2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Gunaydin kizlar.

Dun saglik ocagina gidip kan ve idrar verdim.idrari hemen orda kabaca yapiyorlardi.bisey var hastanede bidaha yaptir dediler.gemen gittik.dr umda yoktu fln fln neyse gelince aradilar beni.bakteri cikmis.2 ilac verdi aldim kullaniyorum.nedir ne degildir iyce soramadim.cuma gunu randevum var sorudan bakalim neymis bu.

Bide grip gibiyim.normalde kolay kolay hastalanmam gucluyum diye dusunurdum ama hamilelik bagisikligimi cokertti heralde

geçmiş olsun canımmmmmmm ikisinden de bian evvel kurtulursun inş :KK16:

merhaba arkadaşlar dün doktora gitmiştim elevit ve folik asit vermişti
elevit için mide bulantısı baş dönmesi yapar ama içmek zorundasın demişti
çok kötü olursan 2 günde bir iç demişti
akşam yemeğinden sonra bi tane aldım saat 11'e doğru çok kötü oldum midem bulandı bastığım yeri bilemedim ev sanki dar geldi şimdi bile başım dönüyo niye içmek zorundayım onu ya

canım ben bebişimin benimle olduğunu bilmeden tedaviye başlarım diye elevite başlamıştım...
önceki drum elevit veriyordu çünkü...
sonra hamile olup kendi drumda gidince drum elevit kullanmana gerek yok dedi yazmadı...
ben elimdeki ilacı bitireyim diye içmeye devam ettim az kaldı bitince almıycam bidaha...
bazı drlar vitaminleri önerirken bazıları gerek olmadığını beslenmeyle almamızı istiyorlar...
bende sendeki problemler hiç olmadı ama benim duyduğuma görede kabızlıkta yapıyormuş...
bende var zaten bu nedenle artık drumunda dediği gibi kullanmıycam...

canım negüzel senin bitmiş ama sende çok kötü olmuşsun gerçekten :26:
ben dün 12. iğnemi yaptırdım ama ilk defa 11. iğnemde çok kötü oldum...
senin dediğin gibi üzerine oturamıyorum yatamıyorum dün çok kötüydü...
bugün bile hafif sızısı var...
gerçekten vuruluşla çok ilgisi var...
bende nekadar kullanıcam bilmiyorum...
haftaya salı kontrolüm var bakalım drum bişey söyleyecek mi...
gerçi ben razıyım nekadar süre olsada kullanırım...

dediğin gibi canım vuruluşla alakası var.pazardan berı acıdan kıvranıyorum.hamıle oldugumu kımseye soylemedık eşimle benden başka kımse bılmıyor.hele bır keseyı gorelım dedık.oyuzden kımseyle gorusemıyorum ishal oldum yatıyorum dıyorum.tabi herkes hemen hamıle olmayasın dıyor:KK47: sankı benı takıp edıyorlar sinir oluyorum:KK47: ağrımdan dolayı anlamasınlar dıye evdeyım hep iğnem bıttı şukur 2 gun oluyor.bırdahada yaşamam inşallah boyle acılı iğne :KK1: ve sende yaşamazsın birdaha canım.çok geçmiş olsun.

merhaba arkadaşlar bende 6+4 oldum şükürler olsun bulantı kusma yok :KK16:
ilk zamanlar acayip iştahım olmasına rağmen 10 gündür hiç iştahım yok...
sabah ve akşam iyi yiyorum ama öğlen canım bişey istemiyor :KK31:
bide acayip kabız oldum çok tedirginim bu yüzden bi sürü şey deniyorum inş faydası olur...
haftaya salı pıt pıtları duymaya gidicez inş duyarız o muhteşem sesi :KK16::KK16::KK16:
hepinize güzel günler diliyorummmmmm :KK54::KK54::KK54:

dediğin gibi canım vuruluşla alakası var.pazardan berı acıdan kıvranıyorum.hamıle oldugumu kımseye soylemedık eşimle benden başka kımse bılmıyor.hele bır keseyı gorelım dedık.oyuzden kımseyle gorusemıyorum ishal oldum yatıyorum dıyorum.tabi herkes hemen hamıle olmayasın dıyor:KK47: sankı benı takıp edıyorlar sinir oluyorum:KK47: ağrımdan dolayı anlamasınlar dıye evdeyım hep iğnem bıttı şukur 2 gun oluyor.bırdahada yaşamam inşallah boyle acılı iğne :KK1: ve sende yaşamazsın birdaha canım.çok geçmiş olsun.

meraklı insanlar çok canım :KK19:
sana da geçmiş olsun off bende kabız oldum oda ayrı sıkıntı...
hayırlısıyla keseyide görürsünüz inş canım nezaman kontrolün :KK34:

selam arkadaşlar,daha öncede yazmıştım ama sayfalar çok hızlı ilerliyor:)
İnşallah bende mart annesi olucam,SAT 9 haziran.pazartesi doktora gittim ve 4 +5 dedi biraz küçükmüş ama kan değerlerin iyi dedi.haftaya bi daha gidicez bakalım.
sabah uyandığımda inanılmaz bir mide ağrısı vardı ağladım nerdeyse.acaba progesterondan mı oluyor.bulnantım yok ama ağrı beni öldürüyor.

meraklı insanlar çok canım :KK19:
sana da geçmiş olsun off bende kabız oldum oda ayrı sıkıntı...
hayırlısıyla keseyide görürsünüz inş canım nezaman kontrolün :KK34:

saol tatlımmm.benım yarın 12 de cok heyecanlıyım.4*4 yarın keseyı goruruz dımı:18: senınkı nezaman?buarada bende kabızdım duzeldım şukur.çok su içtim meyve yedım ustune yıne su ıctım :)

Son düzenleme:
selam arkadaşlar,daha öncede yazmıştım ama sayfalar çok hızlı ilerliyor:)
İnşallah bende mart annesi olucam,SAT 9 haziran.pazartesi doktora gittim ve 4 +5 dedi biraz küçükmüş ama kan değerlerin iyi dedi.haftaya bi daha gidicez bakalım.
sabah uyandığımda inanılmaz bir mide ağrısı vardı ağladım nerdeyse.acaba progesterondan mı oluyor.bulnantım yok ama ağrı beni öldürüyor.

haftaya guzel haberler alırsın umarım canım.progestan mı dedın acaba eğer oyleyse prospektüsünü bı oku ıstersen canım.yan etkısı neymış.

saol tatlımmm.benım yarın 12 de cok heyecanlıyım.4*4 yarın keseyı goruruz dımı:18: senınkı nezaman?buarada bende kabızdım duzeldım şukur.çok su içtim meyve yedım ustune yıne su ıctım :)

hadi bakalım inş hayırlı haberlerle dönersin yarın :KK16:
canım ben hamile olduğumu 4+5 de öğrenmiş o gün druma gitmiştim...
ama kese için 4 gün sonraya gün vermişti 5+2 de gördük kesemizi :nazar:
inş seninki görünür yarın benim drum bakmamıştı erken diye...
canım bende yapıyorum hepsini ama neden böyle oluyor anlamıyorum :KK31:

canım ben bebişimin benimle olduğunu bilmeden tedaviye başlarım diye elevite başlamıştım...
önceki drum elevit veriyordu çünkü...
sonra hamile olup kendi drumda gidince drum elevit kullanmana gerek yok dedi yazmadı...
ben elimdeki ilacı bitireyim diye içmeye devam ettim az kaldı bitince almıycam bidaha...
bazı drlar vitaminleri önerirken bazıları gerek olmadığını beslenmeyle almamızı istiyorlar...
bende sendeki problemler hiç olmadı ama benim duyduğuma görede kabızlıkta yapıyormuş...
bende var zaten bu nedenle artık drumunda dediği gibi kullanmıycam...

yorumun için teşekkür ederim ne güzel doktorun gerek görmemiş
yalnız bende şöyle bir durum var 52 kiloyum ama daha zayıf görünüyorum ayrıca kansızlık olduğundan bünyemde zayıf aslında kendimi güçlü de hissetsem iş yerinde çok yorulduğumu hissediyorum
yemek desen çok özenmem yememe içmeme daha doğrusu yemek yemeyi gereksiz görürüm
sanırım bu durumu midem de biliyo ve ona göre çok yiyince aşırı tepki veriyo
bu yüzden doktor gerekli gördü belki
bilmiyorum ama böyle devam ederse ben o ilacı içmem

slm arkadaşlar bugün ilk dr.kontolüme gittim kese göründü ama bebeğin kalp atışları yok :KK43:6+1 deyim ayrıca kesemde düzenli değilmiş yani %90 düşebilir :KK43: 3 hafta daha bekleyeceğiz dedi sonradan belki düzene girermiş ama hiçbirşey belli değil kan verdim değerler bakılacak tabi iğneden falan bahsetti ama sonuçlardan sonra ilk gebeliğimde düşük olduğundan zaten çok korkuyodum.Allah'ım inşallah herşey yolunda gider şimdi benim bulantım var psikolojik miydi o zaman hiç birşey yiyemiyordum midem hala çok kötü.Rabbim İnşallah hayırlısını versin benim için ve sizler için...

Kızlar merhaba,

İdrar yolu enfeksiyonum vardı. dr tek kullanımlık bi toz vermişti. geçen hafta onu içtim. dün tekrar baktırdım geçmemiş.
Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

hadi bakalım inş hayırlı haberlerle dönersin yarın :KK16:
canım ben hamile olduğumu 4+5 de öğrenmiş o gün druma gitmiştim...
ama kese için 4 gün sonraya gün vermişti 5+2 de gördük kesemizi :nazar:
inş seninki görünür yarın benim drum bakmamıştı erken diye...
canım bende yapıyorum hepsini ama neden böyle oluyor anlamıyorum :KK31:

inşallah canımm.dr dedıkı perşembe bhcg degerın 2000de olucak ozaman gorunur dedı.oyuzden yarın cagırdı.önce ıdrara sıkışık gıtcem karnımdan gorunmezse alttan baktırrım yeterkı gorelım yarın:KK1:
kabızlığı bırazda ben tetıkledım sırf ıkınmayım dıye:26: erik cok işe yarıyor yıyıp uzerıne ılık su içince 2 su bardagı kadar ozaman koşa koşa gıdıyosun:KK1: sende atlatırsın inşallah.:KK54:

kızlar selam,

ben de hamişim :)

Adetlerim düzenlidir. SAT'a göre 5+5 teyim. cumartesi dr kontrolüm var. Bakalım o kaç haftalık olduğumu söyleyecek.

İnşallah hepimiz sağlıklı ve huzurlu bi gebelik geçirir, sağlıklı evlatlar dünyaya getiririz.

Benim mide bulantım yok ama iştahsızlık var. Karnım guruldamadan yemek yemiyorum resmen. O zmn anlıyorum acıkmışım.

Bol su içiyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Hele ki sıcaklarda...

Gaz problemim fena. Ztn gebelik testimi de ondan kuşkulanarak yapmıştım. Sabah karnım dümdüzken, akşam 7 aylık hamile gibiyim :) Hormonların etkisiyle gaz problemi çok normalmiş.

Kabızlık için hem bol su için, hem de kayısı fln yiyin. Lifli gıdalar tüketmeye çalışın. Akşamları da yrm saat yürüseniz çalışır bağırsaklar merak etmeyin.

Sevgiyle kalın taze annişler

haftaya guzel haberler alırsın umarım canım.progestan mı dedın acaba eğer oyleyse prospektüsünü bı oku ıstersen canım.yan etkısı neymış.
evet canım progestan 100 lük.yan etkisinde pek bi şey yazmıyor ama oruç tuttuğumdan da oluyor galiba neyse şimdi iyiyim biraz inş. bebişler iyi olurlar.biz keseyi gördük ama kalp atışı için haftaya gidicez.

slm arkadaşlar bugün ilk dr.kontolüme gittim kese göründü ama bebeğin kalp atışları yok :KK43:6+1 deyim ayrıca kesemde düzenli değilmiş yani %90 düşebilir :KK43: 3 hafta daha bekleyeceğiz dedi sonradan belki düzene girermiş ama hiçbirşey belli değil kan verdim değerler bakılacak tabi iğneden falan bahsetti ama sonuçlardan sonra ilk gebeliğimde düşük olduğundan zaten çok korkuyodum.Allah'ım inşallah herşey yolunda gider şimdi benim bulantım var psikolojik miydi o zaman hiç birşey yiyemiyordum midem hala çok kötü.Rabbim İnşallah hayırlısını versin benim için ve sizler için...
canım Allah yardımcın olsun inşallah hersey yolunda gider,pozitif düşünmeye çalış.

evet canım progestan 100 lük.yan etkisinde pek bi şey yazmıyor ama oruç tuttuğumdan da oluyor galiba neyse şimdi iyiyim biraz inş. bebişler iyi olurlar.biz keseyi gördük ama kalp atışı için haftaya gidicez.

anladım canım.dedıgın gıbı oructan oluyordur belkı.çok zorlama kendını yınede.ben yarın keseyı gormeye gıdıcem.inşallah gorurumm:nazar: sende inşallah pıt pıtları duyarsın:nazar:

kızlar selam,

Adetlerim düzenlidir. SAT'a göre 5+5 teyim. cumartesi dr kontrolüm var. Bakalım o kaç haftalık olduğumu söyleyecek.

İnşallah hepimiz sağlıklı ve huzurlu bi gebelik geçirir, sağlıklı evlatlar dünyaya getiririz.

Benim mide bulantım yok ama iştahsızlık var. Karnım guruldamadan yemek yemiyorum resmen. O zmn anlıyorum acıkmışım.

Gaz problemim fena. Ztn gebelik testimi de ondan kuşkulanarak yapmıştım. Sabah karnım dümdüzken, akşam 7 aylık hamile gibiyim :) Hormonların etkisiyle gaz problemi çok normalmiş.

Kabızlık için hem bol su için, hem de kayısı fln yiyin. Lifli gıdalar tüketmeye çalışın. Akşamları da yrm saat yürüseniz çalışır bağırsaklar merak etmeyin.

hayırlı olsun bebeğin canım.senin SAt kaçtı,aslında benimde 5 + larda olmam gerekti ama 4+ 5 dedi doktor o yüzden soruyorum.benim de adetlerim düzenlidir.bebeğin büyüklüğü tabii ki değişiklik gösterebilir ama merak ettim.

kızlar selam,

öncelıkle aminnn deyıp sonra hayırlı olsun hoşgeldın diyeyım:KK1:ben çok acıkıyorm.hemen hemen 2 saat ara ıle açım:KK53: doymuyrummm:KK52: :KK1: neysekı ağır şeyler yemıyorum.ama eşıme kalsa hep yiyim.mtfaktan eli boş çıkmıyor adam:KK1: yarından sonra yuruyuşe başlarım.bende.haydı bakalım cumartesı gor yavrunu hayırlısıyla inşallah canımm:nazar:

hayırlı olsun bebeğin canım.senin SAt kaçtı,aslında benimde 5 + larda olmam gerekti ama 4+ 5 dedi doktor o yüzden soruyorum.benim de adetlerim düzenlidir.bebeğin büyüklüğü tabii ki değişiklik gösterebilir ama merak ettim.

saol tatlım, seninde hayırlı olsun. 7 Hazirandı tatlım sat. cumartesi kontrolüm bakalım o ne dicek.

öncelıkle aminnn deyıp sonra hayırlı olsun hoşgeldın diyeyım:KK1:ben çok acıkıyorm.hemen hemen 2 saat ara ıle açım:KK53: doymuyrummm:KK52: :KK1: neysekı ağır şeyler yemıyorum.ama eşıme kalsa hep yiyim.mtfaktan eli boş çıkmıyor adam:KK1: yarından sonra yuruyuşe başlarım.bende.haydı bakalım cumartesı gor yavrunu hayırlısıyla inşallah canımm:nazar:

hoşbuldum cnmcm. inşallah görürüz de bi rahatlarız. bu arada kalp atışları ne zmn görülüyor? her ikisini de görür müyüm acaba?

X