2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
kızlar ben işbaşı yaptım iki gün oldu bebişim emmez oldu ağlıyo almıyo
sağıncada çok az geliyo kesiliyo galiba neyapcm

Arkadaslar anne sütü alan be eer gunde 2-5arası kakaya ćıkıyomuş. Sizinkiler kaç defa cıkıyo

ilk 1 ayda çok sık yaparlar 5-7 arası.. karın kaslarını kullanmayı bilmezler emerken ıkınma refleksi olur hemen hemen her emmeden sonra kaka yaparlar 1 aydan sonra seyrekleşir günde 1 yada 2 yaparlar benimki 2,5 aylık bazı gün hiç yapmıyor ama ertesi gün fazlasıyla yapıyor bezinden taşacak kadar :KK52: kilo alımı iyi. gelişimi normal

benim bebiş günde 6 7 kere sümüksü ve isal kaka yapıyo inek sütü alerjisi var dedi doktor hep huzursuz 1 saat aralıksız uyuduğunu görmedim kilo alımıda az ço zorlanıyorum aşırı yoruluyorum kızlar...:KK50:

Bende sadece emzirmekten yanayım ama bebegimin doymadığinı görüyorum. Bazen ellerini yiyor bazen huzursuz oluyor bazende az uyuyor. Çiş yapmasında çok şükür sorun yok ama kaka yapmayınca panik yaptım. Bu gun 4. Gun oldu dufalak veriyorum 2 gundur cok stres oldum. Bu arada gece emmediginde sagiyorumda bakiyorum bazen 2 meme toplam 60-70 çıkiyo, birinden 20 birinden 440.özellikle soldakindan az çıkıyo. sık emdigi zamanlar sütumun yetmedigini göruyorum sonra mama. Huzursuzlanmasa uyusa mama vermeyecemde. Dayanamıyorum işte. Sutum artsin diyede yemedigim içmedigim şey kalmadi. Buna ragmen Göğsümü iyice sıkınca sütü görebiliyorum. Bu kadar yeye içmeye dokununca fışkırması lazım

Bende sadece emzirmekten yanayım ama bebegimin doymadığinı görüyorum. Bazen ellerini yiyor bazen huzursuz oluyor bazende az uyuyor. Çiş yapmasında çok şükür sorun yok ama kaka yapmayınca panik yaptım. Bu gun 4. Gun oldu dufalak veriyorum 2 gundur cok stres oldum. Bu arada gece emmediginde sagiyorumda bakiyorum bazen 2 meme toplam 60-70 çıkiyo, birinden 20 birinden 440.özellikle soldakindan az çıkıyo. sık emdigi zamanlar sütumun yetmedigini göruyorum sonra mama. Huzursuzlanmasa uyusa mama vermeyecemde. Dayanamıyorum işte. Sutum artsin diyede yemedigim içmedigim şey kalmadi. Buna ragmen Göğsümü iyice sıkınca sütü görebiliyorum. Bu kadar yeye içmeye dokununca fışkırması lazım

Benim de oyle aman aman sutum yok artirmak icin de baya bi yontem denedim ama bu kadar geliyo.iste hic buzluga koyamadim anca bebegime yetiyo kilo alimi cok iyi ama saginca hic cikmiyo desem.yeridir anlamadim gitti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kızlar bebişlerinizin uyku düzeni oturdumu acaba? biz hala çok düzensizi e bide ablamız okuldan gelince uyku muyku kalmıyo gecede sabaha kadar gaz çıkarıyo sabah 5 gibi kakasını yapıyo biraz mutlu oluyo ne bilim daha oturtamadık...
uyku düzenimiz zaten oturmadı da ben hala nasıl uyutacağım konusunu da oturtamadım ona sinir oluyoru. hata bende mi bilmiyorum benim dışımda herkez benim çocuğummu uyutabiliyor :KK37:
Arkadaslar anne sütü alan be eer gunde 2-5arası kakaya ćıkıyomuş. Sizinkiler kaç defa cıkıyo

canım ben sadece anne sütü veriyorum. neredeyse 3 aylık olduk, ilk 1,5 ay günde 4-5 kere kaka yapardı son 1,5 aydır da 2 güne bir yapıyor. gelişimi de iyi o yüzden önemsemiyorum zaten normali de buymuş araştırmalarıma göre

Kaç saatte bir emziriyosunuz
1-2 saatte bir emziriyorum canım. gece 3-4 saate çıkıyor
Doyan bebek kaka yaparmış. Ne kadar doğru bilemedim. Doymasa 1 saat bile uyumaz dimi. Doymadı diye mama da veriyorum. Gerçi hala kaka yok

canım o konuda çeşitli rivayetler var. kimisi doyan bebek çok kaka yapar diyor, kimisi bebek çok kaka yaparsa gelişemez çünkü yediğini hemen çıkarır diyor. yani ben anlamadım sağlıklı olsunlar yeter

Herkese merhaba..Ben foruma fazla giremiyorum...Ancak arada yazabiliyorum... Benim kızım 62 günlük oldu, günde en az 5 kere kaka yapyor. Sadece anne sütü alıyor. Doktor kontrollerinde herzaman ne kadar kaka yaptığını soruyor. Kakanın beslenmeyle bir alakası var ki soruyor bence.... Benim ikinci bebeğim, sormak istediğiniz birşey olursa cevaplamaya çalışırım....Bizimde tek sıkıntımız uyku. Akşam 11 de bir uyanıyor, sabah oğlumu okula gönderesiye kadar uyanık arada 5-10 dakikalık uykular yapıyor. Gündüzde tosur tosur uyuyor.:)
valla bi tercih hakkım olsa bebeğim gece uyusun gündüz uyanık dursun no problem derim :KK1: gece önemli gündüz bi şekilde halloluyor
kızlar ben işbaşı yaptım iki gün oldu bebişim emmez oldu ağlıyo almıyo
sağıncada çok az geliyo kesiliyo galiba neyapcm

ayy canım yaa çok erken işbaşı yapmışsın. ben kısmetse 1 yaşına geldiğinde başlayacam. ücretsiz izin aldım. çok az bile gelse sağmaya devam et artar inşallah sütün canım

Bebek arabasina takilan ana kucagi var ya oto koltugu olarak da kullanilan ben ona bi turlu alistiramadim bebegimi ona yatar yatmaz basiyo cigligi kucakta sesi cikmiyo ama kucakta da guvenli.degil nasil alstircam bilmiyorum. Bide bu ana kucagini ne zaman cikarip normal bebek arabasina oturtabiliriz acaba telaseli oluyo ana kucagini tak cikart

Bebek arabasina takilan ana kucagi var ya oto koltugu olarak da kullanilan ben ona bi turlu alistiramadim bebegimi ona yatar yatmaz basiyo cigligi kucakta sesi cikmiyo ama kucakta da guvenli.degil nasil alstircam bilmiyorum. Bide bu ana kucagini ne zaman cikarip normal bebek arabasina oturtabiliriz acaba telaseli oluyo ana kucagini tak cikart

Benimki de oyleydi,evde uyutup osekildekoydum ana kucagina bir sure,alismayabasladi

:)) yok alınmam cnm ,latince de lavanta demek
hmm :KK1::KK1:
Medelanin hangi modeli canim,cift tarafli mi

canım ben aslında çift taraflı alacaktım ama eczacı medela çift taraflı üretmiyor dedi halbuki ben var diye biliyordum :44: tek taraflı aldım ama gerçekten çok memnunum, göğsümün birinde süt yoktu benim onunla sağa sağa getirdim sütümü

X