2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Merhaba hoşgeldin aramıza :)
Yavruna kavuşmana çok sevindim. Hepimiz anneyiz, endişelerini çok iyi anlarız.
İnşallah yaşadığın olumsuzluklar artık son bulmuştur, yavrunla en güzel günlerin tadını çıkarın artık... Daha sık yaz bir de artık

Merhaba hoşgeldin aramıza
Yavruna kavuşmana çok sevindim. Hepimiz anneyiz, endişelerini çok iyi anlarız.
İnşallah yaşadığın olumsuzluklar artık son bulmuştur, yavrunla en güzel günlerin tadını çıkarın artık... Daha sık yaz bir de artık

Kızlar markete gittim Demir'i alıp. İşim biraz uzadı. Akşamdan sağdığım sütün 50 ccsini dolapta bırakmıştım. Deren acıkınca 40 cc içmiş bırakmış, 10 cc yi de kaşıkla zorla içmiş. Ben gelince meme emdi hemen...
Biberonu sevmiyor kuzum, sadece açlık bastıracak kadar alıp beni bekliyor doymak için... Yüzüme bakıp dudaklarını büzüştürdü ağlamaklı oldu, resmen nerdeydin sen diye posta koyuyor:)
Hem bana böyle bağlı olduğu için çok mutluyum hem de zorda kalınca biberon almayacak aç kalacak diye endişeliyim.
Oğlum biberonu sever, meme emmek istemezdi. Sizde durumlar nasıl, ikisini birarada götürebilen var mı?

Kızlar markete gittim Demir'i alıp. İşim biraz uzadı. Akşamdan sağdığım sütün 50 ccsini dolapta bırakmıştım. Deren acıkınca 40 cc içmiş bırakmış, 10 cc yi de kaşıkla zorla içmiş. Ben gelince meme emdi hemen...
Biberonu sevmiyor kuzum, sadece açlık bastıracak kadar alıp beni bekliyor doymak için... Yüzüme bakıp dudaklarını büzüştürdü ağlamaklı oldu, resmen nerdeydin sen diye posta koyuyor
Hem bana böyle bağlı olduğu için çok mutluyum hem de zorda kalınca biberon almayacak aç kalacak diye endişeliyim.
Oğlum biberonu sever, meme emmek istemezdi. Sizde durumlar nasıl, ikisini birarada götürebilen var mı?

Tesekkur ederim sizin bebislerinizide Allah bagislasin.
Lilacsofia zannedersem senin sagdigin sutler buzluktan cikarinca koku yapmisti? Bende buzluga atiyorum sut milkway posetiyle ama posetimin dun sonunxusunu kullandim esim bugun kraft in posetini almis , senin koku olanlar habngi markaydi rica etsem yazarmisin

Ben hem emziriyorum hemde biberonla mama veriyorum,şimdiye kadar bir sorun yaşamadım çok şükür ikisinide alıyor,birde İlayda iştahlı bir bebek onunda etkisi olabilir...

Bizimki hangisini gorurse gorsun yumuluyor :) Kizim biberonu agzina surmemisti cok ozeniyordum. Hala sut icmesi sorundur. Cok dua ettim cok sukur oglum nne versem aliyor. Rahatlik gercekten gerci ben henuz bir rahatligini goremedim. Bir yere birakip gitmedim ama gidersem de sorun olmaz diye dusunuyorum. Neye guveniyorsam artik.

Maşallah diyelim hemen kuzucuğa, Allah uzun ve güzel ömürler nasip etsin.
Hoşgeldin.

Bende her dışarı çıktığımda emzircek yer aramıyım diye yanıma süt alıyorum ama nerdee biberonu ya oynuyor yaa da kızıyor içmiyor. emzirme önlüğünü çok kalabalık olmayan yerlerde kullanıyorum. Ama kalabalık yerlerde istiyorum ki hemen biberonla halledelim karnımızı doyurmayı. Birde benim kızım aniden acıkıyor :) 10 dk önce uygun olup hadi emziriyim diyorum emmek istmyor, 10 dk sonra bi hırsla emmek istiyor memeyi yetiştiremezsem kızıyor. :) Napcaz böyle bilmiyorum valla. O yüzden bi yere çıkacağım zaman mutlaka emzirip gitmeye çalışıyorum uyuyosa bile bekiyorum uyansın emziriyim de öyle çıkıyım diye bu bana en az 2 saat kazandırıyor :)

3. Ay kontrolu sanirim masallah cok iyi gelismis kuzucuk.
Hos geldin canim Rabbim yavrulari korusun.

Insallah disi hemencik cikmaz ya sende cok zorlanirsin oda. Söyle en az 5 aylik filan olunca daha iyi olurdu ama cikacaklari varsa yine cikar.
Bir eltimin oglununki 4. ayda ötekisininki 13. aylikken cikmisti cok fark edebiliyormus gercekten.
Bebisine surekli ayetler okuyabilirsin canim bir annenin bile nazari bebisine degebiliyorken anneanne akrabalarinki hayli hayli deger...
Nazardan olmayabilirde cunku benimkide asiri huysuz hep aglamakli...
Aglayincada sanki cani yanmis gibi urkerek agliyor.

Masallah cok sukur almissiniz elinize...
Aramiza hosgeldiniz.... Rabbim uzun guzel ömurler nasip etsin oglunuza.
Bende yillarca kk yi takip ederdim tup bebek sorunlarindan buraya kadar bir turlu uye olmayi becerememistim :))
Hep icimde kalirdi burada derdimi paylasmak.
Hamile oldugumu ögrendigim gibi tekrar deneme yaptim onaylama sifre gelmesi derken baya zaman aldi sonunda bende buradayim :)

Canım gecmıs olsun öncelikle umarım cildin hemen iyileşir , 40 yılın başında bir fırsat bulmuş azıcık moral bulmak istemişşin başına gelene bak ... talihsizlik olmuş.

Tatlım Benim Kuzeyim de biberonu sevmiyor sevmedi bir türlü , aynen yazdıgın gibi aclıgını bastıracak kadar , sonra evırip çeviriyor ağzında kalanları kaşıkla döke saça veriyor anneanne yada babaanne .
Asıl istediği şey benim kucağımda oynaşa oynaşa gülücüklerle bakışa bakışa aşk içinde meme emmek, ama gel gör ki gündüzleri annesi yanında yok yanında oldugu zamanda memesinde çok süt yok.
Yinede zaman geçtikçe biberona daha çok alışıyor. sende arada sırada verdiğin için istemiyor daha sıklıkla kullanması gerekse alışacaktır endişelenme ...

Aynen çıkacagı varsa çıkar cnm,inş çok zorlamaz bizi..Çok şükür bugün rahat,sanırım beşigine ve salıncagına alıştı ondan uyumadı annemlerde...

Nasıl olacak bu iş bilmiyorum ???

Canlarım benim oğluma 1 hafta annem - bir hafta kayınvalidem bizimle yatılı kalıyor ve dönüşümlü bakıyorlar. Bende ızınlı oldugum cumartesı öğleden sonra pazar pazartesi bakıyorum yani anlıcanız 3 kişi 3 farklı muamele görüyor yavrucagım. Ben en başta hepimiz bir arada iken söyledim kimsenin kendi doğrusu bildiği olmayacak , kuzeyim doğrusunu kabul edeceğiz hepimiz aynı şeyleri yapacagız yoksa çok karışık olacak diye ama gel gör ki hiç öyle olmuyor ...

Anne ile herşey paylaşılıyor yeri geliyor kızıyorsun yeri geliyor seviyorsun kaldı ki kuzeyi annemden bile kıskanır oldum ... Ama kayınvalide ile öyle değil ben kayınvalidemi severim allah için kötülüğümü düşünmez ama annem kadar düşünceli olamıyor, onun çoçuk bakımındaki doğruları yöntemleri bana uymuyor, defalarca söylesemde kendi bildiğinden vaz geçiremiyorum .Daha yolun başındayız ama ben çook yıpranacağimı anladım ...

Annemin baktığı günlerde Kuzey için süper bir uyku saatı planı yapmıştık ben işten gelecegım zaman uyanıyor ben eve gittiğimde birlikte hemen duş alıyoruz sonrasında emziriyorum sonra keyifle agulaşıp gugulaşıp oynuyoruz ve 9 olmadan da uyuyordu yavrucugum bende hasretle eve gıttıgımde kuzumu 2 bucuk saat sevıp yıkayıp oksayıp doyurup yatırıyor ozlemımızı karsılıklı gıderıyorduk . Gece güzelce uykusunu alıyor arada bır ıkı emmek ıcın uyanıyor sabahta ıse gıtmeden once 6 da uyanıp yıne guzelce memesını emıyor ustune oyun oynuyor bırbırımıze doymus olarak ayrılıyor ben mutlu ısıme gelıyordum . Bu duzen haftalardır boyleydı .
Bu salı kayınvalıdem bakmaya basladı , ilk gün eve gıttıgımde yeni uyumuştu '' butun gun uyutamadım sımdı uyudu dokunma dedı ağlayacaktım hasretınden oldum aksama kadar yenı uyumus ne zaman uyanır kı acaa dıye beklemeye basladım saat 7 oldu uyanmıyor - 8 yok uyanmıyor hava kaardı saat 9 bızımkı gece uykusuna gecmıs bellı kı uyanmayacak - benuyandırdım allahtan cok mızmızlanmadı uykudan uyandırılmasına ama mutlu olamadı yavrum anlayamadı ne oldugunu - zorla yıkadım banyosunu yaptırdım memsını emerken 2 dakıkada uyuyakaldı elımde koydum yatagına . Ben genelde 12-1 arası yatarım yatıp uyudum ,, saat 2,30 da uyandı Kuzeyim sabah olmuş onun için erken uyudugu için uykusunu almış uyumak istemiyor , ama ben sadece 1 saat uyudum ve çok yorgunum uyutmak ıcın cabalasamda nafıle uyutamadım . bır sure sonra sesımıze geldı uyandı mı dıyerek durumu gordu hadı sen gıt ben uyuturum dedı bıraktım ona ama tanbıkı agular gugular sesler ıcınde bende uyuyamadım bır sure sonra ben dalmısım uzeyde sabah karsı uyumus ...
sabah 6 da uyandım saat 7.30 da evden cıkıyorum 1 bucuk saatımı kuzeyle gecırıyorum normalde ama bızımkı sabah karsı uyudug ıcın çok ugrasmama ragmen uyandıramadım ...
Mecbur emzırmedım sut sagdım oglumun asretıyle evden cıktım ... Gun ıcınde telefonda 5 bucujtan sonra uyanıksa uyutmaması ıcın bır kaç kez soyledım oda bu sefer gunduz uyutamamıs galıba , dunaksam eve gıttım kuzey uyanık guya ama yavrum ben geldım dıye gulkumsemeye calısıyor ama bır gozu de kapanıyor , ayakta zor duruyor, memeyı agzına alsa ılk harekette uyuyacak ...
Hadı banyo yapalım bıraz acılalım dedım hemen bır dus aldık , ben kuzeyle bırlıkte dus alıyorum cok keyıflı oluyor , annem bıze dusla suyu tutuyor ve cıkmadan once kuzeyı ona verıyorum pesınden ben cıkıyorum bu sırada annem oldugu ıcın tamamen cıplak olabılıyorum ama/ kayınvalıdem olunca tamamen soyunamıyorum ıc camasırımla gırıyorum banyoya bu da benı sınır edıyor ...
Her akşam banyo yapıyoruz çunku
1.Ben işten gelince kendimi dışardan geldiğim için pis hissdiyorum -, temizlenmeden kuzeyimi almak istemiyorum .
2. Hava çok sıcak oldugu için eve geldiğimde sütüm sıcacık oluyor ve sogumadan emzirirsem hemen kusuyor duşta soguk su tutarak sutu kıvamına getırıyorum kusma kalmıyor .
3,Kuzey dogdugu gunden bu gune kadar yıkanmadıgı gun 4 gunu gecmez 2 sı asıdan sonra zorunlu ıdı .Banyo yapmayı cok sevıyor kucak kucaga da yıkandıgımız ıcın okadar guzel bır bag olustu kı bu bızım ıcın çok buyuk bir zevk .keyıfle yıkanıyoruz..
4. ben evde olmadıgım zaman kendısı tek basına zaten kuzeyı yıkayamaz bu sıcakta her yerı pıser..
5. banyo yaptıktan sonra cok guzel huzurlu ve uzun uyuyor. ve benyo cocukları buyutuyor kesınlıkle ...
Bu sebeple benım gunde 2 sefer yıkadıgım bıle oldu ...
Ama gel gor kı bız banyoya gırdık kv. başladı soylenmeye ac karnına cocugu banyoya soktunda, kırden pastan gorunmez degıldı de , cocugun uykusu vardı da , cocuga ezıyet etmeyı sevıyormusum da , ''vah yawrum vahhh ben sana kıyamadım senı uyutacaktım da annen seni görsun dıye beklettım annen de geldı senı hırpalıyor banyoda '' kıyama ben sana babaannem...
Ayyyyy neler neler o kadar doluyum ki yazsam bıtmezzz lafı nasıl toplıcamı bılemedım...
Ona ıhtıyacımız var tek basına annem bakamamaz ama dusuncelerımız cok farklı anlasamıyoruz..
Bu hafta çenem agrıyor dısımı sıkmaktan anneemmm gelsede bır nefes alsam ...
Çoçugumun tum uyku duzenı bozuldu gecesı gunduzu kalmadı ,ben cocuguma hasret , kuzey memesıne hasret ...

sütü bilemeyeceğim de ben buzluğa birseyler attığımda kek poğaca gibi değişik bir koku olurdu ben bunu dondurma kaplarıyla çözdüm belki süt poşetlerini de dondurma kaplarına koyarsanız kokuyu önleyebilirsiniz.

Isin gercekten zor. Kuzey kucuk henuz biraz dengesi sasar ama zaten bir sure sonra kendi bir duzen oturtacak siz ona uyacaksiniz mecburen. Tabi bu duzeni kurmasinda su donem yasadiklari ccok etkili olacak. Allah yardimcin olsun yerinde olsam ne yapardim bilmiyorum valla :/ Buyuklere laf anlatmak zor cunku onlar bizi dogurmus dort bes cocuk buyutmus biz daha cahiliz bla bla...

Kizim oyun halisindaki tüm oyuncaklarla kavga ediyor hepsini yemek istiyor.
Eli yetisemeyince aglayip duruyor.
Eli bir aynaya yetisiyor ağzına koymasina rağmen tadını mı begenmiyor ne yine agliyor

bir anda gözümün önüne geldi çok güldüm ne tatlılar ye ısır annesi benim için o minnak ellerinden tamammı

Teyzeler aylik kontrolden geldik. Kara kuzumun bas cevresi 40 cm, boyu 61cm, kilosu da 6.600 olmus (maasallah) Rota virusu asisini da olduk uyuyor simdi insallah bir sikinti yasamayiz. Hepinize sevgiler

maşallah kuzuya kocaman olmuş

hoş geldin canım.

off zor bir durum gerçektende.mecbur olduğun için pekte yapacak bişey yok açıkçası.belki uygun bir dille çocuğun saat düzeni konusunda tekrar konuşsan anlatsan anlar.sonuçta herkesin yaklaşımı farklı olacaktır.kuralları sen belirleki uygulaması bakanlara kalsın.birde zaten bebek kendi düzenini oturtuyor bir süre sonra merak etme Kuzey öğretir yakında babaannesine..

Keşke annenle konuşup devamlı annenin bakmasını sağlayabilsen. Ben kv gelip 1 hafta kaldığında bile mutsuzluktan ölüyorum. Yardım etmeyi bırak dert olmaktan başka hiçbir işe yaramıyor.haftalardır yazmamak için bile zor tutuyorum yazsam daha çok öfkeleneceğim.
Bence daha yolun başındayken kesin kesin konuş kv ile yoksa gerçekten çok yıpranıp mutsuz olacaksın.Bebeğinde mutsuz olacak.

ama ağlıcam ya bir sürü alıntı yaptım silindi olmadıııııııııı

woll hoş geldin aramıza canım.

lilacsofie canım ben gündüzleri bir iki kere emzirmeye eve gidiyorum onun haricinde biberon alıyor Ayaz.ikisinide alıyor sorun yok şimdilik.ama bazen sütüm yetmeyince mama veriyoruz tadını pek sevmiyor.anne sütü olunca biberon meme ayırt etmiyor çok şükür.

sibela offf ya çok zor bir durum.kuralları sen belirle öncelikle kırmadan tekrar tekrar anlat kayınvalidene.çocuk zaten bir süre sonra uyku ve yemek düzenini kendi belirleyecek inan kimsede müdahale edemeyecek.

Buarada benim kişisel bilgilerim değişmiş :S hep mi böyle görünüyordum yoksa güncelemeden sonra mı böyle oldu bilmiyorum.Doğum günüm filan değişmiş. Site beni 6 yaş gençleştirmiş :)
Böyle değişiklikler olan varmı profilinde?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…