2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Aman maaşallah, dilini ısır, ne güzel iştahı olsun da yesin kuzucuk. Afiyet olsun.
Zaten ek gıda dönemi de yavas yavas başladı. Uykusu da daha kaliteli olur bence.

Hayırlı uğurlu olsun, güle güle büyüt Talveg. Benim dikiş yerim 7-8 parmak gibi. Çok zorlarsam ama mesela oğlum zonk diye üzerimde zıplards filan başı ve sonu sızlıyor gerçekten. Zamanla geçecek sabır... İnşallah kısa sürede ayaklanır kuvvetlenirsin.

teşekkür ederim seninde bebişini Allah sana bağışlasın...senin tam ne kadar oldu doğumdan sonra 1 ay gibi mi??

Çok geçmiş olsun canım. Acaba yoğurt inek sütü müydü? İnek sütünden yapılma hiçbirşey verme, öyleyse kesin alerji olmuştur. Döküntü de görebilirsin vücudunda. İyi ki hemen çıkarmış...
Meyve vermek istiyorsan elma ve şeftali daha uygun. Önce cam rendede rendeleyip suyunu süz sadece suyundan bir iki çay kaşığı ile başla, böylece zorlanmadan alışmış olur.

Ahh canım ahhhhh yorum yok desem:KK43:((((

Sen olmayınca alışır, bu kuzular çok zeki. Emmekten sonra kaşıkla beslenmek onlar için çok yorucu ve yeni.
Kaşıkla hergün denemekten vzgeçme, fakat uykusunu aldığı ve karnının çok aç olmadığı zamanları kolla.

İnanılmaz bir ihmal ve hata... Büyük ihtimalle içilip içilemediği çok kesin olmayacak kadar az zararlıdır fakat yine de sana içebilirsin diyen doktorları bir bulsana? Çok sinirlenirdim ben de olsam.

Oğlum da öyleydi. Gerçekten de ek gıdalara geçince bayram yapmıştı. Halen de gurme bir çocuktur.

Ay maaşallah pek erken bence yoktur...

Kansızlık varsa neden tereddut ettınız kı, yazık kuzuya?

Ben başladım ama kızım hep sınırdan kilo alıyor son zamanlarda o sebepten.
Doktorunla konusmadan acele etme bence
Anne sütünü benmari usulü ısıtıp içine hııp tahıl katıyorum
Sulu bir muhallebı oluyor
Kasıkla ya da biberondan içirerek veriyorum
Henüz birkaç kez verdim

Canim taze sut ve taze yogurt aldim ewde ben yaptim inek sutu olmadan nasil yogurt yapicam anlamadim...mor erigi de dr tawsiye etti bugune kadar seftali armut uzum camrende de rendelyip suyunu hafif putrlu kasikla werdim aynen dedigin gibi ben anlamadim gitti bu isleri yaaaa :'( :'( :'( :'(
cok pardon inan gozlerim karardi we yazinin dewamini okumadim duru da dort bucuk aylik yani besin icindeyiz alti bucuk kg dr.cok ii dedi nasil sana az gelio benim kiz hem dewam sutu yani biberon mamasi hemde anne sutu emior ve tombulluk abidesi kafam karisti nasil alti bucuk kg az olur
Oncelikle kiz ve erkek cocuklarinin gelisim egrileri farkli yanilmiyorsam canim. Benim oglum 75 percentile denk gelecek kg da dogdu, inisli cikisli 50lik egriyi takip etti sonra iyice dususe gecip bugun ki tartimda 25 percentilin de altina dustu:KK43: 21. haftadayiz ve ortalama olmasi gerekli kilo 7.5 kg civari.biz kg almak yerine vermisiz de son 3 haftada.ozetle benim oglusum duzenli kilo alip ait oldugu buyume egrisini takip edemedi anne sutuyle maalesef :KK43:

Oncelikle kiz ve erkek cocuklarinin gelisim egrileri farkli yanilmiyorsam canim. Benim oglum 75 percentile denk gelecek kg da dogdu, inisli cikisli 50lik egriyi takip etti sonra iyice dususe gecip bugun ki tartimda 25 percentilin de altina dustu:KK43: 21. haftadayiz ve ortalama olmasi gerekli kilo 7.5 kg civari.biz kg almak yerine vermisiz de son 3 haftada.ozetle benim oglusum duzenli kilo alip ait oldugu buyume egrisini takip edemedi anne sutuyle maalesef :KK43:
Anladim canim bir an okadargerildim ki dr. Beni yanlis bilgilendirdi yada sana cok farkli anlatildi da bana eksik ablatildi die bayan panik olarak atladim tabi ki....sanada kg aldirma kampinda basarilar dilerim hayatim ....

Herseye dikkat ettim cnm. Hersey rutin. Farkli.hicbirsey yok.
Dr zoruyla sipiral takilinca patlamisti alerji. Hala devam ediyr.

Tekrar geçmiş olsun. Alerjik durumlarda stres ve heran yeniden olacak korkusu da çok etkili biliyorsundur.
İnşallah ilaçsız kurtulursun.
Canim taze sut ve taze yogurt aldim ewde ben yaptim inek sutu olmadan nasil yogurt yapicam anlamadim...mor erigi de dr tawsiye etti bugune kadar seftali armut uzum camrende de rendelyip suyunu hafif putrlu kasikla werdim aynen dedigin gibi ben anlamadim gitti bu isleri yaaaa :'( :'( :'( :'(
cok pardon inan gozlerim karardi we yazinin dewamini okumadim duru da dort bucuk aylik yani besin icindeyiz alti bucuk kg dr.cok ii dedi nasil sana az gelio benim kiz hem dewam sutu yani biberon mamasi hemde anne sutu emior ve tombulluk abidesi kafam karisti nasil alti bucuk kg az olur
İnek sütünden yapılan hersey için çok erken. Anne sutu ya da formul mamadan yapabilirsin onun yogurdunu.
Bariz sekılde alerji yapmıs. İnek sutu sindirimlerini zorluyor, hem yogurt için erken.

Bugün kontrolümüz vardı. Deren 6 kilo ve 65.5 cm olmuş. Çok sık gittiğimiz için aylık gelişimi bulmak zor oldu ama kabataslak 450 gr almış bu ay. Aslında çok kötü değilmiş fakat hem bir süredir sınırdan kilo alarak gitmesi hem de iştahsız olması sebebiyle dr.umuz resmen ek gıdalara başlama kararı verdi. Sabah ara ögün olarak meyve püresi, öğlen sebze çorbası, akşam da muhallebi...
Meyve için zaten elma suyunu bir iki çay kaşığı kadar vermiştim birkaç gün. Şimdilik öyle tattırma şeklinde gidip, yavas yavas artarız. Birden fazla meyveyi demeyeceğim, o da yavaş yavaş. Elma, şeftali, armut ilk meyveler.
Sebze püresi için yarın ilk kabak ve pirinçle başlayacağız. Pirinç zaten bir süredir muhallebi içinde alıyor. Yeni gıdamız kabak olacak. Onun için minicik bir tencere ve bıçak aldım. Bıçak daha önce et vb kesilmemiş olsun diye yeni alındı, dabunlu suyla hepsi yıkandı ve suya kaynatıldı. (Tencere dahil) Tencereler bazen zararlı madde vb cila ile kaplanıyor da, bir müddet kaynatmak gerekiyor. Yarın, birkaç dilim kabak, pirinç ve bir çay kaşığı zeytinyağı sebze püresi yapılacak.
Muhallebi anne sütünden zaten, sebze çorbasını da anne sütüyle sulandıracağım, böylece hem besin değeri/kalorisi artacak hem de aldığı anne sütü miktarını arttırmaya çalışacağım.
Haydi bakalım hayırlı olsun...

Tekrar geçmiş olsun. Alerjik durumlarda stres ve heran yeniden olacak korkusu da çok etkili biliyorsundur.
İnşallah ilaçsız kurtulursun.

İnek sütünden yapılan hersey için çok erken. Anne sutu ya da formul mamadan yapabilirsin onun yogurdunu.
Bariz sekılde alerji yapmıs. İnek sutu sindirimlerini zorluyor, hem yogurt için erken.
Cok saol cnm. Insallah biter artik.

Ne guzel hepimizin ayri bir derdi var :)) Cok sukur sagliklar yerinde.

Ben de iki gundurr huzunluyum. Simdi benim bu sipam buyuyunce nolacak? Kimi kucaklicam emzircem ayagimda sallicam banyoda sarilcam gidisini koklucam yanaklarini ensesini opecem bacaklarini kollarini isircam mis kokusunu icime cekecem:KK43:( Boyle masum masum bakiyor ya icim akiyor. Kizimda da boyle miydim yoksa zaman gecince daha mi bilincli ya da duygusal olunuyor anlamadim. Poff gidim yatim en iyisi :))

aynı duygusallık bende de oluyor bebeğime baktıkça ağlayasım geliyor bazen.ben hala inanamıyorum iki çocuk annesi olduğuma.allahıma şükürler olsun oğullarım için.galiba bizde büyüdük ikinci bebeklerle şimdi herşeyi çok daha iyi anlıyorum Kuzeyde çok acemice şeyler yapmışım.

Bugün kontrolümüz vardı. Deren 6 kilo ve 65.5 cm olmuş. Çok sık gittiğimiz için aylık gelişimi bulmak zor oldu ama kabataslak 450 gr almış bu ay. Aslında çok kötü değilmiş fakat hem bir süredir sınırdan kilo alarak gitmesi hem de iştahsız olması sebebiyle dr.umuz resmen ek gıdalara başlama kararı verdi. Sabah ara ögün olarak meyve püresi, öğlen sebze çorbası, akşam da muhallebi...
Meyve için zaten elma suyunu bir iki çay kaşığı kadar vermiştim birkaç gün. Şimdilik öyle tattırma şeklinde gidip, yavas yavas artarız. Birden fazla meyveyi demeyeceğim, o da yavaş yavaş. Elma, şeftali, armut ilk meyveler.
Sebze püresi için yarın ilk kabak ve pirinçle başlayacağız. Pirinç zaten bir süredir muhallebi içinde alıyor. Yeni gıdamız kabak olacak. Onun için minicik bir tencere ve bıçak aldım. Bıçak daha önce et vb kesilmemiş olsun diye yeni alındı, dabunlu suyla hepsi yıkandı ve suya kaynatıldı. (Tencere dahil) Tencereler bazen zararlı madde vb cila ile kaplanıyor da, bir müddet kaynatmak gerekiyor. Yarın, birkaç dilim kabak, pirinç ve bir çay kaşığı zeytinyağı sebze püresi yapılacak.
Muhallebi anne sütünden zaten, sebze çorbasını da anne sütüyle sulandıracağım, böylece hem besin değeri/kalorisi artacak hem de aldığı anne sütü miktarını arttırmaya çalışacağım.

hadi bakalım hayırlısı olsun.bende ayın sonuna doğru yavaş yavaş başlamayı düşünüyorum.zaten sürekli tattırıyorum yediklerimizden.yalana yalana bir hal oluyor.sütümde çok azaldı mama ağırlıklı gidiyoruz bu ara.ek gıdalar kurtarıcımız olacak gibi görünüyor.Kuzeyde çok zorlanmıştım şimdi aynı şeyleri yaşamam umarım.

kızlar ben Ayazın gece kalkmalarını nasıl çözeceğim çok zorlanmaya başladım.işte uyukluyorum resmen.dün gece 11 de 120 cc mamayı hoplata zıplata sonuna kadar içirdim ohh karnı doydu uyur dedim yine 2 saat sonra kalktı.sonrada saat başı kalkıp emmek istiyor.kendini yeni doğmuş filanmı zannediyor bu çocuk anlamadım gitti.bugün işteki arkadaşlara anlatıyorum seni özlüyordur diyorlar acaba öylemi.Büyük oğlumda böyleydi 2 yaşına kadar gece saat başı uyandı hep şimdi Ayazda öyle olacak diye korkuyorum.Uykusuzluktan bayılıcam bir gün bir yerde.gece uykusunu artırmanın varsa bir yolu ne olur söyleyin ne varsa uygulamaya hazırım.gündüzde öyle çok uykusu yok üstelik o nasıl dayanıyor oda ayrı mesele tabi...
uykusuz her gece yorgun ölesiye....favori şarkım oldu.

kızlar ben Ayazın gece kalkmalarını nasıl çözeceğim çok zorlanmaya başladım.işte uyukluyorum resmen.dün gece 11 de 120 cc mamayı hoplata zıplata sonuna kadar içirdim ohh karnı doydu uyur dedim yine 2 saat sonra kalktı.sonrada saat başı kalkıp emmek istiyor.kendini yeni doğmuş filanmı zannediyor bu çocuk anlamadım gitti.bugün işteki arkadaşlara anlatıyorum seni özlüyordur diyorlar acaba öylemi.Büyük oğlumda böyleydi 2 yaşına kadar gece saat başı uyandı hep şimdi Ayazda öyle olacak diye korkuyorum.Uykusuzluktan bayılıcam bir gün bir yerde.gece uykusunu artırmanın varsa bir yolu ne olur söyleyin ne varsa uygulamaya hazırım.gündüzde öyle çok uykusu yok üstelik o nasıl dayanıyor oda ayrı mesele tabi...
Ayaz emzik aliyordu hatirladigim kadariyla. Her uyanmada emziriyor musun? Ortami bozmadan (isigi acma yataktan kaldirma mumkunse gorunme:) emzik verip pispislasan uyur mu acaba? Saat basi kalktigina gore meme keyfi icin kalkiyor acliktan degil. BBirkac gun her uyandiginda emzirme bakalim nolacak. Bir de farkettim ki bebeler annelerinin yataginda daha uzun sure uyuyor. UykUsu uzayana kadar yaninda yatirmayi da deneyebilrisin. Uykusuzluk zor valla. Allah yardimcin olsun.

Canım arkadaşım,
Sana söyleyeceğim tek bir konu var;

İnan ki bu günler göz açıp kapayana dek geçecek. Ne olduğunu anlamadan "Anneee o havuçlu kekten yine yapsana" diyen bir çocuğun olacak... Şimdi bebekken, mis gibi süt kokuyorken, koynundayken, kollarına sığarken bol bol öp kokla, dünyayı umursama, anneliğinin güzel kısımlarını yakalamaya çalış.
Söylediklerinden mükemmelliyetçi bir yapın olduğunu tahmin ediyorum, en azından annelik konusunda. Yapabildiğin kadar bunu bir kenara bırak çünkü şimdi mamaydı-memeydi, sterildi, uyku düzeniydi diye başlayan stres ileride seni çok daha büyük açmazlara sokar ki bu, çocuğunu da çok olumsuz etkiler.
Onu besleyen sütmüş, mamaymış önemli değil, senin sevgin, mutluluğun, eğlencen ve güleryüzün. Sanıyor musun ki, koca bir yaşamda sadece ilk altı ay ona süt verdin ya da vermedin diye, onun çocukluğunu/insanlığını mutlu/mutsuz sağlıklı/sağlıksız inşaa edebileceksin? Ah keşke öyle kolay olabilse...
Bunun için bambaşka seyler gerekli. Önce kendin mutlu bir insan ve anne ol onun için ki; o da senin gözyaşlarını değil gülümsemelerini taklit edebilsin.

Seni anlamadığımdan değil, anladığımdan yazıyorum bu satırları... Demir de pek çok zorluk yaşamıştım. Çok şeyim vardı senin gibi ama hiçbirşeyim yok gibi hissediyordum. İçine battıkça battığım bir bataklık gibi beni çekiyordu ki çok şükür bütünü görüp, şükretmeyi ve nefes almayı hatırlayıp kurtuldum. Dilerim sen de başarırsın arkadaşım...
Yazını okurken o kadar duygulandım ki anlatamam sana arkadaşım, tekrar tekrar okuyacağım bir yazı olmuş. Beni anlamadığını ya da anlamadığınızı düşünmedim hiç, çünkü bşr şekilde hepimiz aynı süreçlerden geçiyoruz. Söylediklerin de o kadar haklısın ki, biraz fazla mükemmeliyetçi bir yapım var maalesef. Hatta o kadar ki çalışırken iş yerindeki arkadaşlarım sana gıcık oluyoruz masan nasıl bu kadar toplu, dosyaların nasıl bu kadar düzenli duruyor diye sürekli söylenir, iyi ki sen bizim müdürümüz değilsin derlerdi. Şimdi istiyorum ki Rengin düzenli bir bebek olsun, yemeğini saatli yesin, saatinde yatsın saatinde kalksın, hiç ağlamasın hep bana gülsün problemi olmasın ama öyle olmuyor olmayacak da zaten bunu istemenin saçmalık olduğunun bile farkındayım :)
Kendime bşraz zaman vermeliyim, bebeklerin hayata adapte süreçlerine alışamalıyım ve onu çok fazla sıkıltırmamalıyım. Ve emin ol daraldıkça yazdıklarını okuyup birazcık da olsa içimi ferahlatacağım, hepinize teşekkür ediyorum cinnet anlarımda yanımda olduğunuz için en çok da sana...

Canım ne ilgisi var? Benim sütüm gayet bol. Sağdığımdan biliyorum ama içen yok...
Bebeğin aç kalıp ta ağlamıyorsa nerden biliyorsunuz sütünün yetmediğini belki iştahsızdır benim kızım gibi...
Boşuna mamaya başlamadan önce sütünü sağıp kontrol etsen bir iki defa/gün?
çok ağladığı zaman annem aç kaldığı için ağlıyor diyor uykuları da maksimum 2 saat, iştahsız bir bebekti dün aşıdan sonra 2 poşet süt bırakmıştım toplam 245 ml içmiş :nazar: günü gününe uymuyor oğluşumun, çalışmadan önce 11 poşet süt bırakmıştım ben de her gün 2 poşet iş yerinde sağıp eve bırakıyordum kardeşlerim annem olmadığı zamanlarda ısıtıp içmediği sütleri dökmüşler fazladan süt yok evde aç kalırsa mecbur mama vericez akşam 19:30'da evde oluyorum :KK43: sütümü arttıracak şeyler tüketmeliyim :KK69:

Hayirrli olsun.bende ek gidaya vecim diyodum ama simdi gozumkorktu. Ya ben bi mama vermeye basladim ek olarak onla basa cikamiyorum. Ne zormus yahu allah kolaylik versin canim. Bu arada tencere fikrine bayildim.bende hemen alip kaynatiyorum en kisa zamanda. Celik tencere iyi olur degilmi

Canım yazının başını okurken anneme söyle gündüz fazla uyutmasın diyecektim ki aen zaten gündüz uykusunun da olmadığını söylemişsin, bazı bebekler maalesef biraz eziyeti oluyorlar sanırım tecrübeden değil duyduklarımdan söylüyorum :) annem mesela ortanca abimin kendi kendine büyüdüğünü ve kendisini hiç yormadığını anlatır durur. Zaten kendi kendine büyüyen çocuk nasıl olur onu da bilmiyorum ya :KK66: geçen gün cinnet geçirmeme sebep olan arkadaşımın 3 aylık bebeğini bir kez bile uyanıkken görmedim inan ki, belki 20 defa gitmişimdir düşün bşr kez bile uyanık görmedim, bazı anneler biraz şanslı oluyor sanırım. Allah sağlık sıkıntısı vermesin onlara ne yapalım, yorgunluk için benim bulduğum tek çözüm kalaiyumsuz ( böbreklerimde taş olduğu için) suda eriyen bir vitamin. Sana da tavsiye ederim birazcık da olsa işe yarıyor gibi, malesef başka bir çözümüm yok. Aralık'ta işe başlayınca ben de senin gibi olacağım için şimdiden stres basıyor :KK43:

Anahtar cumle kendi kendine uykuya dalmasi. 1. Oglumda hic beceremedim ayni senin gibi 1 saatte bir hatta 45 dk bir kalkip memde tekrar uyuyordu. Zamanla ama ne yazikki 9 ayi buldu 3 saat aralarla kalkti ve yine meme de uyudu 2 yasa kadar. Yeni model memede uyumuyor. Sinirlenip yerine koyuyorum bir 5 dk yalniz kaliyor, aglamadan soyleniyorsa ellemiyorum ama aglama basalayinca yanina gidip elimi ustune koyup pis pis sisssss sesleri ile yatakta dalmasini salliyorum. Gece de 3 saatte bir bazen 2 uyanip meme istiyor baya baya ac bir sekilde emiyor. Ama cok ayilmadan uyuyor. Kendi kendine uykuya dalabildoklerinde rahat edicek. Her gik dediginde kosuyordum 1.ye, 4 aylikken odasini ayirmistim o kucagimda koltukta cok uyumuslugum var:)

Gozunuzaydinn kavusmussnuz :)
Atlatmak kelimesi 1-2 hafta icin sinirli degil bence,ayaga kalkmak mesela ama nasil?
9 ay bununla yasayan vucuttan bir can cikmis bunun kisa surede gecmesini beklemek yerine yapabilecegin en iyi sey kabullenmek emin ol o zaman daha az dinleyeceksin kendini..
Hareket ettikce kisa kisa yurudukce acilirsin..Zaman kavramina takilma,farkli birsey gelismesin yeter ki gececek..
Bir de kesigin doktorla alakali oldgunu duymusumdur hep,benm bebegimde makat gelisliydi sezeryan kesigim ellerini yanyana tuttugunda 7 parmak suan,en fazla 8dir dogumdada daha oyle cok toplanmadi tabi..

Sezen'de 500 gr aldi canim..Bebislerin ilk aylara nazaran fazlaca hareketlendigini unutmamak gerek farkli birsy yoksa..
haklı olabilirsin, çok hareketli bir bebek eli ayağı hiç durmuyor. Saçı çok uzundu kestirdik 3. ay boyu 59 cm'di 4. ayda 67 cm olmuş:nazar: saçın etkisi var mı bilmiyorum ama o kadar karamsarım ki kesin yanlış ölçülmüştür diyorum. sezen'in boyu kaç cm?

Bu arada en buyuk mayis annesi olarak 5. Ay kontrolune gittik. Masallah 3700 dogan bebegim ayni hizla devam ediyor. 9 kilo ve 70 cm olmus. Rota yaptirdik2. Sini. Anne sutune devam dediler ek gida yok. Cok istersen az az tattir dendi,oturtma ayaga bastirma dendi. Ayrica ille de demir ille de demir damlasi(7 damla) ama vermeyecem ben de 6 aya kadar. Demir rezervlerim cok iyiydi hamilelikte bile o yuzden pek endiselenmiyorum. 6 ayda test yaptirip kontrol ettiricem. Demiri iyi olan bebeklerde 1.5 yasta zaten kesiliyormus. Oyle yani, kucaga alan 2 dk sonra birakiyor bebegi onun disinda masallah iyiyiz( bu ara da 1. Bebegim tam bu zamablarda 2 kg eksik ve 3 cm kisaydi) her ne kadar azman bir cift olsakta( 173 ben, esim 190) birinci de boyle bir degeri pek gormemistik percantil olarak

Çok üzgün bir sabaha uyandım..İzmirde calısan bir kadın dogumcu arkadasım mesaj atmıs... Tecavüz sonucu gebe kalan bir annenin dogumuna giriyormus...Anne, bebeği görmek istemiyor, direk cocuk yuvasına teslim edeilecekmiş...İçim acıyor yazmıs arkadasım...Benim de bebege içim acıdı..Oglumun ilk dogdugu an nasıl memeye yapıstıgını, kokumda nasıl sakineştigini hatırladım...Agladım agladım bu talihsiz yavru için...Sonra başladım aramaya, istanbulda kimsesiz bebekler nerede kalıyor? Gidip düzenli ziyaret etsem, bakımlarını üstlensem, kucagıma alıp sarıp sarmalasam dedim...Bulamadım..böyle bir gönüllülük nasıl olur bilemedim...Bileniniz varsa bana haber edin...

düzenli ziyaret etsem, bakımlarını üstlensem, kucagıma alıp sarıp sarmalasam dedim...Bulamadım..böyle bir gönüllülük nasıl olur bilemedim...Bileniniz varsa bana haber edin...[/QUOTE]
Cok zor allahin nasil zor diyecek bisey bulamadim Allah anneye de bebege de guzel gunler gostersin

Çok üzgün bir sabaha uyandım..İzmirde calısan bir kadın dogumcu arkadasım mesaj atmıs... Tecavüz sonucu gebe kalan bir annenin dogumuna giriyormus...Anne, bebeği görmek istemiyor, direk cocuk yuvasına teslim edeilecekmiş...İçim acıyor yazmıs arkadasım...Benim de bebege içim acıdı..Oglumun ilk dogdugu an nasıl memeye yapıstıgını, kokumda nasıl sakineştigini hatırladım...Agladım agladım bu talihsiz yavru için...Sonra başladım aramaya, istanbulda kimsesiz bebekler nerede kalıyor? Gidip düzenli ziyaret etsem, bakımlarını üstlensem, kucagıma alıp sarıp sarmalasam dedim...Bulamadım..böyle bir gönüllülük nasıl olur bilemedim...Bileniniz varsa bana haber edin...

Yavrum ne zaman aciksa ve onu alıp doyurmaya başlasam, o iştahlı istahli karnini doyurma anını görünce içim cız ediyor ve cogu zaman gözlerim doluyor.

Gecen yil bayram tatilinde yavrusunu evde birakip 9 gün!!! memleketine ailesinin yanina giden kadın, pardon cani katil aklima geliyor. O masum yavrunun acliktan agladigi saatler günler geliyor gözümün önüne... Acliktan aglaya aglaya kendinden gecen masum minik beden yüreğimi tirretiyor.. Dayanamayıp çoğu zaman agliyorum. Hazmedemiyorum, kaldiramiyorum, tahammül edemiyorum...

X