanada yok ta ) ama inan yanliz degilsin bende gecen gub duruya sarildim agladim agladim icimi doktum babam gelim alim ozledim dio yiyelim icelim aksam birakirim dio..annem yemek yapmadim mewlut war komsuda gel ama babanla oturcan ee daha 2 gu once btdadin yani abuk subuk salak sacmasi cuumleler babama bikere tamam dedim die gitmek zorunda kaldim ama yedigim sirtima gitti oturduum koltuk popma batti...ama kime ne dicen bazen de onlar olmasa naparim dioruz napicaz yanliz degilsi biz wariz bizim de war oyle ebeveynlerimiz....MALESEF

Herzaman ahbe annem gibi kaynanam olsa kocamida anasinida gebertirim derim icimden ( hos kaynanada yok ta ) ama inan yanliz degilsin bende gecen gub duruya sarildim agladim agladim icimi doktum babam gelim alim ozledim dio yiyelim icelim aksam birakirim dio..annem yemek yapmadim mewlut war komsuda gel ama babanla oturcan ee daha 2 gu once btdadin yani abuk subuk salak sacmasi cuumleler babama bikere tamam dedim die gitmek zorunda kaldim ama yedigim sirtima gitti oturduum koltuk popma batti...ama kime ne dicen bazen de onlar olmasa naparim dioruz napicaz yanliz degilsi biz wariz bizim de war oyle ebeveynlerimiz....MALESEF

2 aylik 1. Doz wuruldugu asi hic bisi yapmadi ama bu sefer kizim mahwoldu bizide kahretti hala yanio 12 de surup werdim sonunda 37 ye dustuki normalde duru hep 35.9 36 dir.....

Dusa soktum olmadi kompleks yapdim olmadi en sonunda calpol werdim iki cay kasigi...uykusu mamasi emmesi gulmesi herseyi degisti cocugun kaayi yicem asi huy asisi falan mi bilemiorum.....cok uzgunum zaten yeterince yorgun hissediodum kendimi bide bu tempo mahfetti beni....ii olsun da baska bisi istemiorum yeter....

Kızlar selam yine tüm orjinalliğimlw bu saatte yazayım dedım...Benim oğluşumla acildeydik gece geldık bugun öğlenden berı durmadan kustu,akşama dayanamadım götürdüm hiç bişeyi yok dediler doktorda şaşırdı neden nden olur diye neyse baktı ettı mamada mı sorun var dedi , dedim hiç mama vermedim ama şu son gunlerde cok su içemdim sağdığım sutlerde sarı dedım ne dese begenirsiniz sutum çok konsantreymiş mutlaka bol su ile içipqcmalıymışım çocuğa ağır gelmiş
Boyle bişey yasayanınız varmı?
Bu arada sutu azalan arladaslar ben yatmadan once kocq bırbardak anason rezene içiyorum aktardan aldım ve şöyle söylim şu an sağıyorum 1 göğsümden 150 cc çıktıtavsiye ederim

Sana yazacaktım canım kaç zamandır alıntı yapamadım bir türlü. Bence de seni özlüyor olabilr,, cok büyük bir ihtimal.
İkinciler anneye daha düşkün oluyor olabilir mi? Belki onlar da bir rekabet oldugunun farkındalar. Deren de benim yastığımda, benimle yatıyor. Mucuş mucuş burun burunayız, sokuldukça sokuluyor, eğer yanından kalkarsam beni arayıp ağlıyor. İçimden bir ses, fena alıştırdın pişman olacaksın diyor. Diğer ses te, aman boşver tadını çıkar çabucak büyüyor diyor, o zaman daha da bir sokuluyorum canım kızıma...
Senin durumunda bir ihtimal de, büyüme atağı olabilir, çok muhtemel.
Başka bir ihtimal de, son zamanlarda sütüm azaldı demiştin. Süt azalınca, emmeye düşkün olan bebekler gece sık uyanıp emmek isteyip, sütü arttırırlarmış. Bu dönemde gece kalkıp uzun uzun emzirmeye dayanabilirsen, muhtemelen sütün tekrar artar. Gayet doğal olarak dayanamazsan da (süt azalacaktır ama....), gece beslenmesi olarak mama ver bakalım uyandığında, en azından 3 -5 saat uyuyacak mı?

tesekkur ederim cnm.herzamnki gibi sorulara ve sorunlara hizla cevap veriyorsun ;-) ben de bavula koymayi dusunuyordum zaten actirirlar mi acaba die dudundum
Bana çok yardımcı oldular, hiçbirşeyi açtırmadılar. Sağma makinamı, steril aletini, biberon ısıtıcısını vs götürdüm üstelik uçağın içine soktum valizle. Kesinlikle huylanıp saatlerce incelerler dedim ama ya bebekli birilerine denk geldim, ya da artık bu işte uzman olmuşlar... Yine de herzamankinden daha erken havalimanında olmayı unutmayın.......

Bu konular açılınca benim de yaralarım sızlıyor. Yiğenim geçen hafta burnunu kırdı. Anneannesi "facebook'tan geçmiş olsun canım... yazmış"
Tatildeyken beni aradığında, otele arabayla taşıyorlardı, kendimde değildim eşimle konuşmuş. O günden sonra ne aradı, ne mesaj ile sordu, ne oldun kızım diye... Facebook'ta tatil resimleri var maaşallah keyfi yerinde...
Canım kızım Deren'imi düşünüyorum, kulağına merak etme kızım, "Allah'ım bana ömür verirse, bana her ihtiyacın oldugu anda sana ve Demir'e koşacağım, hiçbirşey sizden daha önemli olamaz" diyorum. Gerçekten de, Yüce Rabbim'den sırf bunun için sağlık diliyorum, evlatlarımın yanında olabilmek için...

Canim ne zaman werilmeli irnik acaba pirincten daha mi ii ve doyurucu...
canim walla ne yapilir direk oldurebilirim onlari insan yerine koymak hata....

İrmik daha besleyici, sağlıklı. Mesela protein olarak tavuk yerine kırmızı et ve balık yemek gibi diye düşün
Pirince iyice alışsınlar, sonra yavaş yavaş irmikle değiştirilebilir.
Anne sütü için tasarlanmış bir bünyeye, yeni gıdaları çok minik, çok yavaş yavaş verirsek ve ayından önce vermezsek, minicik bedenlerini yormamış oluruz.

ufff bu yeni versiyonu hic iyi degil kk nin...mesajimin yarsini gonderdi.bi daha da duzelttirmedi.forum guncelleniyor yazip durdu.zaten kirk yilda bir zor ser yazdiydim....

GEcmis olsun canım. Ben suruptansa fitilin daha mantikli oldugunu dusundum hep. Ne kadar dogru bilmiyorum. Belki de benim cocuklarda surup etkili olmadigi icindir. Ancak kuzeninin dedigine au yonden katiliyorum; 37.5 ates sayilmaz pek. Yani mumkunse 38'den sonra mudahale edin. OOnu da bir iki saat takip ettikten sonra (eelini yuzunu yikayin ustunu acinn belki ilik bir dus aldirin) yapin. Prof. Ahmet Rasim Kucukusta soyle bir sey soylemisti: Cocugun atesini hemen dusurmeye calisirsaniz bagisiklik kazanmaz. Ustelik dış atesi duser ancak ic atesi dusmedigi icin cocuk zarar gorebilir.
Dogrulugu tartisilir ancak bana mantikli geldi. Annelik hislerini de yabana atmiyoruz tabi :) tekrar gecmis olsun.

Ofertacim,
Kızım gece uykudunda aynen tarif ettiğin gibi .sadece Anne sütü ile beskiyirdum 3.gun önceye kadar. Lakin o kadar çok rahatsız ettiki bu durum beni Dr arayip anlattım. Ek gıdaya gecmemi önerdi. Uyku oncesi gece biberonla mama veriyorum. Bitince kıyameti kopariyir. Üstelik emzik te emmiyir. Sadece memede uyuyor. Düşün halimi.
Gece uykusuna az faydası oldu bu durumun.
Bide arkadaş yazmış gece uykusu bolunduğunde tekrar dalamiyir. O zaman kendi yatağıma koyuyorum yüzüstü yuvarlaniyir uyuyor.
Annenin kokusunu almak avunduruyir sanırım. Esimin tarafında denedim olmadı :)
Dene derim.[/QUOTE]

kızlar saolun biraz teselli buldum yazdıklaınızda bu gece yine saat başı uyandı artık gözlerime kan oturdu uykusuzluktan.birde büyük olanla uğraşıyoruz okula gitmicemmmmmmmmmm diye ağlıyor hergün.yine 2 kilo vermişim bu tempoyla buharlaşıyorum gün ve gün.allah hepimizin yardımcısı olsun.

psikologanne yazdıklarını bu sabah okudum içim ezildi çok kötü oldum zaten çok duygusalım bu ara allah o minicik yavrunun bahtını güzel yapsın inşallah.benim çocuklarım tüp bebek biliyorsun eğer çocuk sahibi olamasaydım eşimle karar vermiştik böyle savunmasız kimsesiz bir bebeği evlat edinmeyi.çok zor bir durum çokkkk.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…