2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Arkadaşlar tekrar merhaba,

hamileliğiniz nasıl geçiyor? Ben 2-3 gündür iyiyim, 2 haftadır yatak döşek haldeydim. En son serum yedim 2 tüp, kendime geldim. Bulantı için hap içiyorum. 3 gündür hiç midem bulanmadı. İnşallah düzeliyorumdur :26: Siz nasılsınız? Yemeklerden tiksinme vardır haliyle dimi?
Ben en çok yumurtadan tiksindim. Bi de tavuk etinden.

mormenekse, handan canlarım gözünüz aydın keseleriniz hayırlı mübarek olsun:)))

ya herkesin doktoru 8. haftaya kalp atışını duymayı bekliyo benimki 6+2de çıktı acaba alttan ve 4'lü ultrason olduğu içinmi o kadar erken çıktıki ve doktorda hiç erken felan demedi direk ultrasona gönderdi kalp atışlarına bakalım diye benimkiler pekmi hızlı bi anormallikmi var yoksa

teşekkr ederm cnm alttan olduğu için duyulmuştur karndan duyulmaz iyi olmuş hadi gözün aydın kötü şeyler getrme aklına iyi olacak inş bebişlerimiz :)) :KK9: :nazar: :KK52:

tatlim selam
bizim seninle ayni hamisligimiz... ben sadece henuz takvim eklemedim. kalp atisini duymak icin bekliyorum...
hic canini sIkma benim doktorumda ayni seyleri soyledi... bir keseye bakti gordu... bu cuma yine gel dedi gelismesine bakalim dedi.. onun disinda herseyi siraladi.. daha cok erken konusmak icin embriyo yu gorelim once dedi... herseye normal devam et dedi.. bunlar erken zamanlar hersey olabilir dedi... pregesteron kullandim 4 gun onu bile biraktirdi. dusme ihtimali varsa ztan dusucek sureyi uzatmayalim dedi.. Hersey olacagina varir dedi acik acik... hafif bej akintilarim var ama sadece dinleniyorum cok sukur pembe yada kanli degil... oyle koyu kahve bile degil... simdilik cuma olsun diye bekliyorum..
sadece bosuna endiselenme kendini germe stres yapma dedi... hersey yolunda giderken bir anda sonlanan hamileliklerde oluyor dedi... oyuzden dikkatli ol ama cok kaptirma demeye getirdi direk adam...
belkide boyle daha iyidir... Allah korusun herseye hazirlikli olupta hersey yolunda giderse daha cok seviniriz ama yok bir supriz olursa kendimizi dipte bulmayiz belki...

evet canım doğru söylüyorsun pek ümitlendirmek istemiyorlar doktorlar.kime sorduysam herkesin doktoru öykle demiç daha çok erken sevinme herşeye hazırlıklı ol demişler.inş.bekliyoruz bakalım.senin doktorun erken ççağırmış seni.beni taamm ağustos 5e attı tgek kalemde 8.haftada gel hem bebepği görürüz hem kalp atışını dedi fazla strese girmene gerek yok bekle dedi.Allahım okadar kafaya takıyorum ki.neden benim bulantım yok,ağrım yok.uykum yok.halsizlik yorgunluk yok.bunları düşünmeye başladım.hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun inş.bebğimiz herzaman sağlıklı bi şekilde bizimle olsun..

mormenekse, handan canlarım gözünüz aydın keseleriniz hayırlı mübarek olsun:)))

ya herkesin doktoru 8. haftaya kalp atışını duymayı bekliyo benimki 6+2de çıktı acaba alttan ve 4'lü ultrason olduğu içinmi o kadar erken çıktıki ve doktorda hiç erken felan demedi direk ultrasona gönderdi kalp atışlarına bakalım diye benimkiler pekmi hızlı bi anormallikmi var yoksa

hsst teşekkür ederiz canım.keseyi gördük çok şükür inş.kalp atışlarınıda diğer süreçlerinide hayırlısıyla duyar görürüzRabbim hakımızda ne hayırlı ise onu versin..

Son düzenleme:
Burda neden herkes kim kime dum duma?

Bütünlük içinde sohbet edilmeli, bu güzel günler paylaşılmalı bence.

En iyisi ben yeni bir topik açayım, kendi kendime konuşuyor gibiyim burda.

olurmu hiç öyle şey canım , hepimiz birbirmizle konuşuyoruz :KK34:
benimde ilk zamanlar yazdıklarım arada kaynadı , kalabalığız olur öyle şeyler..
Ben tam senin mesajına yazarken sen bunu yazıverdin..
7. haftama girdim ama benim belirtim kasık ağrısı dışında pek yok.
bide tavuk etini yiyemedim dün :26:

Son düzenleme:
olurmu hiç öyle şey canım , hepimiz birbirmizle konuşuyoruz :KK34:
benimde ilk zamanlar yazdıklarım arada kaynadı , kalabalığız olur öyle şeyler..
Ben tam senin mesajına yazarken sen bunu yazıverdin..
7. haftama girdim ama benim belirtim kasık ağrısı dışında pek yok.
bide tavuk etini yiyemedim dün :26:

Benim önceki mesajım da kaynadığı için bu kanıya vardım. Neyse, ben de yeni bir topik açtım zaten.

Aman aman maşallah diyim sana, ben çok zor 2 hafta geçirdim. Bulantın falan olmasın mahfediyor insanı :KK50:

:)) biraz oyle gibi.. ben de aynisini hissediyorum oyuzden pek bisiy yazmiyorum..hewesi kursaginda kaliyo insanin:)

cok gecmis olsun buarada..serumluk hale geldigine gore cok zorlaniyosun..insallah kesilir bulantin..yumurta olayi bendw de war..kizima pusirmek zorunda kaliyorum ama bi sor ne zorlykla..öğürmekten bi hal oluyorum:KK43:

evet canım doğru söylüyorsun pek ümitlendirmek istemiyorlar doktorlar.kime sorduysam herkesin doktoru öykle demiç daha çok erken sevinme herşeye hazırlıklı ol demişler.inş.bekliyoruz bakalım.senin doktorun erken ççağırmış seni.beni taamm ağustos 5e attı tgek kalemde 8.haftada gel hem bebepği görürüz hem kalp atışını dedi fazla strese girmene gerek yok bekle dedi.Allahım okadar kafaya takıyorum ki.neden benim bulantım yok,ağrım yok.uykum yok.halsizlik yorgunluk yok.bunları düşünmeye başladım.hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun inş.bebğimiz herzaman sağlıklı bi şekilde bizimle olsun..

kuzum hic takma bende de bulanti yok... yorgunluk-halsizlik yok agrim surekli yok. sadece cok ayakta kaldigimda hafif sag ve sol tarafta batma oluyor... oyle daha 8 lerde uyku sadece 2 aksam oldu sonra yok... ama her vucut farkli tepki gosteriyormus hamilelige bide cogu kisi 7.haftadan sonra bulanti kusma halsizlik oluyor diyor..
daha yeni yeni bebis buyudugu icin pek vucut etkilenmiyo bence... sadece gogusler sismeye basladi sadece dokununca agri var.
bnm doktor tanidik oyuzden cagirdi... yoksa eminim o da 2 hafta sonrasi icin randevu verirdi bana... yapcak bisi yok tatlim bolbol dua edicez bebisimiz saglikla buyusun diye ... yinede cok yorgunluk vermicez kendimize firsat buldukca dinlenicez...
beni sadece su konuda uyardi sicak yok kesinlikle dedi... dusta - disarda kendini sicaktan koru dedi... hic stress yapma gunler zor geicyor ama sonunda odulumuz guzel :KK70:

hamileliğiniz nasıl geçiyor? Ben 2-3 gündür iyiyim, 2 haftadır yatak döşek haldeydim. En son serum yedim 2 tüp, kendime geldim. Bulantı için hap içiyorum. 3 gündür hiç midem bulanmadı. İnşallah düzeliyorumdur :26: Siz nasılsınız? Yemeklerden tiksinme vardır haliyle dimi?

canım benim bugün midem kötü olmaya baişladı.kazınıyor çok

Günaydınn, kilo takıntım başladı benim gene. İlk gebelikte 20 kilo almıştım sonrasında 23 kilo verebildim neyse ki. Hiç emziremedim çünkü sütüm yoktu :KK5:Gelsin diye neler yaptım, benim bebiş de emmeye pek yanaşmadı neyse..Bu sebeple kalori yakamadığım için epey yoğun spor yaparak kilo verdim şimdi hamile olduğumu öğrendiğimden beri kilo verdim. 10 kgyı geçmek istemiyorum bu sefer. Acaba başarabilecek miyim diye düşünyorum. Dert ettiğin şeye bak diyeceksiniz ama benimki de böyle:)

:) mrb bianka :)
aynı sıkıntı bendede var. ilk hamileliğimde bende senin gibi 20 kilo aldım ve 2 yıl emzirmeme rağmen 2 yıl sonunda10 kilo kalmıştı bende. 1 yıldır 10 kiloyu vermeye uğraşıyordum 8,5 verebildim şükürler olsun. 66,5 kg ile hamile kaldım. şimdi dikkat ediyorum yediklerime. 75-80 arasında doğuma gitmek istiyorum. netten biraz arıştırdım. ilk üç ayda 1-1,5kg almak yeterliymiş. 5. haftamdayım ve hala kilo almadım.

isterseniz burdan kilo takiplerimizide yapalım. her cuma tartılalım mesela. ne dersiniz??????????

gunaydn herkese bugun keseyi gormek icin doktora gitcem dua edin lutfn bi aksilik olmasin.. karindan ultrasnda goyukmez ise alttan baktirayim mi sizce??

merhaba handan ben ilk hamileliğimde 5+1 de alttan baktırarak görmüştüm.bence karından göremezsen bile alttan baktır görürsün.

kızlar bende aranıza yenı katıldım 4 haftalık hamıleyım kalp atışlarını en erken hangı hafta duydunuz

hayırlı olsun canım inş sağlıklı sıhhatli alırsın kucağına benimkini doktor 6+2de duydu yani birininkini duydu birininkini gördü benim bebişler ikiz:)))

ayy canım o hapın adı ne allah aşkına bana metpamid verdi ama hiç faydası olmadı bu gidişle bende hastanelik olcam az kaldı ben herşeyden özelliklede peynir ve etten tiksindim ismine bile tahammülüm yok

canım gözün aydın doktorundan güzel haberle gelmişin ama beni ve diğer sıkıntı çeken anne adaylarını hiç dinlemiyosunuz habire niye yok deyip duruyosunuz tamam haklısınız insan acaba kötü bişeymi var diye şüphelenmeden edemiyor ama inanın diğer türlüsü daha kötü hazır yiyebiliyoken bol bol yemek yiyin depolayın bak ben dünkü menümü yazayım sana ne haldeyim biraz olsun ders olur belki çeyrek şeftali iki erik 4 bardak su ve yarım hatta çeyrek patates haşlaması bukadar ve inan bu durumdayken daha çok endişeleniysun acaba bişey olurmu diye ve süzüldüm ben resmen iki haftadır şükret dua et inş böyle sorunsuz sıkıntısız hamilelik geçirip kucağına bebişini sağlıklı bi şekilde alırsın

:) mrb bianka :)
aynı sıkıntı bendede var. ilk hamileliğimde bende senin gibi 20 kilo aldım ve 2 yıl emzirmeme rağmen 2 yıl sonunda10 kilo kalmıştı bende. 1 yıldır 10 kiloyu vermeye uğraşıyordum 8,5 verebildim şükürler olsun. 66,5 kg ile hamile kaldım. şimdi dikkat ediyorum yediklerime. 75-80 arasında doğuma gitmek istiyorum. netten biraz arıştırdım. ilk üç ayda 1-1,5kg almak yeterliymiş. 5. haftamdayım ve hala kilo almadım.

isterseniz burdan kilo takiplerimizide yapalım. her cuma tartılalım mesela. ne dersiniz??????????

bence super fikir..biraz cekiduzen weririz hem kendimize

hayırlı olsun canım inş sağlıklı sıhhatli alırsın kucağına benimkini doktor 6+2de duydu yani birininkini duydu birininkini gördü benim bebişler ikiz:)))

ayy canım o hapın adı ne allah aşkına bana metpamid verdi ama hiç faydası olmadı bu gidişle bende hastanelik olcam az kaldı ben herşeyden özelliklede peynir ve etten tiksindim ismine bile tahammülüm yok

canım gözün aydın doktorundan güzel haberle gelmişin ama beni ve diğer sıkıntı çeken anne adaylarını hiç dinlemiyosunuz habire niye yok deyip duruyosunuz tamam haklısınız insan acaba kötü bişeymi var diye şüphelenmeden edemiyor ama inanın diğer türlüsü daha kötü hazır yiyebiliyoken bol bol yemek yiyin depolayın bak ben dünkü menümü yazayım sana ne haldeyim biraz olsun ders olur belki çeyrek şeftali iki erik 4 bardak su ve yarım hatta çeyrek patates haşlaması bukadar ve inan bu durumdayken daha çok endişeleniysun acaba bişey olurmu diye ve süzüldüm ben resmen iki haftadır şükret dua et inş böyle sorunsuz sıkıntısız hamilelik geçirip kucağına bebişini sağlıklı bi şekilde alırsın

canım evet sende haklısın ama biz hamileler hep böyle pinpirikli olacağız galiba olan olmayanın psikolojisinden anlamıyor.miğde bulantısı olmayanda olanlardan anlamıyor eminim olunca belki bende diğer arkadaşlara aynısını söyleyeceğim şükredin diye.ama insan hiçbir belirti yaşamayınca inan çok kötü oluyor.yememde çok şükür sıkıntı yok yiyorum bi güzel.öncedende iştahlıydım şimdide.ama sana üzüldüm gün boyu bişey yiyemediğine inş.biran önce toparlanırsın canım.yemedende olmaz.Allahım yardımcımız olsun inş.

bugün ilk muayene mi oldum
5+5 teyiz
keseyi gördük ama bebeği bi dahaki sefere dedi

çok tuhaf hissediyorum kendimi içeriye geç de bebeğine bakalım deyince doktor kim ben mi diyesim geldi
benim bebeğim ya ne ilginç
çok heyecanlıydım, şimdi içim rahatladı çünkü dün düştüm ama herşey yolundaymış çok şükür

günaydıan arkadaşlar.dün doktoruma gittim gayet rahat bi doktor ama güler yüzlü sıcak kanlı bi doktor zaten önermişlerdi ona göre gitmiştim randevu almak zordu ama aldım.neyse dün sadece kesene bakacağız bugün başka bişeye bakmayacağız dedi.baktı çok şükür kesemiz göründü.ama doktorum sana hayırlı olsun demem için kalp atışlarını duymamız lazım dedi 5+3 haftalık.8.haftada çağırdı ben kesin olarak 8.haftada bakıyorum diye.herşeyine eskisi gibi devam et.günlük hayatta ne yapıyorsan yap dedi herşeyi yasaklayan doktorlardan değilim rfahat ol dedi.öyle gaza gelipte şimdiden yok süt içeyim fındık ceviz yiyeyim kesinlikle kasma kendini dedi doktorum.ben sadece 3 şeyi yasaklıyorum dedi.saç boyama yok.çiğ et,çiğ köfte bunlardan uzak duracaksın dedi.bu kadar arkadaşlar.doktor sanki herşeye hazırlıklı ol der mi konuştu.çünkü biliyorsun diyor hamilelik bi süreçtir.dış gebelik olabilir mol olabilir falan dedi.bi yandan nasihat veriyor bi yandan herşeye hazırlıklı olmam için konuşuyor.hayırlısı bakalım inş.herşey yolunda gider.bişey hissediyor musun var mı miğde bulantın dedi bende güldüm.zaten korktuğum şeyde o dedim.eskisi gibi bomba yani.hiçbişey hissetmiyorum ne miğde bulantısı ne ağrı bi şikayetim yok dedim.sadece göğüslerim arada bi acıyor kenarları okadar.8.haftada bunları diyebilecek misin bakalım dedi.eğer olmazsa gayet güzel hamilelik geçirebilirsin dedi.ama ben genelde hastalarımın bunları yaşamasını isterim falan dedi..bi yandan canım sıkıldı bi yandan sevindim.böyle işte arkadaşlarım okadar tedirgin oluyoruz ki...Allahım yardım etsin inş.herkes sağlıklı bi şekilde bebeğine kavuşur...

cnm canını hiç sıkma.iyi düşün iyi olsun.benim de ilk hamileliğimde hiçbi şikayetim yoktu.belirti bile yoktu.senin gibi ne mide bulantısı ne ağrı.olabiliyo herkesin hamileliği farklı.hayırlısı ile herşey iyi olacaktır .bu arada hayırlı olsun bebeğin.doğum tarihlerimiz aynı.

Son düzenleme:
:)) biraz oyle gibi.. ben de aynisini hissediyorum oyuzden pek bisiy yazmiyorum..hewesi kursaginda kaliyo insanin:)

cok gecmis olsun buarada..serumluk hale geldigine gore cok zorlaniyosun..insallah kesilir bulantin..yumurta olayi bendw de war..kizima pusirmek zorunda kaliyorum ama bi sor ne zorlykla..öğürmekten bi hal oluyorum:KK43:
Yumurtanın kokusu :KK50:
canım benim bugün midem kötü olmaya baişladı.kazınıyor çok
Benim öyle başladı, midem kazınıyordu ilk önce. Aman aman boğazdan düşme, inşallah kötü olmazsın.

Ben de o hapı kullanıyorum, başta hiç fayda etmedi bana da:KK50: Ben serum yiyince iyileştim, bulantım kesildi ama yine de içiyorum hapı nolur nolmaz diye. Kesinlikle aksatma doktora görün çok fayda ediyor boşuna çekme.

X