2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
kızlar selam

dün idrar testi yptırdım ordaki kadın çok az enfeksiyon olduğunu söyledi bnm gibi olan varmı ve bunun bebeğime etkisi olurmu lütfen cevap verin bana :KK43::KK43::KK43::KK43:

valalh canım ben üşüme için söyle diyim iftarı açınca üşüyorum bir de sahurda ... enfeksiyo bende de var nsıl gider bilmiyorum.bol su içmek gerekiyor ama ..

Canin bazi vebekler kisa gorunebilir hic kafayi takma internetteki bilgiler olasi insan uzerinde yapilan arastirmalara gore.bu haftalarda bebegin kemikleri gelisiyor sen ılık sut icmeye calis seker at icine icemessen.ve ne olur baska bebek yada hamileliklerle olcum yapma.ileriki haftalarda bebeginin olabilecek boyu kemiklerinden belli olacak .takilma boylesi şeylere ileriki hafta larda ileri bile gidecek gebelik haftan gor bak.

Canim dualarim seninle bekle biraz acele karar verme .gec dollenen bebektir belkide .

inş öyledir cnm ne olacağının bilinmemesi insanı yoruyo haırlısı...

şuan benim eskisi kadar değil canım oyüzden ilaç vermedi. ama kendimi çok fazla koruyorum
bol su iç dediğim gibi birde limonata yap iç çünkü limonun idrar yolları enfeksiyonlarını söktürücü özelliği var doktorum demişti bana
korkma Allahın izniyle hiçbişey olmaz yeterki sen dikkat et

cnm ben şimdi doktorumla görüştüm bana idrar kültürü yptır dedi enfeksiyon var dedi :KK43: dedim bebeğe bi zararı varmı tedavi edilmezse erken doğum yada düşük riski var dedi:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Günaydın canlaarr :KK16:

Doktorumun anlattıklarını anlatayım size. Önce dedi ki hiç birşey yapman ya da yapmaman gerekmiyor. Normal hayatına aynen devam edeceksin. Önceden insanlar hamile olduğunu aylar sonra biliyormuş yani. Hamilelerin yaptığı en büyük hata HERŞEYİ BİLMEK dedi. Bilmemen lazım dedi.

Dünya otizmler derneğinin başkanları Türklermiş. Çünkü en çok bizim memleketimizde araştırıp araştırıp, çok bilerek çocuğu strese sokmak varmış. Bence çok doğru.

Herşeyi bilmemize gerek yok. Mesela mide bulantısı olunca sağlıklı olunuyormuş. Şimdi benim midem bulanmıyor. Vay neden bulanmıyor diye çocuğumu strese sokucam.

Herkes birbirinden farklıdırr, herşeyi kafaya takmamaya bakın. Şu oldu, bu oldu dersek 9 ay geçmez bize :KK1:

cnm ben şimdi doktorumla görüştüm bana idrar kültürü yptır dedi enfeksiyon var dedi :KK43: dedim bebeğe bi zararı varmı tedavi edilmezse erken doğum yada düşük riski var dedi:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

düşük tehlikesi var tabi ama o çok şiddetliyse, sendede okadar olduğunu düşünmüyorum.

kızlar bu sabah uyandığımda yüzx üstü uyuduğumu farkettim çok korktum yaa ...inşalalh sorun olmaz

İlk trimester çok önemli değil fakat ikinci trimesterdan itibaren mümkünse sırt üstü uyumamak gerekiyor.
Sırt üstü yatınca rahime giden damara baskı olabiliyormuş.
Tabi bu bile herkes için geçerli değil, hayatı boyunca sırt üstü uyumuş bir insan için pek problem olmayabilir deniliyor.
Ama o riske girmeye gerek yok tabi.

Yüz üstü yatmak da 20. haftaya kadar eğer karın müsaitse hiç bir problemi yok, daha ilerleyen zamanlarda da istesek de yatamıyormuşuz.

Eğer mümkün ise ideal yatma şekli sol tarafa doğru yatmakmış.

kızlar çok kötüyüm bugun hastaneye gittim ankara etlk zübeyde hanıma gittim sata göre 7+2 haftalık alttan ultrasona göre 5+3 haftalık çıktı kalp atışı duyulmadı hem karından ultarasondan baktı hem alttan ultrasondan baktı bebeğin etrafnda kan toplanmış dei feln hemn kürtj istedi ben kabul etmedm hemn zekai tahire gittim orda baktı ilk başta normal dedi sonra bunları anlatınca oda tedrgn oldu evet bebek gözkmedi karndan ultrasonda dedi alttan ultrason istedi onu çektrirken kadn anlattı ilk duyulması gerekiyo ama duyulmadığı zamnlarda oluyo bazen dedi bu etlikte olanları anlatınca oda %50 ihtimal verdi herşeye hazrlıklı ol dei etrafta kan pıhtısı var mı dedim baktı iyice yok bebeği gördm kese bıyutu 20mm cuma tekrar gitcem duyulmazsa kürtaj dediler nolur dua edin bu mübarek ayın hürmetine hayrlısı ne ise o olsun..:KK43: :KK43: :KK43:

keseyi 6hafta bittiğinde gördüm, kalp atışını ise 8 hafta bittiğinde duyabildim, sakin ol, bol dua et, stresin sana da bebeğine de faydası yok, acele karar verme bence

:KK45:

ya kızlar şu birkaç kişye birden cevap yazma meselesini nasıl yapıyosunuz allah rızası için bi anlatıverin.yeniyim forumda

s.a kızlar
bugun hem bıten bulantı ılacımı tekrar yazdırmak ıcın hemde genel muayene ıcın doktora gıttım. sata gore bugun 8+4 ama ultrasona gore 8+1. ve bebegım 1,68 cm.
suan 9. haftanın ıcındeyım ama 9. hafta ıcın ınternettekı arastırmalarımda bebeklerın ortalama crl lerı 2-2,5 cm arası yazıyor hep.
hem sata gore gerıyım hem bebegım 3 mm kadar daha kucuk. son gunlerde artan bulantı ve kusmalarım da moralımı cok bozuyor ztn hıcbırsey yıyemıyorum kendımı yetersız hıssedıyorum... :KK43:
bana yaklasık gunlerde olup doktora gıdenler var mı sızlerde kac cıktı crl ler?

değil küçük canım, forumdada okursan, sorun şurdan kaynaklanıyor; internetteki çoğu site baştan ayağa kadar genellikle, ama normalde doktorlar baştan popoya kadar ölçerler...
:nazar::nazar::nazar:sağlıkla kucağına al inşallah

ya kızlar şu birkaç kişye birden cevap yazma meselesini nasıl yapıyosunuz allah rızası için bi anlatıverin.yeniyim forumda

Ben şahsen, "alıntı ile cevapla" kısmını yeni sayfada açıyorum. (open link in new tab)
Her cevap vereceğim için yeni açıp, en sonuncu açtığıma hepsini kopyalayıp cevaplıyorum.

Son düzenleme:

anlatim canım alıntı ile cevapla yazan yerin yanında + işareti olan yere tıklıyosun her mesaj için ve en son mesajda hem ona hem alıntı ile mesajlaya tıklayınca hepsini alıyosun :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

alıntı ile cevapla butonunun yanında çift tırnakla bu mesajdan alıntıla yazıyor alıntı yapmak istediğin mesajların o butonuna basıp konuyu cevapla diyosun hepsi tek tek çıkıyor.
sanırım bunu demek istedin

canım alıntı ile cevaplanın yanında benzer kutu gibi bişi var onu işaretle sonra diğer alıntı yapmak istediğin kişileri işaretle en son bittiğinde cevap ver kısmını tıkla alt alta kişilerin mesajları çıkar aralarına yazarsın

dogumdan sonra öldü cok acı birsey aralıktan beri pozitif bişey yok hayatımda malesef

Başın sağolsun çok üzüldüm. Allah bidaha göstermesin böyle bi acı..

kızlar çok kötüyüm bugun hastaneye gittim ankara etlk zübeyde hanıma gittim sata göre 7+2 haftalık alttan ultrasona göre 5+3 haftalık çıktı kalp atışı duyulmadı hem karından ultarasondan baktı hem alttan ultrasondan baktı bebeğin etrafnda kan toplanmış dei feln hemn kürtj istedi ben kabul etmedm hemn zekai tahire gittim orda baktı ilk başta normal dedi sonra bunları anlatınca oda tedrgn oldu evet bebek gözkmedi karndan ultrasonda dedi alttan ultrason istedi onu çektrirken kadn anlattı ilk duyulması gerekiyo ama duyulmadığı zamnlarda oluyo bazen dedi bu etlikte olanları anlatınca oda %50 ihtimal verdi herşeye hazrlıklı ol dei etrafta kan pıhtısı var mı dedim baktı iyice yok bebeği gördm kese bıyutu 20mm cuma tekrar gitcem duyulmazsa kürtaj dediler nolur dua edin bu mübarek ayın hürmetine hayrlısı ne ise o olsun..:KK43: :KK43: :KK43:

Geçmiş olsun handancım. Hayırlısı neyse o olsun allahım gönlüne göre versin. dualarım seninle.

duygucum alıntı ile cevaplanın hemen yanında bi kutucuk var minik, alıntı yapmak istediklerine ona bi tik atarak ilerlersen sorun hallolur :KK16:

kızlar günaydın,

Ben 6. haftamın içindeyim ama hiç bulantım yok
hatta ara ara kası ağrısı dışında hiç belirtim yok... Acaba bi problem mi var diye şüphelenmeye başladım,daha doktora da gitmedim çünkü.
sizin bulantılarınız ne zaman başlamıştı ?

aç karnına mı vermen gerekiyor tahlilleri canım.
ayy benim okadar mide bulantım yok hatta nerdeyse hiç yok , ara ara yanma oluyor sadece. burda okudukça canım sıkılmaya başladı herkes sağlıklı hamileliğin göstergesi falan demeye başladı. hayırlısı inşallah.

canım benim 2. hamileliğim bir oğlum var ama 2. ne olacak şimdilik bilmiyorum Allah hayırlısını versin, oğlumda iken ben hiç bulantı yaşamadım o kadar rahat bir hamilelik geçirdim ki ve oğlum çok sağlıklı doğdu, kilosu da çok iyiydi demek istediğim illaki bulantı olması şart değil bu kişiden kişiye, hamilelikten hamileliğe değişiyor. 1.de mide bulantım kusmam yoktu ama şuan herşeyden tiksinir oldum bulantılarım hiç geçmeyecek gibi geliyor.

kızlar günaydın,

Ben 6. haftamın içindeyim ama hiç bulantım yok
hatta ara ara kası ağrısı dışında hiç belirtim yok... Acaba bi problem mi var diye şüphelenmeye başladım,daha doktora da gitmedim çünkü.
sizin bulantılarınız ne zaman başlamıştı ?

Algıda seçicilik mi bilmiyorum ama sanki Mart annelerinin çoğunda pek bulantı yok.
Ya da daha haftalarımız erken, bilemiyorum.

X