2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Slm kizlar cvp yazamadim yazdiklariniza kusura bakmayin benim oglan bu siralar beni cildirtmakla mesgul. Pusette ve arabasinda ne yaptiysam uzun sure (15 dk) durmadi hic belki zamanla oturmaya baslayinca falan durur. Tirnak batmasi oglumda da var biraz kizarik sadece iltihap fln yok olursa kremi doktora mi yazdirdiniz direk alayimmi. Gunduz uykulari iyice kisaldi 40 ar dk 3 kere uyuyor. Gece uykusu diye bisey kalmadi 1.5 2 saatte bir uyaniyor. Butun gun kucagimda olmak istiyor zaten oyleydi de artik alsam da mizmizlaniyor ne derdi var anlamadim yaa dis mi acaba 5 gundur boyle sabah 4bucukta da kalkti bugun uykusunda bile inler gibi agliyo ve kafasini kaldirip duruyor. Insallah cabuk gecer yaa. Acaba gece mama muhallebi falan versem uyur mu 3-4 saat bunaldim iyice uykusuzluktan kafayi yicem.
canım alt damakta diş yerlerine bak yerleri hazırlanmış mı
beyazlamışsa diş çıkıyor az kalmış
çünkü aynı durum iki gündür bizde de var

Merhaba kizlar,
Bizim de 1 disimiz cikti:)
sadece emior minnosum ama benim saclarim coook dokuluo yaa artik iyice azaldi, benim gbi olan var mi? :KK43: tutam tutam:cry::KK57:

Merhaba kizlar,
sadece emior minnosum ama benim saclarim coook dokuluo yaa artik iyice azaldi, benim gbi olan var mi? :KK43: tutam tutam:cry::KK57:
Aynen valla tutam tutam gidiyortoka durmuyo kafamda dr.demir yazdi kullanmaya basladimda ama farkettimde önlerde ve ensemde birsuru sac var minik minik geliyor bi sure sonra kahkullu olucam muhtemelen

Merhaba kizlar,
benim de inanılmaz dökülüyor. sabah uyandığımda yastığım saçla kaplanmış oluyor. her yer kıl. kızımın ağzından yüzünden bile temizliyorum. çok sıkıntı oluyor açıkçası. ne zaman düzelecek bilmiyorum :KK43:

kızlar bu arada doktorumuz bize bumbo koltuk tavsiye etti. yavaş yavaş oturtabilirsiniz buna dedi. alışınca genelde baya rahatlatıyormuş. yani mesela restorana bile yanında götürüyosun, masaya koyup oturtup rahatça yemeğini yiyosun filan. biz de aldık. akşam yemek yerken ona koyuyoruz masaya. şimdilik 5 dk filan. yavaş yavaş süreyi uzatın dedi. bizimki oturuyor ama zaten çabuk sıkılıyor, tam bilmiyor oturmayı belden yukarısı sağa sola oynuyor sürekli :) aranızda kullanan var mı başka??

kızlar bu arada doktorumuz bize bumbo koltuk tavsiye etti. yavaş yavaş oturtabilirsiniz buna dedi. alışınca genelde baya rahatlatıyormuş. yani mesela restorana bile yanında götürüyosun, masaya koyup oturtup rahatça yemeğini yiyosun filan. biz de aldık. akşam yemek yerken ona koyuyoruz masaya. şimdilik 5 dk filan. yavaş yavaş süreyi uzatın dedi. bizimki oturuyor ama zaten çabuk sıkılıyor, tam bilmiyor oturmayı belden yukarısı sağa sola oynuyor sürekli :) aranızda kullanan var mı başka??
QUOTE="mononokez, post: 36570183, member: 352286"]kızlar bu arada doktorumuz bize bumbo koltuk tavsiye etti. yavaş yavaş oturtabilirsiniz buna dedi. alışınca genelde baya rahatlatıyormuş. yani mesela restorana bile yanında götürüyosun, masaya koyup oturtup rahatça yemeğini yiyosun filan. biz de aldık. akşam yemek yerken ona koyuyoruz masaya. şimdilik 5 dk filan. yavaş yavaş süreyi uzatın dedi. bizimki oturuyor ama zaten çabuk sıkılıyor, tam bilmiyor oturmayı belden yukarısı sağa sola oynuyor sürekli :) aranızda kullanan var mı başka??[/QUOTE]
Cano ben incelemistim onu ve aklima evdrki ikea mama sandalyesinin ayaklarini cikarip ayni o sekilde oturak olarak kullanmak geldi minderide var yanlara devrilemiyor mutlaka o bumbonunda farkli bir ozelligi vardir gule gule kullan canim

Merhaba kizlar,
emzirme döneminde normal
hormonlarda tam düzelmediği için yavaş yavaş normale dönecek
ben sırf bu yüzden gittim belimdeki saçlarımı ki çok sağlıklıydı saçlarım omuzlarımda kesitrdim

Cok saolun arkadslar paylasimlariniz icin hepimizin ayni seyleri yasadigini bilmek rahatlatti :) seneye bu zamanlar saclarimizin gurlugunden ve bol gelen pantolonlarizdan
bahsedelim insallaah :KK73:

Cok saolun arkadslar paylasimlariniz icin hepimizin ayni seyleri yasadigini bilmek rahatlatti :) seneye bu zamanlar saclarimizin gurlugunden ve bol gelen pantolonlarizdan
inşallahhhh diyorum buna
çünkü iyice saldım kendimi birde düzenim kalmadı hiç
bir düzene girsem rahatlıyacağım dikkat edeceğim

Ay insalllahhhh oglumun dogum gununde zayif bir anne olmak istiyorum hala eskiye donemedigim icin kiyafetleein hicbiri ustumde guzel durmuyoo

eveet çok güzel bi dilek olmuş. ben hamileliğimde çok fena kilo aldım. hala da bi sürü kilom kaldı aynaya bakmayı bile sevmiyorum :KK43: umarım zayıflamış olurum seneye.

ins öyle olur da nasıl verilecekse bu kilolar sahsen benim istahım cok açık hemen acikiyorum gerçi kv yedigine göre almıyor sun diyor ya neyse.

ağlama nöbetlerimiz başladı bir-iki acı biber turşusu yemiştim o mu rahatsız etti acaba:KK61: ya da diş çıkaracak kaşımaktan yorgun düştü

Kendine demir ilacı kullanıyo musun? Bize dr 6. Ayda kan tahlili yapılcak demişti erken yapanlar var demek ki. Demir damlası vermişti bize geçen ay ama ben başlamadım kendim kullandığım için bu ay da daha kontrole gitmedik bakalım nolcak
ben kullanmıyorum.40ım çıkana kadar içmiştim demir hapını.kan tahlilini demir için istiyolar zaten.önce damla verip sonra tahlil istemesi ilginç olmuş.annenin kullanması yetmiyormuş.bebek 5 .aya kadar depoladığı demiri tüketiyormuş.

kızlar bebeğim grip oldu çok kötü öksürüyor hapşuruyor . dün doktora götürdük 2 şurup 1 burun spreyi yazdı kullanıyoruz öksürüğü biraz azaldı gibi. bebeğim 5 ay 20 günlük oldu :nazar: gitmişken doktora ek gıdayla ilgili birşeyler de soralım dedik, acaba benim bildiklerim dışında birşey söyler mi diye düşündüm, diyaloğumuz aynen şöyleydi;
BİZ: ek gıdayla ilgili de konuşabilirmiyiz, bebeğimiz 10 gün sonra 6 aylık olacak
DR: evet artık başlayın ek gıdaya.
BİZ: ee ne verelim?
DR: muhallebi sebze meyve verin, herşeyi verin.
BİZ: şunu kesin vermeyin dediğiniz birşey varmı?
DR: çilek ve kivi 1 yaşına kadar vermeyin.
BİZ: et verelim mi?
DR: verin. hadi geçmiş olsun.
işte böyle kızlar. görüldüğü üzere ek gıda konusunda baya şey öğrendik :KK70: yaa adam beni sinir etti ağzından cımbızla laf aldık :KK51:

baloncuk13 yaptın mı muzlu muhallebi ise yaradı mı benim oglan da cok sık uyanıyor,tarifi yazar mısın
canım muhallebiyi hiç sorma nasıl böyle bi hataya düşerim hayret ediyorum kendime. yaptım muhallebiyi ama ne akla hizmet bilmiyorum puding kıvamında yaptım içine biraz da muz karıştırdım verdim bir çay bardağı kadar. sabah ezanına kadar ağladı. ağır geldi çocuğa normalde sulu yapmam lazımdı ilk veriyordum ama aklımdan çıktı işte. sonradan su falan içirdim de ezandan sonra sindirdi galiba uyudu. bu arada günlerdir özellikle 4-5 gündür abartmıyorum her 15 dk ya bir uyanmaya başladı çok yıprandım şu 5 günde 1 kilo verdim bunalımlara girdim uykusuzluk bir yandan ağlamaları bir yandan evimin huzursuzluğu bir yandan bir gün kahrımdan ööleceğim ya ne zaman bilmiyorum

kızlar bebeğim grip oldu çok kötü öksürüyor hapşuruyor . dün doktora götürdük 2 şurup 1 burun spreyi yazdı kullanıyoruz öksürüğü biraz azaldı gibi. bebeğim 5 ay 20 günlük oldu :nazar: gitmişken doktora ek gıdayla ilgili birşeyler de soralım dedik, acaba benim bildiklerim dışında birşey söyler mi diye düşündüm, diyaloğumuz aynen şöyleydi;
BİZ: ek gıdayla ilgili de konuşabilirmiyiz, bebeğimiz 10 gün sonra 6 aylık olacak
DR: evet artık başlayın ek gıdaya.
BİZ: ee ne verelim?
DR: muhallebi sebze meyve verin, herşeyi verin.
BİZ: şunu kesin vermeyin dediğiniz birşey varmı?
DR: çilek ve kivi 1 yaşına kadar vermeyin.
BİZ: et verelim mi?
DR: verin. hadi geçmiş olsun.
işte böyle kızlar. görüldüğü üzere ek gıda konusunda baya şey öğrendik :KK70: yaa adam beni sinir etti ağzından cımbızla laf aldık :KK51:
Cok gecmis olsun canim yaa:KK43:cabuk iyilesir insallah.sen o dr.hemen birak en degerlini emanet ettigin adamin tavrina bak yaa ben sana listemde yazili olan yasaklari solimm.kivi.ananas.cilek.patlican.bakla.ispanak.tuz.salca.seker.bal.süt.y.beyazi

kizlar cok kotu durumdayim.40im ciktiktan 15gun sonra adet olmustum.ve ogun bugundur duzenli devam ediyor.sadece bi keresinde cok erken olmustu bi defasindada 2gun gecmsti.simdi 5gun gecti ve hicbir belirtisi de yok.sanki midemde bulaniyor.hamilemiyim acaba kafayi yiycem kac gundur.test alcam cesaret edemiyorm.2.cocuk falan Allahin gucune gitmesn haytta kaldiramam.mide bulantisi oyle hemn baslamiyordu dimi.psikolojikmi acaba.emzirme doneminde duzensizlikler olabiliyorms.varmi aranizda bu sekilde olan.bi kazada yasamadm aslinda ama hicbir korunma yontemi yuzde yuz degilki
canım ben hamile olduğumda adetime 2-3 gün vardı, zaten çocuk istediğimiz için acaba hamilemiyim dedim kan tahlili yaptırdım öğrendim hamileliğimi ama zaten hamile olduğumu hissediyordum çünkü bulantılarım vardı gece bulanırdı özellikle midem .az az bulanırdı öyle çok değildi. ama bünyeden bünyeye değişir tabi . inşallah hakkında hayırlısı olur. bende korkuyorum daha şimdiki psikolojimi düzeltmeden yeniden hamile olursam çok yıpranırım. bizi de durumdan haberdar et canım

X