2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
bu imza alanında olan hamilelik takvimindeki değişimi gördükçe inanamıyorum gerçekten içimizdeki bu şekilde mi diyorum.takvime bakınca biraz heyecanlı,şaşkın oluyorum.dün arkadaşlardan birisi ben de heyecan yok yazmıştı.biz de beklemiyorduk.eşim tedavi görüyordu.çocuğun olup olmaması bile bilinmiyordu ve doktor daha zaman var demişti.ama çok beklenmedik bir an da sürpriz olunca şaşırıp kaldım halime :44: kendimi en kötüye o kadar hazırlamışımki çocuğa dair duygularımı iyice bastırıp,törpülemişim.tuhafıma gidiyor hala şaka gibi.ben hamile miyim gerçekten diyorum :44: :26:

Son düzenleme:
ay öyle gönderincede çok sinir oluyor insan yani benide göndermişti yarın sabah aç gel diye ben gıcık olmuştum yani bir an önce olsun bitsin istiyor insan :)

aynen öyle.sadece midemi bastırdım diye yemiştim.açım hala dediğim halde göndermişti :KK20:

s.a kızlar
bugun hem bıten bulantı ılacımı tekrar yazdırmak ıcın hemde genel muayene ıcın doktora gıttım. sata gore bugun 8+4 ama ultrasona gore 8+1. ve bebegım 1,68 cm.
suan 9. haftanın ıcındeyım ama 9. hafta ıcın ınternettekı arastırmalarımda bebeklerın ortalama crl lerı 2-2,5 cm arası yazıyor hep.
hem sata gore gerıyım hem bebegım 3 mm kadar daha kucuk. son gunlerde artan bulantı ve kusmalarım da moralımı cok bozuyor ztn hıcbırsey yıyemıyorum kendımı yetersız hıssedıyorum... :KK43:
bana yaklasık gunlerde olup doktora gıdenler var mı sızlerde kac cıktı crl ler?
Canin bazi vebekler kisa gorunebilir hic kafayi takma internetteki bilgiler olasi insan uzerinde yapilan arastirmalara gore.bu haftalarda bebegin kemikleri gelisiyor sen ılık sut icmeye calis seker at icine icemessen.ve ne olur baska bebek yada hamileliklerle olcum yapma.ileriki haftalarda bebeginin olabilecek boyu kemiklerinden belli olacak .takilma boylesi şeylere ileriki hafta larda ileri bile gidecek gebelik haftan gor bak.
kızlar çok kötüyüm bugun hastaneye gittim ankara etlk zübeyde hanıma gittim sata göre 7+2 haftalık alttan ultrasona göre 5+3 haftalık çıktı kalp atışı duyulmadı hem karından ultarasondan baktı hem alttan ultrasondan baktı bebeğin etrafnda kan toplanmış dei feln hemn kürtj istedi ben kabul etmedm hemn zekai tahire gittim orda baktı ilk başta normal dedi sonra bunları anlatınca oda tedrgn oldu evet bebek gözkmedi karndan ultrasonda dedi alttan ultrason istedi onu çektrirken kadn anlattı ilk duyulması gerekiyo ama duyulmadığı zamnlarda oluyo bazen dedi bu etlikte olanları anlatınca oda %50 ihtimal verdi herşeye hazrlıklı ol dei etrafta kan pıhtısı var mı dedim baktı iyice yok bebeği gördm kese bıyutu 20mm cuma tekrar gitcem duyulmazsa kürtaj dediler nolur dua edin bu mübarek ayın hürmetine hayrlısı ne ise o olsun..:KK43: :KK43: :KK43:

Canim dualarim seninle bekle biraz acele karar verme .gec dollenen bebektir belkide .

bu imza alanında olan hamilelik takvimindeki değişimi gördükçe inanamıyorum gerçekten içimizdeki bu şekilde mi diyorum.takvime bakınca biraz heyecanlı,şaşkın oluyorum.dün arkadaşlardan birisi ben de heyecan yok yazmıştı.biz de beklemiyorduk.eşim tedavi görüyordu.çocuğun olup olmaması bile bilinmiyordu ve doktor daha zaman var demişti.ama çok beklenmedik bir an da sürpriz olunca şaşırıp kaldım halime :44: kendimi en kötüye o kadar hazırlamışımki çocuğa dair duygularımı iyice bastırıp,törpülemişim.tuhafıma gidiyor hala şaka gibi.ben hamile miyim gerçekten diyorum :44: :26:

2011 yılında eşimden dolayı çocuk sahibi olma şansımız diğer çiftlere göre daha az olduğu için aşılama yaptırdık. Olmadı ve ertesi ay kendiliğinden oldu. tabii çok şaşırmıştım:) o kadar hamile kalabilmeye odaklanmıştım ki ondan sonrasını düşünmemiştim:KK9: 3 aydan sonra alıştım.
şimdi de korunurken hamile kalmayı başarabildiğim için daha bi şaşkınım tabii ama işte Allah'ın takdiri gerçekten ne zaman olacağı belli olmuyor

2011 yılında eşimden dolayı çocuk sahibi olma şansımız diğer çiftlere göre daha az olduğu için aşılama yaptırdık. Olmadı ve ertesi ay kendiliğinden oldu. tabii çok şaşırmıştım:) o kadar hamile kalabilmeye odaklanmıştım ki ondan sonrasını düşünmemiştim:KK9: 3 aydan sonra alıştım.
şimdi de korunurken hamile kalmayı başarabildiğim için daha bi şaşkınım tabii ama işte Allah'ın takdiri

Benimde 7.yilimda okadar tedavi oldum asilama bir kere yaptırdım olmadı sonra sürprizle kendiliğinden oldu.buda aynen senin gibi korunurkenn oldu iyikide olmus didiyoru.cok fena olacak bence bunlar cok gozuacik olacak diyorum hemen sivisip yerlesmisler icimize

progestanı ben de 10 gün kullanmıştım.ve bana da doktor 1 defa demişti.3 çok değil mi yahu? :26:

ewet cnm aynen bıde gunde 3 defa vallla kafamı kaldıramıyom hıc:nazar:

progestan banada acaip uyku ve başdönmesi yapıyo.yatmadan önce içiyorum o yüzden yoksa resmen çakır keyif dolanıyorum ortalıkta.seninkide 200 mg'lık mı canım?

Bence doktor kişinin durumuna göre değişik mg'larda farklı kullanım veriyor.
Ben 200mg x 3 kullanıyorum.
Sürekli uyuyorum.
Hala bulantım yok.

kızlar günaydın benide aranıza alırmısınız sat 18 haziran dün kontrolümüz vardı tam 6+0 dık ve hamd olsun pıt pıtlarımızı duyduk rabbim isteyen herkese nasip etsin inş:emir_bebek:

kızlar günaydın benide aranıza alırmısınız sat 18 haziran dün kontrolümüz vardı tam 6+0 dık ve hamd olsun pıt pıtlarımızı duyduk rabbim isteyen herkese nasip etsin inş:emir_bebek:

sat'ımız aynı.bizde bu cmt gidicez inşallah duyarız bizde...:21:

kızlar selam ben üşüyorum benm gibi olan varmı?

Üşüyen anne adaylarının erkek bebeği olabilir diye bir şey okumuştum.
Ama tabi daha doğruluğunu kanıtlayan olmadı.
Belki sen bebişin cinsiyetini öğrendiğinde söylersin bize de :116:

Üşüyen anne adaylarının erkek bebeği olabilir diye bir şey okumuştum.
Ama tabi daha doğruluğunu kanıtlayan olmadı.
Belki sen bebişin cinsiyetini öğrendiğinde söylersin bize de :116:

canım bnm walla bakalım üşüyüm sorun değilde bebişime bşi olmasın tek korkum o sağlıklı olsn cinsiyeti önemli deil kız erkek ilk sonuçta :)

kızlar selam

dün idrar testi yptırdım ordaki kadın çok az enfeksiyon olduğunu söyledi bnm gibi olan varmı ve bunun bebeğime etkisi olurmu lütfen cevap verin bana :KK43::KK43::KK43::KK43:

ben çok sevdiğim türk kahvesinin kokusundan rahatsız oluyorum...

ay bi bana olmuyor böyle şeyler heralde ben hala herşeyi camış gibi herşeyi yiyorum içiyorum, duba gibi olcam galiba :)

kızlar selam

dün idrar testi yptırdım ordaki kadın çok az enfeksiyon olduğunu söyledi bnm gibi olan varmı ve bunun bebeğime etkisi olurmu lütfen cevap verin bana :KK43::KK43::KK43::KK43:

canımm benim sürekli olduğu için doktorumda önlemek adına bol bol su içmem gerektiğini söylemişti. valla ben gece bile yanıma 1 şişe su alıp sabah kadar bitiyorum. mecburum çünkü. çok geçmiş olsun

ay bi bana olmuyor böyle şeyler heralde ben hala herşeyi camış gibi herşeyi yiyorum içiyorum, duba gibi olcam galiba :)

canımm benim sürekli olduğu için doktorumda önlemek adına bol bol su içmem gerektiğini söylemişti. valla ben gece bile yanıma 1 şişe su alıp sabah kadar bitiyorum. mecburum çünkü. çok geçmiş olsun

canım bnm oluyodu ama hamilelikte olduğu için çok korkuorum :KK43: ilaç verdimi sana peki hani geçtimi senn bebeğe bi zararı yok değil mi?:KK43::KK43::KK43::KK43:

canım bnm oluyodu ama hamilelikte olduğu için çok korkuorum :KK43: ilaç verdimi sana peki hani geçtimi senn bebeğe bi zararı yok değil mi?:KK43::KK43::KK43::KK43:

şuan benim eskisi kadar değil canım oyüzden ilaç vermedi. ama kendimi çok fazla koruyorum
bol su iç dediğim gibi birde limonata yap iç çünkü limonun idrar yolları enfeksiyonlarını söktürücü özelliği var doktorum demişti bana
korkma Allahın izniyle hiçbişey olmaz yeterki sen dikkat et

aç karnına mı vermen gerekiyor tahlilleri canım.
ayy benim okadar mide bulantım yok hatta nerdeyse hiç yok , ara ara yanma oluyor sadece. burda okudukça canım sıkılmaya başladı herkes sağlıklı hamileliğin göstergesi falan demeye başladı. hayırlısı inşallah.

bendede hiç bulantı yok , şükrediyorum halime ama bu konuda yazılanlarda canımı sıkmıyor değil :26:

s.a kızlar
bugun hem bıten bulantı ılacımı tekrar yazdırmak ıcın hemde genel muayene ıcın doktora gıttım. sata gore bugun 8+4 ama ultrasona gore 8+1. ve bebegım 1,68 cm.
suan 9. haftanın ıcındeyım ama 9. hafta ıcın ınternettekı arastırmalarımda bebeklerın ortalama crl lerı 2-2,5 cm arası yazıyor hep.
hem sata gore gerıyım hem bebegım 3 mm kadar daha kucuk. son gunlerde artan bulantı ve kusmalarım da moralımı cok bozuyor ztn hıcbırsey yıyemıyorum kendımı yetersız hıssedıyorum... :KK43:
bana yaklasık gunlerde olup doktora gıdenler var mı sızlerde kac cıktı crl ler?

canım en pek anlamam ama 3 mm den küçük olmamsı lazım emin misin? benim 7+1 iken 9 mm yazıyordu usg kağıdında

kızlar bu sabah uyandığımda yüzx üstü uyuduğumu farkettim çok korktum yaa ...inşalalh sorun olmaz

X