2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
ben de çirkin görüyorum kendimi aynada ya. aynalara bile bakmıyorum. sanki yüzüm gözüm şişmiş gibi geliyor. göbeğim de çıktı. kilo almamışım ama şişko gibi hissediyorum kendimi. karnım top gibi oldu. bismillah daha ilk aydan ne ki bu ya böle şişkinlik:KK43:

aaa oyle çirkin gormeyın kendınızı bakimmm.:KK47: gayet guzelız bıkerem.ben hep aynaya bakıyorum dıyorumkı dahada mı guzelleştım ne :KK1: kendınıze moral verın.gobeğinizde şişecek ayaklarınızda.ben 65 kıloda hamıle kaldım.gobeğim hep vardı benım.ama artık o gobek deıl bebek diyorum :KK1: gazda şişkinlik yapıyor bılırsınız.oyuzden moral bozmayın:KK19:

ühüüüü :2::2::2: ben bugun cok kotuyum kızlar feci sekilde kasık agrım var anca uzanınca geciyor uzanmaktan da sıkılıyorum ayaga kalkınca hele oturunca kabus gibi resmen gece de sızlamasından dogru duzgun uyuyamadım :KK14: doktora agrıdıgını abartarak anlattıgım halde olur olur normal demisti nasıl bişi bu yaa her an adet olcakmısım gibi hissedip surekli lavaboya gidip kontrol etmekten usandım :KK43:

aynen bende oyleydım.işin gucun varsada yoksada yat dinlen.yeterınce ayakta olucan zamanı gelınce bugunlerın kıymetını bılde dınlen bence:KK1:

doktor bana bişi demedi doğum tarihi ile ilgili ben burdan baktım zaten şu an da özele gittimde küçük yer memnun kalmadım kalp atışı ve sonrası için büyük hastaneye gitcem inş. ankaradayım ben sen nerdesin doktor tavsiyesi için soruyorum :))[/QU

ben antalyadayım cnm.dr.un sana da vereceği doğum tarihi 16 mart 2014 cnm.sat ına 7 ekleyip,3 ay geri gidiyosun .Dr.ların hesabı buymuş.

yav kizlar sizde akinti durumu nasil???
benim dun bejler hafif geldi bugun kuru...
akintisi olmayan var mi ??yada boyle olmasi normal mi??
zatn fazla belirtimde yok aklima kotu kotu seyler geliyor... :KK43:

aynı problem bende de var.ilk hamileliğimde bende 20 kilo aldım.ve 1 yıl içinde diyetisyen yardımıyla 23 kilo verdim.ama şimdi bu hamileliğimi daha az kilo ile bitirmek istiyorum.benim bir arkadaşım var.baya kiloluyduhamile kaldığında.kilo almamak için süt ve yoğurdu hep light içmiş.ekmeğini hep çavdar ve tam tahıllı yemiş.9 kilo alarak hamileliği bitirdi.tabii Dr.una da sormuş bu şekilde beslenmeyi onaylamış dr.u da.bol sebze meyve balık et le beslenerek.hamur işine dikkat pek bi faydası yok bebeğe ve de tatlıya dikkat demiş dr....tabii bazı hamişlerin tatlı isteği aşırı oluyo.mesela benim ilkinde aşırı tatlı ya aşeriyordum.tatlının da en hafifi ile geçiştirmek lazım artık.takiplerinize katılmayı çok isterim.hem gaza gelip dikkat ederim belki bu sefer.

kesinlikle tatlıdan yememek ya da canımız çok çektiğinde minimum yemek gerek
ben bu arada spora devam ediyorum. spor salonuna kayıtlıydım orada yaptığım gibi yapamam bu sebeple evdeki imkanlarımla yapmaya devam ediyorum. hedefim kızım izin verirse- her gün 30 dk koşu bandında orta tempolu yürüyüş. zaten 1 seneyi aşkın süredir aktif spor yaptığım için bir anda kesmek istemiyorum. doktorunuz sporla ilgili bir şey söyledi mi? benim de hedefim 9 ila 10 kg. maximum

yav kizlar sizde akinti durumu nasil???
benim dun bejler hafif geldi bugun kuru...
akintisi olmayan var mi ??yada boyle olmasi normal mi??
zatn fazla belirtimde yok aklima kotu kotu seyler geliyor... :KK43:

canım bu dönemlerde akıntı olması normalmış.bende de oluyor.ama yınede renk koyulaşırsa druna danış.:KK16:

yaa kızlar gelınde ıkı sohbet edelım.birsürü kışı var gorunuyor ama kımse yok gibi sanki:KK1::44:

canım bu dönemlerde akıntı olması normalmış.bende de oluyor.ama yınede renk koyulaşırsa druna danış.:KK16:

oyle eveet de bende cok yogun degil o akinti :KK43:
o da beni geriyor.. 5+4 um bugun..
zaten bir goguslerde belirti var yoksa bulanti fln o gibi seyler yok...
cuma gunu sorucam doktora yine...
su kalp atislarini bir duyarsam rahatlicam..

Arkadaşlar tekrar merhaba,

hamileliğiniz nasıl geçiyor? Ben 2-3 gündür iyiyim, 2 haftadır yatak döşek haldeydim. En son serum yedim 2 tüp, kendime geldim. Bulantı için hap içiyorum. 3 gündür hiç midem bulanmadı. İnşallah düzeliyorumdur :26: Siz nasılsınız? Yemeklerden tiksinme vardır haliyle dimi?
Ben en çok yumurtadan tiksindim. Bi de tavuk etinden.

selam,
geçmiş olsun, henüz serumluk olmadım ama bulantıyı iyi bilirim:) ben doktora gittigimde bulantın varmı diye sormuştu o zamanlar yoktu tabii, hiç bişi vermedi o yüzden. ama geçen cuma ve cumartesi günleri felakettim, mutfağa giremiyordum, su bile içemedim. şimdi daha iyiyim çok şükür, bazı şeylerden (yumurta, peynir, süt) tiksiniyorum ama bişeyler yiyebiliyorum özellikle sabah yataktan hemen kalkmıyorum, biraz oyalanıyorum. ağzımda pek hoş olmayan bi tat bıraksa da çubuk kraker iyi geliyor. haşlanmış patatesin üstüne bi güzeeeel limon sıkıp nane serpiyorum. tavsiye ederim güzel tutuyor. sabah bunları yapınca günüm daha rahat geçiyor. herkesin aynı olmaz tabii, ama ben formülümğ buldum. aslında bulanması iyi bişey, bebek kendini hatırlatıyor, ama fazla olunca da hayat çok zorlaşıyor dimi:) inşallah hepimiz rahat ve sağlıklı hamişlikler geçiririz...

oyle eveet de bende cok yogun degil o akinti :KK43:
o da beni geriyor.. 5+4 um bugun..
zaten bir goguslerde belirti var yoksa bulanti fln o gibi seyler yok...
cuma gunu sorucam doktora yine...
su kalp atislarini bir duyarsam rahatlicam..

:KK1: canım olmasın zaten boşver.bendekıde yoğun deıl zaten.benımde ıgdem bulanmıyo maşallah oyle bır yıyorumkı hiç sorma:KK52: goguslerımde acı var hafıf kasık ağrım oluyor ara ara belımde dahıl yatınca gecıyor.haklısın inşan belırtı ıstıyor daha cok ama dedıgın gıbı kalp atışını duy rahatlarsın.kendını stese sokma annesi yavrun hisseder sonra:KK49:

Benim önceki mesajım da kaynadığı için bu kanıya vardım. Neyse, ben de yeni bir topik açtım zaten.

Aman aman maşallah diyim sana, ben çok zor 2 hafta geçirdim. Bulantın falan olmasın mahfediyor insanı :KK50:

:))))
benim de kaynadı mesajlarım canım ama olsun, kalabalığız gerçekten ve bazen sanırım zamansızlıktan cevap yazamıyor arkadaşlar. sayfalar çok hızlı ilerliyor ve takip etmek zor... boşver sen kal burda:)

ben bu arada spora devam ediyorum. spor salonuna kayıtlıydım orada yaptığım gibi yapamam bu sebeple evdeki imkanlarımla yapmaya devam ediyorum. hedefim kızım izin verirse- her gün 30 dk koşu bandında orta tempolu yürüyüş. zaten 1 seneyi aşkın süredir aktif spor yaptığım için bir anda kesmek istemiyorum. doktorunuz sporla ilgili bir şey söyledi mi? benim de hedefim 9 ila 10 kg. maximum[/QUOTE

valla spor olayını sormadım cnm daha.bende 3 aydır powerplate ve spinning yapıyordum ama bitti artık.hafif yürüyüşler yapıyorum bende ama kendimi yormadan.

ben bu arada spora devam ediyorum. spor salonuna kayıtlıydım orada yaptığım gibi yapamam bu sebeple evdeki imkanlarımla yapmaya devam ediyorum. hedefim kızım izin verirse- her gün 30 dk koşu bandında orta tempolu yürüyüş. zaten 1 seneyi aşkın süredir aktif spor yaptığım için bir anda kesmek istemiyorum. doktorunuz sporla ilgili bir şey söyledi mi? benim de hedefim 9 ila 10 kg. maximum[/QUOTE

valla spor olayını sormadım cnm daha.bende 3 aydır powerplate ve spinning yapıyordum ama bitti artık.hafif yürüyüşler yapıyorum bende ama kendimi yormadan.

ben de 1 ay yaptım powerplate Spinning de harika ama tabii yalan oluyor artık ikisi de:))
Bu arada ben araştıracağım biraz bir spor programı oluşturunca paylaşacağım burada da

selam,
geçmiş olsun, henüz serumluk olmadım ama bulantıyı iyi bilirim:) ben doktora gittigimde bulantın varmı diye sormuştu o zamanlar yoktu tabii, hiç bişi vermedi o yüzden. ama geçen cuma ve cumartesi günleri felakettim, mutfağa giremiyordum, su bile içemedim. şimdi daha iyiyim çok şükür, bazı şeylerden (yumurta, peynir, süt) tiksiniyorum ama bişeyler yiyebiliyorum özellikle sabah yataktan hemen kalkmıyorum, biraz oyalanıyorum. ağzımda pek hoş olmayan bi tat bıraksa da çubuk kraker iyi geliyor. haşlanmış patatesin üstüne bi güzeeeel limon sıkıp nane serpiyorum. tavsiye ederim güzel tutuyor. sabah bunları yapınca günüm daha rahat geçiyor. herkesin aynı olmaz tabii, ama ben formülümğ buldum. aslında bulanması iyi bişey, bebek kendini hatırlatıyor, ama fazla olunca da hayat çok zorlaşıyor dimi:) inşallah hepimiz rahat ve sağlıklı hamişlikler geçiririz...

:))))
benim de kaynadı mesajlarım canım ama olsun, kalabalığız gerçekten ve bazen sanırım zamansızlıktan cevap yazamıyor arkadaşlar. sayfalar çok hızlı ilerliyor ve takip etmek zor... boşver sen kal burda:)

Ben topiğimi açtım bile :KK49: Haşlanmış patates iyi geliyor evet, ben artık yemek yemeye başladım çok şükür. Ama şimdi canım çekti limonlu limonlu patates ezmesini :KK56:

ben de 1 ay yaptım powerplate Spinning de harika ama tabii yalan oluyor artık ikisi de:))
Bu arada ben araştıracağım biraz bir spor programı oluşturunca paylaşacağım burada da

benim gittiğim spor salonunda hamile yogası,hamile pilatesi falan vardı ama cesaret edemiyorum açıkçası.profesyonel spor hocaları tarafından olsa bile pilates yaptım daha önceden zor hareketleri gerçi hamilelik te daha hafif hareketler vardır mutlaka.yine riskli geliyor bana.en iyisi yürüyüş ve yazın yüzme galiba.

keseyi gördüm çok şükür :) kalp atışı için iki hafta sonra gel dedi nasıl geçecek bu iki hafta yaa

keseyi gördüm çok şükür :) kalp atışı için iki hafta sonra gel dedi nasıl geçecek bu iki hafta yaa

hayırlı olsun herkese ...bende 20 mart 2014 annesi olacağım inşallah ...... 4+6 bebişim daha dün kanda çıktı 2518 çok garip hissediyorm kendimi ama ......herkese hayırlı olsun benide eklermisiniz ankara dan katılıyorumm...:nazar::nazar::KK49::nazar::nazar:

merhaba hanımlar. nasıl gidiyor, herkes iyi mi? ben gündüz iyiyim gece olunca bulantım başlıyor. evlere sığamıyorum. uyuyamıyorum. midem patlayacak gibi hissediyorum. ama sabah onları yaşayan ben değilmişim gibi uyanıyorum. kasık ağrın da hafifledi sanki bugün. ama göğüslerim süt dolmuş gibi. ve afedersiniz uçları koyulaşmış siyahlaşmış resmen. sizdeki belirtiler nasıl? bulantısı olanların bulantısı ne zaman başladı?

ben çok kötü olmaya başladım ya :KK43: 3 gün önce başladı ciddi şekilde bulanmaya yani tam 6+0 da. sabahları yataktan kalkmak istemiyorum ayağa kalkar kalkmaz başlıyo midem bulanmaya iki gündür tuvalete zor yetişiyorum. yemek yemek işkence gibi oldu. özellikle sabah 2-3 saatte yapabiliyom çok az yiyebiliyorum çok zorluyorum kendimi ama yeteri kadar yiyemiyorum. su bile midemi bulandırıyo. aç kalınca da başım dönmeye gözlerim kararmaya başlıyo çoookk sinir oluyorum bu halime. yarın sanırım doktora gitcem bulantı için artık korkuyorum çocuğa bişey olcaak diye.

X