2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
slm arkadaşlar bugün ilk dr.kontolüme gittim kese göründü ama bebeğin kalp atışları yok :KK43:6+1 deyim ayrıca kesemde düzenli değilmiş yani %90 düşebilir :KK43: 3 hafta daha bekleyeceğiz dedi sonradan belki düzene girermiş ama hiçbirşey belli değil kan verdim değerler bakılacak tabi iğneden falan bahsetti ama sonuçlardan sonra ilk gebeliğimde düşük olduğundan zaten çok korkuyodum.Allah'ım inşallah herşey yolunda gider şimdi benim bulantım var psikolojik miydi o zaman hiç birşey yiyemiyordum midem hala çok kötü.Rabbim İnşallah hayırlısını versin benim için ve sizler için...

canım inş korktuğunuz gibi olmaz herşey düzene girer...
allahın izniyle inş 3 hafta sonra güzel haberler alırsınız :KK16:

inşallah canımm.dr dedıkı perşembe bhcg degerın 2000de olucak ozaman gorunur dedı.oyuzden yarın cagırdı.önce ıdrara sıkışık gıtcem karnımdan gorunmezse alttan baktırrım yeterkı gorelım yarın:KK1:
kabızlığı bırazda ben tetıkledım sırf ıkınmayım dıye:26: erik cok işe yarıyor yıyıp uzerıne ılık su içince 2 su bardagı kadar ozaman koşa koşa gıdıyosun:KK1: sende atlatırsın inşallah.:KK54:

inş görürsünüz canımmm :KK16:
sanırım bende aynısını yapıyorum korkuyorum napıyım :26:
tamam canım onuda deniycem işye yararsa yazarım :KK1:

kızlar selam,

ben de hamişim :)

Adetlerim düzenlidir. SAT'a göre 5+5 teyim. cumartesi dr kontrolüm var. Bakalım o kaç haftalık olduğumu söyleyecek.

İnşallah hepimiz sağlıklı ve huzurlu bi gebelik geçirir, sağlıklı evlatlar dünyaya getiririz.

Benim mide bulantım yok ama iştahsızlık var. Karnım guruldamadan yemek yemiyorum resmen. O zmn anlıyorum acıkmışım.

Bol su içiyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Hele ki sıcaklarda...

Gaz problemim fena. Ztn gebelik testimi de ondan kuşkulanarak yapmıştım. Sabah karnım dümdüzken, akşam 7 aylık hamile gibiyim :) Hormonların etkisiyle gaz problemi çok normalmiş.

Kabızlık için hem bol su için, hem de kayısı fln yiyin. Lifli gıdalar tüketmeye çalışın. Akşamları da yrm saat yürüseniz çalışır bağırsaklar merak etmeyin.

Sevgiyle kalın taze annişler

merhaba canım hoşgeldin aramıza :KK70:
sanki yukarıdaki yazıyı ben yazmışım gibi :KK1:
bulantı yok, iştahsızlık var, gaz var, şişkinlik var :KK1:
kabızlık için dikkat ediyorum bol bol su içip kayısı yiyorum ama niye böyle oluyor anlamıyorum :44:
sende cumartesi hayırlısıyla görürsün keseyi inş :KK16::KK16::KK16:

kızlar merhaba topiğinize yeni yazıyorum.rabbim tüm anne adaylarının sağlıklı bir şekilde evlatlarını kucağına almayı nasip etsin inşallah.şimdi benim sorum şu:benim sat tarihim 3 haziran 3 temmuz beta değerim 0.100 yani negatif 1 hafta sonra 10 temmuz 57.64 -12 temmuz 197.00 ve 16 temmuz 1510.00 değerler normalmi.geç döllenme oldu sanırım aranızda geç döllenme yaşayan varmı.ve cuma günü keseyi görebilirmiyiz .cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.ciciş hamişler

canım bence normal artışların geç döllenme olmuş demekki sürpriz yapmış anneciğine bence kese için hemen acele etme satına göre bugün 6+3sün bide geç döllenme durumu varsa göremeyince doktorlar hemen kesip biçme merakındalar sende boşu boşuna strese girmiş olursun yinede sen bilirsin ama bence diğer haftayı bekle

ben 12 mart doğumluyum bebiş de inşalalh o aralar doğar.belki aynı güne denk gelir:KK34:

kızlar bir de yüzümde 3 tane sivilce çıktı.sizde var mı? (yüzümün güzelleştiğini söylüyorlar ama bugün hissettim yanağımda ve alnımda acıdığnı)

Bendede 2 tane çıktı sanki ergenlik gibi , normalde hiç çıkmazdı :44:

canım bence normal artışların geç döllenme olmuş demekki sürpriz yapmış anneciğine bence kese için hemen acele etme satına göre bugün 6+3sün bide geç döllenme durumu varsa göremeyince doktorlar hemen kesip biçme merakındalar sende boşu boşuna strese girmiş olursun yinede sen bilirsin ama bence diğer haftayı bekle

çok teşekkürederim canım cevap için.bir düşüğüm var oyüzden çok korkuyorum bekleyemiyorumda onun için :)

valla sormayin kizlar yaa bu sivilceleri ... normalde bu kadar cikmazdi ... hamile insanda okadar sivilce cikarmi :KK43:
biri bitiyo digeri geliyo

Ben baktım netten normalmiş :KK50:

Hamilelik bir takım hormonlarda artma görülmesinden dolayı ve ciltte yağlanma artışından dolayı ciltte sivilcelenmeye veya var olan sivilcelerde artmaya neden olabilir yazıyor.

kızlar tekrar meraba,
8. haftaya girmek üzereyim. 2 ayrı hastane ve doktora gittim. birinde hastaneyi beğenmedim, birinde doktoru. içime sinsin istiyorum ama bi türlü istediğim bi hastane ve doktor bulamadım, hala arayış içindeyim. bir doktorda karar kılıp sonuna kadar onunla gitmek ve doğumumu da onda yapmak istiyorum. gittigim hastanelerden biri de medipol üniversitesi hastanesi. orda da kafama takılan konu şu: (gerçi bunun için belki erken ama): doğum yapacagın gün ve saat mesai saatlerine denk düşerse, senin takibini yapan doktor değil de, o gün hangi kadın doğum uzmanı nöbetçiyse doğumuna o giriyormuş. bana mantıksız geldi. acaba diğer hastaneler de bu prensiple mi çalışıyor, merak ettim. kızlar ben bu doktor konusuna çok taktım, kalp atışı duymaya gidecz bi türlü karar veremiyorum. ist avr yakasında var mı önerebileceğiniz lütfennnnnn!!!!
canım inan hepımız oyle dusunuyoruz.buarada avrupa yakasında netaraftasın beylıkduzune yakınsan orada bı hastane onerebılırım seve seve.bende anadolu yakasında arıyorum delı gıbı bir dr:KK14:
kızlar merhaba topiğinize yeni yazıyorum.rabbim tüm anne adaylarının sağlıklı bir şekilde evlatlarını kucağına almayı nasip etsin inşallah.şimdi benim sorum şu:benim sat tarihim 3 haziran 3 temmuz beta değerim 0.100 yani negatif 1 hafta sonra 10 temmuz 57.64 -12 temmuz 197.00 ve 16 temmuz 1510.00 değerler normalmi.geç döllenme oldu sanırım aranızda geç döllenme yaşayan varmı.ve cuma günü keseyi görebilirmiyiz .cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.ciciş hamişler
banada geç döllenme gibi geldı canım.geç döllenme yaşayan cok fazla kişi var ve onların yorumlarından hatırrladm ve inşallah sağlıklı bir hamılelık yaşarsın canım.

Ben baktım netten normalmiş :KK50:

Hamilelik bir takım hormonlarda artma görülmesinden dolayı ve ciltte yağlanma artışından dolayı ciltte sivilcelenmeye veya var olan sivilcelerde artmaya neden olabilir yazıyor.

evettttt:KK9: bendede var çenemde dudak ustunde 4-5 tane çıktı anlayamamıştım ama normalmış hee:KK53: sevındım:KK1:

kızzlar bende anadolu yakasında doktor arıyorum , tavsiye edebileceğiniz gittiğiniz bir doktor var mıdır ? Üsküdar tarafında oturuyorum ...

Son düzenleme:
banada geç döllenme gibi geldı canım.geç döllenme yaşayan cok fazla kişi var ve onların yorumlarından hatırrladm ve inşallah sağlıklı bir hamılelık yaşarsın canım.

İNŞALLAH CANIM YAA İNŞALLAHH.YORUMLAR NASILDI HATIRLADIĞIN İYİYMİ KÖTÜMÜ

bız 3 kız kardesız esımın tarafı ıse 3 erkek kardes. bızımkıler erkek ıcın onlar da kız ıcın delı oluyorlar:)
ama benım ıcıme erkek gıbı doguyor ustelık benı goren tanıdık tanımadık herkes erkek gıbı hıssedıyorum dıyo ısın tuhafı benım esım de kız bebeklerıne asırı zaafı olmasına ragmen babasının aslan oglu o dıye sevıyor karnımı :)))) kız olsada uzulmem cıcılı bıcılı gıydırır suslerım kızımı erkek olsa da uzulmem erkeklerın bebegının bıle bı agırlıgı olyor arkadass :KK33:
Rabbım hayırlı saglıklı sıhhatlı bır evlat nasıp etsın hepımıze cınsıyet pek onemlı degıl. ama sımdıden annemı daha ıyı anlamaya basladım bıle evlat sahıbı olmak onu hısssetmek cok farklı yuze bır duygu :KK49:

Aybüke bence senin oğlın olucakkk..bu arada bişey duydum sağ kasık ağrırsa oğlan sol kasık ağrırsa kız olurmuş:)))))))))

canım Allah yardımcın olsun inşallah hersey yolunda gider,pozitif düşünmeye çalış.
İNnşallah canım tşkler Rabbim hayırlısı ne ise onu versin.

canım inş korktuğunuz gibi olmaz herşey düzene girer...
allahın izniyle inş 3 hafta sonra güzel haberler alırsınız :KK16:
canım kan değerimi bana söylemedi ama herşey yolunda dedi inşallah kalp atışlarını beklicez olmazsa zaten kısmet değilmiş dicez.Allah hepimizin yardımcısı olsun

Aybüke bence senin oğlın olucakkk..bu arada bişey duydum sağ kasık ağrırsa oğlan sol kasık ağrırsa kız olurmuş:)))))))))

ne zaman ağırısa ? ya benim karışık da :KK52: bir sağ bir sol gibi....gerçi fazla kasık ağrım olmuyor bel ağrım oluyor benim...

X