2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
vallahi güzel satırlarını çok özlemişim, gerçekten öyle, zaman aktı geçti bir anda, şimdi dönüp bakıyorum da bana kalan yanlızlık :KK43: (şaka şaka) ama ne yapayım doyamıyorum bizim ufaklığa.her an yanımda olsun istiyorum hafta da yada 10 günde 1 görüyorum yetmiyoo. teyze anne yarısı derlerdiya aynen öyle imiş...onunla birlikte iken giydiğim kıyafeti günlerce kokluyodum,mis kokusu kalıyodu omuzum da. ama artık oda bitti... sıpa büyüdü de koku moku değişti :)
bizim bebeğin kg si iyi maşaAllah geçen ayın 22 sinde 6.600 gr dı boyuda 65 cm idi (öyleymiş yani) dr çok beğenmiş sütün çok iyi demiş .ama artık pek kalacağnı sanmıyorum, malum el kol durmuyo :KK66: bacımda 10 kg almıştı hepsi doğumda gitti , hatta üzerine 2 kg de verdi. ama bu konuda kimse beni geçemez,belki daha önceden yazmış olabilirim hatırlamıyorum kiloluyum diye (hemde kendimi bildim bileli) heralde makus kaderimi yeniyorum artık (Rabbim in izni ile) bizden böyle iştee.ha bide ayın 20 sinde 4 ayımız bitiyor Allah ın izni ile
derin hanımı da kokla benim için :) demir nasıl alıştı mı kardeşine ?

Biz de seni özledik canım, artık ihmal etme bizleri....
Maaşallah kardeşine de bebesine de:) İdeal olan tabii ki, bebişler kilo alırken, annelerin vermesi fakat biz de tam tersi daha tek gr bile vermedim, veremedim.
Demir arada zorluklar yaşasa da, kardeşini gerçekten çok seviyor. Ona zarar verecek şeylerden kaçınıyor ama uyku saatleri eziyet oldu. Zavallıcığı uyuturken ya da emzirirken "Aaaaaannnnnaaaaa bak dinazor oldummm bööörrrrrrrrrrrkkğ" şeklinde odaya dalıyor. Deren yerinden fırlıyor tabii, uykusu da emmesi de yalan oluyor. Onun dışında ufak ufak oyunlar bile oynuyorlar beraber, izlemesi çok zevkli.

oğlum kilo almıyor doğru düzgün, 1 ayda toplam 450 gr almış:KK61: mamaya başla açlıktan mahvettin bebeği diyor annem napıcam ben:110:
Canım ne ilgisi var? Benim sütüm gayet bol. Sağdığımdan biliyorum ama içen yok...
Bebeğin aç kalıp ta ağlamıyorsa nerden biliyorsunuz sütünün yetmediğini belki iştahsızdır benim kızım gibi...
Boşuna mamaya başlamadan önce sütünü sağıp kontrol etsen bir iki defa/gün?

Delirmek uzereyim :KK62:
Yavrumun asisi vardi yaptirdim. 7600 gram, 67 cm ve basi 42 cm. Demir filan vermediler. 4 ay 1 haftaligiz.

Gitmisken bende gorundum. Alerjim tavan yapti. 3 aydir ilac iciyrm zaten. Fena halde kasiniyrm. Her sabah bir yerim sisyr. Yuzum yine sisecek diye korkuyrm. Neyse dr dermatolojiye gorun dedi. Basta da gitmistim..cocik dr.u dahil 3 dr bana 3 aydir hap kullandiriyr. Bebege bisi olmaz demislerdi. Bu yeni dermatolog dr "bu ilac direk bebege geciyr. Sakin icme."dedi. Losyon verdi. Ee yuzum siserse ne olacak dedim. Derdi verende Allah sifayi veren de diyr bana. Burda yapacak baska bisi yok 40 gune gecmezse universiteye git diyr. O zaman seni dr diye niye oraya koymuslar dimi. Neyse sinirle guvendigim eczaciya girdim. O da bu dr.un dedikleri icin dogru dedi. Ilaci alma dedi. Allahim o zaman neden aylardir benim yavrumu zehirlediler. Ilacsiz ne yapacagim ben. Offff of...
Sakin ol canim malesef bu dr.lar sadece kendi hayatlarini degeeli old. Dusunuo bence gercekten hastalarina deger weren dr sayisi bence cok ama cok azaladi ...gecmis olsun masallah kuzuna...
Kizlar bi gorseniz oglum yedigim herseye heyecanlaniyor. Kendisi icin saniyor. Elimden almak istiyor.yemek oldugunu nasil anliyorsa artik. Dun 4 ayimiz bitti. Carsamba gunu asimiz var ay insallah zor gecmez. Kilosu boyuda iyi cikar insallah. Bu ay az kilo aldi gibi
Al bizden de okadar mama sandalyesi ile yanimizda oluo her kasigi kaldirdiimda ziplio kursagimda kalio dudagina degdirip cekiom herseyi de tattirmam sonucta....
Bestekiz yazdiklarin sanki beni anlatiyor. bende cok yoruldum ve yorulmaya da devam ediyorum. Ise gittigim gunlerdebilebu kadar yorulmuyordum. 2 yda3 cocugu olanlarbu tempoya nasil dayaniyorlar acaba
walla al benden de okadar tatlim asla yok fikrim zikrimde ikinci cocuk hekes erken daha dio
Ama bisi unutuolar hergecen gun zorlasior ve ben bu fikirden uzaklara ziplaiorum tabiki....
biz iyiyiz canım bebeğimiz de iyi maşaAllah büyüyo teyzesii... 20 sinde 4 ay biticek hayırlısı ile . bildiğin telefnda benimle konuşuyo agular bugular havada uçuşuyo . bende okuldan geldim malum bu yıl mini mini birler olduk
sen nasılsın güzel kızın nasıl, koklayıver gıdısından :)
masallahi war tatlim ya allahim hepimizin kini bagislasin ...offf hadi bol basarili bir ders yili olsun hepinize...

Kızlar alıntılayamadığım varsa kusura bakmasın, hepinize çok teşekkür ederim. İnanın bazen o kadar daralıyorum ki bu bebek bakımı konusunda demin uyutana kadar canıma okudu meğer hanımefendinin dişi kaşınıyormuş calgel sürdüm hemen uyuyuverdi. Dün eşimle baya bir konuştuk o da içimi ferahlattı sağ olsun, tıpkı sizin moral verici mesajlarınız gibi. Birgün çok ferahlıyorum artık kafama takmayacağım diyorum, ertesi gün yine bakıyorum bunalımdayım.
Eşime de söyledim zaten eminim ben bu kadını hiç mutlu edemiyorum diyorsundur dedim, yeni bir ev aldık, istediğim herşeyi alıyor, evimizde yardımcımız var, her zaman istediğim kadar harçlık alıyorum, çoğu zaman dışarda yiyoruz evde neden yemek yok diye sormuyor bile, ne dersem ikiletmiyor Allah razı olsun ama, bazen yine de ben çıldırıyorum. Ona da haksızlık ettiğimin farkındayım ama inanın bebek sorumluluğu bana çok ağır geldi. Özellikle sütümün olmaması konusunda tamamen kendimi suçlamam beni daha da zora sokuyor ve bu travmayı atlatamadım bir türlü. Herkesin sütü olacak diye birşey yok biliyorum, mamaların üretilme sebebi bu bunu da biliyorum lakin bir türlü durumu sükunetle karşılayamadım.
Umuyorum hepimizin evlatları sağlık, neşe, mutluluk, bereket, huzur ve gülücükle büyür. Bir sorum daha olacak sizlere bazılarınız diş kaşıyıcı almışlar, bebekleriniz onu ağzına götürüp dişinin üzerine sürebiliyor mu? Yoksa siz mi kaşıyorsunuz miniklerinizin dişlerini?

Canım arkadaşım,
Sana söyleyeceğim tek bir konu var;

İnan ki bu günler göz açıp kapayana dek geçecek. Ne olduğunu anlamadan "Anneee o havuçlu kekten yine yapsana" diyen bir çocuğun olacak... Şimdi bebekken, mis gibi süt kokuyorken, koynundayken, kollarına sığarken bol bol öp kokla, dünyayı umursama, anneliğinin güzel kısımlarını yakalamaya çalış.
Söylediklerinden mükemmelliyetçi bir yapın olduğunu tahmin ediyorum, en azından annelik konusunda. Yapabildiğin kadar bunu bir kenara bırak çünkü şimdi mamaydı-memeydi, sterildi, uyku düzeniydi diye başlayan stres ileride seni çok daha büyük açmazlara sokar ki bu, çocuğunu da çok olumsuz etkiler.
Onu besleyen sütmüş, mamaymış önemli değil, senin sevgin, mutluluğun, eğlencen ve güleryüzün. Sanıyor musun ki, koca bir yaşamda sadece ilk altı ay ona süt verdin ya da vermedin diye, onun çocukluğunu/insanlığını mutlu/mutsuz sağlıklı/sağlıksız inşaa edebileceksin? Ah keşke öyle kolay olabilse...
Bunun için bambaşka seyler gerekli. Önce kendin mutlu bir insan ve anne ol onun için ki; o da senin gözyaşlarını değil gülümsemelerini taklit edebilsin.

Seni anlamadığımdan değil, anladığımdan yazıyorum bu satırları... Demir de pek çok zorluk yaşamıştım. Çok şeyim vardı senin gibi ama hiçbirşeyim yok gibi hissediyordum. İçine battıkça battığım bir bataklık gibi beni çekiyordu ki çok şükür bütünü görüp, şükretmeyi ve nefes almayı hatırlayıp kurtuldum. Dilerim sen de başarırsın arkadaşım...

LİLACSOFİA,
Alıntı yine olmadı. Gûn içinde emzurdikten sonra toplam çıkan 40 cc ancak 4 saat dönüşümlü olarak her göğüste süt biriktirerek sagdim..
Buna rağmen yetmiyormuş çok şükür. Dr dediğine göre.
Az önce anne sütü ile hipp muhallebi yaptım. 50 cc oldu Nasil içti görmelisiniz. Bitince ağladı. Çok hemde.
Eşim su ile 50 cc daha yaptı. Üstüne beni emdi. Şimdi uyuyor. Bakalım uykusu daha kaliteli olacakmi. Ilk defa anne sütü dışında bir besine başladık. Allahım sağlık versin hepimizin kuzusuna
Aman maaşallah, dilini ısır, ne güzel iştahı olsun da yesin kuzucuk. Afiyet olsun.
Zaten ek gıda dönemi de yavas yavas başladı. Uykusu da daha kaliteli olur bence.

kızlar ya sezeryan olalı 1 hafta geçti hala sızlıyor başı ve sonu özellikle yeni kesilmiş gibi ağrıyor bazıları kolay atlatıyor ama bende böyle oldu normal mi???sizde nasıldı??? bide bana yazarmısınız sizde kesik kaç santim yan taraftamı bende ortada büyük bir kesik var benim bebek tersti onun etkisi var mı acaba kesiğin büyük olmasında??? 20 cm var benim dikiş yeri...
Hayırlı uğurlu olsun, güle güle büyüt Talveg. Benim dikiş yerim 7-8 parmak gibi. Çok zorlarsam ama mesela oğlum zonk diye üzerimde zıplards filan başı ve sonu sızlıyor gerçekten. Zamanla geçecek sabır... İnşallah kısa sürede ayaklanır kuvvetlenirsin.

Hayirli geceler :'( :'( :'(

Bu gun duruya dr.mun tawsiyesi uzerine ogleden once mor erik rendeledim aksam ustu de ewde yaptigim yogurttan verdim ikiside iki tatli kasigi kadardi fakat bir tatli kasigini kadar bile yememistir.....

Aksam dokuz da duru bir krize girdi aglamak fakat sesi cikmada katilarak aglamak ilk kze yapdi bunu öluyorum sandim dudaklarim ugustu...ve annemlere birakmistik bir saatligine alisweris gezmek maksadi ile bir aradilar o anki psikomu dusunun tam bir saat surdu aglayarak uyuya kaldi kucagimda uyandi sakinledi .....iki saat sonrada aci koyu yesil bir kaka yapti erikmidi sorun yogurtmudu bilmiorum ama esim bir yandan babam bir yandan ölum de kurtulim dedim bir an bir daha mi asla bisi tattiramam bilinc Altima yerlesti sanki ..belki yediklerinden belki kaka renginden oturu erikten belki de bilemiorum ama hepimiz duruda dahil korktuk cok uzgunum yarinda asi war of of

Çok geçmiş olsun canım. Acaba yoğurt inek sütü müydü? İnek sütünden yapılma hiçbirşey verme, öyleyse kesin alerji olmuştur. Döküntü de görebilirsin vücudunda. İyi ki hemen çıkarmış...
Meyve vermek istiyorsan elma ve şeftali daha uygun. Önce cam rendede rendeleyip suyunu süz sadece suyundan bir iki çay kaşığı ile başla, böylece zorlanmadan alışmış olur.

Arkadaslar bisi danismak istiyorum.utkunun felaket saci dokuluyo.normalmi yoksa allh korusun vitamini falan mi eksik...emme konusunda artik alistik malesef sutum yoj denecek kadar azaldi ve emmiyo oglum mama yiyo.umarim saglikli olur.....bende kafaya taktım 80 kiloyum ve vermiyorum.zayiflayan varsa bana ufak tefej formul verebilirmi.haa bude cinsellige degineyim.esimlee tam bi asigiz cokkkkk seviliyorum srviyorum maşallah. Ama inanin 4 ay oldu dogum yapaki 2 kere birlite olduk.sismanim diye benden sogudumukiii
Ahh canım ahhhhh yorum yok desem:KK43:((((

Offff kizima 2 haftadir 1 tatli kasigi mama yapiyorum hippin ama hic sevmedi yemiyor 1 2 kasik sonra aglamaya basliyor biberon almiyor 1 ay sonra ise baslayacagim ne yesirebilirim ya dun seftali puresi yaptim onuda sevmedi sadece emiyor
Sen olmayınca alışır, bu kuzular çok zeki. Emmekten sonra kaşıkla beslenmek onlar için çok yorucu ve yeni.
Kaşıkla hergün denemekten vzgeçme, fakat uykusunu aldığı ve karnının çok aç olmadığı zamanları kolla.

Delirmek uzereyim :KK62:
Yavrumun asisi vardi yaptirdim. 7600 gram, 67 cm ve basi 42 cm. Demir filan vermediler. 4 ay 1 haftaligiz.

Gitmisken bende gorundum. Alerjim tavan yapti. 3 aydir ilac iciyrm zaten. Fena halde kasiniyrm. Her sabah bir yerim sisyr. Yuzum yine sisecek diye korkuyrm. Neyse dr dermatolojiye gorun dedi. Basta da gitmistim..cocik dr.u dahil 3 dr bana 3 aydir hap kullandiriyr. Bebege bisi olmaz demislerdi. Bu yeni dermatolog dr "bu ilac direk bebege geciyr. Sakin icme."dedi. Losyon verdi. Ee yuzum siserse ne olacak dedim. Derdi verende Allah sifayi veren de diyr bana. Burda yapacak baska bisi yok 40 gune gecmezse universiteye git diyr. O zaman seni dr diye niye oraya koymuslar dimi. Neyse sinirle guvendigim eczaciya girdim. O da bu dr.un dedikleri icin dogru dedi. Ilaci alma dedi. Allahim o zaman neden aylardir benim yavrumu zehirlediler. Ilacsiz ne yapacagim ben. Offff of...
İnanılmaz bir ihmal ve hata... Büyük ihtimalle içilip içilemediği çok kesin olmayacak kadar az zararlıdır fakat yine de sana içebilirsin diyen doktorları bir bulsana? Çok sinirlenirdim ben de olsam.

Kizlar bi gorseniz oglum yedigim herseye heyecanlaniyor. Kendisi icin saniyor. Elimden almak istiyor.yemek oldugunu nasil anliyorsa artik. Dun 4 ayimiz bitti. Carsamba gunu asimiz var ay insallah zor gecmez. Kilosu boyuda iyi cikar insallah. Bu ay az kilo aldi gibi
Oğlum da öyleydi. Gerçekten de ek gıdalara geçince bayram yapmıştı. Halen de gurme bir çocuktur.

Merhaba kızlar uzun zamandır takip edemiyordum sizi.. Hepiniz iyisinizdir umarım. Benim kızım 4 aylık oldu 7700 kg mama kullanıyorum hipp combiotic onun dışında başka mama önermedi drumuz demir ilacı vermedi 6. Ayda tahlil yapıp vericeğini söyledi. 2 tane dişimiz var:)) görünce çok şaşırdım erken gibi geldi bana aranızda bebeğinin dişi çıkan var mı??
Ay maaşallah pek erken bence yoktur...

Öf neye göre veriyorlar bu ilacı benim kizima verdi kanina baktı sınırda 11 dedi günde 5 damla kesinlikle kullanmalısın dedi..ben de tereduttluyum napcam bilmiyorum eşim kullanılacak dio işte die vermemi istiyo bilmiyorum..
Kansızlık varsa neden tereddut ettınız kı, yazık kuzuya?

kızlar bu hipp mama neyin nesi ilk defa duydum. ek gıdaya nasıl başlıyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim. kızım 4 ay 3 günlük
Ben başladım ama kızım hep sınırdan kilo alıyor son zamanlarda o sebepten.
Doktorunla konusmadan acele etme bence
Anne sütünü benmari usulü ısıtıp içine hııp tahıl katıyorum
Sulu bir muhallebı oluyor
Kasıkla ya da biberondan içirerek veriyorum
Henüz birkaç kez verdim

Sakin ol canim malesef bu dr.lar sadece kendi hayatlarini degeeli old. Dusunuo bence gercekten hastalarina deger weren dr sayisi bence cok ama cok azaladi ...gecmis olsun masallah kuzuna...

Al bizden de okadar mama sandalyesi ile yanimizda oluo her kasigi kaldirdiimda ziplio kursagimda kalio dudagina degdirip cekiom herseyi de tattirmam sonucta....

walla al benden de okadar tatlim asla yok fikrim zikrimde ikinci cocuk hekes erken daha dio
Ama bisi unutuolar hergecen gun zorlasior ve ben bu fikirden uzaklara ziplaiorum tabiki....
masallahi war tatlim ya allahim hepimizin kini bagislasin ...offf hadi bol basarili bir ders yili olsun hepinize...
Saol cnm.

Aman maaşallah, dilini ısır, ne güzel iştahı olsun da yesin kuzucuk. Afiyet olsun.
Zaten ek gıda dönemi de yavas yavas başladı. Uykusu da daha kaliteli olur bence.

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle büyüt Talveg. Benim dikiş yerim 7-8 parmak gibi. Çok zorlarsam ama mesela oğlum zonk diye üzerimde zıplards filan başı ve sonu sızlıyor gerçekten. Zamanla geçecek sabır... İnşallah kısa sürede ayaklanır kuvvetlenirsin.

Çok geçmiş olsun canım. Acaba yoğurt inek sütü müydü? İnek sütünden yapılma hiçbirşey verme, öyleyse kesin alerji olmuştur. Döküntü de görebilirsin vücudunda. İyi ki hemen çıkarmış...
Meyve vermek istiyorsan elma ve şeftali daha uygun. Önce cam rendede rendeleyip suyunu süz sadece suyundan bir iki çay kaşığı ile başla, böylece zorlanmadan alışmış olur.

Sen olmayınca alışır, bu kuzular çok zeki. Emmekten sonra kaşıkla beslenmek onlar için çok yorucu ve yeni.
Kaşıkla hergün denemekten vzgeçme, fakat uykusunu aldığı ve karnının çok aç olmadığı zamanları kolla.

İnanılmaz bir ihmal ve hata... Büyük ihtimalle içilip içilemediği çok kesin olmayacak kadar az zararlıdır fakat yine de sana içebilirsin diyen doktorları bir bulsana? Çok sinirlenirdim ben de olsam.

Oğlum da öyleydi. Gerçekten de ek gıdalara geçince bayram yapmıştı. Halen de gurme bir çocuktur.

Henüz birkaç kez verdim
Hepsini de biliyrm cnm o doktorlarin.
Isin kotu tarafi yapilacak birseyin olmamasi. Sebamed sabun ve losyon verdi bu dr. Yuzun de siserse siser, o zaman bakilira getirdi. Simdi gelde cildirma. O sisme de bogazim kapanmadan hastaneye yetismistik. Serum almistim ilacli. Yine yine ayni seyleri yasamak istemiyrm. Her doktor ayri bir telden caliyor.

Kızlar bayadır yazamadım kaynanam eşimin annaeannesi yeğeni filan bizdelerdi ee malum mutfakta yaşadım resmen, sayfalarca konu birikmiş okuyamadım :KK43:

yaa çıldırıcam bir göğsümün ucu çok biçimsiz aşağıda bebek baştan beri onu istemedi diğer memeyi hemen kavrıyor bunu hiç kavrayamadı çok yıprandık ikimizde artık çocuğu hırpalıyorum kavrasın diye çocuk hırpalanıyor yaa içim gidiyor iç çekişine ağlamasına artık ne yapacağımı şaşırdım uç çıkarıcıyla çıkarıyorum sağıyorum ama yok göğüs formum bi garip aşağıya doğru anlamadım ne yapacağımı şaşırdım şimdi çok önemli bir karar vermeliyim sol mememi sadece pompayla sağsam ve buzluğa koysam sadece sağdan emzirsem ne olur?? bana yazarmısınız böyle SADECE TEK GÖĞÜSLE BESLESEM NE GİBİ BİR SORUN YAŞARIM ACABA???

Bizim de pazartesi 1 de asimiz war cok zor gelio banada artik ozellikle ewle ugrasmak hadi duruyla agu magu hallediyoruz gulucukler falan ama ew isi sinirimi tawan yaptirio....benim de tansiyonum hep duser suan tawan yapti sanirim yerlerde inanilmaz bas donmem ve mide bulantim war tansiyonum dusunce hep bole olur tansiyonumda hep uykusuzluk sikinti ile duser malesef bizim ilacimiz dr.larda degil.....

Aynimisiz nrdese tatlim saol cewap icin
tatlim benim tebrik ederim seni...

Hoppp hemen kiyaslamari birakiyoruz bole gezmez saatler yoksa....daha cok yeni tatlim sikinti etme her gece gun azalicak dr.nun werdigi agri kesicini ihmal etme ben parol ictim 4 saat ara ile hep....ne zaman cok aciyor ise ohareketi daha yawas temkinli ama daha sik yap ve bolca dik yuru ewde ....dikis boyumsa sanirim bilegimden orta parmak ucuma kadar cm bilemicem ama inan bana suan iz ucuk bir pembe yok denilenebilir....asla kafana takma .....
Kiyaslama yok ama mirel olursa die yazim benim 1 hafta bitti ve gecti yani 7. Gun daha ben olarak kalktim yataktan sadece mirel ve beklenti tutunarak yat kalk asla zorlama ama gecti de hep icinden bitti bukadardi bugun daha ii tamam mi kuzun nasil adi ne hersey yolunE]
her şey yolunda çok sağol ya ben bebek için sürekli yattım 1 saatte bir emzirmeye çalışırken yat kalk çok zorladım onunda etkisi oldu sanırım

Benim cokk zor iyilesti. 11. Gune kadar sizladi hic hareket etmesem dahi...11. Gunden sonra sizlamalarim azaldi, hareket ettikce sizladi.17-18 gun sonra oturup kalkarken hala aciyordu ama hareket etmezsem sizlamalarim olmuyordu..iki dakika ayakta kalayim hemen belim agridan kopardi adeta. Resmen gun saat saydim iyilesebilmek icin...oh be dedgim zaman bir ay gecmisti...simdi dort ay bir haftaligiz unuttum bile cektigim acilari sukur...yanliz hala uyusuk kesilen yer..doktor alti ayi bulur dedi...ben hic dikkat etmedim kac cm olduguna.Hala cok dikkatli bakamiyorum korktugum icin...gecmis olsun...
canım sağol aynen yazdığın gibiyim tamam herkeste zor olduysa ne yapalım ben bende bi gariplik mi var dedim çünkü hemen iyileştim diyenler var

Ne guzel hepimizin ayri bir derdi var :)) Cok sukur sagliklar yerinde.

Ben de iki gundurr huzunluyum. Simdi benim bu sipam buyuyunce nolacak? Kimi kucaklicam emzircem ayagimda sallicam banyoda sarilcam gidisini koklucam yanaklarini ensesini opecem bacaklarini kollarini isircam mis kokusunu icime cekecem:KK43:( Boyle masum masum bakiyor ya icim akiyor. Kizimda da boyle miydim yoksa zaman gecince daha mi bilincli ya da duygusal olunuyor anlamadim. Poff gidim yatim en iyisi :))

Saol cnm.

Hepsini de biliyrm cnm o doktorlarin.
Isin kotu tarafi yapilacak birseyin olmamasi. Sebamed sabun ve losyon verdi bu dr. Yuzun de siserse siser, o zaman bakilira getirdi. Simdi gelde cildirma. O sisme de bogazim kapanmadan hastaneye yetismistik. Serum almistim ilacli. Yine yine ayni seyleri yasamak istemiyrm. Her doktor ayri bir telden caliyor.

Benim de tatilde boğazım kapandı, odaya arabayla taşıdılar. Senin alerjini arttıran ne var acaba çevrende? Bir daha bak; naftalin beni öldürür mesela. Bir koku, yediğin, düzenli kullandığın, dokunduğun ya da evinde bulunan birşey?
Doktordan hesap sor bence. Önemli birşeyi atlamış şaka değil.

Benim de tatilde boğazım kapandı, odaya arabayla taşıdılar. Senin alerjini arttıran ne var acaba çevrende? Bir daha bak; naftalin beni öldürür mesela. Bir koku, yediğin, düzenli kullandığın, dokunduğun ya da evinde bulunan birşey?
Doktordan hesap sor bence. Önemli birşeyi atlamış şaka değil.
Herseye dikkat ettim cnm. Hersey rutin. Farkli.hicbirsey yok.
Dr zoruyla sipiral takilinca patlamisti alerji. Hala devam ediyr.

Ve sonunda ben de bugun havluyu atip pes ediyorum. 6 ay sadece anne sutu vermek isterdim ama olmuyo:KK43: sutum var ama ise yaramiyo, kilo alamiyoruz:KK43: 5 aylik olcaz bu hafta 6,5 kg'yuz. Cok zor gecen iki hafta.once soguk alginligi, alt ust olan duzen, buyume atagi mi ne bu derken, bir gecede yuzu nar gibi kizarip kabaran bebek! Tek luksum aksamlari cayin yaninda atistirdigim antep fistiklari sutten ogluma gecti ve alerji oldu:KK43:nar gibi gezdik 3 gun:KK43: Anne sutu azaltilip ek gida vermeye baslanmali dedi doktor.yine acele etmeyip yedigim herseyi birakip alerjiyi sondurduk derken bugun tartida kaybettigimiz 100 g artik tamam, mesaji al ve zorlama dedirtti. Zaten cok yorgunum herkes gibi, ustune bu:KK43: gecenin tek keyfi, dalton gibi yatagimda yanyana dizilmisiz ogluslarimla, birbirleriyle gulusuyorlar abi kardes ilk kez:KK66: cok guzel bir duygu, bu kadar tatli olmasa zaten hic cekilmez:)

Hergordugum kadina siz nasıl alistiniz uykusuzluga yorgunluga sorarken buluyorum kendimi...bende henuz alissamadim bazen daraliyorum.amaaa cokkkkk seviyorummmm utkuyda iki ucu boklu degnrk yani:)
6 aydan sonra yavad yavas uykular uzuyor , 9 ay civar 3 saat blok uykun olur. Hatta gunduz bile.

Hergordugum kadina siz nasıl alistiniz uykusuzluga yorgunluga sorarken buluyorum kendimi...bende henuz alissamadim bazen daraliyorum.amaaa cokkkkk seviyorummmm utkuyda iki ucu boklu degnrk yani:)
Kızlar ben de tam tembelin tekiyimdir. İlk çocuğuma hamileuken iki çocukluları aklım almazdı. Şindi benim de iki çocuğum var inanamıyorum. İnsan alışıyomuş gerçekten. Öğleye kadar yatardım şimdi bile fırsat bulunca yatıyorum hahahahahaa. Olacak kozlar merak etmeyin. Gece uyayamamış oluyoruz ama sabah kaldığımız yerden güne devam. Eskiden olsa uykusuzluktan ölcem sanırdım. Dün gece geç yattım kardeşime güvenip. Film izledim 2.30a kadar. Sabah büyük oğlan 6.30 da kalktı :KK66:
Kendimi okudum vallahi..uykusuzluk zor geliyor bana da :)

Eki Görüntüle 1243790 Buda benim minnakım işk defa oturuyor
Maşallaaahh desteksiz iyi oturmuş çok da tatlı

Selam :-):-):-):-) asimizi vurulduk degistirdigimiz memnun oldugumuz ebemiz yoktu ve yine cani lerin eline kaldi kizim nasil kanadi bacagim anlatamam tartirmadim bile oyle mi boyle mi miymiy allaim dedim sabir wer patlatmiyim agizlarina disarda sira vardi laf solemisler hadi die buda hincini durudan aldi resmen aptal sey yapistirmaya bantlari bile yok resmen kollarima kani bulasti yawrumun ama isim hukumet konagi tarafina giderse sikayet edicem gorurler..... Onun disinda gece biraz rahatsiz uyudu sicrayak sanirim o gaz sacisi ara ara geldi....simdikte atesi otuz alti yedi ama ben yarim tatli kasigi werdim calpol rahat uyusun diye bakalim birazdan yine orcucem .... Duru aglamio asi vurulurken beni daha da ölduruo bu durum icim tas kesio of of......

Henüz birkaç kez verdim
Canim taze sut ve taze yogurt aldim ewde ben yaptim inek sutu olmadan nasil yogurt yapicam anlamadim...mor erigi de dr tawsiye etti bugune kadar seftali armut uzum camrende de rendelyip suyunu hafif putrlu kasikla werdim aynen dedigin gibi ben anlamadim gitti bu isleri yaaaa :'( :'( :'( :'(
Ve sonunda ben de bugun havluyu atip pes ediyorum. 6 ay sadece anne sutu vermek isterdim ama olmuyo:KK43: sutum var ama ise yaramiyo, kilo alamiyoruz:KK43: 5 aylik olcaz bu hafta 6,5 kg'yuz. Cok zor gecen iki hafta.once soguk alginligi, alt ust olan duzen, buyume atagi mi ne bu derken, bir gecede yuzu nar gibi kizarip kabaran bebek! Tek luksum aksamlari cayin yaninda atistirdigim antep fistiklari sutten ogluma gecti ve alerji oldu:KK43:nar gibi gezdik 3 gun:KK43: Anne sutu azaltilip ek gida vermeye baslanmali dedi doktor.yine acele etmeyip yedigim herseyi birakip alerjiyi sondurduk derken bugun tartida kaybettigimiz 100 g artik tamam, mesaji al ve zorlama dedirtti. Zaten cok yorgunum herkes gibi, ustune bu:KK43: gecenin tek keyfi, dalton gibi yatagimda yanyana dizilmisiz ogluslarimla, birbirleriyle gulusuyorlar abi kardes ilk kez:KK66: cok guzel bir duygu, bu kadar tatli olmasa zaten hic cekilmez:)
cok pardon inan gozlerim karardi we yazinin dewamini okumadim duru da dort bucuk aylik yani besin icindeyiz alti bucuk kg dr.cok ii dedi nasil sana az gelio benim kiz hem dewam sutu yani biberon mamasi hemde anne sutu emior ve tombulluk abidesi kafam karisti nasil alti bucuk kg az olur

X