2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Hayirli geceler :'( :'( :'(

Bu gun duruya dr.mun tawsiyesi uzerine ogleden once mor erik rendeledim aksam ustu de ewde yaptigim yogurttan verdim ikiside iki tatli kasigi kadardi fakat bir tatli kasigini kadar bile yememistir.....

Aksam dokuz da duru bir krize girdi aglamak fakat sesi cikmada katilarak aglamak ilk kze yapdi bunu öluyorum sandim dudaklarim ugustu...ve annemlere birakmistik bir saatligine alisweris gezmek maksadi ile bir aradilar o anki psikomu dusunun tam bir saat surdu aglayarak uyuya kaldi kucagimda uyandi sakinledi .....iki saat sonrada aci koyu yesil bir kaka yapti erikmidi sorun yogurtmudu bilmiorum ama esim bir yandan babam bir yandan ölum de kurtulim dedim bir an bir daha mi asla bisi tattiramam bilinc Altima yerlesti sanki ..belki yediklerinden belki kaka renginden oturu erikten belki de bilemiorum ama hepimiz duruda dahil korktuk cok uzgunum yarinda asi war of of

Tatlim anason bitki de olsa bir ugusukluk rahatlatma ve bagimlilik gibi cumleler okumustum nette... Oyuzden ben bir kez artik krize girdi die vermistim aktardan tohum olarak alip hafif kaynatip 20 ml kadar bence anasonu sik werme....rezene kimi bebegi isal yapabiliomus cok fazlasi yani ama duruyu cok rahatlatti daha ciwik ve sarimsi bir kakasi oldu o verdigim donem ama cok mutlu oldigu icin uzerinde durmadim gunde iki kez werdim sabah ve gece 30 ml kadar iciodu..bir su bardagina bir cau kasigi rezene tohumu tingirtat beklet ilik ilik icir hatta super bi uykuya gecis oluo....

Aynecim imlec asa inmio ustune yaziorum senin....hala uyumadi demissin ozman gazi yok eminsen...ac degil eminsen...uyku asamasina gelmeden yeterince oynastisaniz eminsen .... Ozman 9 onun icin cok erken bi wakit demekki belki de tam aksine isik ve gurultulu ortamda dalmak istio sabah uyanma saati nedir ... O aliskanlik yapmis uyanmayi huy edinmis bole ataklar da var okumustum netten....mesela gunduz kac saat uyuo ...gece 11 de uyanik diyelim ki rezeneli ihlamurlu bir karisim versen los bi isikta besiginde yatsa sende surekli etrafinda olsan hani kandirmaca uyu die degil annem bak oturuoz gibi biraz daha sakin uykuya gecis olabilir... Anason rezene ihlmaur karisimini dr.mada sorarak bi kez koligi tuttugunda vermistim....

Bir diger parantez cocugun gun duz yada aksam ustu uyumalari imis ben aksam ustu 7 de uyudugu dilimi sonunda yok ettim...yoksa 10 bucukta yataga bayilmiordu ...ve bir ihtiyaci olmadigina eminsen her agladiginda alma besikten bu da bir takintili huy edinmesine sebeb olurmus aglio egil besige koy kafani yastiga sende kucagindaken napiosan yaninda yap pispisla sew oksa orda unutmadi seni annem bak yanindayim gibi anladin :KK66:

ayrica ek mama yior mu emmio diosu acaba sadece uyanio diosun farkli bi tokluk hiisi ii gelirmi biberonla bolca sagip wersen tok uykusu mayalanir belki...gunduz uyanma saati onemli degil ise seninde zamanin war ise onun ne yapmak istedigini anlamak amaci ile bi dayatma yapmadan bak bakalim izle not et saat kacta uyandi kendiliinden uykuya saat kacta dalip kacta uyandi ...cok uykuyu sewmiyebilir ozman gunduz uyku saatini azaltip geceye cekebilirsin o uyku ihtiyacini ben yazdim 11 saat uyuo toplamda benim kizim ee bunun yarisini gunduz uyunca ben oluyodum caki 4 te daliodu tekrar gece....gunduz leri oyalayip dusa sokup oyle bole derken bir 2 gibi birde 6 gibi 1 saat uyutmayi basardim... O asamaya gelsin kuzu onu da hallederiz ... Bence ilk once izlemle tatlim onun uyku gereksinimi nasil once onu anlayalim....(sadece okudugumu ve kendi yaptigimi paylastim kulaktan dolma degil yani nacizane fikirler tatlim...ve sallamadan sadece hafif bir ninni calarak yaptim ben hepsini birdene derim) bol sans ne olursa olsun unutmaki sen mukemmel bi annesin nasil alisirsa oyle gider besigine koyup biraz aglarak uyumasi senin gaddar anne oldugunu gostermez onun duzeni saglikli bir uyku duzeni icin en dogrusunu bulmaya calsitigini unutma) allah yardimcin olsun...

canım benim ne güzel anlatmışsın teşekkür ederim.benimde yaptığım yanlışlar var tabi.uykusu gelmeyene kadar hiç yatırmadım bide kucağımızda sus pus oturunca bizde hep kucağa aldık.şuan bırak yere bırakmayıı emme pozisyonunda bile tutamıyorum deliriyor.sanki alıp yere koyacakmışız gibi sanıor.benim dizler zaten kötü kilo vermem lazım hiç veremedim oda kucakta yük artınca daha çok ağrım oluyo.birazda ondan piskolojim alt üst oldu.hala sağlığıma kavuşamadım.dün gece sırf uyusun diye fitil verdim bu gecede daha iyiydi.benimde kaynana gibi kocam yarın okula başlıyo.bende bebeğin uyku düzenini not edip düzene sokacam insallah.

Hayirli geceler :'( :'( :'(

Bu gun duruya dr.mun tawsiyesi uzerine ogleden once mor erik rendeledim aksam ustu de ewde yaptigim yogurttan verdim ikiside iki tatli kasigi kadardi fakat bir tatli kasigini kadar bile yememistir.....

Aksam dokuz da duru bir krize girdi aglamak fakat sesi cikmada katilarak aglamak ilk kze yapdi bunu öluyorum sandim dudaklarim ugustu...ve annemlere birakmistik bir saatligine alisweris gezmek maksadi ile bir aradilar o anki psikomu dusunun tam bir saat surdu aglayarak uyuya kaldi kucagimda uyandi sakinledi .....iki saat sonrada aci koyu yesil bir kaka yapti erikmidi sorun yogurtmudu bilmiorum ama esim bir yandan babam bir yandan ölum de kurtulim dedim bir an bir daha mi asla bisi tattiramam bilinc Altima yerlesti sanki ..belki yediklerinden belki kaka renginden oturu erikten belki de bilemiorum ama hepimiz duruda dahil korktuk cok uzgunum yarinda asi war of of
canım bende gecen gün şeftali suyu içirdim içinede demir damlasından ekleyerek verdim.annem püresinden de ver dedi verdim.ama bi saat sonra hepsi kakasında çıktı bende korktum bıraktım.ne yedirecez yaa öfff

kızlar merhaba ben artık eskısı kadar sık gıremıyorum okul basladı. bu ara oglum hıc emmıyor ve sagdıgım sutu hıc ıcmıyor nasıl ac ac gezıyor anlamıyorum..herkes normal dıyor bu ayda olurmus..dıkkatı hep baska yerde memeye yogunlasamıyor. benım ıkıncı hamılelık belırtılerı az az basladı sanırım cok uykum gelıyor oglan uyusada ben de uyusam dıye oglusuma yalvarıyorum.. Aman kanama olmasında ne olursa olsun...ev almıs basını gıdıyor tey tey eskı ben olsam bu dagınıklıga kafayı yerdım sımdı herkese ben cocuklu ve de hamıle bır kadınım dıye bu halı normalmıs gıbı yutturmaya calısıyorum aman hıcbırsey onemlı degıl herseyın bası saglıkmıs
canım hamileliğin hayırlı olsun.mutluluğunu ve sevincini çok içten yaşadık.nerdeyse herkes bidaha hamile kalmak istedi.dün gece rüyamda 2 aylık hamile olduğumu görüyordum.senden etkilendim valla :) şuan bana hamilesin deseler deliririm.iki oğlum var benimde Allah onları bağıslasın yeter.sabah uyannca gülümsedim sana yazmalıyım dedim.bebişini sağlıklı kacağına alırsın inşallah.okulda çok yorma kendini.:)

Kızlar selam çok kötü moralim bozuk demin arkadaş geldi benden 8 hafta sonra doğum yapmıştı bebeği şimdi 6 kilo, benim kızımın resmen iki katı duruyor yeminle bunalımdayım. Benim kız şu saat oldu sadece 90 lık devam sütü içti ağlamaktan içim çıktı, ne yapacağımı bilemez durumdayım doktorumuz yeni bşr vitamin vermişti bu belki iştahını açar dedi ama benim kız da tık yok :KK43:(((
Yaaaa artık ne yapacağımı şaşırdım gerçekten, birazcık sütüm olsaydı benim kızımda geliştirdi belki ama olmuyor işte yok...

canım kiloyu hiç dert etme ve en önemlisi kim ne derse desin sağlıklı bir bebeğin olması önemli olan.daha öncede yazmıştım benim büyük oğlumla aralarında 1 ay olan arkadaşımın bir oğlu var.bunlar bebekken Kuzey tombik tombik bir bebekti arkadaşımınki ise o kadar ufak tefektiki kızın üzüntüden ağlamaktan canı çıkardı ben bakamıyorum bu çocuğa diye.Sonra işler resmen tersine dönmeye başladı.br yaşından sonra Kuzey ufak tefek ama arkadaşımınki tam bir azman olmuştu.Şu anda bile Kuzeyle aralarında rahat 20 cm vardır o kadar da iri bir çocuk.
o yüzden kimseyle kıyaslama bebeğini inanki herşey düzelecek göreceksin kocaman bir abla olacak yakında.

Kızlar, İstanbul Anadolu yakasında tüp bebek için doktor tavsiye edebilir misin, bir yakınım bebeği olsun çok istiyor ama maalesef doktor doktor dolaştı ilaç tedavisi oldu ama olmadı , herşey Allah tan.. Bu konuda uzman güvenilir işinin ehli biri var mıdır önerebileceğiniz bildiğiniz? Şimdiden teşekkürler
Allah herkese nasip etsin bu muhteşem duyguyu inşallah...

kendi doktorumu öneririm.iki çocuğumuda İstanbul Tüp Bebek Merkezinde yaptım.Doktorum Aret Kamar.Ancak Avrupa yakasında internetten araştırın isterseniz.benim büyük oğlumda buz bebek donmuş embriyo,Ayazda 5 sene önce dondurulmuş olan buz bebek oda donmuş embriyo.Tüm tedavi sürecimde hep yanımda olan güleryüzlü harika bir doktordur Aret bey şiddetle tavsiye edebilirim.

Hıı hımmmm simdiikkk ne desem bilemediim.:eek:

Öncelikle babamiz duymasin. Erkek bebek olan evlere gitmemizi yasaklamisti kadınlar kulübüne girmeniz de yasaklanır artııkk:KK48::KK70:

Gencler anlasirsa bize laf düsmeeezz ammaa dedemiizz benii 6 ay naz etti dee sonra verdi babamizaaa. Yani bizde naz boyutu oyle boyle degil canim haberin olaa:KK28:
gençler bi görüşsün de babayı ikna ederiz ne güzel boyu boyuna ayı ayına olurlar :KK45::KK45::KK45::KK45:

Erkek anneleri sanirm hamileyken giriyolar gelin arayisina:KK48:

Kız evi olmak da pek guzel yaahuu. Kendini naza çek dur oohh gelsin baklavalar gitsin cikolatalar :-):-)
baklava, kinder süt dilimi, nesguik, devit3'ümüzü alırız geliriz istemeye:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

şaka bir yana da Allah bağışlasın yavrularımızı sağlıklı başarılı salih evlat eylesin inşallah :emir_bebek:

Arkadaslar bisi danismak istiyorum.utkunun felaket saci dokuluyo.normalmi yoksa allh korusun vitamini falan mi eksik...emme konusunda artik alistik malesef sutum yoj denecek kadar azaldi ve emmiyo oglum mama yiyo.umarim saglikli olur.....bende kafaya taktım 80 kiloyum ve vermiyorum.zayiflayan varsa bana ufak tefej formul verebilirmi.haa bude cinsellige degineyim.esimlee tam bi asigiz cokkkkk seviliyorum srviyorum maşallah. Ama inanin 4 ay oldu dogum yapaki 2 kere birlite olduk.sismanim diye benden sogudumukiii

Offff kizima 2 haftadir 1 tatli kasigi mama yapiyorum hippin ama hic sevmedi yemiyor 1 2 kasik sonra aglamaya basliyor biberon almiyor 1 ay sonra ise baslayacagim ne yesirebilirim ya dun seftali puresi yaptim onuda sevmedi sadece emiyor

Merhaba canım sen niye bebişini kıyaslıyorsun her bebek kendine özgün yapıda sağlıklı sıhatli olsunda illa tombik olmadına gerek yok benim bebeğimde sizin bebişlerle aynı kiloda ama ben nisan annesıyım bebeğim erken doğduğu için kendi ayına göre bebeklerle kıyaslarsan 1 kilo eksik doğum kilosuna göre normal takma kadana bence anne huzursuz olunca bebekde huzursuz oluyor...

Canim, annelik duygusu bizi cok hassas yapiyor ki onlar için herşeyde kaygilaniyoruz. Seni çok iyi anliyim. Benim de kilo konusunda hamilelikten beri kaygilarim vardi. Seninkiyle tam zit sekilde.. Bebegimin Fazla kilolu ve iri olduğu söylendiği için..

Hamileyken gittiğim Drun güüyaa çok kişiden methini duydum. Ancak her gittiğimde bana bebegin iri olduğunu kafasinin büyüklüğünü, boyle devam ederse kesinlikle normal doğum yapamayacagimi bebekte de bende de sıkıntılar olacağini gibi gibi gibi birsuru sacma sapan moral bozan seyler söyleyip moralimj bozmaktan başkabisey yapmiyordu.
Her ay bbebeğimin saglikli olduğuna sevinecegime sinir stres mmoral bozukluğuyla cikiyordum odasından. Son aylarda dr degistirdim de kurtuldum!!

Birde yakin akrabalardan bizden birkaç ay once bebekleri olanlar vardi. Onlar da hep erken ve yaklasik 2 kilo civarinda doğduğu için gelişmeleri geç olduu..
Benim kizimin kirki cikmadan onlarin 5-6 aylik bebekleriyle yaklasik ayni görüntüde olması yüzünden ne evden cikabiliyordum ne gezmeye gidebiliyordum. K.validem ve diğerleri aman nazar olur gitme, aman hasta olur gösterme aman ayini gününü büyük söyle deyip durmalari beni strese sokuyordu..

Akrabalardan Sacma sapan adamlarin bile esimin ve başka insanların yaninda
"Ay sen bunu neyle besliyosun nolmus bu böyleeee" dedikleri bile oldu düşün yani..
Densiz insan coookk..
"bu ne boyle kııııızzz azcik rejim yaptir sen bunaaa, büyüyünce alan da olmaz bak böyleee"
"Aman bu ne kadar şişko dr'a götürdün mü, obez falan olmasin ilerde"
Gibi gibi gibi birsuru saçma sapan yorumlar yüzünden Allahim kilo almasin zayif olsun diye dualar ettiğimi bilirim o psikolojiyle..

Yani bebegin kilolu yada zayif olması inanki hicbi önem arz etmiyor. İnsanlar bi bahane bulup sinirlerini bozacak şeyleri çok iyi buluyorlar...

Ama kafaya takmayip bosvermeyi öğrendikten sonra onlarin dediklerine he deyip geçmek kadar rahati yok..

Senin yavrun dünyanın en güzel ve saglikli bebeği.
Bunun şükrünü yapacak hicbisey bulamayiz.
Sen ve bebegin mutlu olmayi fazlasıyla hakediyorsunuz. Kendini (ve dolayisiyla) yavrunu uzmeye senin de dahil kimsenin hakki yookk.

Kuzunu benim için guzeelce koklayarak öp..
İyiki sen gibi muhteşem bir annesi var.
İyiki senin de dünyalar güzeli boyle bi kizin var..:KK70::KK68:

Hic uzulme saglikli olsun gerisi obemli degil. Kisilikleri var bebeklerin. En onemlisi genetik diye birsey var eni sonu anne babasinin genetigini aliyor bebek ve ona gore gelisiyor. Yani cok istisnai durumlar disinda hep 100 de 100 persantil de buyuyen bebek anne babasi neyse o boyutta oluyor. Yine persantili dusuk olan bir bebek ergenlikte tum yasitlarini ardinda birakabiliyor. Hic takilma ek gidaya da az kaldi. Belki yemeklere bayilicak ve seni sasirticak.

Zaman dursa bu tatlı minikler hiç büyümeseler...
Zaman durmasa hemen büyüseler de biraz rahat etsek, dinlensek, normalleşsek...
Her ikisi arasında gidip gelerek geçiyor zaman...

Muhallebiyi, akiam son öğünde yatmadan evvel ver. Çok uykusu varsa biraz geniş ağızlı biberonda içeceği koyulukta yaparak ta verebilirsin, zamanla en ideal saati ayarlarsın:KK66:

Seni en iyi ben anlarım. Oğlum da böyle iştahsızdı, resmen aklımı yitirecektim nasıl bu kadar ufacık bebek saatlerce aç kalır diye... Aç kaldı, büyüdü de işte koca adam oldu çıktı...
Şimdi kızım aynı şekilde, açlığa hiç tahammülü yok yaygarayı basıyor, sütünü ısıtıp veriyorum 25 cc içip 50 de hık gık diyip diliyle itiyor gören de 250 cc ısıttım sanır. Ne yaparsam yapayım bu aralar aşırı iştahsız, yine biberon almamaya fakat meme istemeye başladı. Öyle uyanık ki, tabii biberonda bitirmediği kısım için ısrar ediyorum ama memede doydum numarası yapmak daha kolay, acaba fazla mı emdi diye düşünüyorum, bir de memede uyuyup kalmak ta iyi bir kaçış yolu oluyor.
Biz de henüz 6 kilo olduk. Minik adımlarla gidiyoruz. Bu kadar dertleşmeden sonra biraz da güzel şeyler söyleyeyim.
Doktorum laktoz ya da süt alerjisi olan bebeklerde sütten erken kesilme olduğunu söylemişti, bir süre sonra içtikleri sütün rahatsızlık yaratacağını bildiklerinden doyacak kadar değil, açlık bastıracak kadar içiyorlar demişti. Ek gıdaya geçince gayet güzel yiyorlar merak etme. Şimdi sütü sevmeseler de, bu ileride de sevmeyecekleri anlamına gelmiyor, oğlum 4-6 ay arası emmeyi bıraktı fakat halen akşamları süt içer.

Canım dalolaysmuma katılıyorum. Genetik diye bişi var. Kilo işi nizim ülkede iyimiş gibi görülüyor ama papatyanın bebeğinin kilosuyla pek ilgilenmiyor avrupadakiler. Hatta paristeki arkadaşım kilo alımı fazla olduğunda yavaşlatmaya çalıştıklarını söylemişti. Sağlığın yerindeyse üzmemeye çalış kendini. Bi arkadaşımın da öocukları zayıf iştahsız. Ama öyleler yapcak bişi yok. Başka bi atkadaşımın da bebeği kübranınki gibi kilolu. Annesi yemekleri önünden kaçırıyo kilosu herkesin ağzında. Yapı meselesi. Biraz büyüdükçe neyseler o oluyolar.

Talveg gözün aydın geçmiş olsun. Dediklerin normal gibi. Bi hafta içinde geçer inş sızın. Bi de o kesik küçülüyo gittikçe. Hatta bazılarında tamamen kayboluyo. Bebeğin ters ılması durumuyla. İlgili pek bilgim yok canım

canım kiloyu hiç dert etme ve en önemlisi kim ne derse desin sağlıklı bir bebeğin olması önemli olan.daha öncede yazmıştım benim büyük oğlumla aralarında 1 ay olan arkadaşımın bir oğlu var.bunlar bebekken Kuzey tombik tombik bir bebekti arkadaşımınki ise o kadar ufak tefektiki kızın üzüntüden ağlamaktan canı çıkardı ben bakamıyorum bu çocuğa diye.Sonra işler resmen tersine dönmeye başladı.br yaşından sonra Kuzey ufak tefek ama arkadaşımınki tam bir azman olmuştu.Şu anda bile Kuzeyle aralarında rahat 20 cm vardır o kadar da iri bir çocuk.
o yüzden kimseyle kıyaslama bebeğini inanki herşey düzelecek göreceksin kocaman bir abla olacak yakında.

kendi doktorumu öneririm.iki çocuğumuda İstanbul Tüp Bebek Merkezinde yaptım.Doktorum Aret Kamar.Ancak Avrupa yakasında internetten araştırın isterseniz.benim büyük oğlumda buz bebek donmuş embriyo,Ayazda 5 sene önce dondurulmuş olan buz bebek oda donmuş embriyo.Tüm tedavi sürecimde hep yanımda olan güleryüzlü harika bir doktordur Aret bey şiddetle tavsiye edebilirim.
Kızlar alıntılayamadığım varsa kusura bakmasın, hepinize çok teşekkür ederim. İnanın bazen o kadar daralıyorum ki bu bebek bakımı konusunda demin uyutana kadar canıma okudu meğer hanımefendinin dişi kaşınıyormuş calgel sürdüm hemen uyuyuverdi. Dün eşimle baya bir konuştuk o da içimi ferahlattı sağ olsun, tıpkı sizin moral verici mesajlarınız gibi. Birgün çok ferahlıyorum artık kafama takmayacağım diyorum, ertesi gün yine bakıyorum bunalımdayım.
Eşime de söyledim zaten eminim ben bu kadını hiç mutlu edemiyorum diyorsundur dedim, yeni bir ev aldık, istediğim herşeyi alıyor, evimizde yardımcımız var, her zaman istediğim kadar harçlık alıyorum, çoğu zaman dışarda yiyoruz evde neden yemek yok diye sormuyor bile, ne dersem ikiletmiyor Allah razı olsun ama, bazen yine de ben çıldırıyorum. Ona da haksızlık ettiğimin farkındayım ama inanın bebek sorumluluğu bana çok ağır geldi. Özellikle sütümün olmaması konusunda tamamen kendimi suçlamam beni daha da zora sokuyor ve bu travmayı atlatamadım bir türlü. Herkesin sütü olacak diye birşey yok biliyorum, mamaların üretilme sebebi bu bunu da biliyorum lakin bir türlü durumu sükunetle karşılayamadım.
Umuyorum hepimizin evlatları sağlık, neşe, mutluluk, bereket, huzur ve gülücükle büyür. Bir sorum daha olacak sizlere bazılarınız diş kaşıyıcı almışlar, bebekleriniz onu ağzına götürüp dişinin üzerine sürebiliyor mu? Yoksa siz mi kaşıyorsunuz miniklerinizin dişlerini?

Delirmek uzereyim :KK62:
Yavrumun asisi vardi yaptirdim. 7600 gram, 67 cm ve basi 42 cm. Demir filan vermediler. 4 ay 1 haftaligiz.

Gitmisken bende gorundum. Alerjim tavan yapti. 3 aydir ilac iciyrm zaten. Fena halde kasiniyrm. Her sabah bir yerim sisyr. Yuzum yine sisecek diye korkuyrm. Neyse dr dermatolojiye gorun dedi. Basta da gitmistim..cocik dr.u dahil 3 dr bana 3 aydir hap kullandiriyr. Bebege bisi olmaz demislerdi. Bu yeni dermatolog dr "bu ilac direk bebege geciyr. Sakin icme."dedi. Losyon verdi. Ee yuzum siserse ne olacak dedim. Derdi verende Allah sifayi veren de diyr bana. Burda yapacak baska bisi yok 40 gune gecmezse universiteye git diyr. O zaman seni dr diye niye oraya koymuslar dimi. Neyse sinirle guvendigim eczaciya girdim. O da bu dr.un dedikleri icin dogru dedi. Ilaci alma dedi. Allahim o zaman neden aylardir benim yavrumu zehirlediler. Ilacsiz ne yapacagim ben. Offff of...

Kizlar bi gorseniz oglum yedigim herseye heyecanlaniyor. Kendisi icin saniyor. Elimden almak istiyor.yemek oldugunu nasil anliyorsa artik. Dun 4 ayimiz bitti. Carsamba gunu asimiz var ay insallah zor gecmez. Kilosu boyuda iyi cikar insallah. Bu ay az kilo aldi gibi

Arkadaslar bisi danismak istiyorum.utkunun felaket saci dokuluyo.normalmi yoksa allh korusun vitamini falan mi eksik...emme konusunda artik alistik malesef sutum yoj denecek kadar azaldi ve emmiyo oglum mama yiyo.umarim saglikli olur.....bende kafaya taktım 80 kiloyum ve vermiyorum.zayiflayan varsa bana ufak tefej formul verebilirmi.haa bude cinsellige degineyim.esimlee tam bi asigiz cokkkkk seviliyorum srviyorum maşallah. Ama inanin 4 ay oldu dogum yapaki 2 kere birlite olduk.sismanim diye benden sogudumukiii
Bu aylarda sac dokulmesi cok normal canim. Bizim de başladı. Seninki de dokulebilir hic uzulme.
Kilo konusuna gelince daha dort ay oldu dogum yapali. Hemen verenler malesef sansli anneler. Kendine bir sene ver, vucudun anca adapte olur. Suyu cogaltip porsiyonlari kucultur ekmegi de kisarsan belki farkeder. Bir de mumkunse yurumeyw calis ya da pilates yap. Internetten videolar indirebilirsin. Esin de eminim senden sogumamistir. Dunyanin en guzel varligini hediye etmek icin kilo aldin unutma :)

Öncelikle maşallah rşinle ilikşinize. Saş konusunda endişrlenme vanım. Anne ve bebeğin saçları aynı anda dökülüp yenileri çıkıyor. Bizimkinin yenileri çıktı bile. Bi de benim dökülmem azalsaydı :)

Kızlar alıntılayamadığım varsa kusura bakmasın, hepinize çok teşekkür ederim. İnanın bazen o kadar daralıyorum ki bu bebek bakımı konusunda demin uyutana kadar canıma okudu meğer hanımefendinin dişi kaşınıyormuş calgel sürdüm hemen uyuyuverdi. Dün eşimle baya bir konuştuk o da içimi ferahlattı sağ olsun, tıpkı sizin moral verici mesajlarınız gibi. Birgün çok ferahlıyorum artık kafama takmayacağım diyorum, ertesi gün yine bakıyorum bunalımdayım.
Eşime de söyledim zaten eminim ben bu kadını hiç mutlu edemiyorum diyorsundur dedim, yeni bir ev aldık, istediğim herşeyi alıyor, evimizde yardımcımız var, her zaman istediğim kadar harçlık alıyorum, çoğu zaman dışarda yiyoruz evde neden yemek yok diye sormuyor bile, ne dersem ikiletmiyor Allah razı olsun ama, bazen yine de ben çıldırıyorum. Ona da haksızlık ettiğimin farkındayım ama inanın bebek sorumluluğu bana çok ağır geldi. Özellikle sütümün olmaması konusunda tamamen kendimi suçlamam beni daha da zora sokuyor ve bu travmayı atlatamadım bir türlü. Herkesin sütü olacak diye birşey yok biliyorum, mamaların üretilme sebebi bu bunu da biliyorum lakin bir türlü durumu sükunetle karşılayamadım.
Umuyorum hepimizin evlatları sağlık, neşe, mutluluk, bereket, huzur ve gülücükle büyür. Bir sorum daha olacak sizlere bazılarınız diş kaşıyıcı almışlar, bebekleriniz onu ağzına götürüp dişinin üzerine sürebiliyor mu? Yoksa siz mi kaşıyorsunuz miniklerinizin dişlerini?
cnm neden kendini strese sokuyorsun. bak ben doğduğundan beri mama veriyorum bende isterdim anne sütü alsın diye ama olmadı çok şükür sıkıntımız yok 4 ay 2 günlük olduk 6750 kiloyuz. sıkıntı yaşamadım. tek isteğim yavrumun sağlıklı olması.

kızlar bugün 4 aylık aşımızı olduk 2 tane bacaktan hiç ağlamadı kızım. 6750 olmuşuz bu ay 750 gr almış 63 cm boyumuz. 39,5 cm kafamız. kan ilacına başladık. hemşire hanım artık yavaş yavaş ek gıdaya başla dedi.

oğlum kilo almıyor doğru düzgün, 1 ayda toplam 450 gr almış:KK61: mamaya başla açlıktan mahvettin bebeği diyor annem napıcam ben:110:

http://bebekyapimbakimonarim.blogspot.com.tr/2013/02/demir-takviyesi-gerekli-midir-degil.html?m=1

Bu linki veren arkadaşa teşekkür ediyorum. Bı demir olayı benim aklıma yatmıyordu zaten. Abisine de vermemiştim şimdi de vermiycem. Anne sütü bebeğin tam da ihtiyacı olan şeydir ne eksik ne fazla.
Rica ederim canim. Orda yazilanlar banada mantikli geldi. Suan dabende kullanmiyorum. Daha doktorumuza sormadim. 6 aylik olnakadar vermeyi dusunmuyorum

Selam kizlar hepinize ii hafta sonlari diliyorum okadar yorgunum ki anlatamam siz de boylemisiniz arkadaslarim .... Durunun suyunu kaynat emzir sut sag yemek bulasik camasir meyve puresi ew isi duru doymadi mama yap birazda emzir dawiti zincosu allahim yatmak ve ertesi gun olmasini istemiyorum ya heryer sessiz los bi isik duru uykuya dalmis esim balik gibi uyumus iste orda dursun zman noktalansin anladinizmi o duyguyu ew mis gibi yemekler dolabta yari aksmama hazir orda zaman dursu el ele wersek durmaz mi acaba kizlar ya lutfeb aglamak istiyorum :'(

Mama konusun da bisi dicem :-C sadece denemek amaci ile bakalim kasikla doyma fikri nasil olur die bebelac tailli aldim bizim ki lop lop yedi....pirinc unu yada diger hipp kasik mama yada hipp pirinc unu warsa gecebilirim zamani gelince simdilik sadexe yogurt ve meywe puresi...fakat eger arada vermek istersem bu muhallebiler ne kadar tok tutar ki hani mama icin uc saatte bir doksa dioruz ya mesela bu muhallebi mesela yedikten sonra iki saat mi bisi vermiyelim cocuktan cocuga degisir ama illa bi ara saati wardir diymi :-D
Bestekiz yazdiklarin sanki beni anlatiyor. bende cok yoruldum ve yorulmaya da devam ediyorum. Ise gittigim gunlerdebilebu kadar yorulmuyordum. 2 yda3 cocugu olanlarbu tempoya nasil dayaniyorlar acaba

Öncelikle maşallah rşinle ilikşinize. Saş konusunda endişrlenme vanım. Anne ve bebeğin saçları aynı anda dökülüp yenileri çıkıyor. Bizimkinin yenileri çıktı bile. Bi de benim dökülmem azalsaydı :)
: 385317"]Öncelikle maşallah rşinle ilikşinize. Saş konusunda endişrlenme vanım. Anne ve bebeğin saçları aynı anda dökülüp yenileri çıkıyor. Bizimkinin yenileri çıktı bile. Bi de benim dökülmem azalsaydı :)[/QUOTE]
Ohh icimm rahayladi demekki bi sorun yok.e

X