2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Evet evet kesince kut oluyo torpu yapiyom
Ama hafifte olsa kaliyo once kendi yuzume
Goturuyom ellerini bakiyom cixmiyo devamm
Annelik:KK39:ya hergunleri ayri guzel daha cok
Basindayiz kismetse emeklicek ilk kelimeler ilk adimlar
Ilk dogum gunu canim kacirmisim senin cinsiyeti neydi
Ve ismi kucuk pitircigin

Ben subat annesi olucaktim da gec geldi bebis 3 mart dogumlu erkek ismi ege. Allah hepimizin bebeklerini bagislasn guzel gunlerini gormeyi nasip etsin insallah. Seninkinin d.gunu cinsiyeti nedir

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Oyy canim bebisin hayirli olsun
Allah sagsalim kucagina almayi nasip etsin
Ali beyi hic duymadim fakat ben bakirkoy
Acibademde prof.hakan seyisogluna gidiyodum
Adam inalnilmaz titiz herseyi itina ile yapiyor
Tabi tecrubeside tartisilmaz ve normal
Dogum icin beyin yikiyor rahatlatiyor ben
Planli sezeryan yaptim songune kadar normal
Yapcaz normal diyodu yapamam ben dedikce
Anlatiyoduda anlatiyodu zor aldim sez.gunumu
Insan olarskta cok iyi bir kere ters bir cevap
Vermedi ne sorarsan sor guzelce anlatiyor
Seni rahatlatiyor ne dr.gordum goz deviriyor sana
Caktirmadan severek kosa kosa gittigim bir dr.:KK16:

Çok teşekkürler bende beylikdüzü acıbademe gidiyorum fakat aylin hanım normal doğumun kötü yanlarını sezeryanın iyi yanlarını anlatıp sezeryana daha şimdiden yönlendirince benim güvenim kalmadı:KK43: İlgin için teşekkürler araştırıcam inş bende memnun kalırım:KK49:

Ben subat annesi olucaktim da gec geldi bebis 3 mart dogumlu erkek ismi ege. Allah hepimizin bebeklerini bagislasn guzel gunlerini gormeyi nasip etsin insallah. Seninkinin d.gunu cinsiyeti nedir

Amin canim ins.erkek 8 mart ismimizde burak

Bebislerinizin elleriyle arasi nasil benimki yiyip bitirecek bide gozunu oyacak diye korkuyorum

Benim bebisim de oyle gece beni uyandirma alarmi oldu adeta elinlini emmesi :)

Kizlar nasilsiniz biz demin asilarimizi olduk iki bacaktan bi koldan iyi ki babamla gitmisim normalde sessiz olan yavrum nasil da agladi bu sol koldan yapilan asi sanirim verem asisi nasil dikkat ettiniz hemsire birsuru sey soyledi yok banyoda ovalama giydirip soyundururken dikkat et vs vs :KK43:

herkese iyi akşamlar

SOMA'da yaşamını yitirenlere Allah rahmet eylesin yakınlarına sabırlar versin inşallah... çok çok üzücü bir olay... sorumlular da en kısa zamanda yargılansın inşallah....:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

canım benim oğlum 20 günlükken konuldu bu teşhis ben dfe hemen dyete başladım.. ayrıca her emzirme öncesi laktaz damlası kullanıyorum.. ama düzelme olmayınca yumurtayı da kes dedi doktor şimdi sanki daha iyi ama doktor yumurta diyeti etkisini 3-4 haftada anca gösterir dedi şuan iki hafta bitti... bakalım nasıl olacak...

size de çok geçmiş olsun

Allah sizede yardım etsin...bizim kakamız daha isal gibi ama şu 2 gündür kan görmedim sizde kan devam ediyomu?

Kapanmana cok sevindim canim eminim
Cok yakismistir aynen ole kalibimiz degisti
Hamileyken.tamda eski halima donemedim
Gecen seneki yazliklar dar geliyoo
Alisverise gidemiyom gidip alisveris merkezinde
Saatlerce dolasmak istiyomm oglumla gitmek
Istemiyorum avm ler klimali insan cok
Dolayisiylada mikrop cok kisa surede acikiyoo
Beslemekten alt degistirmekten bisey bakamicam
Kabine girsen bebegi nasol sokucan kabine
Biriyle gitsen bi gazi tutucak ortalik ayaga kalkicakk
Amannnnn neyse buyuceklerde iste..

valla canım ne yalan söyliim yakıştı :KK17::KK1::KK1: dediğin gibi ortalığı ayağa kaldıracaklar bi ağlamaları gelirse, az daha büyüsünler bakalım yemiyoruz yediriyoruz giymiyoruz giydiriyoruz annelik işte :KK16::KK16: :KK52:

Kizlar nasilsiniz biz demin asilarimizi olduk iki bacaktan bi koldan iyi ki babamla gitmisim normalde sessiz olan yavrum nasil da agladi bu sol koldan yapilan asi sanirim verem asisi nasil dikkat ettiniz hemsire birsuru sey soyledi yok banyoda ovalama giydirip soyundururken dikkat et vs vs :KK43:

canım ben ilk bikaç gün sol koluna gelecek yerinden emzirirken bile ben bebeğimin üzerine eğildim onun kolunu bana değdirmemeye çalıştım. banyoda sünger kullanmadım sadece sabun ve suyla yıkadım. kıyafet giydirirken de önce aşılı kolunu giydirdim dikkat ederek. biz de 15 gün önce olduk aşımızı size de geçmş olsn..

canım ben ilk bikaç gün sol koluna gelecek yerinden emzirirken bile ben bebeğimin üzerine eğildim onun kolunu bana değdirmemeye çalıştım. banyoda sünger kullanmadım sadece sabun ve suyla yıkadım. kıyafet giydirirken de önce aşılı kolunu giydirdim dikkat ederek. biz de 15 gün önce olduk aşımızı size de geçmş olsn..

Tesekkurler canim ates yapti mi peki paranoyak oldum 10-15 dkda bir atesini olcuyorum :KK43:

Benimki de tutuyo 5-10 saniye cingiragi bikincsizce salliyo. İki gun once ellerini kesfetti bakiyo havaya kaldirip cok guluyorum sonra da hemen agza goturuluyo ellerr. Yuzunu ciziyo da ondan korkuyorum gozune falan sokarsa diye. Eldiveni 40indan sonra cikardm takmak istemiyorum ogrensin diye torpulemek gerekiyomus bde tirnak kenarlarini

off ben çok geç kaldım galiba daha dün çıkardım eldivenlerini. 75 günlükken :KK43: korkuyor ellerinden galiba, eldiveninin çıkardığımda burnundan derin derin ve hızlı soluk alıyor ve göbeğinin üzerine yumruk yapıypr birleştiriyor ellerinni ,açabilene aşk olsun.. aslında çok komik oluyor çok gülüyorrum öyle yaptığında ama şimdiye çoktan öğrenmesi lazımdı bazı şeyleri :KK31:

Tesekkurler canim ates yapti mi peki paranoyak oldum 10-15 dkda bir atesini olcuyorum :KK43:
canım ben aşıya gitmeden yarım ölçek ateş düşürücü vermiştim. ama burdaki yorumlardan ve netteki araştırmalarımdan anladığım kadarıyla yanlış yapmışım :26: ateşi olmadı belki ateş düşürücü verdim diyedir. bende yarım saatte bir bakardım . hatta gece saat başına alarm kurup uyanıp ateşini ölçüp geri yatardım :KK1: zaten ateş 38.5 olduğunda ver demişti ebe gerçi ben 38 olsa verecektim ama çok şükür olmadı inşallah sizin de olmaz..

kızlar birşey soracam, belki birz erken bi soru olacak ama günlerdir çok düşünüyorum acaba oruç tutsam mı diye :KK17: bebeklerimiz ortalama 3.5-4 aylık olacaklar onları besleyebilmek için bizim de yememiz lazım ki sütümüz olsun :KK53: ne yapacağımı bilemedim, aslında süt sağıp şimdiden stok yapılabilir ama benim öyle aman aman sütüm olmuyor ki bebeğime yetecek kadar var. sizler ne düşünüorsunuz??

kızlar birşey soracam, belki birz erken bi soru olacak ama günlerdir çok düşünüyorum acaba oruç tutsam mı diye :KK17: bebeklerimiz ortalama 3.5-4 aylık olacaklar onları besleyebilmek için bizim de yememiz lazım ki sütümüz olsun :KK53: ne yapacağımı bilemedim, aslında süt sağıp şimdiden stok yapılabilir ama benim öyle aman aman sütüm olmuyor ki bebeğime yetecek kadar var. sizler ne düşünüorsunuz??

Sutum gelmeye devam ederse oruc tutmayi dusunmuyorum ben bebegin beslenmesi onmli su anda Allah omur verirse sonra tutariz tutamadiklarimizin yerine

canım ben aşıya gitmeden yarım ölçek ateş düşürücü vermiştim. ama burdaki yorumlardan ve netteki araştırmalarımdan anladığım kadarıyla yanlış yapmışım :26: ateşi olmadı belki ateş düşürücü verdim diyedir. bende yarım saatte bir bakardım . hatta gece saat başına alarm kurup uyanıp ateşini ölçüp geri yatardım :KK1: zaten ateş 38.5 olduğunda ver demişti ebe gerçi ben 38 olsa verecektim ama çok şükür olmadı inşallah sizin de olmaz..

Cnm ateşini koltuk altından mı ölçüyorsun??

Sutum gelmeye devam ederse oruc tutmayi dusunmuyorum ben bebegin beslenmesi onmli su anda Allah omur verirse sonra tutariz tutamadiklarimizin yerine

sanırım bende öyle yapacam :KK17: bazen de tutsam da yarım gün mama yarım gün süt mü versem diye düşünüyorum ama şu anda sadece anne sütü veriyorum bebeğime haksızlık mı yaparım diye de düşünüyorum sütüm varken mama vererek :KK17:
Cnm ateşini koltuk altından mı ölçüyorsun??

yok canım alından ölçüyorum tabanca gibi olanlardan

Son düzenleme:
Kızlar bebeğinize kaç cc mama veriyorsunuz kaç saat aralıklarla benim bebiş 2 aylık

Ben hiç anne sütü veremedim malesef :-( bir kaç damla sadece.doktor mama vermemi söyledi vr ne kadar alabiliyorsa,ver dedi.mama üzerinde )sma da)yazan ölçüye hiç ulaşamadık uykudan kalktığında 60 cc veriyorum yetmiyor bazen 30cc ile devam ediyorum kendisi tam olarak doyduüunu hissettirene kadar devam ediyorum..sen nasıl yapıyorsun ve hangi mamayı kullanıyorsun canım?kızım bu arada 2,bucuk aylık

Allah sizede yardım etsin...bizim kakamız daha isal gibi ama şu 2 gündür kan görmedim sizde kan devam ediyomu?

canım başlarda sürekli kan oluyor kakasında süt pehrizine başlamamla önce kesildi sonra ara ara nokta şeklinde kan oluyordu. iki haftadır yumurtayı kestim hiç kan görmedim.. ama kakasının rengi yeşil ve mukuslu hiç düzelmiyor..

eğer kan görmediysen süt alerjisidir ve pehriz işe yaramıştır demek.

Ben hiç anne sütü veremedim malesef :-( bir kaç damla sadece.doktor mama vermemi söyledi vr ne kadar alabiliyorsa,ver dedi.mama üzerinde )sma da)yazan ölçüye hiç ulaşamadık uykudan kalktığında 60 cc veriyorum yetmiyor bazen 30cc ile devam ediyorum kendisi tam olarak doyduüunu hissettirene kadar devam ediyorum..sen nasıl yapıyorsun ve hangi mamayı kullanıyorsun canım?kızım bu arada 2,bucuk aylık

Cnm ben de sabaha karşı verebiliyorum sadece anne sütü.ben 100 cc veriyorum cnm sma veriyorum bende

X