2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Evet haklısın canım şimdiden kendimizi üzmeyelim. Ama benim yapım gereği biraz ince detaycı düşünüyorum galiba.

ikiz olduğu için mesaneye baskı yapıyor olabilir ama sakın ihmal etme böyle karın sancıları ihmale gelmez devam ederse güvendiğin bi doktora görün canım dualrım seninle inşallah geçer.

Bende müdehalesiz normal doğumu araştırıyorum kesisiz epiduralsiz suni sancısız bildiğin köy doğumu yani. Kafaya koydum eskiler gibi doğurcam

canım ben de öyle yapmak istiyorum. Ama kilolu olduğumdan korkuyorum da. bir sorun çıkar mı acaba diye.. http://istanbuldoula.blogspot.com.tr/
bu bloğu dün inceledim de farklı bilgiler var. burda bir arkadaş paylaşmıştı (sen bile olabilirsin unuttum inan ki) çok ilginç hakkaten hatta bi video seyretmiştim çok önce onda da kadın aynen bu blogdaki gibi hareketleri yaparak evde kocişiyle doğum yapıyo ve kadın o kadar rahat yapıyo ki inanılmayacak gibi. ağlamıştım ben.. tekrar bulursam atayım buraya da

Canım nerden oldun ameliyat?Bende miyom ameliyatı oldumda sezeryan dışında başka bir alternatifim yok.Kaç tane doktora sorduysam o riski göze alamayız diyo rahmin yırtılma olasılığı varmış o yüzden sezeryan olacak.ama ben tecrübemi söliim ben hiç sıkıntı çekmedim tamam iyileşme sürecinde biraz sıkıntı olabiliyor ama çabuk toparlıyorsun.Aşağıya kesik atıp oranın dikilmesi beni daha çok korkutuyor açıkçası

iş sıkıntılarını hiç sorma canım geriyolar insanı ama sabır benim 92 günüm kalmış izine ayrılmama kendinide bebişinide üzme

ah o kayınvalideler benimkindede hiç bakıcak potansiyel yok gayet genç ama tembel..hiç teklif etmedim oda hiç ben bakarım demedi zaten annem çalışıyodu işten çıkıcak o bakıcak..Allah kimseye muhtaç etmesin ya benmkinin bana bi zararı yok yararıda yok çok isterdim onunla arkadaş gibi olayım ama şans buna şükür

off off yaniii ki ne yaniiii benim annem onun gibi olsa hayyatta minnet etmem ki

kızlar yaa kan değerim 10.6 çıkmış benim hamilelikten önce hep 13 dü .acaba çok mu düşük kan ilacı alıcam ama annemler türkiyden gönderecekler yieme içme ile yükseltilebilir mi bi bilginiz varmı kii...

off off yaniii ki ne yaniiii benim annem onun gibi olsa hayyatta minnet etmem ki

Allah yardımcın olsun cnm bu konuyu kvdini karşına alıp yüz yüze konuş çalışman gerektiğini ve ona nekadar yardımcı olabileceğini sor bakıcı düşündüğünü ama bunun seni maddi manevi zorlayacağını falan söyle insafa gelir belki

Canım eğer çay içme alışkanlığın varsa içmemeye çalış,günde bir kaşık pekmez ye,ciğer ye ve kuru üzüm ye ara öğünlerde ama çok abartma bu sefer şekerin yükselebilir.Yeşil sebzelerdende tüketmeye çalış.

hoppaa buldum buldum

http://www.youtube.com/watch?v=Uvch3xFE0TU

çok etkilenmiştim. korkmayın çok öyle kanlı manlı sahnesi yok ve o kadar rahat ki.. kesinlikle böyle doğum yapmak isterdim..

canım pekmez çok güzel yükseltiyor. annenler bulabilirlerse has hakiki köyde yapılmış pekmez bulup göndersinler. yeşil yapraklılardan da yemeye dikkat et. kuru üzüm de işe yarar..
benim de ilk kan değerim 12di iyiydi gene ama şimdi 13.6 civarında. sabahları 2 çorba kaşığı pekmez içmeye çalışıyorum da.. ama fazla içmiyorum ne de olsa şekerlii

şimdilik favorim farklı bi rengi (benim tercihim siyah kırmızı)

http://www.e-bebek.com/nobler-travel-sistem-bebek-arabasi_NOB-NOB03

Hmmm oldukça zarifmiş. Ben de yarın öbür gün bir de oğlum olursa diye siyah-kırmızı gibi unisex bi renk düşünüyorum. Ama ben daha uzun süre kullanabilmek de istiyorum. 0-13 kg az geldi. Pierre cardinlerde 36-48 aya kadar kullanım vaad ediliyor. Yani daha yüksek ağırlıklar. Bir de 500 TL yi geçmese iyi olur gibi :26: Bi kısmını annemler karşılayacak ama yine de çok masrafa girmeyelim diyorum

Gözünaydın canım...:) Araba konusunda ben diger topicte sormuştum ama kimse cevap yazmadı anlayacağın bende senin gibi arayış içindeyim...

Çok zormuş canım yaa. Aslında kullanmış tecrübeli annelere ulaşabilsek harika olacak ama olmuyor

Evet canım, darısı sıradaki anneciklerin başına. İnşallah herkes güzel haberlerle gelir

Şanslıymışsın canım sen o konuda :) Benim görümcemin de arabası var ama onunki hiç mi hiç kullanışlı değil. Kendime eziyet etmek istemiyorum öyle bi arabayla. Travel sistemi de sırf ana kucağı da olduğundan istiyorum. Hem her yerde kullanabiliriz onu. Minişlerimiz rahat eder

Kıyamam, çok geçmiş olsun canım. O baş ağrıları beni de mahvediyor. Allahtan gün içinde geçiyor benimki. Ama neredeyse her gün baş ağrım var

Graco araba etrafta görüyorum ama benim için çok pahalı yahu Ama oldukça kullanışlı bi araba modeli

işte kızlaaaaaaaaaaaaar ilk denemeyi yaptım az önce..
nasıl olcak bi bakalım diye 5-10 dk'lık bi uğraş ile bu ortaya çıktı..
aaaay çok beğendim + çok acaip heveslendim..

gerçek takacağımı yaparken kırmızılı yada mavili yapmayı düşünüyorum.. bide belki daha ufakçana bakalım...

Eki Görüntüle 944723 Eki Görüntüle 944724 Eki Görüntüle 944725

doula olayını bende araştırdım ist da olsaydım bende çağırabilirdim. O bloglardaki anlatılanlar çok pozitif şeyler. Allah kolay doğumlar versin ama müdehalesiz doğum anne ve bebek için çok sağlıklı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…