2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Olmadı bu seferde kızlar, kısmet değilmiş.
Yükselmemiş değerim 782 olmuş, yine kimyasal gebelik!
Rabbimden hep hayırlısını istedim, inşallah hayırlısı budur.
Kelimelerin tükendiği yerdeyim...
Beni listeden çıkartabilirsiniz...

canım çok üzüldüm. ben de geçen ay kimyasal gebelik geçirdim. insan çok üzülüyor ama şöyle düşünmek lazım. eşinin sperm sayısı iyi ve sen de yumurtluyorsun. kanalların açık ve hamile kalmana engel birşey yok. sadece bebekte bir problem vardı tutunamadı. bu kimyasal gebelik her kadının başına gelebilen birşeymiş ve sonraki gebeliklere engel değilmiş. takip gerekmeyen önemsiz bir durum demişti doktorum. ben de öyle çok üzüldüm ki. seni anlıyorum. moralini yüksek tut. bak ben hemen tekrar hamile kaldım. sen de kanaman biter bitmez yeni çalışmalara başla. inşallah bi dahaki ay herşey gönlünce olur canım.

Hayirlisi olsun hakkinda gercekten uzuldum. Ne hissettigini cok iyi biliyorum.
Seni uzmezsem bisey sorabilir miyim? Kimyasal gebelik sadece degerlerin artiyor ama bebek yok mu demek?
Bu arada guzel haberlerini sonra ki aylarda beklicez burda...
ben de geçen ay yaşadım canım. idrarda ve kanda gebelik çıkıyor ama sonra düşüyor ve kanama başlıyor. ultrasonda kese falan görünmüyor. zaten görmeye fırsat kalmadan gidiyor. benim 27. günde kanamam başlamıştı ve çok sancılı bir adet gibiydi. bebekteki bi problemden dolayı tutunamayıp rahim atıyormuş. kısaca anne için üzücü bir durum olsa da aslında anne ve babanın sağlıklı olduğuna işaret. hamile kalınabildiğini gösteriyor.

güzel hamişler, bugün keyifler nasıl? birinin kanaması olmuş sanırım. rabbim bebeğini sana bağışlasın. bol bol dinlen. ayaklarını dikip yat. inşallah tehlike çabuk geçer. kasık ağrısından bahsetmişsiniz. benim de hala kasıklarımda cız cız cız diye tatlı bir ağrı var. öle şiddetli bi ağrı değil de kendini hissettiren bi ağrı. ne zaman geçecek acaba:KK43: korkuyorum ağrıdığına ama bazen kesiliyor o zaman da korkuyorum bişi mi oldu diye. garip hisler işte. rabbim hepimizin bebişlerini sağlıkla huzurla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

yliz kardeşim Rabbim sabır versin üzme kendini.bunu yaşayan arkadaşım vardı şimdi doğum yapmak üzere yani çok önmeli birşey dğil.(ben de ilk bebeğimi haberi aldığım hafta kaybettim .seni çok iyi anlıyorum)

spor ,yürüyüş bandından bahseden var kızlar aman çok erken ya :KK50: ...ben bu hafta rapor bile aldım dinlenmek için.sürekli uzanıyorum(tam da tutunma zamanı bebeği çünkü):

benim de silik cıktı 367 cıktı bhcg 2 gun sonra 1200 kusur cıktı insallah senin de artar. Adet olacakmıs gibi olan agrı gebelik belirtisi ben ilk hamileligimde de ilk 2 ay bu agrıyı yasadım simdi de yasıyorum yarın guzel haberlerle gelirsin insallah

inşallah canım güzel haberlerle gelip katılabilirim aranıza

canım hayırlı olsun benimde var kasık ağrım ama doktorum biraz kanamam olduğunu söyledi progestan kullanıyorum. birçok kişiden de duydum kasık ağrısını normal bişey sanırım bebiş ve kese büyüdükçe ağrı olurmuş. yine de kendine dikkat et canım bol bol dinlen

canım sağol bizim hamilelik beklediğimiz topiğe henüz yazmadım çünkü yarın verdiğim kanla belli olur doktor ney bir şey söylemedi 190,2 düşük yükselcek mi bakıcaz dedi.sen kaç gün geçince öğrendim kaçtı beta

Hepinize saglikli bebek nesib etsin rabbim. Benim bebeyimde mart ayinda dogacak, insallah sag salamet qucagima almayi rabbin nesib eder. ( AMIN)

inşallah canım güzel haberlerle gelip katılabilirim aranıza

canım sağol bizim hamilelik beklediğimiz topiğe henüz yazmadım çünkü yarın verdiğim kanla belli olur doktor ney bir şey söylemedi 190,2 düşük yükselcek mi bakıcaz dedi.sen kaç gün geçince öğrendim kaçtı beta

inş. yükselir canım birlikte hamişlik geçiririz :KK49: ben 1 temmuzda öğrendim ama 3temmuzda kan testi yaptırdım 907 çıkmıştı. 4 hafta bitmiş 5e girmiştim. haberlerini bekliyorum canım

gecmis olsun cnm. amabsenin ve esinin saglikli olmasina sevinmeliyiz. enazindan saglikli spermleriniz ve yumurtalariniz var. Rabbim en kisa zamandasenin kucagini doldursun ins.

Merhaba gecenlerde ygne yazmistm aranza yeni geldim gecen hafta dr.a gttim daha 5 haftalik dedi suan 6 haftalik yarn kalp atislarini dinlemeye gdicem insallah

2012 mayista bi kizim oldu bu gebelik sürpriz bize sanirgm bdhlide marta geliyo

canım çok üzüldüm ama nasip değilmiş demekki...
herşeyin bi zamanı vardır inş en kısa zamanda kavuşursun bebişine...
dualarımda olacaksın canım allah yardımcınız olsun...

Aspirini unuttum ben demeyi doktorum yeni olunca .troitim calismiyor kan uyusmazligi derken kaldi aspirin .keseyi gormeye gittigimizde bakacam ilgi ve alakaya begenmessem degisirim.ilk gun ii gibiydi sadece pihtilasma konusunda konusirkenki fikirlerini begenmedim dinlemeden ignemi kullaniyorsun dedi esimde begenmedi ama bayan diye rahat ederim dedim.iyi bir doktor ama bakalim insallah gebeligim devam ederde sancim olunca korkuyorum bazen.oglumda tam 4 ay yattim resmen belim cok agriyordu onda .kalsiyum ve magnezyum a baslayinca hepsi gecmisti.umarim saglikla herkes bebegini kucagina alsin. 7 yil bekledim oglumun gelmesini Allah kimseyi baskasinin arkasindan bakarak imrendirmesin

inş drundan memnun kalırsın canım olmadı dediğin gibi başka bi dr bulursun...
umarım bu defa daha rahat bi hamilelik geçirirsin :KK16:
canım bende evlat hasretini çok iyi bilirim...
5 senelik evliyim eşim 2 kere kanser tedavisi gördü bu sebeple spermler etkilenmişti...
geçen sene yazın ilk tüp bebek tedavimizi olduk ama negatif sonuçlandı...
8 dondurulmuş embriyomuz vardı bu ayda adetimi bekliyordum dondurulmuş tedavisine başlamak için...
ama mucizem süpriz yaptı doğal yoldan geldi :KK16:
rabbim çok büyük asla umudunu kaybetmemeli kimse...
inş dileyen herkes kavuşur evladına :KK16::KK16::KK16:

5 senelik evliyim eşim 2 kere kanser tedavisi gördü bu sebeple spermler etkilenmişti...
8 dondurulmuş embriyomuz vardı bu ayda adetimi bekliyordum dondurulmuş tedavisine başlamak için...

canım benim çok etkilendim gerçekten mucize bi bebek ne kdr güzel süpriz yapmış size. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. eşinize de geçmiş olsun

Tuylerim dikrn diken oldu canim.cok bekleyen bilir bizde hic sorun yokken 7 yil bekledik artik evlatlil alsak dedik esimle hic ummadigim bir anda da hamile kaldim.bu hamilelikte supriz oldu hic beklemiyorduk insallah saglikla tamamlariz bebeklerimizi kucaklarimiza aliriz

canım benim çok etkilendim gerçekten mucize bi bebek ne kdr güzel süpriz yapmış size. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. eşinize de geçmiş olsun

çok saol canım allah razı olsun :KK16:
aslında daha da büyük bi mucize bizim için...
eşim lenfomaydı (lenf kanseri) 2. tedavisi biteli 3 sene olmuştu...
çok şükür herşey yolundaydı...
ama mayıs sonunda yapılan bi testte karın boşluğunda 2 cm boyutunda bi lenf nodülü saptandı...
bi sürü test yapıldı ama hastalığın tekrarladığı kanıtlanamadı...
hastalığa dair hiç bi belirtide yok zaten ama tek o lenf nodülü...
dru ben seni riske atamam daha önce bu hastalığı geçirdin onun için tedavi olmanı öneriyorum dedi...
bizde kabul ettik önce kemoterapi sonra ilik nakli olacaksın dedi tamam dedik...
çocuğumuz olmadığı için kardeşleriyle uyumluluk varmı diye test yapıldı...
27 haziranda ablasınında kardeşininde uymadığını öğrendik...
dru eğer uyumluluk olmazsa amerikadan bi ilaç getiririz onu kullanırsın demişti...
bu ilacı 18 ay kullanıcak eğer kanserli hücre varsa bu ilaç durduruyormuş...
o sürede bizde tedavi olacaktık bide hamile kardeşi var doğumdan sonra onunlada uyumluluk testi yapılacaktı...
biz tam tedaviye başlıycaz diye adetimi beklerken bebişimin haberini aldık 4 temmuzda :KK16:
düşün bizim için nasıl büyük bi mucize :KK16:
gerçekten herşeyde vardır bi hayır...
baştan bazı şeylere çok üzülüyoruz ama bilmiyoruz ki sonunda bizi ne bekliyor...
eşimle kardeşlerinin dokusunun uymamasıda iyi oldu...
çünkü hastalığa dair hiç bi belirti yokken eşim boş yere bi tedavi görecekti belkide...
çok şükür sağlığı yerinde...
o ilacı kullanırken lenf nodülü belki kaybolacak sonrasında yeniden tedavi olmasına gerek bile kalmayacak...
bebişe gelince tüp bebek tedavisiyle gelmeyen bebişim en zor anımızda en büyük şoku yaşadığımız ayda doğal yoldan geldi :KK16:
allah kimseye böyle sıkıntılar vermesin...
inş tüm sıkıntılarımız bebişimizin gelişiyle geride kalır...
dualarınızı eksik etmeyin :KK16:

güzel hamişler, bugün keyifler nasıl? birinin kanaması olmuş sanırım. rabbim bebeğini sana bağışlasın. bol bol dinlen. ayaklarını dikip yat. inşallah tehlike çabuk geçer. kasık ağrısından bahsetmişsiniz. benim de hala kasıklarımda cız cız cız diye tatlı bir ağrı var. öle şiddetli bi ağrı değil de kendini hissettiren bi ağrı. ne zaman geçecek acaba:KK43: korkuyorum ağrıdığına ama bazen kesiliyor o zaman da korkuyorum bişi mi oldu diye. garip hisler işte. rabbim hepimizin bebişlerini sağlıkla huzurla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.
Hep bir tedirginlikle geciyor gunler su 3 ayi bit atlatsak rahat edecez hepimiz insallah
İşin garibi hiç ağrımda yok, bugün azaldı Allahtan, ama o akıntıyı görünce insan ister istemez çok panik oluyor.

Aman dikkat et sen yonede agrin olmamasi guzel .bol bol dinlen canim
Cepten giriyorum nete hepinize yetisemiyorum kizlar yeni gelenler var hosgeldiler inşallah herkes saglikla tamamlar gebeligini.

Tuylerim dikrn diken oldu canim.cok bekleyen bilir bizde hic sorun yokken 7 yil bekledik artik evlatlil alsak dedik esimle hic ummadigim bir anda da hamile kaldim.bu hamilelikte supriz oldu hic beklemiyorduk insallah saglikla tamamlariz bebeklerimizi kucaklarimiza aliriz

canım çok saol...
gerçekten bu çok zor bi sınav allah kimseyi sınamasın bu dertle...
ancak yaşayan biliyor...
demek senin bebişlerde benimki gibi mucize bebekler :KK16:
benim eşimin tedavisinin üzerinden zaman geçtikçe vücudu toparlanmaya sperm sayısı yükselmeye başladı...
diğer topikteki arkadaşlarımın hepsi sizin doğal yoldan olacak diyorlardıda inanmıyordum...
okadar mucizevi geliyorduki bana ama çok şükür mucizem gerçek oldu :KK16:
aminnnnnnnn canım daha çok başındayız allah sağlıcakla kucağımıza aldığımız günleride gösterir inş :KK16::KK16::KK16:

inş. yükselir canım birlikte hamişlik geçiririz :KK49: ben 1 temmuzda öğrendim ama 3temmuzda kan testi yaptırdım 907 çıkmıştı. 4 hafta bitmiş 5e girmiştim. haberlerini bekliyorum canım

heheeee bende 1 temmuzda ogrendım ustelık esımle ılk cıkmaya basladıgımızın 5. yılına gırıyorduk bı hafta sonra da evlılık yıldonumumuz vardı :)))))9

kızlar bişey sorucam ama utanıyorum da azcık :)

ilişki konusunda doktoruyla konuşan varmı? benimki yurtdışında olduğundan mail ile sorabildim;kalp atımını duyduktan sonra genelde problem olmaz dedi.sizinkiler ne dedi acaba?

selam canım,
bana da doktor kalp atışlarını duyana kadar ilişki yok dedi:) düşük tehlikem falan da yok ama ilk zamanlarda tedbirli olmakta fayda var sanırım...

valla Rabbım cok buyuk cok sevındım senın adına canım. bebek ıcın tup bebek tedavısı falan gorup negatıf sonuc alıpta sonradan kendılıgınden hamiş kalanlara daha bi cok sevınıyorum.Allah senıde bebek hasretı cekenlerıde surprız bı sekılde hamiş oldugunu ogrenenlerınde hepımızınde sag salım bebeklerımızı kucagımıza almayı nasıp etsın ınsallah...

X