2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Alinti yapmayii beceremiyorum.cevap veren arkadaslarimia tesekkurler.icim rahatladii sac dokulmesinde.....kilolarda gitcekk artik ins.esim sanirim bana kiyamiyo.dun kadinim vardi temizlik yaptırdım ama arkasinda dondum diye beni 9 yatirdii vee butun gece esim bakmis utkuya minnettarim ona

anammm kimler gelmis bende dogum olunca girmicen artik sandim :-) naber neler yapiosun bakalim coluk cocuk anangil babangiller nasil anammm :-) bebis nasil kizcenin ne kadarlik oldu...
biz iyiyiz canım bebeğimiz de iyi maşaAllah büyüyo teyzesii... 20 sinde 4 ay biticek hayırlısı ile . bildiğin telefnda benimle konuşuyo agular bugular havada uçuşuyo . bende okuldan geldim malum bu yıl mini mini birler olduk
sen nasılsın güzel kızın nasıl, koklayıver gıdısından :)

Yuvarlanıp gidiyoruz işte canım, yani ben yuvarlanıyorum da diğerlerini bilemem:)))
Kilolar aynen duruyor. Emzirme ve sağmaya tam gaz devam.
Kızımın iştahı az, kilo alımı da çok çok fazla değil, fakat mutlu sağlıklı bir bebek maaşallah.
Kardeşin ve yiğenine sevindim, zaman ne çabuk geçiyor, cinsiyetleri nedir, doğdu doğacaklar derken, 5. aylarına girdiler bile:)
vallahi güzel satırlarını çok özlemişim, gerçekten öyle, zaman aktı geçti bir anda, şimdi dönüp bakıyorum da bana kalan yanlızlık :KK43: (şaka şaka) ama ne yapayım doyamıyorum bizim ufaklığa.her an yanımda olsun istiyorum hafta da yada 10 günde 1 görüyorum yetmiyoo. teyze anne yarısı derlerdiya aynen öyle imiş...onunla birlikte iken giydiğim kıyafeti günlerce kokluyodum,mis kokusu kalıyodu omuzum da. ama artık oda bitti... sıpa büyüdü de koku moku değişti :)
bizim bebeğin kg si iyi maşaAllah geçen ayın 22 sinde 6.600 gr dı boyuda 65 cm idi (öyleymiş yani) dr çok beğenmiş sütün çok iyi demiş .ama artık pek kalacağnı sanmıyorum, malum el kol durmuyo :KK66: bacımda 10 kg almıştı hepsi doğumda gitti , hatta üzerine 2 kg de verdi. ama bu konuda kimse beni geçemez,belki daha önceden yazmış olabilirim hatırlamıyorum kiloluyum diye (hemde kendimi bildim bileli) heralde makus kaderimi yeniyorum artık (Rabbim in izni ile) bizden böyle iştee.ha bide ayın 20 sinde 4 ayımız bitiyor Allah ın izni ile
derin hanımı da kokla benim için :) demir nasıl alıştı mı kardeşine ?

Hergordugum kadina siz nasıl alistiniz uykusuzluga yorgunluga sorarken buluyorum kendimi...bende henuz alissamadim bazen daraliyorum.amaaa cokkkkk seviyorummmm utkuyda iki ucu boklu degnrk yani:)
Aynen yaa bende zorlaniyorum bazen cok sinirleniyorum esim saolsun sen yat diyo yatiyom kalkiyom bizimkiler hala uyumamis bizimki babasiyle oyun oynamaya bayiliyo babasi isten geldi mi ciglik atiyo resmen valla bu da benim cok isims yariyo hafta donu veriyorum ona ben islerimi rahat rahat yapiorum :)

Merhaba kızlar uzun zamandır takip edemiyordum sizi.. Hepiniz iyisinizdir umarım. Benim kızım 4 aylık oldu 7700 kg mama kullanıyorum hipp combiotic onun dışında başka mama önermedi drumuz demir ilacı vermedi 6. Ayda tahlil yapıp vericeğini söyledi. 2 tane dişimiz var:)) görünce çok şaşırdım erken gibi geldi bana aranızda bebeğinin dişi çıkan var mı??

Merhaba kızlar uzun zamandır takip edemiyordum sizi.. Hepiniz iyisinizdir umarım. Benim kızım 4 aylık oldu 7700 kg mama kullanıyorum hipp combiotic onun dışında başka mama önermedi drumuz demir ilacı vermedi 6. Ayda tahlil yapıp vericeğini söyledi. 2 tane dişimiz var:)) görünce çok şaşırdım erken gibi geldi bana aranızda bebeğinin dişi çıkan var mı??
Hayirli olsun disler. Bizimkininde ön ust iki dis yolda. Patlamak uzere. Sadece anne sutu aliyr. Dr bize de demir ilaci vermedi. Bugun oldu kontrol. 4 ay 1 haftalik oglum.

kızlar ya sezeryan olalı 1 hafta geçti hala sızlıyor başı ve sonu özellikle yeni kesilmiş gibi ağrıyor bazıları kolay atlatıyor ama bende böyle oldu normal mi???sizde nasıldı??? bide bana yazarmısınız sizde kesik kaç santim yan taraftamı bende ortada büyük bir kesik var benim bebek tersti onun etkisi var mı acaba kesiğin büyük olmasında??? 20 cm var benim dikiş yeri...

Gozunuzaydinn kavusmussnuz :)
Atlatmak kelimesi 1-2 hafta icin sinirli degil bence,ayaga kalkmak mesela ama nasil?
9 ay bununla yasayan vucuttan bir can cikmis bunun kisa surede gecmesini beklemek yerine yapabilecegin en iyi sey kabullenmek emin ol o zaman daha az dinleyeceksin kendini..
Hareket ettikce kisa kisa yurudukce acilirsin..Zaman kavramina takilma,farkli birsey gelismesin yeter ki gececek..
Bir de kesigin doktorla alakali oldgunu duymusumdur hep,benm bebegimde makat gelisliydi sezeryan kesigim ellerini yanyana tuttugunda 7 parmak suan,en fazla 8dir dogumdada daha oyle cok toplanmadi tabi..

oğlum kilo almıyor doğru düzgün, 1 ayda toplam 450 gr almış:KK61: mamaya başla açlıktan mahvettin bebeği diyor annem napıcam ben:110:

Sezen'de 500 gr aldi canim..Bebislerin ilk aylara nazaran fazlaca hareketlendigini unutmamak gerek farkli birsy yoksa..

Öf neye göre veriyorlar bu ilacı benim kizima verdi kanina baktı sınırda 11 dedi günde 5 damla kesinlikle kullanmalısın dedi..ben de tereduttluyum napcam bilmiyorum eşim kullanılacak dio işte die vermemi istiyo bilmiyorum..

:KK70:Merhaba teyzeler biz bugun asi olduk, simdilik iyiyiz atesimiz de yok cok sukur insallah gece de olmaz. Kilomuz 7300, boyumuz 65cm, bas cevremiz 40,5 demir damlasi verdi ama kullanmayacagim insallah 6. aydan sonra. Rabbim butun bebisleri korusun:KK68:

Hcrhc arkadaşım iki çocugu olan sürekli şikayetci ve sürekli hasta dolanıyor tıpkı benim gibi:)

Okuldan geldim çok yoruldum kuzumda terledi servisde biri okula başladı diğeri bebek hangine yeyişeyim bilemedim
Eşimede kızgınım bugün izin günü ve işim var dedi beni ekti resmn

image.jpg
Buda benim minnakım işk defa oturuyor

Aksam sipayi biraz erken yatirdim. Butun gece mizmizlandi sabah da sekizde dikildi ayaga. Oglen 12'de uyuttum ben de yanina yattim. Telefon sesiyle uyandim. Baktim 11 cevapsiz arama. Annem esim arkadaslarim aramislar. Saate bi baktim 14.30:)) Nasil guzel uyumusuz sasirdim valla. Acidi oglum bana:p

:KK70:Merhaba teyzeler biz bugun asi olduk, simdilik iyiyiz atesimiz de yok cok sukur insallah gece de olmaz. Kilomuz 7300, boyumuz 65cm, bas cevremiz 40,5 demir damlasi verdi ama kullanmayacagim insallah 6. aydan sonra. Rabbim butun bebisleri korusun:KK68:
cnm neden kullanmak istemiyorsun. dr bizede verdi bugün

kızlar bu hipp mama neyin nesi ilk defa duydum. ek gıdaya nasıl başlıyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim. kızım 4 ay 3 günlük

Aksam sipayi biraz erken yatirdim. Butun gece mizmizlandi sabah da sekizde dikildi ayaga. Oglen 12'de uyuttum ben de yanina yattim. Telefon sesiyle uyandim. Baktim 11 cevapsiz arama. Annem esim arkadaslarim aramislar. Saate bi baktim 14.30:)) Nasil guzel uyumusuz sasirdim valla. Acidi oglum bana:p

Gece yattigimda 2ye geliyordu 5te kızım uyandi emzirdim uykusunu almış bi haldeydi gözler fildir fildir bi turlu uyutamadim. Saat 8e doğru anca uyudu, e tabi o saatten sonra da ben kalktim kahvalti hazirladim. 11gibi yatcaktim kiiii misafirm geldi. Az önce gittiler..
Yaani uyumak is-tiii-yooo-ruuuuummmm:rolleyes:

X