2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Aynen valla bıde bırakması var bu işin olsun yınede buyuk kolaylık sımdı benım kızım yuz ustu yatmayı cok sevıyor kafasını guzel kontrol ettıgı ıcın gunduzlerı ve ben yatana kadar hep yuz ustu yatıyor sık sık kontrol edıyorum ama gece sırt ustu katıyen uyumuyo sız nasıl yatırıyorsunuz sırt ustumu gece yuz ustu yatsa olmaz mı kı merak ediyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benimki şuan yüzüstü yatıyo mesela :) çevirsem pek işe yaramıyo yine dönüyo uyku arasında.kendim uyanıkken sürekli kontrol ediyorum ama gece tabi uyandıkça bakıyorum Allaha şükür sıkıntı olmuyo.dediğin gibi kendini kontrol edebiliyo ama insan yine de bakıyor tabi

Benimki şuan yüzüstü yatıyo mesela :) çevirsem pek işe yaramıyo yine dönüyo uyku arasında.kendim uyanıkken sürekli kontrol ediyorum ama gece tabi uyandıkça bakıyorum Allaha şükür sıkıntı olmuyo.dediğin gibi kendini kontrol edebiliyo ama insan yine de bakıyor tabi

Aynen benım melegımde yuz ustu yatıyo sımdı o zaman sese dahi uyanmıyo ama ilk dogdugunda yarım kundak yaptım hep sırt ustu yattı kırkından sonra gunduzlerı hep yuz ustu gece kundak ama sımdı buyudu hemde yaz gelınce kundagı bıraktık mecbburen ee sımdı cevırınce uyanıyo kolay dalamıyor birde benm kızım daha tam dönmüyo yanı aZ destek verırsem donuyo 27mart dogumlu senin bebiş ne kadarlık normal mı acaba

Aynen valla bıde bırakması var bu işin olsun yınede buyuk kolaylık sımdı benım kızım yuz ustu yatmayı cok sevıyor kafasını guzel kontrol ettıgı ıcın gunduzlerı ve ben yatana kadar hep yuz ustu yatıyor sık sık kontrol edıyorum ama gece sırt ustu katıyen uyumuyo sız nasıl yatırıyorsunuz sırt ustumu gece yuz ustu yatsa olmaz mı kı merak ediyorum

ben yan yatiriyorum canim ama sirt ustune donuyo kendisi gece. yuzustu uyumuyo

ben yan yatiriyorum canim ama sirt ustune donuyo kendisi gece. yuzustu uyumuyo

Yok hıc yan yatmıyor yuz ustu cok rahat uyuyoo :)sırt ustude sıcrıyo ben hep yarım kundak yapmıstım sımdı oda yok valla nasıl olcak bılmıyorum

günaydın kızlar prensesim 5 aylık oldu gece uykuları iyice kötüleşti 4 defa uyanıyor gündüz uykusu zaten yok doymuyormu diyorum ama sütümde yeterli yinede yatmadan ek gıda vereceğim inşallah o zaman uyur dün kontrolümüz vardı sadece 300 gram almış doktor alt sınır dedi 6800 olmuş kilosu cok üzüldüm sizde kilo durumları nasıl ek gıdaya geçtinizmi ben başlayacağım

Aynen benım melegımde yuz ustu yatıyo sımdı o zaman sese dahi uyanmıyo ama ilk dogdugunda yarım kundak yaptım hep sırt ustu yattı kırkından sonra gunduzlerı hep yuz ustu gece kundak ama sımdı buyudu hemde yaz gelınce kundagı bıraktık mecbburen ee sımdı cevırınce uyanıyo kolay dalamıyor birde benm kızım daha tam dönmüyo yanı aZ destek verırsem donuyo 27mart dogumlu senin bebiş ne kadarlık normal mı acaba

Kızım 17 mart doğumlu.1 aydır falan dönüyor belki de daha fazla.ilk zamanlar sola dönüyordu hep şimdi sağa da dönüyor.sırt üstü dönmeye başlasa daha rahat olucak çünkü belli süre sonra sıkılıyor yüz üstü durmaktan.geceleri de önce yan uyuyor sonra yüz üstü dönüp uyuyor öyle rahat ediyor :KK9: gelişimde bi kaç gün bile fark edebiliyor onun için senin ki de yakında desteksiz döner.çünkü bazen kolu altta kalıyo dönünce ben yardımcı olabiliyorum arada ama genelde kendi dönüyo

Deneyin bakalım olacak mı bende biriktirdim biraz yapmak için.tecrübelerinizi paylaşırsınız :) muhallebi de yapılıyomuş aslında

yoğurdun tutması zaten zor çoğu su zaten muhallebi yapsak (gelecek ay) pişince değerini kaybetmez mi acaba yada evde bebe bisküvisi yapsak

Kızım 17 mart doğumlu.1 aydır falan dönüyor belki de daha fazla.ilk zamanlar sola dönüyordu hep şimdi sağa da dönüyor.sırt üstü dönmeye başlasa daha rahat olucak çünkü belli süre sonra sıkılıyor yüz üstü durmaktan.geceleri de önce yan uyuyor sonra yüz üstü dönüp uyuyor öyle rahat ediyor :KK9: gelişimde bi kaç gün bile fark edebiliyor onun için senin ki de yakında desteksiz döner.çünkü bazen kolu altta kalıyo dönünce ben yardımcı olabiliyorum arada ama genelde kendi dönüyo

Ayy masallah canim yavruna. Benim oglan 15 mart dogumlu seninkinden 2 gun buyuk daha ne bir donme var nede donmeye calisma !!! Deliricem bu cocuk niye boyle haftaya 5 aylik olucak kilosu da 7800 gr. Cok kucakta olmasindan mi diye dusunuyorum biraktigimiz an kiyametler kopuyo ama bende yoruldum artik biran once biraktirmam lazim bu huyu. Mama sandalyesi bile aldim sirf ona oturtmaya baslarim 1 ay sonra da rahatlarim diye. Ayy icim dolmus benim bu konuda çenem düstü 😋

Ohh masallah yavruna ne güzel benim kızımda sırt ustu yatınca ayaklarını sürekli itekliyor ve emeklemeye calısıyor ama donerken ısterse dönüyo genelde destekle donuyor demekkı daha zamanı var benım kızımın demekkı kısmet bakalım 😃

Ayy masallah canim yavruna. Benim oglan 15 mart dogumlu seninkinden 2 gun buyuk daha ne bir donme var nede donmeye calisma !!! Deliricem bu cocuk niye boyle haftaya 5 aylik olucak kilosu da 7800 gr. Cok kucakta olmasindan mi diye dusunuyorum biraktigimiz an kiyametler kopuyo ama bende yoruldum artik biran once biraktirmam lazim bu huyu. Mama sandalyesi bile aldim sirf ona oturtmaya baslarim 1 ay sonra da rahatlarim diye. Ayy icim dolmus benim bu konuda çenem düstü 😋

Olabilir kucakta olduğu için.geniş yere yatır ,oyuncakla falan alışmaya çalışsın çünkü ben de anakucağına yatırdığım zaman dönmeye çalışmıyor sürekli sırt üstü ama oyun halısı olsun yatağı olsun geniş olduğu için dönüyor hemen

Yani doyuyor ama memeden ayrılmak istemiyor ya açıkcası endişe ettim sadece emiyor aslında doktor ne mama ne ek gıda verme dedi bende sanki cocuk aç gibi geliyo ama ağlamıyor da bakalm takip edicem artık hamılelıgın ılk gununden beri sıkı takipçiyim hep okudum ama yazma bu gune kısmetmıs büyüklerden kime sorsak hepsı ayrı kafadan konusuyo ama burda hiç tanımasakta sizler daha samimi geliyorsunuz laf aramızda:))))

aynen öyle canım , burayı büyükler tercih ederim :KK1:

Evet bizim bebisler ayni gidiyo.ins olmustur cnm.gelince yazarsin.ek gidaya basladin mi.neler veriyosun

canım benim bebiş de bu ay 800 gr almış 8600 olmuş yine aynıyız. :) bu ay sadece tattırdım birşeyleri, öyle doyacak kadar vermedim, şimdiye kadar kavun,karpuz,muz,erik,şeftali verdim, dün de patates ezzmesi verdim ama o doyurdu çok verdim. bundan sonra havuş kabak elma armut kayısı da verecem, sonra çorba ve muhallebiye başlayacam. sen neler veriyorsun

Ek olarak emdigi için bir çay bardagını geçmiycek şekilde yogurt içine meyve ve pekmez veriyorum

canım yoğurt ve pekmezi ayrı ayrı ver birbirinin vitaminini öldürüyor. ayrıca yoğurdu süreklü tatlandırıp verirsen sade yoğurdun tadına alışamaz ileride , bence uğraş tek vermeye çalış yoğurdu ki tadına alışsın, ilerde senin için de bebiş için de daha iyi olur..

X