2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Bu kulak çekiştirme mevzunu dr. Soran oldu mu.ben sordum dişten mi diye yok dedi
Canim disten degilse kulaginin icine baktimi yada bebisin cok terliyomu benimki 2 ay once kulagininla cok oynuyodu dr.sormustum kafasindaki konaklar kasindigi icin yetisemiyor kulagiyla oynuyor demisti
Terledigi zamanda kafasina tam yetisemedigi icin kulagini tutiyodu he bide kulaginin icinde az pislik vardi zarar vericem diye cok korktugumdan iyice ice giremiyodum artik kendiligunden atiyo disari ozellikle dusta

Mama sandalyesi bulmak ne zormuş gerçekten. Bende bakim dedim sırf çocuk otursun diye ama portatif bişi bulmak zor.evde kalabalık da artıyo zaten çocuk büyürken pöf :110:
Az daha sabret cano tam oturur hale geldiginde ikeadan alirsin ayaklari cikip kucuk bisey haline geliyor hafifte istersen icine beli icin minderde alabilirsin

kız kayseride ne fuarı var nerede bide,benim haberim yok :KK57:
:-) piknik alanı fuar ı kastediyorum canım.eskiden fuar özelliği tasıyordu.simdi piknik alanı ve yanında tarım,mobilya vs fuarların düzenlendiği bir yapı var.doğal mama tarifi de hayri gözlükgiller doğal mama diye yazarsan videosu var you tube da bakabilirsin.
Bugun 6.ayımızı doldurduk 7,5 kg ve 61cm boy 2 ay önce de aynıydı.saglık ocağına ası olmasa gitmeyecegim.rastgele ölçüyor sanki hemşire.p.tesi doktora gideceğim.aklınıza takılan bişeyler varsa sorarım hanımlar.özellikle beslenme hakkında bilgi alacagım.bir de 9.ay da aşınız var mı?aşı kartımda yazmıyor ama hemşire gün verdi. Çok yazdım kusura bakmayın :-(

Canim disten degilse kulaginin icine baktimi yada bebisin cok terliyomu benimki 2 ay once kulagininla cok oynuyodu dr.sormustum kafasindaki konaklar kasindigi icin yetisemiyor kulagiyla oynuyor demisti
Terledigi zamanda kafasina tam yetisemedigi icin kulagini tutiyodu he bide kulaginin icinde az pislik vardi zarar vericem diye cok korktugumdan iyice ice giremiyodum artik kendiligunden atiyo disari ozellikle dusta
Kulağına her muayene bakıyo bişey yok ki söylemedi.nezle olduğu için şuan doluluktan yapıyodur dedi ama onun öncesinde de vardı.oynamak için yapıyodur demiş eşime sordum da şimdi.kulağını bebek çubuklarıyla temizliyom ama ne bilim

Az daha sabret cano tam oturur hale geldiginde ikeadan alirsin ayaklari cikip kucuk bisey haline geliyor hafifte istersen icine beli icin minderde alabilirsin
İkeadakini gördüm esroş.ne zaman oturtcaz ki bebeleri.yatmaktan canı sıkılıyo diye erken mi alsam sandalyeyi diyodum da.dr sormayı da unuttum

:-) piknik alanı fuar ı kastediyorum canım.eskiden fuar özelliği tasıyordu.simdi piknik alanı ve yanında tarım,mobilya vs fuarların düzenlendiği bir yapı var.doğal mama tarifi de hayri gözlükgiller doğal mama diye yazarsan videosu var you tube da bakabilirsin.
Bugun 6.ayımızı doldurduk 7,5 kg ve 61cm boy 2 ay önce de aynıydı.saglık ocağına ası olmasa gitmeyecegim.rastgele ölçüyor sanki hemşire.p.tesi doktora gideceğim.aklınıza takılan bişeyler varsa sorarım hanımlar.özellikle beslenme hakkında bilgi alacagım.bir de 9.ay da aşınız var mı?aşı kartımda yazmıyor ama hemşire gün verdi. Çok yazdım kusura bakmayın :-(
Bebiş kız mı sizin?

Insallah tez vakitte cikarirlar su disleri cok aci cekmeden. Inleyip kulagini cekistiriyo oyle boyle degil. Kulagina baktim bisey yok disine bakayim diye elimi koydugumda sinirlenip ittiriyo elimi kendini sıkıyor. 1 cay kasigi calpol verdim uyudu simdi.

İkeadakini gördüm esroş.ne zaman oturtcaz ki bebeleri.yatmaktan canı sıkılıyo diye erken mi alsam sandalyeyi diyodum da.dr sormayı da unuttum
6.ayda destekli baslicaz muhtemelen 7.ayda rahat otururlar ya benim avantajim ablamdan kalan yatan ve hafif egimli oturabilecegi msma sandalyesini kullaniyom simdilik tabi cok isimi goruyor sıkilinca egimli oturtuyom oynuyo oyuncaklariyla onla isim bitince geri vercrm ikea sandalyesine gecicem

Kizlar merhaba nasilsiniz umarim herkes iyidir kötü haber yoktur
Bu aralar aklima cok geliyorsunuz surekli dilimde gecen sene bu zamanlar şöyleydi böyleydi... Esim bikmis vaziyette cocuk yarim yasina girecek sen hala orda misin diyor :)) eski gunleri ozledim amargi emel diger isimleri aklima gelmeyen arkadaslar.. Benil hamileligim cok şükür harika gecmisti ama sonu sezeryanla bitince hala psikolojik olarak kendime gelebilmis degilim daha simdiden sezeryan sonrasi normal dogum sitelerinde geziyorum :/ normalde sikayetim yok ama karnima bastirinca ozellikla sag tarafa agrim oluyor yrim insan oldum deyip geziyorum surekli :KK43: en azindan cocugum saglikli cok şükür bende buyuk bi sorun yok falan deyip teselli ediyorum kendimi
Neyse :) kisaca cok guzeldi burasi

Bu arada bagirma konusunda bende bikac kez kendimi cemkirirken buldum bianda kendime geldimki bagirinca cok daha fazla uyariliyor daha beter oluyor pozitif anne opmak icin cogu kez derin nefes alip gulumsuyorum sakinliyor
Teşekkür edrim cvp yazdığınız için 10 gün önce de öyle yapıyordum aslında sırtına vurarak pış pışlıyordım
Şümdi sırtını cevirdiğimde başıyor yaygarayı sadece gece uykuya dalarken yapıyor gündüz uykusu gelimce ana kucağında bir iki sallayınca uyuyor ama gece:KK43: demir damlası vermeye başlayınca olmaya başladı acaba araran suçlu o mu? 2 saat emzirdiğimi biliyorum memeyi de almak istemiyor bi süreden sonra :KK43:

Kız bebek anneleri kızlarınız kaç kilo yaw :emir_bebek:
benimki bu ay kontrolde 7750 çıktı canım 68 cm boy. senin??
Bu kulak çekiştirme mevzunu dr. Soran oldu mu.ben sordum dişten mi diye yok dedi
benimki de dişle bir alaka söylemedi. baktı kulağına temiz dedi. sinek ısırığı için baktı o da yoktu. sadece dedi ki elini tutup engellemeye çalışma daha fazla kaşır. hakikaten öyle ama bazen öyle bir çekiyo ki kulağını koparacak gibi. sanırım uykusu gelince huzursuz olduğu için yapıyor sadece.

Teşekkür edrim cvp yazdığınız için 10 gün önce de öyle yapıyordum aslında sırtına vurarak pışpışlıyordım
Şümdi sırtını cevirdiğimde başıyor yaygarayı sadece gece uykuya dalarken yapıyor gündüz uykusu gelimce ana kucağında bir iki sallayınca uyuyor ama gece:KK43: demir damlası vermeye başlayınca olmaya başladı acaba araran suçlu o mu? 2 saat emzirdiğimi biliyorum memeyi de almak istemiyor bi süreden sonra :KK43:
ben de emzirerek uyutuyorum ama her zaman emerek uyumuyor. dediğin gibi bazen çok uzun süre emiyor ve tam uyur diye düşünürken birden dönüyor ve ayılıyor. uyuz oluyorum o zaman ve doyduğu için de emmiyor. başta çok geriliyordum ne yapacağımı bilmediğimden. artık öyle yapınca yanında bekliyorum hiç konuşmadan. ağlayana kadar hatta duruyorum. zaten uykusu olduğundan mızırdanmaya başlayınca yine memeye koyuyorum 1-2 seferde uyuyor o şekilde. ne yazık ki emzik almıyor alsa uyuyacak da istemiyor hatta sinirleniyor verdiğimde.

kızlar bu arada ben haftaiçi hiç çıkarmasam da kızımı, epeyce seyahate çıktık. dün köye geldik, uçakla. 1 saat sürdü. bu ikinci uçak yolculuğu oldu kızımın. önceki yıllardan daha çok gezdik nedense öyle denk geldi hep. bir de anneannemle dedem görmeyi çok istedi, yaşlılar ben de kıyamadım getirdim. ama öyle yorgun ki hava değişimi filan. dün gece 8'de yattık hemen uyudu nasıl sevindim yorgun diye. sonra saat 9 gibi ezan okundu kızlar ve öyle korktu ki 1 buçuk saat hıçkıra hıçkıra ağladı :KK43: ne yapacağımızı şaşırdık. kucağıma aldım filan bir de yarı baygın uykudan gözler de kapalı ama sakinleşemedi. sustuğundaysa uykusu kaçmıştı. epey zor uyudu. sabah da uyandığında hala uykusunu alamamıştı. köy ortamı aşırı sessiz diye hemen uyusa da aynı sebepten ezan sesi ona çok yüksek geldi çok korktu kuzum ya :KK43: bu akşam nasıl yapıcaz bilmiyorum camları filan hep kapatıcam artık bitene dek... anneannem de kızıyo, bebek nasıl uyanır ezandan hiç mi alışmadı filan diye, biz nasıl büyüdük filan diye söyleniyor :)

Hanimlar ben mama sandalyesi joie mimzy model aldim. Tam yatmiyo sirti ama egik oluyo daha oturtmadim hic oglumu biraz daha bekliyim. Ek gida işi cok zormus. City farm in organik urunlerini buldum onlarla muhallebi yapmayi denedim ogluma oyunla falan biraz yedi. Bugunde gidip keciboynuzu pekmezi alicam muhallebilere falan arada koyup vericem.ögün halinde vermem daha en az 1 ay sonra olur cunku daha cok sey var tattirmam gereken. Bide benim oglan meme delisi veriyom muhallebiyi yada baska biseyi doysun diye sonra yinede emmek istiyo psikolojik olarak onsuz duramiyo :emir_bebek:

benimki bu ay kontrolde 7750 çıktı canım 68 cm boy. senin??

Benimki de 7320 çıktı alması gerekenden fazla almış dedi de sizinkileri merak ettim.boyu da 66 cm. Bu ay da anne sütüne devam dedi.cami baya yakında o zaman ezandan korktuğuna göre.ama alışır gibime geliyor ezan başlayınca yanında durup başını okşa korkmasın.ben bişeyden korkacağını anladığımda öyle yapıyorum güven buluyor sanırım ağlamıyor çok.

X