2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Ay benım de 29 temmuzda kontrolum var 4.hafttamda gıtmıstım keseyı de gormemıstık daha hem kese ıcın hem kalp atısını dınlemek ıcın gıdecegız ıns.gunler gecmek bıtmıyor kafada da acabalar bıtmıyor.Rabbım hepımıze guzel haberler almayı nasıp etsın:KK16:

Evet tatlim sanirim oyle istanbulda ilk muayenemde doktorum keseyi goremeyince gec dollenme demisti simdi izmirde tekrar gittim adet tarihine gore geride dedi

bir sorun olurmuymuş geç döllenmede doktorun birşey dedimi canım bende cuma günü gittim 6 haftalık olması gerekirken 5 yada daha ufak dediler ama kese ve yolk-sak göründü.inşallah bir sıkıntı olmaz çok korkuyorum çünkü.10 gün sonra tekrar gel dedi yani haftaya pazartesi gideceğim zaman geçmiyor.

gebelikten sonra da yapıldı canım, gayet iyi çıktı da mide bulantısı yaşamamam ve bu loyu sarı akıntı korkutuyor beni haftaya muhakkak test yaptıracağım, ihmal etmeyeceğim

bende ayni seyleri yasiyorum.cnm. doktora sordum. hic ciddiye bile almadi. eger kotu kokuyorsa akintn sorun vardir.koyu sari akinti normal dedi. bende 7+2 deyim hic midem bulanmadi. anneminde hic bulanmamis. demekki her hamilelik bir olmuyor. midemiz bulanmadigi icin aslinda sevinmeliyizde

meraba kalp atışları 6. haftada duyulur mu ya hamilelik takviminde duyulur yazıo ama bilemedim şimdi :))

Kızlar kusura bakmayın üniversite sınavlarım vardı üç dört gündür hiç giremedim topıge. Keseyi ve pitpitları duyanlar hayırlı olsun canlarım rabbim herşeyi gönlünüze göre versin.

Ben çok kötüyüm bi hafta on gün önce başlamıştı bulantılarim ama bu sabah ders çalışmak için uyandığımda dünya zehir oldu bana resmen bi iki saat içinde üç kere istifra ettim.Ögurmekten yüzümde çiller çıktı rengim soldu on günde iki kilo zayıfladım. Hiçbirşey pişiremiyorum başkası hazırlayıp önüme koyunca ucundan kenarından yiyebiliyorum biraz Ama sanki boğazıma doğru diziliyor mideme gitmiyor yediklerim kendimi zorlasam heran kusabilecek durumda oluyorum zaten çok geçmiyor kendisi çıkıveriyor bir anda. Artık ağlayasim geliyor çok kötüyüm inanın sırf serum yemek istemediğim için kendimi yemek yemeye zorluyorum yoksa bi gram içimden gelmiyor. NOlur dua edin bana biran önce düzeliyim :KK43::KK43::KK43:

tsh yüksekse hipotroit misin cnm sen.doğuma kadar her ay yaptır bu tahlili .ben 6.ayda bırakıştım ilaç kullandığım halde tahlil yaptırmayı meğerse troitim sonraki aylar fırlamış .Allahtan oğluşuma bişey olmadı.kullandığım ilaç levotiron yarım tablet 100 lük olandan ,sana ne verdi

yok aslında gebelıktenonce de ölçmüşlerdi normadı ama amıle olunca tsh 6 ya çıktı guartr yetmezliği olmus işte euthyrox 50 mg verdi ba ılaca başladım ıkı gun sonra ölçtürdum 2.9 çıkmıstı ilacı kullandığım sürecce bişiy olmazmıs

yok aslında gebelıktenonce de ölçmüşlerdi normadı ama amıle olunca tsh 6 ya çıktı guartr yetmezliği olmus işte euthyrox 50 mg verdi ba ılaca başladım ıkı gun sonra ölçtürdum 2.9 çıkmıstı ilacı kullandığım sürecce bişiy olmazmıs

iyi ozaman canım ,düzenli iç aynı saatlerde iç genelde ben sabahları aç karna içerim yıllardır .bende yaklaşık 7-8 yıldır var.6 aya bir kontroldeyim hep.bir ömür kullanacam ben ilacı mecbur .Allah daha büyük bir dert vermesin bunada şükür diyorum.

iyi ozaman canım ,düzenli iç aynı saatlerde iç genelde ben sabahları aç karna içerim yıllardır .bende yaklaşık 7-8 yıldır var.6 aya bir kontroldeyim hep.bir ömür kullanacam ben ilacı mecbur .Allah daha büyük bir dert vermesin bunada şükür diyorum.

tabi canım rahat ol bi ilaçla çözülecekse ALLAH beterınden saklasın di mi bana zararı olsa önemsemem hiç ama bebeğe zarar verccek korkusu beni çok üzüyo inşallah birşey olmaz diye dua edıorum ama herşey de olcagına varıyo hastanede korkuttular benı ya geri zekalı olur ya düşer diye ayyy senin çocuunda bir problem yokmus değil mi

Canim bulantiya limonlu souk su, yataktan kalkmadan leblebi veya ufak grisini lerden atistirmak iyi geliyormus bak ara ara atabilirsin bunlari agzina.

iyi günler arkadaşlar. ben çok pinpirikli olduğum için doktor tedbir amaçlı progestan verdi. ilacı düzenli kullanıyorum ancak kullandıktan yarım saat kırk beş dakika sonra baş dönmesi yaşıyorum sizce bu normal mi aranızda benim gibi olan var mı? baş dönmesinden kafamı kaldıramıyorum:KK43:

Bu arada listeye beni de eklermisiniz ben de 26 yasindayim adanada yasiyorum ve ilk bebegim olacak Allahin izniyle :)) sat 5 haziran

tabi canım rahat ol bi ilaçla çözülecekse ALLAH beterınden saklasın di mi bana zararı olsa önemsemem hiç ama bebeğe zarar verccek korkusu beni çok üzüyo inşallah birşey olmaz diye dua edıorum ama herşey de olcagına varıyo hastanede korkuttular benı ya geri zekalı olur ya düşer diye ayyy senin çocuunda bir problem yokmus değil mi

onu diyenler geri zekalı bence ,bazı bebeklerde doğuma bağlı troit yetmezliği oluyor eltimin kızında olmuş,ilaçla düzelmiş kız şu an sbs de yüzde birlik dilimde düşün artık .benim oğlumda herhangi bir sorun olmadı canım.bebeğe zararı yok ileriki aylarda çocuk troit hormonlarını senden karşılayacak zaten hiç takılma öyle şeylere

onu diyenler geri zekalı bence ,bazı bebeklerde doğuma bağlı troit yetmezliği oluyor eltimin kızında olmuş,ilaçla düzelmiş kız şu an sbs de yüzde birlik dilimde düşün artık .benim oğlumda herhangi bir sorun olmadı canım.bebeğe zararı yok ileriki aylarda çocuk troit hormonlarını senden karşılayacak zaten hiç takılma öyle şeylere
ayyy canım yhaaa çok saol öyle rahatlattın kı benı ALLAH da seni rahatlatsın

iyi günler arkadaşlar. ben çok pinpirikli olduğum için doktor tedbir amaçlı progestan verdi. ilacı düzenli kullanıyorum ancak kullandıktan yarım saat kırk beş dakika sonra baş dönmesi yaşıyorum sizce bu normal mi aranızda benim gibi olan var mı? baş dönmesinden kafamı kaldıramıyorum:KK43:

normal arkadaşım bende kullanıyorum benim genelde 3 saat sonrasında başlıyor başdönmem sarhoş gibi oluyorum kalkamıyorum ayaga,doktorum o yüzden alttan kullan dedi ben ona cesaret edemediğimden ağız yoluyla alıyorum sonucunada katlanıyorum.tansiyon düşüklüğüde yapar aklında olsun

Bu arada listeye beni de eklermisiniz ben de 26 yasindayim adanada yasiyorum ve ilk bebegim olacak Allahin izniyle :)) sat 5 haziran

hoşgeldin aramıza ,benimde 4 haziran ama aynı gün tahmini doğum günü bebeklerimizin ,bende osmaniye deyim ,ama bir ayağımız adanada hep .kw demler adanada

hoşgeldin aramıza ,benimde 4 haziran ama aynı gün tahmini doğum günü bebeklerimizin ,bende osmaniye deyim ,ama bir ayağımız adanada hep .kw demler adanada

Ne guzel :) Allah sag salim kurtulmamiza yardim etsin ins. Sen kontrole gittin mi son gunlerde? Olcum falan yapti mi zehrayade?

bir sorun olurmuymuş geç döllenmede doktorun birşey dedimi canım bende cuma günü gittim 6 haftalık olması gerekirken 5 yada daha ufak dediler ama kese ve yolk-sak göründü.inşallah bir sıkıntı olmaz çok korkuyorum çünkü.10 gün sonra tekrar gel dedi yani haftaya pazartesi gideceğim zaman geçmiyor.

Yok canim olagan bisey sanirim cunku doktor hicbisi olmamis gibi normal konustu direk adetlerin gecikmeli oluyosa yumurtlama da dogal olarak gcikiyor gec dolleniyor dedi benim adet zaten bi hafta gecikmeli olurdu keseyi gorduk biz de iki hafta sonra gel kalp atislarini duyariz dedi

evet ne kadar çok ,isimleri aklımda tutamıyorum ama bir hayli varız sanırım ,aspirini ben unuttum yeni doktoruma söylemeyi şimdilik içmiyorum ,sadece celaxcane 0.4 iğne oluyorum.karnım eskidende vurduğumdanmı nedir iğne girerken sert geliyor çok canımı yakıyor .bacağa vuryorum genelde .kolumdan hiç denemedim çok acıtıyor diyorlar
ben hibor kullanıyorum göbekten ilk hamileliğimde de göbekten yaptım ağırıyor iğneden mi bilmiyorum morartılar başladı zaten
merhaba kızlar bende umarım herkes saglıcakla bebegını kucagına alır... ben 2011 hazıran annesıydım 2 yasında bır kızım var daha dusunmuyorduk ama kısmettt... bugın bızde keseyı gorduk ama bnm psıkolojım cok kotu durumda ısteyıp ısttememekte okadar kararsızımkı allah affetsın bugunlerde ama.....
biz istiyorduk korunmayı bıraktık 1 defa korunmasız ilişki sonucu mucizem geldi çünkü oğlumda çok bekledik 1.5 yıl bekledik sonra erteleyelim dedik baktık hamileyim şok olduk
BendW de var,clexane,folbiol ve corasprinkullaniyorum.
ben hibor ve diğerlerini kullanıyorum
gebe kalmadan önce tüm hormon tahlillerimi yaptırdım temiz çıktı,sık idrara çıkıyorum ama öyle yanmam yok sadece koyu sarı akıntım var, su gibi, önce beyaz geliyor sonra sararıyor:KK37::KK37: aslında tahlil istemesi gerekiyordu, benim doktorum geçen gittiğimde idrarla ilgili bir sıkıntın varsa tahlil isteyelim dedi, ben yok demiştim ama haftaya gittiğimde isteyeceğim
daha önce 2 düşük yaşadığım için sürekli takipteyim zaten, fenalık geldi:KK37:
benim de öyle akıntı çok oluyor oğlumda da öyleydi iç çamaşıra gelince sararıyor sıkıntı yok kaşıntı yanma yoksa tabi

ben de yapıyor canım şu an başım döne döne yazıyorummm

kızlar selamlar,

dün doktora gittik ilk kontrole. çok şükür hem keseyi hem de kalp atışlarını gördük. pıtpıtları duyduk. Doktorum düşük riskinin kalp atışı duyduğumuz için %10 a indiğini, 9. haftayı da tamamlarsak %5'e ineceğini söyledi...

Gözlerim doldu minik kalbini gördüğümde. İçimde bi canlı taşıdığıma o an inandım. Allah bu güzel duyguları hepinize yaşatsın inşallah

kızlar selamlar,

dün doktora gittik ilk kontrole. çok şükür hem keseyi hem de kalp atışlarını gördük. pıtpıtları duyduk. Doktorum düşük riskinin kalp atışı duyduğumuz için %10 a indiğini, 9. haftayı da tamamlarsak %5'e ineceğini söyledi...

Gözlerim doldu minik kalbini gördüğümde. İçimde bi canlı taşıdığıma o an inandım. Allah bu güzel duyguları hepinize yaşatsın inşallah

yaa puuff ben seni hangi topikten hatırlıyorum :111: acaba yine bu topikten mi ki?

X