2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
kızlar içinizde adet olan var mı? ben 2 kez oldum da. ilkini 70. günde oldum. ikincisi 26 gün sonra oldum. hatta çok şaşırdım emziren anneler daha geç adet oluyor diye okumuştum da doktorum herkeste farklı olur bi sorun yok dedi. ama çok fazla oluyor tabi kanamam. resmen korkuyorum adet olucam diye :KK43: ikisinde de işkence çektim diyebilirim.

Bende oldum emziriyorum. Ilkini 40 'm çıktıktan 17 gün sonra 2. sini 5 gün gecikmeli oldum. Ilki çok az 3 gün sürdü ikincisi yoğundu biraz. Rahim daha toparlanmadı galiba tam ondan dengesizlik oluyor gibi geldi bana.ee kolay değil tabi ne halden eskiye döndü.yalnız bende yoğun akıntı var beyaz,böyle olanınız var mı ki ?

Son düzenleme:
BİZim yarın aşımız kızlar yarın degilde pazertsi yaptırsam bi sorun olurmu sizce

Biz de 2. Ay aşılarımızı 10 gün gecikmeli olmuştuk mecburiyetten,3. Ay aşısını da ona göre sarkıtmalı olduk tabi.bu aykini de ona göre olcak mecbur. Dr. ona göre ayarlama yapıyor.bizimki tarihi kendi veriyor şu gün gelin diye

Biz de 2. Ay aşılarımızı 10 gün gecikmeli olmuştuk mecburiyetten,3. Ay aşısını da ona göre sarkıtmalı olduk tabi.bu aykini de ona göre olcak mecbur. Dr. ona göre ayarlama yapıyor.bizimki tarihi kendi veriyor şu gün gelin diye

Allah razı olsun kardeş tüm sıkıntımı aldın

Damla 92 canim o kuklalari bizimle paylasabilirsen gercekten cok guzel olur bu arada bayanlar ben 40 im ciktiktan bir hafta sonra bi kanama gordum sonra bidaha hic olmadi

Oh iyi geldi arkadaşlar demekki bi ben değilmişim bunları yaşayan.bazen bakıyorum annelik vasfımız kadınlık vasfımızın tamamen önüne geçti s baş boya yarıya indi kuaföre gidemiyorum evde saldık çayıra çoçuklar boğuşurken sıcakta yapış yapış akşamlar bebiş uyursa öyle duş yapabiliyorum tişörtler kusmuk off ama bebişlerimizartık biraz toparlanınca inş eski halimize dönecek.bu arada bende bi kez adet gördüm şimdi emzirmediğim için oruç tutuyorum bu günlerde gelmesi lazım ama yok acaba diyorum gelmezse aralıksız oruca devam

bizde de sizdeki durumun tam tersi var canım. ben doğum yaptığım günden beri eşim bana çok fazla bağırmaya başladı, eskiden bir kere bile sesini yükseltmemişti 2 yıllık evliyiz . geçen gün en sonunda Allah canımı alsın da sen de kurtul dedim çok ağladım. zaten her gün ağlıyorum çok değişti çünkü. Allah içimi biliyor seviyorum hala eskisi gibi, belki o da sseviyordur ama bilmyorum biz bi türlü 4 aydır iletişime geçemedik birbirimizi hiç anlamadık Allah sonumuzu hayır etsin.. ama hata bende de var hiç susmadım o bağırdıysa bende bağırdım bir kere bile alttan almadım . umarım düzelir herşey çok yıprandım şu 4ay bana sanki 4 yıl gibi geldi.. artık aşkım bile demiyor çok komik ama hacı diyor bana :)) duy esra duy artık bende bir hacıyım :))

bizde de benzer durum oldu eşim doğum sonrası ilgi gösterse de daha çok uğraşmaya sürekli laf sokmaya her yaptığımı eleştirmeye başladı. kızınca da üste çıkmaya çalışıyor Allah tan ertesi gün farkına varıyor yaptığının ama insan kırılıyor birkere ben her çeşidi denedim sustum bağırdım birşey olmamış gibi yaptım pek farkeden birşey i yisi konuşmamak kendi kendine üzülüyorsun ama sonra oğlumu kucağıma alıp emzirince pek takmamaya başlıyorum zamanla alıştım oda baktı umursamıyorum eskisi kadar bulaşmıyor birde yakınlaşamamak etkiliyor bu durumu sanırım ve çocuğu kıskanıyorda olabilir sonuçta artık daha çok bebeğimizle ilgileniyoruz. valla yalan yok evi temizlemek içimden gelmiyor yemek yapmakta sağolsun annem 2 ay yemek getirdi şimdi şimdi yemekti temizlikti başladım ben.birde benim piskolojim çok iyi değildi ben dışarıda çok çıkmıyorum tek başına olunca bütün gün herşey gözüne batıyor insanın bu ay çıkmaya başladım dışarı hava güzelse atıyorum dışarı kendimi bebeğimle gezip geliyoruz iyi geliyor
başverin bence artık kendinize daha çok vakit ayırmaya başlayın geçen koaföre gittim saçımı kestirdim on numara hissettim tavsiye ederim :))

Kizlar bebislerinizle ne gibi oyunlar oynuyosunuz

valla biz çok konuşuyoruz anne oğul parmaklarından tututm sağa sola çeviriyorum yukarı kaldırmaya çalışıyor kendini evde kucakta geziyoruz henüz agucuk devrindeyiz ötesine geçemedik çıngırağı var onla ve ayılarıyla oynuyoruz ekstra bişey yapanlar varsa ii olur paylaşmaları kukla olayı iyiymiş

kızlar içinizde adet olan var mı? ben 2 kez oldum da. ilkini 70. günde oldum. ikincisi 26 gün sonra oldum. hatta çok şaşırdım emziren anneler daha geç adet oluyor diye okumuştum da doktorum herkeste farklı olur bi sorun yok dedi. ama çok fazla oluyor tabi kanamam. resmen korkuyorum adet olucam diye :KK43: ikisinde de işkence çektim diyebilirim.

bende emziriyorum 40 günden birkaç gün sonra bi kere daha oldum az az ama bi daha olmadım normal veya sezeryan doğuma bağlı olabilir mi ki

bizde de benzer durum oldu eşim doğum sonrası ilgi gösterse de daha çok uğraşmaya sürekli laf sokmaya her yaptığımı eleştirmeye başladı. kızınca da üste çıkmaya çalışıyor Allah tan ertesi gün farkına varıyor yaptığının ama insan kırılıyor birkere ben her çeşidi denedim sustum bağırdım birşey olmamış gibi yaptım pek farkeden birşey i yisi konuşmamak kendi kendine üzülüyorsun ama sonra oğlumu kucağıma alıp emzirince pek takmamaya başlıyorum zamanla alıştım oda baktı umursamıyorum eskisi kadar bulaşmıyor birde yakınlaşamamak etkiliyor bu durumu sanırım ve çocuğu kıskanıyorda olabilir sonuçta artık daha çok bebeğimizle ilgileniyoruz. valla yalan yok evi temizlemek içimden gelmiyor yemek yapmakta sağolsun annem 2 ay yemek getirdi şimdi şimdi yemekti temizlikti başladım ben.birde benim piskolojim çok iyi değildi ben dışarıda çok çıkmıyorum tek başına olunca bütün gün herşey gözüne batıyor insanın bu ay çıkmaya başladım dışarı hava güzelse atıyorum dışarı kendimi bebeğimle gezip geliyoruz iyi geliyor
başverin bence artık kendinize daha çok vakit ayırmaya başlayın geçen koaföre gittim saçımı kestirdim on numara hissettim tavsiye ederim :))

Ay valla hic sormayin kizlar ayiptir soylemesi ben dogumdan oncesine kadar oldukca alimli bi bayandim sacim basim zaten benim en cok sevdigim yerimdi sac debaska bisey deme herkes bayilirdi yani aman allahim simdiki halime bi bakiyorum valla aynaya bakmak istemiyorum sac yariya kadar dibe inmis surekli terliyorum tek basimayim zirt birt dusada giremiyorum kas biyik allahtan cok yogun degil ama aliyor basini gidiyor:)) esim simdilik bisey demiyor ben bazen soruyorum beni artik begenmiyonmu diye olurmu ooyle sey ben sende hic farklilik gormuyorum diyor ama gel gelelim ben kendimi mutlu hissedemiyorum bide bende dogum sonrasinda lohusa depresyonu yasayanlardanim tam kurtuldum diyorum bisey oluyor tekrar basa sariyoruz...ama bildigim bisey varki 40im cikana kadarda yasadim tecrubeyle sabittir; esler birbirinden uzaklastikca uzaklasiyolar ve bu durum araya daha cok gerginlik girmesine sebep oluyor ve arkadas gibi olmaya basliyor insan bence disimizi sikip canimiz istemesede bazi seyleri kurtarabilmek icin daha kotu olmamasi icin yatak odasina bir adim atmaliyiz:KK66:

Ay valla hic sormayin kizlar ayiptir soylemesi ben dogumdan oncesine kadar oldukca alimli bi bayandim sacim basim zaten benim en cok sevdigim yerimdi sac debaska bisey deme herkes bayilirdi yani aman allahim simdiki halime bi bakiyorum valla aynaya bakmak istemiyorum sac yariya kadar dibe inmis surekli terliyorum tek basimayim zirt birt dusada giremiyorum kas biyik allahtan cok yogun degil ama aliyor basini gidiyor:)) esim simdilik bisey demiyor ben bazen soruyorum beni artik begenmiyonmu diye olurmu ooyle sey ben sende hic farklilik gormuyorum diyor ama gel gelelim ben kendimi mutlu hissedemiyorum bide bende dogum sonrasinda lohusa depresyonu yasayanlardanim tam kurtuldum diyorum bisey oluyor tekrar basa sariyoruz...ama bildigim bisey varki 40im cikana kadarda yasadim tecrubeyle sabittir; esler birbirinden uzaklastikca uzaklasiyolar ve bu durum araya daha cok gerginlik girmesine sebep oluyor ve arkadas gibi olmaya basliyor insan bence disimizi sikip canimiz istemesede bazi seyleri kurtarabilmek icin daha kotu olmamasi icin yatak odasina bir adim atmaliyiz:KK66:

katılıyorum sana biraara benim eşimde yatağında yatmadı çocuk çok ağladığı için hem kendi rahatı için hemde benim yanıma yatırdım çocuğu kalk yat yapmak zorunda kalmıyordum. birde terliyorum çok o yüzden iyi oldu ama sonra baktım bizim aramız açıldı dedim herkez kendi yatağında yatacak ben ayrı gayrı stemiyorum şimdi Allah'a şükür herkez yerine alıştı. kızlar konu açılmışken korunma yöntemi olarak ne kullanıyorsunuz acaba

Bende oldum emziriyorum. Ilkini 40 'm çıktıktan 17 gün sonra 2. sini 5 gün gecikmeli oldum. Ilki çok az 3 gün sürdü ikincisi yoğundu biraz. Rahim daha toparlanmadı galiba tam ondan dengesizlik oluyor gibi geldi bana.ee kolay değil tabi ne halden eskiye döndü.yalnız bende yoğun akıntı var beyaz,böyle olanınız var mı ki ?

Ben ilkini 60. Gun oldum 2.yi de 5 gun gecikmeli oldum. Ilki cok yogun surdu ikincisi normal surede bitti ilk 3 gun yine yogundu. Akinti bende de yogun ama beyaz degil sariya yakin daha cok bi de yumurtlama doneminde eskisinden daha farkli yapiskan ve kivami baya yogun bi akintim oluyo

Ben ilkini 60. Gun oldum 2.yi de 5 gun gecikmeli oldum. Ilki cok yogun surdu ikincisi normal surede bitti ilk 3 gun yine yogundu. Akinti bende de yogun ama beyaz degil sariya yakin daha cok bi de yumurtlama doneminde eskisinden daha farkli yapiskan ve kivami baya yogun bi akintim oluyo

Sende bendenmişsin . Aynı durumdayız normal demek ki ozaman.

aynen canım bende sana katılıyorum ,bizde bebeğim hasta olunca ne yapıcamızı şaşırdık yatak odamız serin oluyordu, sen çocuk odasında bebekle yat orası daha sıcak dedi eşim,bendeee yatakları ayırmak yerine yatak odasını çocuk odasına taşıdımm :KK1:

benim de akıntım var. günlük ped kullanmadan duramıyorum ne yazık ki. ama yoğun bi akıntı sulu gibi değil biraz yapış yapış gibi. normal sanırım. ama sinir bozucu :-/

benim kocada odada pencere açtırmıyom bebek üşütür diye o da ramazanda su kaybım çok oluyo dedi yallah oturma odasına gitti pencereleri açıp püfür püfür uyuyo bende sabaha kadar sırılsıklam oluyorum valla

kızlar merhaba,
ben uzun süre foruma giremeyen mart annesiyim,
25 martta doğum yapmıştım.
kpss ye hazırlandığım için pc yi çok açma fırsatım olmadı.
sınavdan sonra bol bol yazacağım inşallah.
o kadar çok merak ettiğim şey var ki :KK1:
kızım ortalama 3,5 aylık.
kusmalarımız çok fazla,bu yüzden bu ay sadece 500 gr almış.
gaz sıkıntılarımız var hala ara ara.
birde benim çare bulamadığım hemoroidim...
daha bi çok şey var yazacak,şimdi çıkmam lazım,sınavdan sonra bol bol görüşmek dileğiyle,
bebeklerinizi benim yerime öpün bol bol :emir_bebek:
hayırlı günler

kızlar merhaba,
ben uzun süre foruma giremeyen mart annesiyim,
25 martta doğum yapmıştım.
kpss ye hazırlandığım için pc yi çok açma fırsatım olmadı.
sınavdan sonra bol bol yazacağım inşallah.
o kadar çok merak ettiğim şey var ki :KK1:
kızım ortalama 3,5 aylık.
kusmalarımız çok fazla,bu yüzden bu ay sadece 500 gr almış.
gaz sıkıntılarımız var hala ara ara.
birde benim çare bulamadığım hemoroidim...
daha bi çok şey var yazacak,şimdi çıkmam lazım,sınavdan sonra bol bol görüşmek dileğiyle,
bebeklerinizi benim yerime öpün bol bol :emir_bebek:
hayırlı günler

hemeroid sorunu hamileliğim in 8. ayında bende de çıktı ve hala devam ediyor çözümü bilen varsa paylaşsın valla

paylasirsan super olur cnm

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478663.414022.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478675.110567.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478684.973580.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478701.006801.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478715.533316.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478728.158131.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478743.369509.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478756.728267.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478772.541117.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478790.534852.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478803.918549.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478819.426592.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478843.521751.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478857.598248.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404478870.741185.jpg canım ilalaha kumaş olması gerekmio kitaptanda kagıtdanda yapabilirsiniz ilerde bebeginlede kendin yapabilirsin bnm oglum çok heycanlanıo bunları gösterince hazır almıycam ilerde beraber yapıcam ögrenmesi daha kolay oluo birde bu aylık bebekler dokunulmayı çok severler ben ögretmen oldugum için parmak oyunları çok biliyorum sende bebişine dokunarak söyleye bilirsin istersen bi kaç örnek yaza bilirim diger anneler içinde

X