2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Selam kizlar gunaydin su demir ilacini nasil veriyosunuz ac karna olmasni gerekiyor diye yaziyor oglus uyanir uyanmaz verincede hemen arkasindan besleniyor hic arada zaman kalmiyor sizler nasil ayarliyosunuz ilacla beslenme arasinda vakit kalmalimi
cnm emdikten 1 saat sonra verebilirsin ben öle yapıyorum

ben artık oğlumu oyalayamıyorum hemen sıkılıp ağlıyo dışarı çıkınca susuyo iyice alıştı sokağa. Ben de onunla oynayabileceğim oyunlar araştırdım bakalm işe yarayacak mı. Sizler nsl vakit geçiriyosunuz bebşlerle??o_O

ben artık oğlumu oyalayamıyorum hemen sıkılıp ağlıyo dışarı çıkınca susuyo iyice alıştı sokağa. Ben de onunla oynayabileceğim oyunlar araştırdım bakalm işe yarayacak mı. Sizler nsl vakit geçiriyosunuz bebşlerle??o_O

Ben de fazla oyalayamiyorum valla oyuncaklariyla yerde biraz oynuyoruz biraz döndürüyorum ayna karsisinda yuzustu ben de yaninda uzaniyorum aynaya karsi konusuyoruz onu cok seviyor ama 5 dk sonra ondan da sıkılıyor mecbur kucagima alip disa dogru tutuyorum balkondan cocuklari falan izliyoruz boyle böyle gün geçiyor:) disariyi seviyosa ne guzel benim oglum disarda arabasinda durmadigi icin disarda bile kucaga aliyoruz uykusu gelince de deli oluyor eve kosturuyoruz:)

Ben de fazla oyalayamiyorum valla oyuncaklariyla yerde biraz oynuyoruz biraz döndürüyorum ayna karsisinda yuzustu ben de yaninda uzaniyorum aynaya karsi konusuyoruz onu cok seviyor ama 5 dk sonra ondan da sıkılıyor mecbur kucagima alip disa dogru tutuyorum balkondan cocuklari falan izliyoruz boyle böyle gün geçiyor:) disariyi seviyosa ne guzel benim oglum disarda arabasinda durmadigi icin disarda bile kucaga aliyoruz uykusu gelince de deli oluyor eve kosturuyoruz:)
dışarıyı seviyo allahtan durmazsa evde atıyoruz kendimizi sokaklara bebek arabasında çok uzun durursa sıkılıyo alıyoruz mecbur kucağa biz de

Bizde kontrolden geldik rotanın 2. Dozunu olduk biraz fazla kilo almış obur sizin bebek dedi dr. :) bu ay da ek gıdaya başlamayalım dedi.nezle olduğu için balgam söktürücü verdi. Buara sık emmek istiyor normal mi dedim sıcaklardan susuyordur normal dedi.
masallah cnm sevindim cok gecmis olsun

y
Oglen sebze puresi aksamustude meyva yada yogurt veriyom sebze puresine kiyma.kabak.patates.havuc.y.fasulye koyuyorum cok az blendir yapiyorum dr.catalla ezin dedi hep ama kiyma tuzbuz olmuyor midesi kalkiyor diye azicik blendir yapuyom miktar olarakta oglumun yedigi olcuyu az cok biliyom artik ona gore yapiyom anlaman icin sole diyim hepsinden ceviz buyuklugunde koyuyom taze fasulye bir adet gibi
Teşekkür ederim cnm bende geceyim artik o zaman günde iki çeşit vermeye senin oglanla bir gün var galiba aramızda

bnm oglumda cok seviyor disariyi ama simdi biz kv deyiz kalabalık tatil bitip yalniz kalınca ne yaparız hic bilmiyorum

Kizlar ben bugun seftali puresi verdim 1 cay kasigi ama int.te once suyunu verin sonra pure verin yaziyo niye ki pure versek nolur. Bide once meyve verirsek sebzeyi istemiyomus gibi seyler yaziyor siz nasil yapiyosunuz yaa benim kafam karisti iyice kahvaltilar muhallebiler pureler corbalar cok karisik:)

benim oglumda 9 mart dogumlu ben oturtuyorum daha dogrusu oturmak istoyor zaten yatmayi hic sevmiyor
Benim kız da kucakta oturma pozisyonuna kendiliğinden geliyor :-) hep ayaklarına uzanmaya calıştığı için iki buklüm yavrucak.düzeltemiyorum bir turlu ancak dikkatini çeken bir seyi göz hizasindan itibaren havaya kaldırırsam düzeliyor.sizlerde de öyle mi?

Kizlar ben bugun seftali puresi verdim 1 cay kasigi ama int.te once suyunu verin sonra pure verin yaziyo niye ki pure versek nolur. Bide once meyve verirsek sebzeyi istemiyomus gibi seyler yaziyor siz nasil yapiyosunuz yaa benim kafam karisti iyice kahvaltilar muhallebiler pureler corbalar cok karisik:)
Ben bugun yogurt dısında birşey vermedim :-( kafa karısıklğından ve dısardaydım tum gun.muhallebiyi nasıl yapayım soyle mi boyle mi nette arastırmaktan zaman geciyor.dogum iznindeyken zahide nin programındaki doktorun dogal mama tarifi vardı aldım ama yapmadım hala.meyveleri cam rende den gecirip veriyorum.esim sehir dısında da olunca bazı gunler annemlerdeyim esyaları rende vs tasımak zor geliyor.kuzumun beslenmesi aksıyor sanki.okul baslasa da hep evimde kalıp surekli birşeyler yapsam.kabak corbası yapmıstım pek begenmedi baska sekilde deneyecegim.meyveyle baslayınca sebze yemez diyorlar evet ama direk sebze yapma konusunda kafam karısıyor

Benim kız da kucakta oturma pozisyonuna kendiliğinden geliyor :-) hep ayaklarına uzanmaya calıştığı için iki buklüm yavrucak.düzeltemiyorum bir turlu ancak dikkatini çeken bir seyi göz hizasindan itibaren havaya kaldırırsam düzeliyor.sizlerde de öyle mi?
bizimki kucakta normal oturuyor ama yere oturttugumda iki büklüm oluyor yavas yavas düzelir heralde

ben hic suyunu vermedim hep püre seklindr verdim sıkıntı olmadı hergün ua sebze püresi ya yogurt ya dâ muhallebi veeiyordum ama artık günde iki farklı yiyecek verecegim birde muhallebi yaptığımda icine meyve rendeliyorum daha guzel oluyor tadı

Canim hic buyutme gozunde yeni basladiysan tattirmaya verdigin ne ise 3 gun ustuste aynisini verek test et ve bole devam et daha sonra birbirlerinin icine katarak cesitlendir ben ilk sebze ile basladim bi sebze bi meyve olarak devam ettim simdi ise ayni gun icinde oglen karisik sebze puresi aksamustude yogurt yada meyve veriyom muhtemelen bidahaki ay kahvalti eklenicek ondada bisey yok gerekenlerin hepsini bi kaba koyup karistiriyon muhallebi ise en basiti ister hazir olan muhallebilerden al suyla haxirla istersen pirinc unuyla kendin yap

Tesekkurler kizlar:) o zaman bi meyve bi sebze yapayim 3 er gun miktari artirarak. Muhallebiye 6. Ay bitince baslayayim diyorum zaten kilosu gayet iyi cocuk iyice sismesin obez olur falan diyolar korkuyorum acikcasi. Sebze patates havuc kabak disinda mevsim sebzelerinin hepsini deneyeyim mi.

Tesekkurler kizlar:) o zaman bi meyve bi sebze yapayim 3 er gun miktari artirarak. Muhallebiye 6. Ay bitince baslayayim diyorum zaten kilosu gayet iyi cocuk iyice sismesin obez olur falan diyolar korkuyorum acikcasi. Sebze patates havuc kabak disinda mevsim sebzelerinin hepsini deneyeyim mi.
Dene canim taze fasulye ve bezelye de deneyebilirsin benim enginar.kereviz.brokoli kaldi sebze olarak onlarida kışa denicem hem brokoli gaz yapiyomus kisin bayag buyumus olcak bari.enginari denemek isterdim cok ama mevsimi mayis ayiymiss

Ayy bi bu eksikti yan binada tadilata basladilar tamda bitisik daireme denk geliyor duvar yikiyolar herhalde güm güm:KK43:(

Kizlar azonce bi baktim benim oglus kollarinin ustune kalkmis sag sola sallaniyor sonra yatti hop sirtustune dondu:)daha dun hicbirini yapamiyodu emeklememiz yakin herhalde yatagin bi ucundan bi ucuna surunerek geliyor cunku ayy cok sevindimm

X