2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canım ben bu mesajı yeni görmüşüm :)
Ne yapacagızz ne yapacaıızzzz, ben diyete başladım valla. Şuanda öyle sıkı degil ama yediklerimi yarı yarıya azalttım. az ama sık yemeye çalışıyorum. normal ekmeği bıraktım çavdar veya kepekli alıyorum. tatlı da mümkün olduğunca az.
1 hafta oldu sütümde herhangi bir problem yok. Rejimden korkan arkadaşlara durumu bildirim. haa kiloda azalma varmı dersen şimdilik oda yok

Saolun kızlar yazdıkca daha cok aklıma geldı daha cok kızdıgımı uzuldugumu anladım , ıyıce dolup tasmadan konusmam lazım ama o bıdı bıdı bıdı konusmaları yok mu ben savasamıyorum o konusmalarla daha ben bır sey demeden ooooo baslıyor bır seyler soylemeye , bende sabırsızlanırda sert davranırım dıye de konusmak ıstemıyorum .
bu aksam tum sakınlıgımı elıme alıp bır daha denıyım bakım yarın nasıl olacak ?

Off hava çok sıcak,yazı çok severim ama artık kış gelsin istiyorum kızımı banyo yaptırdım şimdi uyuyor,tek başıma bu 2. banyo yaptırmam Eşim 21:30 da gelicek bugün,fırsat bende temizlik yapayım bari...

Bu ne ya bu ne ya off bu ne ya Profilimde bilgilerin hepsi çıkmıyor,evlilik görseli kişisel bilgilerde yok ve sürekli kendi kendine degişiyor,çizelge çıkmıyor,mesaj yazdıgımda gönderirken sürekli hata veriyor,igrenç olmuş bu yazılım

Canım bende yöneticelre mesaj atacaktım benimde yaşım değişmiş doğum tarihim filan. Gençleşmişim :) ama işin kötü tarafı yaşı kendimiz değişteremiyormuşuz. kime mesaj atıcaz acaba

Ben hem emziriyorum hemde biberonla mama veriyorum,şimdiye kadar bir sorun yaşamadım çok şükür ikisinide alıyor,birde İlayda iştahlı bir bebek onunda etkisi olabilir...

Ay maaşallah kızlar nazar değmesin...

Ben artık örtümü çıkarıp ya da bir örtü atıp heryerde emziriyorum nerdeyse.
Ne yapayım başka türlü olmuyor ki...
Çok şükür aa kadına bak ne yapıyor şeklinde bir bakışla da karşılaşmadım henüz.
Erkeklerimiz bu konuda hassas ve düşünceliler bence...

O gülüşe gülüşe aşk içinde emmişmek yok mı zaten, bizi bitiren o :))))

Off cnm çok üzüldüm, cmt detaylı konuşuruz ama çok haklısın üzüntülerinde...
Maalesef çocuğuna bakan bırak kayınvalide-anne vs, bakıcı bile olsa yine de kendi bildiğini okuyor... Çalışırken bebeği olan arkadaşlarım vardı, genelde anneleriyle kavga ettiler. Kayınvalidelerle anlaşabileni hiç görmedim. Bakıcılardan da memnun olanı...
İleri bu sorunlar, "kesinlikle yedirilmeyecek dediğin gıdaların yedirilmesi", izlenmeyecek dediğin tvnin bağımlısı olması vb şekilde devam edebilir.
İçine atmayıp konuşman en doğrusu diyeceğim ama, biraz da kayınvalidenin karakteri önemli.... Ben bakmıyorum o zaman noktasına gelir mi, öyle olursa problem olur mu iyi düşünmek lazım...
Bir de ne olursa olsun her halukarda bakıcıdan iyidir anneanne ve babaanneler. Allah yardımcın olsun arkadaşım. Kendim yaşamışım gibi ruhum daraldı((

Maaşallah canım afiyet olsun Ayaz'a... Bizimki de sadece memeci...
Cumartesi annen ve Kuzey de geliyor değil mi canım? Eşim ben evden yok olayım rahat edersiniz dedi:))Demir'i de alayım mı yanıma dedi... Bilemedim. Aslında rahat olur tabii benim açımdan ama Kuzey gelecekse Demir'le birlikte olmalarını çok isterim.
Acaba birlikte havuza mı gitseler ama Kuzey belki dinlemez eşimle gitmek istemez onu da bilmiyorum. Ne yapsak ne dersin?

Ben de son durumda rejim vs vazgeçtim. Tabii her önüme geleni yemiyorum ama...
Birkaç gündür göbeğim biraz indi. Daha önce 6-7aylık hamile gibiydim abartısız. Regl olsam biraz daha iner belki ama ben hiç olmak istemiyorum. Kızımı doya doya emzirmek istiyorum sanki regl olursam lohusalık bitecek, emzirme dönemi yavaş yavaş bitecek gibi geliyor bana ne alakaysa...

Ben hem emziriyorum hemde biberonla mama veriyorum,şimdiye kadar bir sorun yaşamadım çok şükür ikisinide alıyor,birde İlayda iştahlı bir bebek onunda etkisi olabilir...

Ay maaşallah kızlar nazar değmesin...

Ben artık örtümü çıkarıp ya da bir örtü atıp heryerde emziriyorum nerdeyse.
Ne yapayım başka türlü olmuyor ki...
Çok şükür aa kadına bak ne yapıyor şeklinde bir bakışla da karşılaşmadım henüz.
Erkeklerimiz bu konuda hassas ve düşünceliler bence...

O gülüşe gülüşe aşk içinde emmişmek yok mı zaten, bizi bitiren o )))

Off cnm çok üzüldüm, cmt detaylı konuşuruz ama çok haklısın üzüntülerinde...
Maalesef çocuğuna bakan bırak kayınvalide-anne vs, bakıcı bile olsa yine de kendi bildiğini okuyor... Çalışırken bebeği olan arkadaşlarım vardı, genelde anneleriyle kavga ettiler. Kayınvalidelerle anlaşabileni hiç görmedim. Bakıcılardan da memnun olanı...
İleri bu sorunlar, "kesinlikle yedirilmeyecek dediğin gıdaların yedirilmesi", izlenmeyecek dediğin tvnin bağımlısı olması vb şekilde devam edebilir.
İçine atmayıp konuşman en doğrusu diyeceğim ama, biraz da kayınvalidenin karakteri önemli.... Ben bakmıyorum o zaman noktasına gelir mi, öyle olursa problem olur mu iyi düşünmek lazım...
Bir de ne olursa olsun her halukarda bakıcıdan iyidir anneanne ve babaanneler. Allah yardımcın olsun arkadaşım. Kendim yaşamışım gibi ruhum daraldı((

Maaşallah canım afiyet olsun Ayaz'a... Bizimki de sadece memeci...
Cumartesi annen ve Kuzey de geliyor değil mi canım? Eşim ben evden yok olayım rahat edersiniz dedi)Demir'i de alayım mı yanıma dedi... Bilemedim. Aslında rahat olur tabii benim açımdan ama Kuzey gelecekse Demir'le birlikte olmalarını çok isterim.
Acaba birlikte havuza mı gitseler ama Kuzey belki dinlemez eşimle gitmek istemez onu da bilmiyorum. Ne yapsak ne dersin?

Ben de son durumda rejim vs vazgeçtim. Tabii her önüme geleni yemiyorum ama...
Birkaç gündür göbeğim biraz indi. Daha önce 6-7aylık hamile gibiydim abartısız. Regl olsam biraz daha iner belki ama ben hiç olmak istemiyorum. Kızımı doya doya emzirmek istiyorum sanki regl olursam lohusalık bitecek, emzirme dönemi yavaş yavaş bitecek gibi geliyor bana ne alakaysa...

Canım bende yöneticelre mesaj atacaktım benimde yaşım değişmiş doğum tarihim filan. Gençleşmişim ama işin kötü tarafı yaşı kendimiz değişteremiyormuşuz. kime mesaj atıcaz acaba
Daha ne istiyorsun bak sana iltifat etmiş yaşını küçültmüşlerYöneticilere mesaj atacaksın cnm Kazen'e atabilirsin,bu yeni yazılıma alışmak zor olacak...

Canım seni çok iyi anlıyorum, bizimki uzaktan bile karışıyor öyle yapma böyle yap diye, ben şu an izindeuim ama işe başlayınca ona bırakıcam mecbur, şimdiden kara kara düşünüyorum valla , çok kıyamet kopacak çokkkk eminim. Sorunsuz Anne sütü alan bebeğe mama versene diyor düşün artık.. bebeğimin kilosu da normal bu arada.

Yazik..Madem bilmiyorsun yapma degil mi?Ne rahatlar..insallah gecer cabucak..

Guzel guzel alisacaz :)

Teyzeler aylik kontrolden geldik. Kara kuzumun bas cevresi 40 cm, boyu 61cm, kilosu da 6.600 olmus (maasallah) Rota virusu asisini da olduk uyuyor simdi insallah bir sikinti yasamayiz. Hepinize sevgiler

Masallah minigee,gerci artuk pek minikleride kalmadi masallahlari var :)

Allah bagislasiiinn..
Artik biri daha var aramizda :)
Ne cok kisi var acaba sadece okuyan..

Posta koyuyor kismina cok guldum,cok bilmisler cok :)
Bence bu da Deren'in huyu..
Sezen mama aldigi donemdede hicbisy farketmemisti..

Benimkide degisik ama bundan onceki degisimde olmustu..

Allah kolaylik versin..
Eminim yapabildiginiz budur ama daha da buyudugunde huy,kisilik kisminda bence daha cok zorlanacaksiniz ki daha vahim..Hic baska bir cikis yolu yok mu?

Degismeye basladigindan beri hersey yavas yavas oturuyor canim sıkıntı yapma :)

Cok tesekkurler teyzeler.
Sibela85 haklisin canim seni cok iyi anliyorum. Calistigin icin bebeginle gecirecegin bir dakika bile senin icin cok kiymetli ama gelgelelim bazilari bunu anlayamiyor. Bence sakin ol kimseyi kirmadan guzel bir sekilde anlat aksi olursa daha cok uzulebilirsin canim. Allah yardimcin olsun.

ACİL AKLA İHTİYAC VAR biraz önce çok az bir su geliyormuş gibi hissettim biraz kanlı bir akıntı geldi 37 haftalık hamileyim dr tel açmıyor sizce önemli bir şeymi ne yapmalıyım nst de sabah biraz sancım çıkmıştı

Hayirli olsun bebis,saglikla kavusunn insallah..
Bence bi kontrole gidin sancilar basladiysa arttiysa nasilsa eve gelmek isterseniz donersiniz,suyu kontrol edilmis olur.
Sancilari bekleyin normaldir soyledir boyledir diyecegim ama ben olsam bi kontrole giderdim..

Canim endiselenme o akinti dogumun habercisidir. Benim iki bebiste de oldu o akinti ilk bebegim o akintidan iki gun sonra mayis bebisim de bir gun sonra dogdu akintin artarsa ve daha kanli olursa hemen hastaneye git. Ben sabah kaltigimda vardi akinti hastaneye gittim akinti kanli olursa hemen gel dedi. Gece kanli oldu hemen gittim hastaneye ve sabah altida bebisim dogdu. Ben de 38+5 gunluktum.

Canim endiselenme o akinti dogumun habercisidir. Benim iki bebiste de oldu o akinti ilk bebegim o akintidan iki gun sonra mayis bebisim de bir gun sonra dogdu akintin artarsa ve daha kanli olursa hemen hastaneye git. Ben sabah kaltigimda vardi akinti hastaneye gittim akinti kanli olursa hemen gel dedi. Gece kanli oldu hemen gittim hastaneye ve sabah altida bebisim dogdu. Ben de 38+5 gunluktum.

çok canım sıkkın kızlar kızımın sırtında bir şey fark ettim 3 tane yerde sanki yanık gibi yada nasıl tarif edeyim hani biyeriniz yanarda iz kalırya öyle küçük yuvarlak izler var sebebi neki yada böyle bir sey yasayan varmı ayrıca verem aşımızın izi yeni çıktı yanı vuruluktan 6 hafta sonra sanki bu izlerde yeni oldu

Ben hiç öyle düşünmüyorum. Regl olsak belki hormonlar normale döner belki bizde normale döneriz. göbekteki şişlik gider vs ve daha rahat oluruz. Daha rahat olunca da daha iyi süt olur :)
Ben böyle söylüyorum ve mesaj yolluyorum. Ve regli olunca süt ile ilgili sıkıntı yaşayacağımı hiç sanmıyorum.
Sn de aklına böyle şeyler getirme hiç.

Lilacsofie canım ben Kuzeyide getiririm diyordum annemde gelicek tabi bu durumda ama sen Demiri babayla yollarsan bende Kuzeyi bırakırım babasıyla o zaman belki tek gelirim annem olmadan. Sen nasıl rahat edersen öyle yapalım zaten kalabalık bir grup olacağız.

teşekkür ederim dayanamadım hastaneye gittim 2 saat gözlemlediler nts falan bir sorun yok dediler
bu arada yeni kk nü kullanmayı öğrenemedim yanıt veren herkese çok teşekkür ederim iyi ki varsınız Allah razı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…