2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
...mide bulantılarım başladı benim aşırı şekilde öncekiler hafifti şimdi hiiiç bişicik istemiyor canım.

ah canım sen de bulantı çekenler kervanına katıldın demek :KK53: deneyimlerin sonucu yoğurtlu çorba ve un çorbasının iyi gelmesinin ardından ekşili tavuk çorbasının da iyi geldiğini farkettim.öneririm :KK31: bunun yanında birkaç dilim ekşi elma da iyi geliyor.ama miden boşken yeme onu da çıkarırsın.

Yüce Allah tüm hamilelerin yardımcısı olsun inş. bu arada ayağı şişen var mı :44: babet bakmaya dışarı çıktım sabahın erken saatinde farklı iki model ayakkabının 39 numarası oldu.38 giyiyordum halbuki :44: kardeşim sağlıkçı ona söyledim.yediklerine ekstra tuz ekleme.normal olsun tuzu,bak ödem oluşur.tansiyonun çıkar.tansiyonun çıkarsa Allah korusun çocuk karnında ölür dedi.bir arkadaşı iki kere bu sebepten ikisi de 6 aylıkken bebekler karnında ölmüş :KK5: dikkatli olalım kızlar.tabi ben de dikkatli olayım.:26:

benden sonra hasta olmayınca gitti ... 3 hafta sonra gel dedi ama ben merkeze giderim artık.yolculuk iyi değil diye merkeze gitmek istemedim ilçedeyim...keşke dr.um iyi olsa da hiiç gerek kalmasa ama ne yapayım... 3 haftaya kadar baya büyür inşalalh o zamn başka bir dr.a giderim diye düşünüyorum.

ya dr.bağırıp çağıran cinsten değil ama aşırı ilgisiz.ben ilk gidişimde de dedim bu dr. ya burayı sevemedi ya da işini

anlıyorum canım ben seni. İnsan bu dönemde en azından doktorundan biraz güleryüz biraz ilgi bekliyo. ağzından çıkan her harfi dikkatlice ve heycanla dinliyosun. belki de kötü bi gününe denk gelmişsindir. madem merkeze kadar yol yapmak zor olcak bi kere daha git baktın aynı şekilde davranıyo o zaman mecburen değiştirirsin.

ama az da olsa gördü kalp atısını bir ay sonra gel dedi o zaman mı ister acaba testleri?

evet bence o zaman isticek kuşum. benim yakın arkadaşım da hamile 1 hafta var aramızda. doktora aynı gün gittik. geçen hafta ben kalp atışını net olarak alınca doktorum tahlilleri istedi onunki sadece keseyi gördü. onun doktoru da haftaya kalp atışı için gel ondan sonra gebelik rutinlerini yapalım demiş.

Teyzecikleriii bakın bebişime kocaman olmuş dimi :KK52::KK52:

Eki Görüntüle 766920
maaşallah subhanallah Rabbim kucağınıza aldığınız günü de göstersin inşallah canım kokularını duyalım inşallahhhh:KK16:
Kızlar merhaba bende yenıyım hem kk hem hamişlik konusunda mide bulantısı kusma Allah yardımcımız olsun hepımıze gece uyku yok gunduz uyuyup saf gıbı oluyorum, :KK53:
aminnnnnn sabahtan beri bulantıyla savaşıyorum ve başım ağrımaya başladı vee ne yazık ki işyerindeyimmm:KK50:

Valla cnm doktor kaç olduğunu değil de Kaç olmadığını söyledii :KK52::KK52: Henüz 1 cm değil dedi :KK1:

benim ultrason kağıdında kaç hafta-günlük olduğu ve mm.si yazıyor.seninkinde yazmıyor mu?o zaman benim kesem seninkini abisi/ablası:KK1: çünkü biz 1 cm olduk:nazar:

ah canım sen de bulantı çekenler kervanına katıldın demek :KK53: deneyimlerin sonucu yoğurtlu çorba ve un çorbasının iyi gelmesinin ardından ekşili tavuk çorbasının da iyi geldiğini farkettim.öneririm :KK31: bunun yanında birkaç dilim ekşi elma da iyi geliyor.ama miden boşken yeme onu da çıkarırsın.

Yüce Allah tüm hamilelerin yardımcısı olsun inş. bu arada ayağı şişen var mı :44: babet bakmaya dışarı çıktım sabahın erken saatinde farklı iki model ayakkabının 39 numarası oldu.38 giyiyordum halbuki :44: kardeşim sağlıkçı ona söyledim.yediklerine ekstra tuz ekleme.normal olsun tuzu,bak ödem oluşur.tansiyonun çıkar.tansiyonun çıkarsa Allah korusun çocuk karnında ölür dedi.bir arkadaşı iki kere bu sebepten ikisi de 6 aylıkken bebekler karnında ölmüş :KK5: dikkatli olalım kızlar.tabi ben de dikkatli olayım.:26:

önerilerini dikkate alacagım cnm çok tesekkür ederim bu arada bana armut iyi geldi deneyebilirsiniz.ayyy dikkatli olalım gerçekten tuzlu yemeyelim Rbbim bebişlerimizi esirgesin ins.

anlıyorum canım ben seni. İnsan bu dönemde en azından doktorundan biraz güleryüz biraz ilgi bekliyo. ağzından çıkan her harfi dikkatlice ve heycanla dinliyosun. belki de kötü bi gününe denk gelmişsindir. madem merkeze kadar yol yapmak zor olcak bi kere daha git baktın aynı şekilde davranıyo o zaman mecburen değiştirirsin.

evet bence o zaman isticek kuşum. benim yakın arkadaşım da hamile 1 hafta var aramızda. doktora aynı gün gittik. geçen hafta ben kalp atışını net olarak alınca doktorum tahlilleri istedi onunki sadece keseyi gördü. onun doktoru da haftaya kalp atışı için gel ondan sonra gebelik rutinlerini yapalım demiş.

hımmm o zaman ben bayramdan önce bi kerecik daha gidimm inşş göriyim kalp atısını sonra ayda bir giderimm:KK1:o zaman da hatırlatırım testleri :KK34:

Valla cnm doktor kaç olduğunu değil de Kaç olmadığını söyledii :KK52::KK52: Henüz 1 cm değil dedi :KK1:

cnm ultrason kagıdında yazmıo mu orda mm yazan var ya ben o die düşündüm boyu benimkinde yazıo:KK1::KK1:

selam güzel anneler :) özlemişim valla 1 haftadır giremedim hiç yeni yeni anne adayları katılmış aramıza ne güzel... doktor bulantılara moral iyi gelir git memleketine demişti ben de koşa koşa anneciğime geldim bursaya. kendi evimde ne kendime ne eşime bakabiliyordum şimdi canım annem bana prensesler gibi bakıyo. su içmeyi hep unutan biriyim bunu da en iyi annem biliyo yazık kadın saat başı su getiriyo bana. hamile olunca daha bi anladım annemi :KK43: neyse duygusallaşmayalım :) bulantılara faydası oldu mu derseniz inanılmaz toparladım kendimi. 4 gündür 1 kere kustum o da kendim kaşındım sabah yüzümü yıkarken dişlerimi fırçalıyım dedim kahvaltı yapmadan hooooopppp sonuç hüsran :KK70:

buarada yazdıklarınıza biraz göz atayım dedim baktım sanki stres mi yapıyoz ne? aman diyelim kendimize dikkat edelim gerisini allaha emanet edelim :)

sen nurdan 3 benden 4gün büyüksünnnnnnnn maaşallah subhanallahhhh:KK52::KK52::nazar:

canım senin sat ne?benim 18 haziran.benim hesapla doktorun hesabı uymuyor.daha doğrusu pzt ultrasonda 4+4 dedi.cmt günü gittim 5+2 demesi gerekirken 5+0 dedi.seninde var mı böle durumlar?

canım senin sat ne?benim 18 haziran.benim hesapla doktorun hesabı uymuyor.daha doğrusu pzt ultrasonda 4+4 dedi.cmt günü gittim 5+2 demesi gerekirken 5+0 dedi.seninde var mı böle durumlar?

Canım o kadar küçük farkları takma kafana. Ultrason 3 aşağı 5 yukarı değerler veriyor. 2 Günden bir şey olmaz.
Ben ilk bebeğim de doğuma girmeden önce 3800 gr çıkıyordu bebek. Doğuma girdim 3520 gr çıktı :KK1::KK1:

$100_9790.jpg işte sağ alt köşede
Hangisi acabaa göremedim ben :KK1:

maaşallah subhanallah Rabbim kucağınıza aldığınız günü de göstersin inşallah canım kokularını duyalım inşallahhhh:KK16:

aminnnnnn sabahtan beri bulantıyla savaşıyorum ve başım ağrımaya başladı vee ne yazık ki işyerindeyimmm:KK50:

kıyamam canım benım ya evde olsan yıne bir nebze doktora gıdıp serum aldım 3 şişe biraz daha iyiyim mıdem bulanıyor ama eskısi gibi değil tavsiye ederim kızlar birde fazla bulantın olunca zofer diye bir ilaç verdi yutarsın dıye eee cennet anaların ayakları altında dıye boşa dememişler:KK49:

yok canım bana daha hafta bile söylemedi:KK1: şu an değişkenlik gösterebilir kalp atışını duyduğumuzda kesin bişey söylerim dedi ama sata göre biz şu an 5+2 yiz benim sat 22haziran canımcım ultrason kağıdına da baktım yazmıyor bişi yaaa

X