2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Bizde eşimin arkadaşından sanki 2 yıl geçmesi lazım doğumdan faydalanmak için gibi bişi duymuştuk da.geri tabi vazgeçmiştik ben hamileyken.kendiniz için falan kullandınız mı hiç faydalı oluyor mu peki,avantajı falan var mı?

Canim sordugun sey cok kapsamli ama sana asagi yukari
Anlatim bak simdi bebim dogum teminatliydi dogumu %100 karsoliyodu labartuarin
%20sini oduyodum Muayene ve ilac yoktu pakette ki zaten
Ondada %40 indirim yapiliyodu acil bedavaydi yurtdisinda basina bisey
Geldi diyelim 50 bin$ kullanilabilir teminat vardi yani anlicagin
Sectigin pakete gore tabi fiyatlarda ona gore ful pakette var
Herseyi kapsiyor gir cik bedava:))

Kizlar ya dun bebesimin altini actim bi baktim pipisine denk gelen yerde sanki pembemsi biseu degmis pipisini biraz geri ittirdim beyaz iltihap gibi ufak ufak seyler vardi ablami aradim arada pipisini ittirip temizlemelisin dedi hemen temizledim ama bu sabah yine o pembemsi lekeyi gordum ay cok korktum bu ne yaaa

Kızlar bebişlerinizin idrar durumu nasıl? Bizimki çok azaldı terlediği için mi az mı besleniyor canım sıkıldı bezi dolmuyor hiç bi gıdım yapıyor

Kızlar bebişlerinizin idrar durumu nasıl? Bizimki çok azaldı terlediği için mi az mı besleniyor canım sıkıldı bezi dolmuyor hiç bi gıdım yapıyor
Canım sıcaktandır bence..Benim ilk kızımda güney cepheli 13. kat çok sıcak bir evde oturuyorduk..Aynen dediğin gibi azalmıştı idrarı..Doktor terden atıyordur demişti..Allahtan şimdi evim batı cephe, yine de bebişe sadece çıtçıtlı giydiriyorum..O yüzden idrarda azalma yok şimdilik..Ama azalması çok normal bence..

4. Ay kontrolümuze gittik. Doktor destekli oturtmaya başlayabilirsiniz dedi. Oturtmaya basladiniz mi sizler? bide benim diktor daha ek gida icin erken dedi. Anne sutu yanin da mama da veriyorum ama. Verme allerjik olabilir midesi mama ve anne sutune uygun dedi.
Benim bebis cingiragini yeni yeni tutmaya basladi. Ayaklarini da yeni farketti tutmaya calisiyor.

benimki cingiragi tutup salliyo ayagini da bugun agzina goturmeyi ogrenmis cok komik ama 3 mart dogumlu benimkisi bir gun bile cok fark ediyo

Canım sıcaktandır bence..Benim ilk kızımda güney cepheli 13. kat çok sıcak bir evde oturuyorduk..Aynen dediğin gibi azalmıştı idrarı..Doktor terden atıyordur demişti..Allahtan şimdi evim batı cephe, yine de bebişe sadece çıtçıtlı giydiriyorum..O yüzden idrarda azalma yok şimdilik..Ama azalması çok normal bence..

İnş dediğin gibidir canım su gibi oluyo oğluş. Bide su rezene fln verince hoop çıkarıyo susuz kalmasın diyorm ama midesindeki de çıkıyo bu sefer

Arkadasin biri demisti bebek anneyi taniyinca annenin saci
Dokulurmus oglus beni yakinda kel olacagim icin hic taniyamayacak
Bu ne arkadas artik iyice takilmaya basladim sacimin salamiyom salsam
Butun ev sac oluyor ozledim valla sööle fon cekip attira attira gezmeyi

Aslında su aklıma geldi ama gastroentolog gerek yok zaten anne sütünün %90'ı su dedi..Ama bence de denemekten zarar gelmez.. Ne kadar su veriyordsun sen? 2-3 kaşık yeterli olur mu ki?

bizim burda havalar çok sıcak 40 derece ben de yeter diye vermiyordum ama çiş renginden de sayısından da anladım ki ihtiyacı var hayatın bu bebekler için suları var ondan aldım emzirdikten 45 dk sonra felan veriyorum 3 -4 yudum 4-5 günde o küçük şişelerden bitane ancak bitiyor

Aynen esroş ya benimki de çok fena dökülüyo.sabah kalkınca bi topluyom,banyo da bi,kurutunca bi.acayip moralim bozuluyo.d vitamini kullanıyorum bitince bidaha tahlile gidicem o zaman çinkoma da baktırmayı düşünüyorum. Sigorta için de teşekkür ettim eşim bakıyodu netten baya bi paket var.senin ki hangi sigortanın?

Kizlar ya dun bebesimin altini actim bi baktim pipisine denk gelen yerde sanki pembemsi biseu degmis pipisini biraz geri ittirdim beyaz iltihap gibi ufak ufak seyler vardi ablami aradim arada pipisini ittirip temizlemelisin dedi hemen temizledim ama bu sabah yine o pembemsi lekeyi gordum ay cok korktum bu ne yaaa

benim ki kız ama primanın aktif şu jellilerden kullanıyorsan bazı bebeklerde öyle bi şey yapıyor kız bebeklerde akıntıya neden olabiyor diye okumuştum bi de o bölgeye yıkarken sabun vb. kullanmaktan olabiliyormuş yine de bi doktora sor istersen için rahat eder. Geçmiş olsun

bebekler terle atıyorlar malum sıcaklar bizimki 7-8 den 3-4 kadar düşmüştü şimdi su veriyorum az az biraz düzeldi

Aynen esroş ya benimki de çok fena dökülüyo.sabah kalkınca bi topluyom,banyo da bi,kurutunca bi.acayip moralim bozuluyo.d vitamini kullanıyorum bitince bidaha tahlile gidicem o zaman çinkoma da baktırmayı düşünüyorum. Sigorta için de teşekkür ettim eşim bakıyodu netten baya bi paket var.senin ki hangi sigortanın?

Acibadem sigorta canim benimki sadece acibademxr geciyor he bidr
Internationeldr geciyor baska hastsnedr kullanirsan
Teminatin bozuluyor bence arastir yaptir mumkunse Sartlar.
Ben 5 senedir sigortaliyim a sinifi hastane orda hasta degil
Musterisin ilgi alakayi sen dusun ben dogumumda suit tuttum
Cift oda oluyo biri yatakli yan oda misafirler icin hazirlanmis hersabah
Gazete servisi surekli hemsire basinda hatta dogumda
Esimle bana yuvarlak masada guller olan bir aksam yemegi getirdiler
Tabi ben 2 kat biraz zorlandimda gene kiyisindan bi romatizm ysptik
Oglusa koca bir canta esya verdiler icinde yok yok bebek
Bakim cantasida dahil.ve ben senelik 2100 tl.odedim tabi eskidikce
Fiyat yukselmiyo cok

Acibadem sigorta canim benimki sadece acibademxr geciyor he bidr
Internationeldr geciyor baska hastsnedr kullanirsan
Teminatin bozuluyor bence arastir yaptir mumkunse Sartlar.
Ben 5 senedir sigortaliyim a sinifi hastane orda hasta degil
Musterisin ilgi alakayi sen dusun ben dogumumda suit tuttum
Cift oda oluyo biri yatakli yan oda misafirler icin hazirlanmis hersabah
Gazete servisi surekli hemsire basinda hatta dogumda
Esimle bana yuvarlak masada guller olan bir aksam yemegi getirdiler
Tabi ben 2 kat biraz zorlandimda gene kiyisindan bi romatizm ysptik
Oglusa koca bir canta esya verdiler icinde yok yok bebek
Bakim cantasida dahil.ve ben senelik 2100 tl.odedim tabi eskidikce
Fiyat yukselmiyo cok

Vay beeee çok özendim :KK53: ama okadar ilgiyi de kaldırmaz bünyem alışkın değil :KK35: o zaman sizin hastalık durumlarında nasıl.her tahlil dahil oluyo mu ki.ne çok sordum dimi

Vay beeee çok özendim :KK53: ama okadar ilgiyi de kaldırmaz bünyem alışkın değil :KK35: o zaman sizin hastalık durumlarında nasıl.her tahlil dahil oluyo mu ki.ne çok sordum dimi

Canim tahlillerin %20 sini oduyodum hamilelikte dunya test yapildi rahat oldu
Simdi benim ve oglusun aralik ayinda tekrar police yenilemesi var
En cok kullandigin seylerin oldugi bi paket secicem buarada b.koye yeni acildi
Acibadem sig.acentasi kardesimin kizarkadasi calisiyor orda istanbul caddesinde

Canım kakası bildiğin sulu bebek kakası..Açıkçası tam 2 aydır ben de kabızım, biraz düzeliyor gibi sonra yeniden başlıyor.. 8. gün kendisi yapsa sorun değil de, ben kulak çubuğuyla uyarınca yapıyor..Ama 8. gün bile gülücükler havada uçuşuyor..Yani huzursuz bile değil..Ne bileyim belki kendimi rahatlatıyorum ama bağırsaktaki cerrahi problem çocukta huzursuzluk yapmaz mi?????

Canimmm Allah yardimcin olsun insallah en kisa zamanda atlatirsiniz ben yerinde olsam hic bos durmam nasil olsa testleri yapilmis onlarla beraber surekli arastirip goturebildigim kadar cok doktora gotururdum ortak fikir icin yani ortada hicbisi yokken sacma sapan sebeplerden sezeryan oldugum icin kesinlikle hic bi doktora guvenmiyorum artik ayni sekilde bebegimin 18 e kadar pik yapan sariligini doktorlarin israrla yatirmamiz gerek demesine ragmen gece gunduz cevremdekilerden baska doktorlardan arastirip yatirmadan evde dusurduk cok sukur

Benim bebekte bikac defa 4 gune kadar yapmadigi olmustu temiz bi kagidi kulah yapip ucunu cok inceltip zeytinyagi ile yumusatip uyararak yapirmistik bi kere de gunde 3 kasiga kadar zeytinyagi icirebilirsiniz demisti doktor bi kasik vermistik hemen yapmisti bi haftaya kadar normal hatta eger kakasini yapinca sert kaka degilse yine de sorun degil demisti doktor
Konuyla ilgisi yok ama bi ornek daha vereyim akrabamin bebeginde erken bingildak kapanmasi olmustu hic bi sikayet olmadigi halde hemen beyni gelismez gerizekali olur acil ameliyat lazim falan filan diye korkutmuslardi en son iyi bir doktorun bingildak kapanmasi onemli degil bingildagi kapali olarak dogan bebekler de var onemli olan basin buyumesi ameliyat cok ekstrem durumlarda gereklidir demesiyle cok sukur ameliyata girmeden bebis buyudu gitti
Operasyon ciddi birsey hemen kabul etmeyin derim minicik bebeklerimiz Allaha emanet insallah hic bi anne uzulmez evladi

:) :) :) kel kalma kismina siddetle katiliyorum

Canim tahlillerin %20 sini oduyodum hamilelikte dunya test yapildi rahat oldu
Simdi benim ve oglusun aralik ayinda tekrar police yenilemesi var
En cok kullandigin seylerin oldugi bi paket secicem buarada b.koye yeni acildi
Acibadem sig.acentasi kardesimin kizarkadasi calisiyor orda istanbul caddesinde

Tamam esroş saol aklımızda bulunsun

Hiiiii bu sorunun cevabini ben de merak ediyorum oglum ilk dogdugunda biraz kanli idrar yapmisti ama kan gibi degil pembeydi doktor o normal demisti ama gecenlerde altini actigimda pembe nokta seklinde gordum bezdendir sandim ama degildi tatile cikmadan doktora goturmustum herseyine bakildi hicbiseyi yoktu cok sukur acaba nedendir

X