2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
saol canım ALLAH kımseye yasatmasın ole bişiyi akıntım yoktu ama çok sık ıdrara cıkıodum ve yanma oluodu dr ya sordum normal dedı akıntın kötü kokuosa enfeksıondur dedı tahlıl falan ıstemedı pis şey bıdde profesordu ama kesesı erıdı suyu geldı mutlaka ıste drlar anca bı kaç tane dusuk yapınca bıseylerı arastırmaya başlıolar hormon tahlıllerı yaptır tiroıtlerı tansıyonunu sekerını kanına bak alırlarken nasıl akıo yavas mı hızlı akıo ona göre dra soyle

gebe kalmadan önce tüm hormon tahlillerimi yaptırdım temiz çıktı,sık idrara çıkıyorum ama öyle yanmam yok sadece koyu sarı akıntım var, su gibi, önce beyaz geliyor sonra sararıyor:KK37::KK37: aslında tahlil istemesi gerekiyordu, benim doktorum geçen gittiğimde idrarla ilgili bir sıkıntın varsa tahlil isteyelim dedi, ben yok demiştim ama haftaya gittiğimde isteyeceğim
daha önce 2 düşük yaşadığım için sürekli takipteyim zaten, fenalık geldi:KK37:

gebe kalmadan önce tüm hormon tahlillerimi yaptırdım temiz çıktı,sık idrara çıkıyorum ama öyle yanmam yok sadece koyu sarı akıntım var, su gibi, önce beyaz geliyor sonra sararıyor:KK37::KK37: aslında tahlil istemesi gerekiyordu, benim doktorum geçen gittiğimde idrarla ilgili bir sıkıntın varsa tahlil isteyelim dedi, ben yok demiştim ama haftaya gittiğimde isteyeceğim
daha önce 2 düşük yaşadığım için sürekli takipteyim zaten, fenalık geldi:KK37:

ayy inşallah bunda bi sorun yasamassın bıldıım kadarıyla beyaz akıntı oluyo bunu rahım orayı temızlemek için salgılıo sarı olmaması lazım ama belkı dışarı çıkıp oksıjenle temas edınce sararıyordur bende akılllandım şimdii butun testlerı yaptırdım tsh baya yuksek çıktı bı ılaç verdı hemen yoksa düşermiş yıne sağlık ocağında yaptır korkuosan bu haftalar en önemlı haftalar bebek zarar gorurse vucut atıyor hemen

ayy inşallah bunda bi sorun yasamassın bıldıım kadarıyla beyaz akıntı oluyo bunu rahım orayı temızlemek için salgılıo sarı olmaması lazım ama belkı dışarı çıkıp oksıjenle temas edınce sararıyordur bende akılllandım şimdii butun testlerı yaptırdım tsh baya yuksek çıktı bı ılaç verdı hemen yoksa düşermiş yıne sağlık ocağında yaptır korkuosan bu haftalar en önemlı haftalar bebek zarar gorurse vucut atıyor hemen

bu arada gebe kalmadan önce demıssın benımde tıroitle ılgılı bı problemım yoktu hamıle olunca çıkıomuss haberın olsun gebeyken de yaptırmak lazım

hamileliğin 6 haftası içindeyim hiç doktora gitmedim ilk gittiğinde hangi testleri yapıyorlar arkadaşlar

bu arada gebe kalmadan önce demıssın benımde tıroitle ılgılı bı problemım yoktu hamıle olunca çıkıomuss haberın olsun gebeyken de yaptırmak lazım

gebelikten sonra da yapıldı canım, gayet iyi çıktı da mide bulantısı yaşamamam ve bu loyu sarı akıntı korkutuyor beni haftaya muhakkak test yaptıracağım, ihmal etmeyeceğim

hamileliğin 6 haftası içindeyim hiç doktora gitmedim ilk gittiğinde hangi testleri yapıyorlar arkadaşlar

içinde bir sürü tarama olan test yaplıyor, madde madde saymam zor, doktor isimlerini yazdı bir kağıda ben sağlık ocağında yaptırmıştım

gebelikten sonra da yapıldı canım, gayet iyi çıktı da mide bulantısı yaşamamam ve bu loyu sarı akıntı korkutuyor beni haftaya muhakkak test yaptıracağım, ihmal etmeyeceğim

çok sevındım canım sorun olmamasına benımde olmuordu bugun çok bulandı ama mide bulantısı olmaması sorun değil ama dedığine göre dışarı çıkınca sararıorsa muhtemelen o da temızdır ama emın olmak için mutlaka test yaptır

Benim de sat 5 haziran ben de mart annesi olacagim Allahin izniyle. Dün bebegimizin kesesini gorduk bebegimizi de belli belirsiz... :) 2 hafta sonra tekrar cagirdi hem bebegi hem kalp atisini gosteririm dedi :) cok harika bi duygu heyecan... darisi kalp atisini duymaya kizlar :KK66:

Clgnbedis tebrikler:)
Aramıza hosgeldin. Benim 2 kontrolümde de kese silikti doktor zorla görüntü verebildi resmen, kendisi de kızıyordu ne nazli bir bebek bu diye.
Dun kalp atisi icin gittim maşallah kese kocaman olmuştu ve içindeki o beyazlığı gelince cok şükür yarabbim dedim, sonra da doktor sesi açtı ve tak tak sesleri odada...cok güzeldi.
Darısı basına inşallah ....

Selam hanımlar. Yeni üyeyim. Ben de inşallah mart annesi olacağım. Aslında son adet tarihim 11 mayıstı. Doktora gittiğimde 6+3 idim. Doktor, bu bebek, 6+3 değil; 4+3 dedi. Ya yavaş gelişiyor ya da geç döllenme dedi. Fakat hiç umut verici değildi. Haftaya gel bakalım dedi. Bir hafta kabus gibi geçti. Hem bebeğim üzülmesin diye kendimi üzmek istemiyordum hem de kendimi ona çok alıştırıp hayal kırıklığına uğramak istemiyordum. Ama hep benimle olacağına inanmak istedim. Öyle hayaller kurdum ki: doktora gitmişim, bebeğim o kadar büyümüş ki kalbi bile atıyor. Doktor, ne yapmışsın sen ya, filan diyor :) Bir hafta sonra, doktora göre 5+3 te muayeneye gittim. Önce görünmedi. Doktor karnımı öyle bastırdı ki. Yine de nafile. Sonra ben, su içip sıkışıp geleyim dedim. Tamam dedi. Sabah sabah 1.5 litre su içtim aç karna. Karnım davul gibi şişti. İçeri geçtim. Doktor, ha şöyle. Nereye saklanmıştın sen, diye soruyor bebeğime. Ama başka bir şey demedi. Suratı ifadesizdi. Ben de korkarak büyümüş mü diye sordum. Belli belirsiz kafasını salladı. Sonra da , evet baksana kalbi bile atıyor dedi :) Suratımda aptal bir gülümseme, pıt pıtlarını izliyorum bebeğimin. Eşim arkada, bizi izliyor. Gözleri dolu, dudağında buruk bir gülümseme...

Son düzenleme:
Şu an 9. haftamdayım. Çin takvimine bakayım dedim. Döllenme mayısta mı haziranda mı bilemedim :) bu arada 7+3 te kanamam oldu. Hemen doktora gittim. Bebek iyi, 16 mm. Neden kanama olmuş ki dedi. Anlam veremedi ama tedbir olsun diye de fitil ve iğne verip bir hafta yatmamı tembihledi. Su an yatıyorum bütün gün. Haftaya kontrole gideceğim. İnşallah her şey yolunda gider.:nazar:

Son düzenleme:
Ben su an Annemlerdeyim ve esim İstanbul'da. Kalp atisi alma heyecanını yaşayamadi benimle. Bende doktora rica edip kalp atisi sesiniz kaydını yaptım ve esime gonderdim, o gun doktora gideceğimi de söyletmemiştim supriz oldu baya, durup durup dinliyormuş evde :))

Size de Hayirli olsun doktor biraz gereksiz yere korkutmuş size ama gecmis o kotu zamanlar, hersey guzel gider inşallah...

Şunu da ekleyeyim: sitedeki doğum tarihi hesaplama da hesap yapınca doğum tarihi 1 mart olarak görünüyor; fakat doktorun verdiği resimde 24 şubat yazıyor. Kafam bayağı bir karıştı.:KK5:

Ben su an Annemlerdeyim ve esim İstanbul'da. Kalp atisi alma heyecanını yaşayamadi benimle. Bende doktora rica edip kalp atisi sesiniz kaydını yaptım ve esime gonderdim, o gun doktora gideceğimi de söyletmemiştim supriz oldu baya, durup durup dinliyormuş evde :))

Size de Hayirli olsun doktor biraz gereksiz yere korkutmuş size ama gecmis o kotu zamanlar, hersey guzel gider inşallah...

Evet çok şükür geçti. İnşallah herkesin her şeyi güzel gider:nazar:

hepinize cok tesekkurler iyi dilekleriniz icin..görelim mewlam neyler, neylerse guzel eyler..O boyle istediyse wardir bir hayir..ii bakin yawruslara:)) sewgiler...

zuzu çok çok geçmiş olsun cnm.dediğin gibi vardır bi hayır diye düşünmeli.Allah tez zamanda tekrar hamilelik nasip etsin canım sana.olan olmayan her işte vardır bi hayır.tekrar geçmiş olsun.

arkadaşlar mrb.ben yeni bişey duydum sizde duydunuz mu acaba.kalp atışlarını duymaya gittiğinizde eğer kalp atışları hızlı hızlı gümbür gümbür atıyorsa kız diyorlar ama daha sakin yavaş atıyorsa erkek diyorlar sizde nasıldı.duydum böyle bişeyi garip dedim.ben daha duymadım inş.8.haftamda duyacağız.bugün 6 haftalığız Allahım inş herşey yolundadır.Rabbim bebeklerimiz korusun inş.sağlıklı bi şekilde kucağımıza allalım..[/QUOTE

kalp atışı dakikada 140 ın üzerinde kız 40 altında ise erkektir diye söyleniyor ya onunla alakası olabilir bu sylediğinin cnm.gümbür gümbür hızlı atması 140 tan yüksek oldugunu yavaş olması ise 140 tan az oldugunu gösteriyodur belki de. bi arkadasım kalp atış hızı yavaşmış demişti bebeği için.oğlu oldu mesela.belki bi bağlantı vardır.

tsh yüksekse hipotroit misin cnm sen.doğuma kadar her ay yaptır bu tahlili .ben 6.ayda bırakıştım ilaç kullandığım halde tahlil yaptırmayı meğerse troitim sonraki aylar fırlamış .Allahtan oğluşuma bişey olmadı.kullandığım ilaç levotiron yarım tablet 100 lük olandan ,sana ne verdi

Benim de sat 5 haziran ben de mart annesi olacagim Allahin izniyle. Dün bebegimizin kesesini gorduk bebegimizi de belli belirsiz... :) 2 hafta sonra tekrar cagirdi hem bebegi hem kalp atisini gosteririm dedi :) cok harika bi duygu heyecan... darisi kalp atisini duymaya kizlar :KK66:

sizinle aynıymıyş günümüz.bizde haftaya pazartesi 29 temmuz da kalp atışları için gideceğiz.gün geçmek bilmiyor sanki ,benim ikinci bebek ,bir oğlum var 3 yaşında

gunaydın kızlar
bende salı testler ıcın gıdecegım devlet hastanesınden randevu aldım ozele bosuna para vermeyeyım dıye umarım cok yogun olmazda pısman olmam :)

X