2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
$1013978_10152640876224968_54022848_n.jpg

:21:

Kızlar benim detaylıma tam bir ay sonraya gün attılar anlamadığım bu detaylı hangi haftalarda yapılıyo ki beni 25. Haftama denk gelcek yani:44:

20 22 haftalarda diye biliyorum canim..

Günaydın annisler dün disciye gittim kanal tedavisi yapti coook ama cok canim acidi haftayada dolgu yapicak bi ara adami ittirmisim acidan adam birakiyodu ne fena biseymis

Cok gecmis olsun canim.. hamileyken igne fln vuramiyorlar dimi? Bnmde dolgum dustu bnde gidicem ama acikcasi korkuyorum :KK43:

iyi geceler kızlar ben 2 gündür vajinama saplanan sancılarla uyanıyorum bugun burda ilçede devlet hastanesine doktora gittim gitmez olaydım hemsire beni bi alete bağladı unuttu zaten yarısı havadaydı hiç güvenilir bi sonuç vermiceği belliydi doktor ikiz normal dedi geçti ultrasonla bile bakmadı 5 gün önce detaylı cektirdim deyince neymiş yeni görmüşüm :KK43: anlamıyorum niye bu kadar sancıyor magnezyum verdi magnorm mu neydi adı zaten kalsiyum la kan ilacına da başlamıştım hangisini ne zaman alcam sasırdım.bide tuvaletimi yaparken ta karnımın üstündedn yan taraflardan acıyor sürekli ama nedense doktorum ona da bişi demedi dualarınıza ihtiyacım var :KK43:

Agrilar cok siddetli mi yoksa sizlama gibi bir sey mi canim.. icin rahat etmediyse baska bir dr a da gorun istersen.. birde abladigim kadariyla bebislerin ikiz.. rahim genisliyor ondan da olabilir.. dualarim seninle..

geçmiş olsun canım ama bence ilaç alma takviye bişeler yap balın üstüne sıcak su koy azcıkta limon sık iç sıcak sıcak canım öksürüğe gül hatmi çayıda iyi geliyo internetten araştır eğer hamileliğe bi yan etkisi yoksa alabilirsin.

Zaten hiç ilaç almak istemiyorum ama ben bu mereti biliyorum, ilaçsız geçmez :KK43:
Limonlu ıhlamur, limonlu çay, bol bol su içiyorum... Gece çok kuruyor boğazım ve öksürükle kalkıyorum.... Oğluş da daha iyileşmedi, annem de öyle. Hiç hasta olup yatacak kadar bile lüksüm yok aslında...

çok az toz zencefil ve balı bir kahve fincanında karıştırıp içebilirsin öksürüğe iyi geliyor,ama zencefilin fazlası zararlı bir çay kaşığını geçmemeye çalış,çok geçmiş olsun:KK16:

Deneyeyim ama zencefil midemi bulandırıyor. Belki balla anlamaz zilli. Geçen sefer hasta olduğumda da zencefille portakal suyunu içmiştim, fena olmuştum. Ama deneyeceğim yine de :KK66:

Kızlar yaaa moralim çok bozukk....
Dün görümcemlere oturmaya gittik. Konu konuyu açtı. Görümcem işe dönecek misin diye bir soru sordu. Döneceğim tabiki dedim. Bebeğe kim bakacak dedi. Kayınvalidem bakar dedim bende. Normalde kayın validem benimle yaşıyor kızlar ama haftada 2-3 gün yine kızlarına gider kalır eder. Odası benim evimde. Ve kayın validem 50'li yaşlarında eşinin emeklisiyle geçinen bir bayan olmuş dul kaldıktan sonra. Aslında dinç bir bayan sadece biraz evhamlı e o kadarıda normal çünkü 30 yaşında kadıncağız dul kalmış falan çok şeyler yaşamış. Biz ev kredisi ödüyoruz benim çalışmam gerekli dedim görümceme. E çalışmayı ver idare edersiniz diyor. Annem bakmaz hiç güvenme dedi. Bana bile söylene söylene yardım ediyor dedi. Onunda 4 aylık bir bebişi var. Ben kayınvalideme güvenirken bu sözleri duyunca çok üzüldüm. Yani eşim devlet memuru aldığı ücret belli kıtkıtna yetiyor krediler faturalar evin masrafları e bebek girecek şimdide araya. Tamam bende çok fazla bir maaş almıyorum ama daha refah yaşıyoruz. Üctelik onca sene çalıştım en azından emkliliği hak edecek pirim gün sayımı doldurayım emekleirme yazık değil mi? Birde yani ne bileyim bunu istemek hakkım değil mi? Tek geliniyim tek erkek evladı var kadının yaaa benim annem yaşlı ve rahatsız gerçekten yoksa hiç teklif bile etmezdim kayınvalideme. Yani bakıcı tutmayı bile düşündüm ciddi ciddi bir tanıdık akrabalardan birine teklif ederek harçlık karşılığı falan aylık cüzzi miktarlarda çalışacak. 1 yaşına gelene kadar süt iznimde olacak haftanın 4 günü işte olacağım.
Eve gelince eşime de anlattım olayı. O gün gelsin buluruz çaresini dedi. Oda anneme güvenme dedi bakmayabilir dedi. E ne yapacğız biz o zaman diyorum çalışmak zorundayım biliyorsun diyorum. Evet durumun farkında olduğunu söylüyor. Eşim vardiyalı çalışıyor bu yüzden gündüz evde olduğu günler fazla. Ben ilgilenirim diyor . En azından bebek kendini kurtarana kadar bakamaz annem diyor yani şöyle 1 yaşına falan gelmeliymiş. Offff...

Bence bunları düşünmen için çok erken canım boş yer canını sıkıyorsun. Şimdi bakamam edemem dese bile Doğu'nda hissiyat değişebiliyor. Aynı evdesiniz bebişin doğduğunda nasıl canı kaynayacak gör. Of uyansa da sevsem bi diyecek. E haliyle de o zaman bakmak ona hiç zor gelmeyecek.boşuna dememişler doğmamış çocuğa don biçmeyin diye😉

çok geçmiş olsun canım neden sancırki o kadar imkan varsa başka bir doktora daha git bendede sancılar var ama ben kramp olduklarını ayırt edebiliyorum şimdilik .bende magnorm kullanıyorum.kullanmazsan çok kramp oluyor.inşallah geçer tatlım seninde.

teşekkür ederim canım zaten ben özele gidiyorum başka bir ilçeye buna da arada bir bebeklerimi görmek için gidiyordum sabah olan sancım bugün yoktu magnormdandır belki tabi öncelikle Rabbimin izniyle.idrar yaparkenki sancıyı ise çözemedim karnımın üstü ve yani cok acıyor ve cok sıkışmıyorum da anlamadım.

Anne Adayımız :21:
Kaçıncı Bebiş :KK49:
Şehir En Büyük TÜRKİYE
BDT :emir_bebek:
Bebiş Cinsiyeti :KK73:
Bebiş İsimlerimiz :KK52:
pufpuff
27
İlk
İstanbul
24 Haziran
ERKEK :KK55:
Ahmet Efe
oetgsl
31
İlk
İstanbul
14 Haziran
ilepetzog
26
İlk
İzmir
14 Haziran
KIZ :KK12:
Ada
seraaap
30
İlk
İzmir
17 Haziran
mihrimah24
27
2.
Bursa
23 Haziran
miss_night
25
İlk
Bursa
6 Haziran
guness14
30
İlk
İstanbul
21 Haziran
bahar3432
31
İlk
İstanbul
17 Haziran
Talha
sevgi2005
27
2.
İzmir
26 Haziran
fabor
38
2.
Bursa
18 Haziran
blackgirll
28
İlk
Konya
9 Haziran
nimet1
34
İlk
Newyork
15 Haziran
zkibar82
31
İlk
İstanbul
25 Haziran
Plebisit82
31
İlk
Kahramanmaraş
17 Haziran
Hasan Kerem
Azerikizi91
22
İlk
İstanbul
1 Haziran
Ali Yasin
wilmos
28
İlk
İstanbul
15 Haziran
deryaderya17
29
İlk
Balıkesir
29 Haziran
ttet
25
İlk
Samsun
10 Haziran
Zeynep
besebaba
27
İlk
Van
19 Haziran
CLeOpaTRa
24
2.
İstanbul
29 Haziran
mymahkamab
23
İlk
Isparta
29 Haziran
patikpat
28
İlk
Antakya
2 Haziran
yazyagmuru07
24
2.
Antalya
8 Haziran
bademcube
27
İlk
Ankara
9 Haziran
GD2104
24
İlk
Bursa
13 Haziran
Elif
ESMERSIRINE
28
İlk
Adana
20 Haziran
ciceek
27
İlk
İstanbul
6 Haziran
Muhammed Ayaz
gültuğ
31
İlk
İstanbul
25 Haziran
Erva Eflin
nagihannnn
23
İlk
Bursa
24 Haziran
lilyum0320
29
İlk
Ankara
16 Haziran
Cemre Elvin
adaarin
26
İlk
Adana
6 Haziran
Arın
ahmtkdr
22
İlk
Ankara
11 Haziran
Miraç
balmmm
21
İlk
Malatya
6 Haziran
SERPILzh
34
2.
5 Haziran
tubakara
29
İkinci
Gaziantep
9 Haziran
LoReNaaa
33
İlk
İzmir
8 Haziran
famura
30
3.
İzmir
2 Haziran
mozijiku0134
23
İlk
Kıbrıs
6 Haziran
Mina
pretty_rose
27
İlk
Kayseri
30 Haziran
Beren
cileksurat
33
İlk
Eskişehir
12 Haziran
Asya Melek
E_M_A
27
İlk
19 Haziran
umudumrabia
20
İlk
Ankara
12 Haziran
negiff
34
İlk
İzmir
14 Haziran
nokul90
23
İlk
Kütahya
9 Haziran
Zemrush
27
İlk
İstanbul
1 Haziran
Ömerhan
judith35
27
İlk
İzmir
20 Haziran
Demir
UfuruktenPrenses
29
İlk
İstanbul
26 Haziran
Rosaleda
30
İlk
Tekirdağ
23 Haziran
belinda31
25
İlk
Diyarbakır
20 Haziran
Mustafa Eymen
eseski
24
2.
Eskişehir
16 Haziran
Yiğit
SERAP54
37
2.
25 Haziran
denizkao
30
2.
Ankara
6 Haziran
zehranurum
26
2.
İstanbul
26 Haziran
RaziyErkan
21
İlk
Almanya
5 Haziran
Feyza81
22
İlk
İzmir
7 Haziran
axigirL
26
İlk
İstanbul
17 Haziran
EMLEB
26
İlk
Bilecik
7 Haziran
betul1645
25
ilk
Bursa
14 Haziran
Mustafa
10YBetul
26
İlk
Kütahya
21 Haziran
POLY74
39
2.
İstanbul
13 Haziran
ashkk
30
İlk
Bursa
18 Haziran
pembesebboy
28
İlk
İstanbul
7 Haziran
Kedim
29
İlk
Bursa
20 Haziran
sengul1
25
3.
Viyana
1 Haziran
didari
30
İlk
29 Haziran
HUZEYFEE
31
İlk
Eskişehir
6 Haziran
Ahmet Faruk
karemine
26
İlk
İngiltere
3 Haziran
Lahesis
31
İlk
Denizli
16 Haziran
ankara12
36
İlk
İstanbul
27 Haziran
bkti2
26
İlk
Manisa
3 Haziran
Alya
burchecan
26
İlk
İstanbul
14 Haziran
alangu
34
İlk
Mersin
14 Haziran
Ayaz12
25
İlk
Çanakkale
26 Haziran
Fatih
cips
23
İlk
İstanbul
15 Haziran
Zeynep
Julietta
30
İlk
İstanbul
27 Haziran
esmeraldaszone
31
İlk
İstanbul
19 Haziran
deterjan
32
İlk
Ankara
28 Haziran
Elif Ada
1melodi
28
İlk
İstanbul
26 Haziran
ist3434
27
İlk
İstanbul
23 Haziran
cedi85
28
2.
Ankara
12 Haziran
tubaceyln
28
İlk
Bursa
16 Haziran
almisim
24
2.
Ankara
13 Haziran
rapunzel_ysr
28
İlk
Antalya
27 Haziran
leylvea
34
İlk
İstanbul
15 Haziran
huzursokagi01
27
İlk
Sivas
18 Haziran
beyazzzzzz
28
İlk
İzmir
2 Haziran
Doruk
kulvan
21
2.
Bursa
2 Haziran
Ada
esmeradr
27
Ankara
16 Haziran
elpim
29
İlk
İzmir
18 Haziran
Su
neslihanbursa
24
Bursa
18 Haziran
organiksekerr
28
2.
25 Haziran
aysenazim
27
2.
Sakarya
15 Haziran
Akif
karadenizki
31
İlk
İstanbul
12 Haziran
tugbaglc
25
İlk
İstanbul
9 Haziran
GOLD_WOMEN
24
İlk
Bayburt
9 Haziran
YalnizMelek
31
2.
İstanbul
29 Haziran
Eymen Efe
pearly1905
23
2.
Bolu
27 Haziran
Ece
babygel
8 Haziran
yesso1978
35
2.
15 Haziran
juliette09
28
İlk
Kuşadası
11 Haziran
yesilerikk
28
İlk
Bartın
23 Haziran
Delilah
25
İlk
Siirt
10 Haziran
elif135
27
İlk
Manisa
7 Haziran
İKİZ :13:
akmelek
30
İlk
Manisa
2 Haziran
Derin
brcnkb
25
İlk
İstanbul
4 Haziran
Melek
bergennn
İlk
Eskişehir
21 Haziran
nurmur87
27
İlk
İstanbul
21 Haziran
ucak
Elif Hayal
azsekerli
27
İlk
Konya
1 Haziran
Ezgi Defne
mrsPhoenix
28
İlk
İstanbul
5 Haziran
Mete
babygel
35
İlk
Ankara
8 Haziran
Su
esbel
29
İlk
Ankara
24 Haziran
suncaptain
27
İlk
28 Haziran
hasretim_
27
İlk
İzmir
14 Haziran
simage
26
İlk
İstanbul
20 Haziran
lilas85
28
2.
Mersin
3 Haziran
didasesa8
28
İlk
İstanbul
21 Haziran
Liya
tubaklk
26
İlk
Denizli
21 Haziran
İkra
yesil_dostu
27
İlk
Ankara
17 Haziran
zeynelim
22
İlk
29 Haziran
İbrahim Efe
nhrkbl
29
İlk
Sinop
15 Haziran
Poyraz
minikkizim
27
İlk
Ankara
4 Haziran

DumaDumaDumM
30
İlk
Ankara
5 Haziran

nry1982
30
2.
Bursa
30 Haziran

ozelegtim
28
İlk
Bursa
22 Haziran

[/TR]

pufpufffff bni de eklesene listeye daha önce mesaj attınM görmedin sanırım. Konya 29 ilk çocuk kız doğum tarihi 25 haziran 2014

Agrilar cok siddetli mi yoksa sizlama gibi bir sey mi canim.. icin rahat etmediyse baska bir dr a da gorun istersen.. birde abladigim kadariyla bebislerin ikiz.. rahim genisliyor ondan da olabilir.. dualarim seninle..[/QUOTE]

Allah razı olsun canım evet ikizlerim olacak inşallah.ağrılarım da geçer inşallah magnorm diye bi ilaca başladım bugünlük iyiydik cok şükür :)

kızlar kusura bakmayın bu aralar mazur gorun konulara cevap veremiyorum
alıntı yapamıyorum yenı eleman geldı eğitime başladım bakalım yoğunum bu aralar ama haftasonu sizdeyim çayımı demleyin ona göre

herkes kendine iyi baksın he bide unutmadan tahlillerimde b12 eksik çıkmış takviye vitamin kullanan var mı ?

Canım b12 benimde eksik ve iğne vuruluyorum.Gebelikten önce 10 tane vurulmuştum baya yükselmişti ama yine düşmüş,hamile kaldıktan sonra 5 tane daha günaşırı vuruldum şimdide 15 günde bir devam ediyorum hatta bugün öğleden sonra gidicem vurulmaya.Gitmişken tetanoz aşısını da olayım diyorum o da yarın normalde ama ikisini birden yaparmı bilmiyorum.Herneyse b12yi ihmal etme gebelikte önemliymiş benim doktorum bi ara iğneleri kullanmıyorum diye baya bi kızdı hatta geçende b12 eksikliği yüzünden bir bebeğin kafası şiş doğdu dedi Allah korusun. istersen kullanma şimdi dedi onu duyduktan sonra düzenli vuruluyorum iğnelerimi.hatta ben iğne kullanmadığım zaman hep düştüğü için sanırım aylık iğne vurulacağım ömür boyu :KK43: Allahtan bir zararı yok iğnelerin.

Gunaydinlar. .. oh ne guzelmis.. keske benide her sabah biri kahvaltiya cagirsa.. bebisimle hep yalniz yspiyoruz... afiyet bal seker olsun efendim.. bebisine yarasinnnn..

Oyyyyyy kiyamam size ben ama....:KK19:
Bende kalabaligi seven biriyim kv kalkti oturuyom sofranjn basinda istah kacti :KK19:

Ayrica bacilar babamiz sabah ise giderken Yasin oglum saat 10.30 gibi anneni tekmelemeye basla uyansin....
Ac kalma oglum dedi.....
Veee sonuc bizim sipa huyumu bildigi icin 10.10 gece basladi tekmeleriyle uyandirdi beni :KK52:
10.30 da yataktan kalkmis oldum.... yatakta oyalanirim cunku....
Baba sozu dinledi soklardayim :KK52:

Kızlar ben 2 gündür suda doğumu araştırıyorum, en güvenilir Zekai Tahir Burak geldi. 1000 tl ama sadece 2. doğumları alıyoruz dedi. ilk doğum riskli olabiliyor dedi :KK43: yani benim bu hayalimde suya düştü. annem normal doğum diye bastırıyor, eşime epidural normal doğum yapsam girermisin diyorum, ay ne bileyim diyor mırın kırın ediyor:KK47::KK47: daha önce ameliyat oldum, ve gerçekten acısını bildiğim için, sezaryen de korkutuyor...allahım en hayırlısını ver hakkımızda....

Sürekli değildi ama bende de benzer sancılar oldu, NST ye bağladı beni de , sancı ne sancısı doğum sancısı mı yoksa başka bir sancı mı diye. Doğum sancısı olmadığı anlaşılınca idrar kültürü ve tam idrar tahlili istedi. İdrar yollarından olabilir dedi ve bol su içilecek mutlaka dedi, belki faydası olur diye yazdım. Ama bence başka bir dr a daha görün eğer bu dr içine sinmediyse başkası da baksın bence...

sağolasın canım ben de vereyim olmazsa bi iç hastalıklara gider istetirim en azından ne olduğu çıkar.sağlık ocagında lökasit pozitif cıkmıstı 2 kadın doğumcum da önemsemedi malesef :KK43: nst de bulamadılar bebekleri başka bişiye bağladı kontraksiyon mu neydi o da sancı ölçüyor galiba hoş hemşire sağolsun aletin yarısı havadaydı beni de unuttu yattığım yerde sinirlerim tepeme çıktı Rabbim muhtaç etmesin hastanelere hayırlısıyla vaktinde doğuralım kurtulalım inşallah

Canim gercekten zor durummus...
Rabb'im yardimci olsun.....
Dediklerinden yola cikacak olursam calisman sart evet ama birde bebisi emanet edebilecegin guvenilir biri bulman sart....
Kv den baksa gercekten mukemmel olurdu gozun arkada kalmazdi bacim ♥♥♥

sağolasın canım ben de vereyim olmazsa bi iç hastalıklara gider istetirim en azından ne olduğu çıkar.sağlık ocagında lökasit pozitif cıkmıstı 2 kadın doğumcum da önemsemedi malesef :KK43: nst de bulamadılar bebekleri başka bişiye bağladı kontraksiyon mu neydi o da sancı ölçüyor galiba hoş hemşire sağolsun aletin yarısı havadaydı beni de unuttu yattığım yerde sinirlerim tepeme çıktı Rabbim muhtaç etmesin hastanelere hayırlısıyla vaktinde doğuralım kurtulalım inşallah

İnşallah Canım hepimiz sağlıkla alalım kucaklarımıza ve sağ salim büyütelim.

Kızlar ben 2 gündür suda doğumu araştırıyorum, en güvenilir Zekai Tahir Burak geldi. 1000 tl ama sadece 2. doğumları alıyoruz dedi. ilk doğum riskli olabiliyor dedi :KK43: yani benim bu hayalimde suya düştü. annem normal doğum diye bastırıyor, eşime epidural normal doğum yapsam girermisin diyorum, ay ne bileyim diyor mırın kırın ediyor:KK47::KK47: daha önce ameliyat oldum, ve gerçekten acısını bildiğim için, sezaryen de korkutuyor...allahım en hayırlısını ver hakkımızda....

Bende müdehalesiz normal doğumu araştırıyorum kesisiz epiduralsiz suni sancısız bildiğin köy doğumu yani. Kafaya koydum eskiler gibi doğurcam :KK76:

Ben de merakla senin suda doğum araştırmanın sonucunu bekliyordum😉 ama ikinci doğumda almaları durumu kötü olmuş😒 halbuki fiyatı falan da beklediğimden baya uygunmuş... Aynen benim eşim de normal doğum için korkarım ben diyor. Bayılırım ben girmem diyor. Kendisini kan tutuyor da :KK1: ben de dedim yanımda duracaksın orda kan falan yok zaten elimi tutacaksın ben yalnız hissederim kendimi doğurmam bak diyorum:KK1:

X