2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Ben de çok aglıyorum ona cookk... Aklıma gelince bile içim titriyor... Çok zalim olabiliyor insanlar...çokk...

Gecen ay 800 gr bu ay 700 almis. Anne sutuyle ama bizde zamab ara hala yok ne zaman isterse veriyorum 400 gr kadar normal dendi kilo artisi
Masallah cnm bebegine.
Dundu bizim kontrol 4 ay 1 haftalik. Demir vermediler. Ben de sormadim hic. Cunku vermeyi planlamiyrm 6 aydan once.
Benim oglumu da kucagina alan en fazla 10 dk gezdirip ustume atiyr belim agridi diyr

[QUOTEa"oferta, post: 36929899, member: 128032"]kızlar ben Ayazın gece kalkmalarını nasıl çözeceğim çok zorlanmaya başladım.işte uyukluyorum resmen.dün gece 11 de 120 cc mamayı hoplata zıplata sonuna kadar içirdim ohh karnı doydu uyur dedim yine 2 saat sonra kalktı.sonrada saat başı kalkıp emmek istiyor.kendini yeni doğmuş filanmı zannediyor bu çocuk anlamadım gitti.bugün işteki arkadaşlara anlatıyorum seni özlüyordur diyorlar acaba öylemi.Büyük oğlumda böyleydi 2 yaşına kadar gece saat başı uyandı hep şimdi Ayazda öyle olacak diye korkuyorum.Uykusuzluktan bayılıcam bir gün bir yerde.gece uykusunu artırmanın varsa bir yolu ne olur söyleyin ne varsa uygulamaya hazırım.gündüzde öyle çok uykusu yok üstelik o nasıl dayanıyor oda ayrı mesele tabi...
uykusuz her gece yorgun ölesiye....favori şarkım oldu.[/QUOTE]
Ofertacim,
Kızım gece uykudunda aynen tarif ettiğin gibi .sadece Anne sütü ile beskiyirdum 3.gun önceye kadar. Lakin o kadar çok rahatsız ettiki bu durum beni Dr arayip anlattım. Ek gıdaya gecmemi önerdi. Uyku oncesi gece biberonla mama veriyorum. Bitince kıyameti kopariyir. Üstelik emzik te emmiyir. Sadece memede uyuyor. Düşün halimi.
Gece uykusuna az faydası oldu bu durumun.
Bide arkadaş yazmış gece uykusu bolunduğunde tekrar dalamiyir. O zaman kendi yatağıma koyuyorum yüzüstü yuvarlaniyir uyuyor.
Annenin kokusunu almak avunduruyir sanırım. Esimin tarafında denedim olmadı :)
Dene derim.

[QUOTEa"oferta, post: 36929899, member: 128032"]kızlar ben Ayazın gece kalkmalarını nasıl çözeceğim çok zorlanmaya başladım.işte uyukluyorum resmen.dün gece 11 de 120 cc mamayı hoplata zıplata sonuna kadar içirdim ohh karnı doydu uyur dedim yine 2 saat sonra kalktı.sonrada saat başı kalkıp emmek istiyor.kendini yeni doğmuş filanmı zannediyor bu çocuk anlamadım gitti.bugün işteki arkadaşlara anlatıyorum seni özlüyordur diyorlar acaba öylemi.Büyük oğlumda böyleydi 2 yaşına kadar gece saat başı uyandı hep şimdi Ayazda öyle olacak diye korkuyorum.Uykusuzluktan bayılıcam bir gün bir yerde.gece uykusunu artırmanın varsa bir yolu ne olur söyleyin ne varsa uygulamaya hazırım.gündüzde öyle çok uykusu yok üstelik o nasıl dayanıyor oda ayrı mesele tabi...
uykusuz her gece yorgun ölesiye....favori şarkım oldu.[/QUOTE]
Ofertacim,
Kızım gece uykudunda aynen tarif ettiğin gibi .sadece Anne sütü ile beskiyirdum 3.gun önceye kadar. Lakin o kadar çok rahatsız ettiki bu durum beni Dr arayip anlattım. Ek gıdaya gecmemi önerdi. Uyku oncesi gece biberonla mama veriyorum. Bitince kıyameti kopariyir. Üstelik emzik te emmiyir. Sadece memede uyuyor. Düşün halimi.
Gece uykusuna az faydası oldu bu durumun.
Bide arkadaş yazmış gece uykusu bolunduğunde tekrar dalamiyir. O zaman kendi yatağıma koyuyorum yüzüstü yuvarlaniyir uyuyor.
Annenin kokusunu almak avunduruyir sanırım. Esimin tarafında denedim olmadı :)
Dene derim.

Masallah bebise ya. Benimkide kiloda olmasada boyda epey iyi.bizde yeni 4 ayi bitirdik yari asimiz var bakalim nasil cikacak.

Psikologanne naptın sen bir anda çok kötü oldum buda bızım göz ardı ettıgımız gerceklerımız ..
Allah kahretsın bır kadına tecavuz edıp hamıle bırakan o canı ınsanı ...
Bır çoçuk dünyaya gelıyor anne ıstemıyor babayı hıc bılmıyor direk yetıştırme yurduna ...
Allahım sen yardım et o bebege

çok çok üzüldüm bebeğin bir suçu yok ki bir kere anneye gösterseler belki fikri değişir ?

çok çok üzüldüm bebeğin bir suçu yok ki bir kere anneye gösterseler belki fikri değişir ?

Sezaryen olmuş, bebeği görmek istememiş, sosyal hizmet uzmanı hemen almış, götürmüş zaten... Sizleri de üzdüm kusura bakmayın... ama öyle agladım ki sabah sabah, içimde tutamadım, ancak sizinle paylaşabildim...

Bugün üniversitede dersler başladı, ücretsiz izinde oldugum halde bir ders vermemi istediler, yerime hoca bulamamıslar... Hiiiiç gidesim yok...galiba ben işi komple bırakacagım kızlar...Yavrumdan ayrılamıyorum, bu nasıl bir şeydir? Normal midir? Herkes aman işi bırakma pişman olursun diyor... Ben ise bu kadar yıl hoca olmak için ugrasmıs olmama ragmen, evimin kadını cocuklarımın anası olıyım diyorum :) Hatta bir tane daha mı yapsam diyorum :) ben mi yazıyorum, hormonlarım mı yazıyor bilemedim...

Hemen birak bence haftada 2-3 yarim gun calisacagin kadar azalt 32 senesinra baslarsin ben cok mutluyum o acidan evdeb islerimi yuruttum 2 sene doya doya onla oldum her saniyesi cok muhim ilk senelerde

Ben de ucretsiz izin aldim..onsuz biyere bile çıkamıyorum uzun süre uyusa özlüyorum sabah uyandığında o gülücükler i goremezsem içim içimi yer galiba ise gitsem de verimli olamam..Tabi çalışmak zorunda olan arkds lar da var onlara da her yönden ALLAH kolaylik versin..

Cok kotu bir durum. Anlamaya calissakta anlayamam heralde. Uzaktan degerlendirme yapmak dogru dehil ama yinede benim oglum esimden daha cok benim sanki. ben babasi kim olursa olsun evladimi cok severdim. Keske hic dogurmasaymis.

Annem bu tarz şeyler duyduğunda üzülür hatta çoğu zaman ağlardı niçin ağladığını anne olunca anlıyor insan...

Annesin cnm. Hissettiklerin cok dogal.
Biraz uzun uyusa, uyandiginda opucuklere boguyrm annemmm seni cok ozledim diyrm.
Simdilik iznini kullan cnm. Sonra karar verirsin. Bu anlarinin tadini cikar. Bir daha geri gelmeyecek.
Ben biraktim isimi oglum icin.
Ama calismak zorunda olan anneler Allah yardim etsin. Guc kuvvet versin.
Kendi istegiyle calisan anneleri dd anliyrm. Allah onlarada guc kuvvet versin tabiki.

Cok uzun suredir mi boyle?
Yani Sezen'de 1 hafta boyleydi gectigimiz hafta boyunca,simdi degisti..Bircok huyu degisti..

Sezen gecen ay 5 cm birden atmisti ama bu ay oyle degildi,61.5 olctu ebe canim..
4,2,5,1 gb gitti uzama..

Cok merak edecegini dusundum bi an..
Icindeki o boslugu kipirdanmalari ozleyecegini..
Bilemedim..
Oyle olmasini istedim sanirim..
Bu kadar yarali bir anne olmak kimsenin hakki degildir,boylesine yalniz dogmakta hic bir bebegin..
Rabbim neylerse guzel eyler,insallah guzel seyler bekliyordur iikisinide..

Okuyunca direk sana ihtiyaci olacak,yardim ettigin,edecegin anneleri dusundum..
Hepimiz o an'in caresizligini ve mutlulugunu simdi daha iyi biliyoruz..
Ustelik onlari artik gercekten anlayarak yardimci olacaksin..

Bende olsam birakamazdim tabii bu da bir gercek..

Soyledigin herseye bizzat kulak werip elimden geldigincede uymaya calisiyorum bilirsin....eminim suan da soylediklerinin yuzde yuz dogru olduuna....da gelelim bizim cok begendigim dr.a bana neden onumuzdeki hafta icin her gun ara ogun olarak iki tatli kasigi ile baslayarak gunluk sutten ewde yogurt yapip basla dedi.... Bu kadin bunlari akil edemior mu bilmior mu inan delirmek uzereim yaaa benim o kadar sutum yokki yogurta kalcak kadar zaten...of arkadasim yaaa offf aslinda yogurt gaz yapmis olabilir fakat kakasindan cikan aci bir yesil o mor erigin lifleei falandi sindirememis butun butun cikti resmen....mor erikte dr tawsiyesi anlatmisum daha once neleei nasil werdigimi...

Bir telefon rehperimi gezdim bir watsap rehperimi gezdim.....satmisim dunyayi ac kk dedim...bana sizden baska yar yok......

Duru sabaha karsi ateslendi cok korktum calpolude yutmuoyodu yarim fitil werdim bir gorseniz dudaklari kipkirmizi di tabiki ayni zaman da sirkeli su falan da yaptim...ama 37.9 gorunce panikledim fiil werdi ....sonra sakinledi rahatladi keyfi geldi o ara ne emdi ne mama yedi cok korkunctu allahim o hic hasta olmasin....

Bu arada yigenim aradi ve calpolu icirmeye zorlamam gerektigini hemen fitil koymamam gerektigini 38.5 e kadar diger yintemler vve surupla idare etmem gerektigini soledi... Eger baska zaman gercekte 37.9 uzerine cikarsa o zamn da fitil ii gelmez igne wururlar bu boyle artar gider alistirma bunyesini cocugun zayifliga falan filan dedi konusurken biraz sert oldugu icin kizdim ama simdi dogru diorum ..ama o oyle bakarken nasil aman fitile alismasin vucudu die bekleyebilirim ki icim sizlio...

Ne içten ne güzel yazmıssın..."Öyle olmasını istedim sanırım" Bir daha acıdı içim.... ben de isterdim öyle olmasını...
Bu arada bütün gün bu tatsız haberler ile gecince eşimle karar aldık, göztepe semiha sakir cocuk yuvasına ziyarete gidecegiz...Bebekler de varmıs orada... Ne ihtiyaçları var bir ögrenelim bakalım...Belki sizlerle de toplanır gideris bi gün

iyi aksamlar kizlar.biz ins haftasonu tatile gitcez.ucakla gitcz.bebek arabasi ve puseti ucaga kadar goturebiliniyor demistiniz sanki dimi?papatyaorj en yakin sen yolculuk yaptin galiba.nasildi bi sknti cikti mi?bide koye gidecegimiz icin yanima herseyi lmam gerekli.calpol fitil falan alayim diyorum ama ucaga ilac alinmiyor die bisey duydum.bileniniz var mi?

Herseye dikkat ettim cnm. Hersey rutin. Farkli.hicbirsey yok.
Dr zoruyla sipiral takilinca patlamisti alerji. Hala devam ediyr.
Çok geçmiş olsun tekrar canım.
Rica ederim canım, siz de benim tüm sıkıntılı anlarımı paylaştığım ve çare buldugum tek nokta oldunuz...

Onun için bir düzen istemekte haklısın, zamanla olacak ta ama ne kadar küçük te olsalar ayrı bir kişilik olduklarını unutmamak gerekiyor. İstek ve huylarına saygı duymamız gerekiyor. Mesela bazı bebek henüz uykusu gelmeden bir süre sessiz sakin ortamda kalıp sonra uyumayı seviyor. Kimi sallanmayı severken, kimi sallanınca sinirleniyor. Kimi süt emmeden uyumuyor, kimi uykuluyken beslemek istersen kıyameti koparıp emzik verirsen susuyor.
İkiniz için şuan yapabileceğin en önemli şey, onu tanımaya çalışmak. Sakin olup, kitapların neler yazdığını bir tarafa bırakıp, sadece onu izlemek... Bu çocuk bana ne anlatmak istiyor? Bunu tamamen çözdüğünüzde zaten düzen kendinden geliyor.
Bebeğini okumayı başaran anneler, çocukluk döneminde de rahat ediyor. Çünkü inan konuşabiliyor olmaları, ne istediklerini söyledikleri anlamına gelmiyor.

Sütünü en etkili arttırma yöntemi, bebeğinden uzak oldugun süre içinde; sağmak... Özellikle gece emmediği ya da emip doyduğu zaman kalkıp uzun uzun sağ... Uzun uzun sağarken amaç süt elde etmekten ziyade süt üretimi için uyarı yaratmak. Ben sıkıntı olunca hemen gece seanslarını uzatıp arttırıyorum, faydasını göreceksin sen de. Bunun tek kötü tarafı uykusuzluk tabii(
Bir de neden çok ağladığında aç diyorlar. Süt yoksa hemen mama yapıp versinler, doyup susuyorsa anlasılır ac olup olmadıgı. Eger gercekten oyleyse bence de ac bırakmasın tabii.
Suan sen ısteyken kac saatte bır kac cc ıcıyormus bebegın?

O kadar zor değil korkmasın gözün:) Yedirmesi zor ama başlayınca göreceksin. Benimki bugun kaşığı yaladı durdu.
Kaşık gecikirse kah sinirlendi kah bağırdı... Çok komikti halimiz... Tabii hergun taze taze, az mıktarda ve değişik seyler hazırlamak belki zor olabılır ama hazır kavanoz mamaların neden bu kadar cok oldugunu anlayabılırsın boylece...
Tencere seramik ya da çelik olabilir, teflon sevmiyorum kendi adıma.

Gercekten cok üzücüymüş... Haksızlık biliyorum ama anneden çok bebeğe üzüldüm. Dünyaya böyle bir başlangıcı hiçbir insan evladı haketmez ki... Düşünsene, dünyaya geliyorsun savunmasız ve seni seven umursayan koruyan kimsen yok!
Ne büyük bir sınavı varmış canım bebeğin...

Tüylerim diken diken oldu. O bebek benim de hiç aklımdan çıkmıyor. Hatta geçenlerde haberlerde müebbet alan anne, hakimlere hakkını helal etmemiş, onu duymuştum da sinir krizi geçiriyordum. Ya o suçsuz bebeğin hakkı hukuku kimden sorulacak?!?!?

Evet erik te zorlayan bir gıda zaten. Diüretik özelliği var, hem bağırsak çalıştırıcı, hem idrar söktürücü. Meyveye başalmak istiyorsan elma ilk adımdır.
İnek sütünün mayalanınca etkisini kaybettiğini söyleyenler bar ama ben öyle düşünmüyorum. Yoğurt zaten ilk değil 5. ayda verilecek bir gıda. Bebeğinin sindirimine ilk kez süt dışında bir madde girecek. Elmanın ilk gün bir çay kaşığı suyu, ikinci suyu, bilmem kaç gün sonra püresi şeklinde gidilirken, doktorunun böyle pat pat ona buna başla demesine ben gerçekten hayret ettim. Yine de vardır bir bildiği diyeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…