2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Selam kizlar hepinize ii hafta sonlari diliyorum okadar yorgunum ki anlatamam siz de boylemisiniz arkadaslarim .... Durunun suyunu kaynat emzir sut sag yemek bulasik camasir meyve puresi ew isi duru doymadi mama yap birazda emzir dawiti zincosu allahim yatmak ve ertesi gun olmasini istemiyorum ya heryer sessiz los bi isik duru uykuya dalmis esim balik gibi uyumus iste orda dursun zman noktalansin anladinizmi o duyguyu ew mis gibi yemekler dolabta yari aksmama hazir orda zaman dursu el ele wersek durmaz mi acaba kizlar ya lutfeb aglamak istiyorum :'(

Mama konusun da bisi dicem :-C sadece denemek amaci ile bakalim kasikla doyma fikri nasil olur die bebelac tailli aldim bizim ki lop lop yedi....pirinc unu yada diger hipp kasik mama yada hipp pirinc unu warsa gecebilirim zamani gelince simdilik sadexe yogurt ve meywe puresi...fakat eger arada vermek istersem bu muhallebiler ne kadar tok tutar ki hani mama icin uc saatte bir doksa dioruz ya mesela bu muhallebi mesela yedikten sonra iki saat mi bisi vermiyelim cocuktan cocuga degisir ama illa bi ara saati wardir diymi :-D
Duygularima tercuman olmussun. Hep yorgunum.bitkinim. biri yusufa baksa da hic kalkmadan 48 saat uyusam. Artik uykusuzluktan tansiyonum dusuyr. Surekli bas donmesiyle geziyrm evde. O da sinir yapiyr bende. Dr.a gittim. Yapcak bisi yok dedi. Bir yandan da alerjim 3 aydir devam ediyr. Her gun yeni bir yerim sisiyr. Ilac ic lac ic sikildim. Vallahi ben de bi kendimi bu madar yorgun saniyrdum. Yemek yapmak ya da ev isi gormek istemiyrm artik.

http://bebekyapimbakimonarim.blogspot.com.tr/2013/02/demir-takviyesi-gerekli-midir-degil.html?m=1

Bu linki veren arkadaşa teşekkür ediyorum. Bı demir olayı benim aklıma yatmıyordu zaten. Abisine de vermemiştim şimdi de vermiycem. Anne sütü bebeğin tam da ihtiyacı olan şeydir ne eksik ne fazla.
Ben yarin goturecegim oglumu. Asisi var. Hemsire kesin verecek ama ben de kullanmayacagim. Zaten tamamen anne sutu aliyr oglum cok sukur.

Kızlar selam çok kötü moralim bozuk demin arkadaş geldi benden 8 hafta sonra doğum yapmıştı bebeği şimdi 6 kilo, benim kızımın resmen iki katı duruyor yeminle bunalımdayım. Benim kız şu saat oldu sadece 90 lık devam sütü içti ağlamaktan içim çıktı, ne yapacağımı bilemez durumdayım doktorumuz yeni bşr vitamin vermişti bu belki iştahını açar dedi ama benim kız da tık yok :KK43:(((
Yaaaa artık ne yapacağımı şaşırdım gerçekten, birazcık sütüm olsaydı benim kızımda geliştirdi belki ama olmuyor işte yok...

Kızlar selam çok kötü moralim bozuk demin arkadaş geldi benden 8 hafta sonra doğum yapmıştı bebeği şimdi 6 kilo, benim kızımın resmen iki katı duruyor yeminle bunalımdayım. Benim kız şu saat oldu sadece 90 lık devam sütü içti ağlamaktan içim çıktı, ne yapacağımı bilemez durumdayım doktorumuz yeni bşr vitamin vermişti bu belki iştahını açar dedi ama benim kız da tık yok :KK43:(((
Yaaaa artık ne yapacağımı şaşırdım gerçekten, birazcık sütüm olsaydı benim kızımda geliştirdi belki ama olmuyor işte yok...
Merhaba canım sen niye bebişini kıyaslıyorsun her bebek kendine özgün yapıda sağlıklı sıhatli olsunda illa tombik olmadına gerek yok benim bebeğimde sizin bebişlerle aynı kiloda ama ben nisan annesıyım bebeğim erken doğduğu için kendi ayına göre bebeklerle kıyaslarsan 1 kilo eksik doğum kilosuna göre normal takma kadana bence anne huzursuz olunca bebekde huzursuz oluyor...

Canim, annelik duygusu bizi cok hassas yapiyor ki onlar için herşeyde kaygilaniyoruz. Seni çok iyi anliyim. Benim de kilo konusunda hamilelikten beri kaygilarim vardi. Seninkiyle tam zit sekilde.. Bebegimin Fazla kilolu ve iri olduğu söylendiği için..

Hamileyken gittiğim Drun güüyaa çok kişiden methini duydum. Ancak her gittiğimde bana bebegin iri olduğunu kafasinin büyüklüğünü, boyle devam ederse kesinlikle normal doğum yapamayacagimi bebekte de bende de sıkıntılar olacağini gibi gibi gibi birsuru sacma sapan moral bozan seyler söyleyip moralimj bozmaktan başkabisey yapmiyordu.
Her ay bbebeğimin saglikli olduğuna sevinecegime sinir stres mmoral bozukluğuyla cikiyordum odasından. Son aylarda dr degistirdim de kurtuldum!!

Birde yakin akrabalardan bizden birkaç ay once bebekleri olanlar vardi. Onlar da hep erken ve yaklasik 2 kilo civarinda doğduğu için gelişmeleri geç olduu..
Benim kizimin kirki cikmadan onlarin 5-6 aylik bebekleriyle yaklasik ayni görüntüde olması yüzünden ne evden cikabiliyordum ne gezmeye gidebiliyordum. K.validem ve diğerleri aman nazar olur gitme, aman hasta olur gösterme aman ayini gününü büyük söyle deyip durmalari beni strese sokuyordu..

Akrabalardan Sacma sapan adamlarin bile esimin ve başka insanların yaninda
"Ay sen bunu neyle besliyosun nolmus bu böyleeee" dedikleri bile oldu düşün yani..
Densiz insan coookk..
"bu ne boyle kııııızzz azcik rejim yaptir sen bunaaa, büyüyünce alan da olmaz bak böyleee"
"Aman bu ne kadar şişko dr'a götürdün mü, obez falan olmasin ilerde"
Gibi gibi gibi birsuru saçma sapan yorumlar yüzünden Allahim kilo almasin zayif olsun diye dualar ettiğimi bilirim o psikolojiyle..

Yani bebegin kilolu yada zayif olması inanki hicbi önem arz etmiyor. İnsanlar bi bahane bulup sinirlerini bozacak şeyleri çok iyi buluyorlar...

Ama kafaya takmayip bosvermeyi öğrendikten sonra onlarin dediklerine he deyip geçmek kadar rahati yok..

Senin yavrun dünyanın en güzel ve saglikli bebeği.
Bunun şükrünü yapacak hicbisey bulamayiz.
Sen ve bebegin mutlu olmayi fazlasıyla hakediyorsunuz. Kendini (ve dolayisiyla) yavrunu uzmeye senin de dahil kimsenin hakki yookk.

Kuzunu benim için guzeelce koklayarak öp..
İyiki sen gibi muhteşem bir annesi var.
İyiki senin de dünyalar güzeli boyle bi kizin var..:KK70::KK68:

Ben de pazartesi itibariyle 22 ay ucretsiz izne ayrilacagim insallah.

Çok kıskandımmmm :), keşke bende alabilseydim ama özel sektör olunca maalesef :KK43: Aralık'ta başlıcam şimdiden zaman çabuk geçiyor bana..

Hipp markasının organik pirinç ve yulafı var. Anne sütünü geniş ağızlı biberonda ıslıtarak ısıtıp içine tahılı ve pekmezini katıp karıştırıyorum, son derece basit aslında. Pekmezi verip vermeyeceğinizi kendi doktorunuza danışabilirsiniz.

Sayende o kadar çok öğreniyorum ki, iyi ki varsın canım :KK66:

Hic uzulme saglikli olsun gerisi obemli degil. Kisilikleri var bebeklerin. En onemlisi genetik diye birsey var eni sonu anne babasinin genetigini aliyor bebek ve ona gore gelisiyor. Yani cok istisnai durumlar disinda hep 100 de 100 persantil de buyuyen bebek anne babasi neyse o boyutta oluyor. Yine persantili dusuk olan bir bebek ergenlikte tum yasitlarini ardinda birakabiliyor. Hic takilma ek gidaya da az kaldi. Belki yemeklere bayilicak ve seni sasirticak.

Kızlar, İstanbul Anadolu yakasında tüp bebek için doktor tavsiye edebilir misin, bir yakınım bebeği olsun çok istiyor ama maalesef doktor doktor dolaştı ilaç tedavisi oldu ama olmadı , herşey Allah tan.. Bu konuda uzman güvenilir işinin ehli biri var mıdır önerebileceğiniz bildiğiniz? Şimdiden teşekkürler
Allah herkese nasip etsin bu muhteşem duyguyu inşallah...

Çok kıskandımmmm :), keşke bende alabilseydim ama özel sektör olunca maalesef :KK43: Aralık'ta başlıcam şimdiden zaman çabuk geçiyor bana..

Sayende o kadar çok öğreniyorum ki, iyi ki varsın canım :KK66:

Ay çok utandım teşekkür ederim, siz de iyi ki varsınız...
Keşke oğlumu doğurduğum zaman da burayı biliyor olsaydım. Ne kadar yalnız kalmıştım :KK43:

Kızlar, İstanbul Anadolu yakasında tüp bebek için doktor tavsiye edebilir misin, bir yakınım bebeği olsun çok istiyor ama maalesef doktor doktor dolaştı ilaç tedavisi oldu ama olmadı , herşey Allah tan.. Bu konuda uzman güvenilir işinin ehli biri var mıdır önerebileceğiniz bildiğiniz? Şimdiden teşekkürler
Allah herkese nasip etsin bu muhteşem duyguyu inşallah...
Kesinlikle Arzu İlknur Özdemir derdim ama Memorial Ataşehir'deydi ayrıldı oradan.
Eşi de orada çalışıyor, Serkan Aydoğdu. Bir de aynı hastanede tüp bebekte uzman Cem Demirel var.

Selam kizlar hepinize ii hafta sonlari diliyorum okadar yorgunum ki anlatamam siz de boylemisiniz arkadaslarim .... Durunun suyunu kaynat emzir sut sag yemek bulasik camasir meyve puresi ew isi duru doymadi mama yap birazda emzir dawiti zincosu allahim yatmak ve ertesi gun olmasini istemiyorum ya heryer sessiz los bi isik duru uykuya dalmis esim balik gibi uyumus iste orda dursun zman noktalansin anladinizmi o duyguyu ew mis gibi yemekler dolabta yari aksmama hazir orda zaman dursu el ele wersek durmaz mi acaba kizlar ya lutfeb aglamak istiyorum :'(

Mama konusun da bisi dicem :-C sadece denemek amaci ile bakalim kasikla doyma fikri nasil olur die bebelac tailli aldim bizim ki lop lop yedi....pirinc unu yada diger hipp kasik mama yada hipp pirinc unu warsa gecebilirim zamani gelince simdilik sadexe yogurt ve meywe puresi...fakat eger arada vermek istersem bu muhallebiler ne kadar tok tutar ki hani mama icin uc saatte bir doksa dioruz ya mesela bu muhallebi mesela yedikten sonra iki saat mi bisi vermiyelim cocuktan cocuga degisir ama illa bi ara saati wardir diymi :-D
Zaman dursa bu tatlı minikler hiç büyümeseler...
Zaman durmasa hemen büyüseler de biraz rahat etsek, dinlensek, normalleşsek...
Her ikisi arasında gidip gelerek geçiyor zaman...

Muhallebiyi, akiam son öğünde yatmadan evvel ver. Çok uykusu varsa biraz geniş ağızlı biberonda içeceği koyulukta yaparak ta verebilirsin, zamanla en ideal saati ayarlarsın:KK66:

Seni en iyi ben anlarım. Oğlum da böyle iştahsızdı, resmen aklımı yitirecektim nasıl bu kadar ufacık bebek saatlerce aç kalır diye... Aç kaldı, büyüdü de işte koca adam oldu çıktı...
Şimdi kızım aynı şekilde, açlığa hiç tahammülü yok yaygarayı basıyor, sütünü ısıtıp veriyorum 25 cc içip 50 de hık gık diyip diliyle itiyor gören de 250 cc ısıttım sanır. Ne yaparsam yapayım bu aralar aşırı iştahsız, yine biberon almamaya fakat meme istemeye başladı. Öyle uyanık ki, tabii biberonda bitirmediği kısım için ısrar ediyorum ama memede doydum numarası yapmak daha kolay, acaba fazla mı emdi diye düşünüyorum, bir de memede uyuyup kalmak ta iyi bir kaçış yolu oluyor.
Biz de henüz 6 kilo olduk. Minik adımlarla gidiyoruz. Bu kadar dertleşmeden sonra biraz da güzel şeyler söyleyeyim.
Doktorum laktoz ya da süt alerjisi olan bebeklerde sütten erken kesilme olduğunu söylemişti, bir süre sonra içtikleri sütün rahatsızlık yaratacağını bildiklerinden doyacak kadar değil, açlık bastıracak kadar içiyorlar demişti. Ek gıdaya geçince gayet güzel yiyorlar merak etme. Şimdi sütü sevmeseler de, bu ileride de sevmeyecekleri anlamına gelmiyor, oğlum 4-6 ay arası emmeyi bıraktı fakat halen akşamları süt içer.

Zaman dursa bu tatlı minikler hiç büyümeseler...
Zaman durmasa hemen büyüseler de biraz rahat etsek, dinlensek, normalleşsek...
Her ikisi arasında gidip gelerek geçiyor zaman...

Muhallebiyi, akiam son öğünde yatmadan evvel ver. Çok uykusu varsa biraz geniş ağızlı biberonda içeceği koyulukta yaparak ta verebilirsin, zamanla en ideal saati ayarlarsın:KK66:

Seni en iyi ben anlarım. Oğlum da böyle iştahsızdı, resmen aklımı yitirecektim nasıl bu kadar ufacık bebek saatlerce aç kalır diye... Aç kaldı, büyüdü de işte koca adam oldu çıktı...
Şimdi kızım aynı şekilde, açlığa hiç tahammülü yok yaygarayı basıyor, sütünü ısıtıp veriyorum 25 cc içip 50 de hık gık diyip diliyle itiyor gören de 250 cc ısıttım sanır. Ne yaparsam yapayım bu aralar aşırı iştahsız, yine biberon almamaya fakat meme istemeye başladı. Öyle uyanık ki, tabii biberonda bitirmediği kısım için ısrar ediyorum ama memede doydum numarası yapmak daha kolay, acaba fazla mı emdi diye düşünüyorum, bir de memede uyuyup kalmak ta iyi bir kaçış yolu oluyor.
Biz de henüz 6 kilo olduk. Minik adımlarla gidiyoruz. Bu kadar dertleşmeden sonra biraz da güzel şeyler söyleyeyim.
Doktorum laktoz ya da süt alerjisi olan bebeklerde sütten erken kesilme olduğunu söylemişti, bir süre sonra içtikleri sütün rahatsızlık yaratacağını bildiklerinden doyacak kadar değil, açlık bastıracak kadar içiyorlar demişti. Ek gıdaya geçince gayet güzel yiyorlar merak etme. Şimdi sütü sevmeseler de, bu ileride de sevmeyecekleri anlamına gelmiyor, oğlum 4-6 ay arası emmeyi bıraktı fakat halen akşamları süt içer.

Son cumlelerine katiliyorum. Oldum olasi biberon biberon sut icen cocuklara bayilmisimdir. Kizim yirmi ay emdi zor kestim sutten. Bes yasina geldi toplamda iki litre inek sutu icmemistur. Hala midesi bulanir. Sirf bu yuzden ogretmeninden ozel ricada bulundum. Insallah oglum icer.

Yavrularin sagligi yerinde olsun kilo bir sekilde aliniyor.

Son cumlelerine katiliyorum. Oldum olasi biberon biberon sut icen cocuklara bayilmisimdir. Kizim yirmi ay emdi zor kestim sutten. Bes yasina geldi toplamda iki litre inek sutu icmemistur. Hala midesi bulanir. Sirf bu yuzden ogretmeninden ozel ricada bulundum. Insallah oglum icer.

Yavrularin sagligi yerinde olsun kilo bir sekilde aliniyor.

Ne yapacağız artık bu nesil çocuklar çok farklı bence Yaradan farklı yaratıyor. Biz de uyum sağlayıp büyümelerini izleyeceğiz. Sağlıklı olsunlar da, beslenmelerini kendileri seçsinler, daha minicikken, ne yapalım, zaten midesine hortum koyup beslemedikçe, elden üzülmekten başka ne gelir elden, o yüzden sakin olmak lazım.

J
bence gerekli degil sen taptaze guzellce hergun degisik sebzelerden corbalar yaparsin bu daha iyi diye dusunuyorum...hipp i ii geceler urunu neliymis canim birde mideyi rahatsiz etmez mi acaba tam kac aylik senin ki
bestekiz, çorbalar i kendim yapıcam inş. Bebelac meyve sebze püresi getirmiş eşim. Bugün tadına baktım hiç hoş değildi. Şimdi vermemeye karar verdim.

Hipp iyi gecelerin sütlü tahlili Elmalı ve yulafli olanı var.

Sadece su ile hazırlanıyor ve 4.aydan sonra yazıyor üstünde.

Denemedim henüz.

J
bence gerekli degil sen taptaze guzellce hergun degisik sebzelerden corbalar yaparsin bu daha iyi diye dusunuyorum...hipp i ii geceler urunu neliymis canim birde mideyi rahatsiz etmez mi acaba tam kac aylik senin ki
bestekiz, çorbalar i kendim yapıcam inş. Bebelac meyve sebze püresi getirmiş eşim. Bugün tadına baktım hiç hoş değildi. Şimdi vermemeye karar verdim.

Denemedim henüz.
BESTEKIZ KIZIM 4 AY 20 GÜNLÜK.

LİLACSOFİA,
Alıntı yine olmadı. Gûn içinde emzurdikten sonra toplam çıkan 40 cc ancak 4 saat dönüşümlü olarak her göğüste süt biriktirerek sagdim..
Buna rağmen yetmiyormuş çok şükür. Dr dediğine göre.
Az önce anne sütü ile hipp muhallebi yaptım. 50 cc oldu Nasil içti görmelisiniz. Bitince ağladı. Çok hemde.
Eşim su ile 50 cc daha yaptı. Üstüne beni emdi. Şimdi uyuyor. Bakalım uykusu daha kaliteli olacakmi. Ilk defa anne sütü dışında bir besine başladık. Allahım sağlık versin hepimizin kuzusuna

kızlar ya sezeryan olalı 1 hafta geçti hala sızlıyor başı ve sonu özellikle yeni kesilmiş gibi ağrıyor bazıları kolay atlatıyor ama bende böyle oldu normal mi???sizde nasıldı??? bide bana yazarmısınız sizde kesik kaç santim yan taraftamı bende ortada büyük bir kesik var benim bebek tersti onun etkisi var mı acaba kesiğin büyük olmasında??? 20 cm var benim dikiş yeri...

Canım dalolaysmuma katılıyorum. Genetik diye bişi var. Kilo işi nizim ülkede iyimiş gibi görülüyor ama papatyanın bebeğinin kilosuyla pek ilgilenmiyor avrupadakiler. Hatta paristeki arkadaşım kilo alımı fazla olduğunda yavaşlatmaya çalıştıklarını söylemişti. Sağlığın yerindeyse üzmemeye çalış kendini. Bi arkadaşımın da öocukları zayıf iştahsız. Ama öyleler yapcak bişi yok. Başka bi atkadaşımın da bebeği kübranınki gibi kilolu. Annesi yemekleri önünden kaçırıyo kilosu herkesin ağzında. Yapı meselesi. Biraz büyüdükçe neyseler o oluyolar.

Talveg gözün aydın geçmiş olsun. Dediklerin normal gibi. Bi hafta içinde geçer inş sızın. Bi de o kesik küçülüyo gittikçe. Hatta bazılarında tamamen kayboluyo. Bebeğin ters ılması durumuyla. İlgili pek bilgim yok canım

kızlar ya sezeryan olalı 1 hafta geçti hala sızlıyor başı ve sonu özellikle yeni kesilmiş gibi ağrıyor bazıları kolay atlatıyor ama bende böyle oldu normal mi???sizde nasıldı??? bide bana yazarmısınız sizde kesik kaç santim yan taraftamı bende ortada büyük bir kesik var benim bebek tersti onun etkisi var mı acaba kesiğin büyük olmasında??? 20 cm var benim dikiş yeri...

Benim cokk zor iyilesti. 11. Gune kadar sizladi hic hareket etmesem dahi...11. Gunden sonra sizlamalarim azaldi, hareket ettikce sizladi.17-18 gun sonra oturup kalkarken hala aciyordu ama hareket etmezsem sizlamalarim olmuyordu..iki dakika ayakta kalayim hemen belim agridan kopardi adeta. Resmen gun saat saydim iyilesebilmek icin...oh be dedgim zaman bir ay gecmisti...simdi dort ay bir haftaligiz unuttum bile cektigim acilari sukur...yanliz hala uyusuk kesilen yer..doktor alti ayi bulur dedi...ben hic dikkat etmedim kac cm olduguna.Hala cok dikkatli bakamiyorum korktugum icin...gecmis olsun...

Duygularima tercuman olmussun. Hep yorgunum.bitkinim. biri yusufa baksa da hic kalkmadan 48 saat uyusam. Artik uykusuzluktan tansiyonum dusuyr. Surekli bas donmesiyle geziyrm evde. O da sinir yapiyr bende. Dr.a gittim. Yapcak bisi yok dedi. Bir yandan da alerjim 3 aydir devam ediyr. Her gun yeni bir yerim sisiyr. Ilac ic lac ic sikildim. Vallahi ben de bi kendimi bu madar yorgun saniyrdum. Yemek yapmak ya da ev isi gormek istemiyrm artik.

Ben yarin goturecegim oglumu. Asisi var. Hemsire kesin verecek ama ben de kullanmayacagim. Zaten tamamen anne sutu aliyr oglum cok sukur.
Bizim de pazartesi 1 de asimiz war cok zor gelio banada artik ozellikle ewle ugrasmak hadi duruyla agu magu hallediyoruz gulucukler falan ama ew isi sinirimi tawan yaptirio....benim de tansiyonum hep duser suan tawan yapti sanirim yerlerde inanilmaz bas donmem ve mide bulantim war tansiyonum dusunce hep bole olur tansiyonumda hep uykusuzluk sikinti ile duser malesef bizim ilacimiz dr.larda degil.....

Denemedim henüz.
BESTEKIZ KIZIM 4 AY 20 GÜNLÜK.
Aynimisiz nrdese tatlim saol cewap icin
tatlim benim tebrik ederim seni...

Hoppp hemen kiyaslamari birakiyoruz bole gezmez saatler yoksa....daha cok yeni tatlim sikinti etme her gece gun azalicak dr.nun werdigi agri kesicini ihmal etme ben parol ictim 4 saat ara ile hep....ne zaman cok aciyor ise ohareketi daha yawas temkinli ama daha sik yap ve bolca dik yuru ewde ....dikis boyumsa sanirim bilegimden orta parmak ucuma kadar cm bilemicem ama inan bana suan iz ucuk bir pembe yok denilenebilir....asla kafana takma .....
Kiyaslama yok ama mirel olursa die yazim benim 1 hafta bitti ve gecti yani 7. Gun daha ben olarak kalktim yataktan sadece mirel ve beklenti tutunarak yat kalk asla zorlama ama gecti de hep icinden bitti bukadardi bugun daha ii tamam mi kuzun nasil adi ne hersey yolunda mi

X