2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar ya bugün aşı olmaya gittim. Siteden de gördüğüm kadarıyla çok zor oluyormuş kol şişiyormuş falan diye biraz korkmuştum. Hatta hemşireye de söyledim. Yooo hiç öyle bi geri dönüş olmadı bu konuda dedi. Ben böyle büyük bir iğne sanmıştım. Azıcık bişeydi zaten. Kolumun arka tarafına doğru vurdu iğneyi saniyeler içinde. Hiç acımadı. Sonra da hiç ağrı vs olmadı. Bana doğru iğneyi mi vurdu acaba diye düşünmeye başladım. Acaba size iğne yapan hemşirelerin eli mi ağırdı? Hiç anlamadım valla...

benimde şişme ağrı ateş falan olmadı sadece sızlama vardı 2 gün o kadar herkesin bünye farklı işte

Doğumdan bahsetmişsiniz kızlar ben hiç bi kategoriye sığmıyorum malesef çünkü ikisinden de korkuyorum... :18: Zaten doğuma yakın çatı muayenesi oluyor odan geçer not alırsak normal olacak gibi gözüküyor ama yok sen kan sulandırıcı kullanıyorsun mecbur sezeryan derse bilemiycem... :44:

Ne güzel iyi geçmiş... ay sonu bende gideceğim İnşallah benimki de iyi geçer... Bu ara 30. hafta çok geç değil mi ben 7. ayda aşağı yukarı her şeyi tamamlamış olmak istiyorum hani belki mobilya biraz daha geçe kalabilir...

Doğru içeride temelli kalacak değiller ya...
Ben teyzemin doğumuna gitmiştim de özel hastanede tüm katta sadece bir kişi normal doğumdu oda az bağırmadı ama tekerlekli sandalyeyle çıktı doğumhaneden diğerlerininse tam tersi narkozdan ayılırken ve sonraki iki günleri pek hoş geçmedi...gerçi normal doğumda da dikiş atıyorlar... Şimdi insan bunları görünce ikisinden de korkuyor en azından ben öyleyim...

Son düzenleme:
Kızlar bugün kontrolümüz vardı. Çok şükür herşey normaldi.

Bebek yine cinsiyeti göstermek istemedi,

bu doktor da bu çocuk çok edepli, inatçı göstermiyor dedi

Organların gelişimi iyi dedi, 2 gün önden gidiyormuş.

Boy 23 cm, kilo 270 küsürlü bişey dedi.

Bu kilonun ortalama bir kilo olduğunu, genelde doktorların

bebeklerin kilolarını bu kiloda olmasını istediklerini söyledi.

Eğer böyle giderse bebek tahmini olarak 3200 kg doğar,

bu da hekimlerin istediği ortalama bir kilodur dedi.

Herhalde normal doğum açısından söylemiş olabilir.

Gelecek ay özelde ... doktora gidebilirsin, onun cihazı daha gelişmiş,

ayrıntılı ultrasonu var, organlarının tam olup olmadığını görebilirsin dedi.

Perinatologmuş bu tavsiye ettiği doktor. Riskli gebelik uzmanı.

Çok şükür herhangi bir riskimiz yokmuş. Rahim ağzı mesafesini ölçtü.

42 cm çıktı. 25 cm in altı riskliymiş, erken doğum riski olması açısından.

çok şükür erken doğum riski de yokmuş. Doktorum ilaçlarımı değiştirdi.

2 haftadır bel ağrılarımın olduğunu söyledim. bana demir hapı ve magnezyum yazdı.

Bel ağrılarım için de bir jel yazdı. Magnezyum bel ağrılarına iyi gelir dedi.

İlaçlarımın adı: Demir hapı:Gynoferon, Magnezyum:Magnorm, Jel:Romatim.

Bu arada çok kilo almışım. geçen ay ki kontrolde 78 çıkmıştım, bu ay 81,6.

Doktor çok kilo almışsın dedi. Hemen tiroitlerine bakılsın dedi.

Tok karınla kan verdirdi. Çok acıkıyorum dedim. Normalde ekmek yemeyen

biriyim ama şuanda öyle bi acıkıyorum ki ekmek yemezsem doymuyorum dedim.

Doktor da bu kadar çok ekmek yersen ekmek gibi olursun dedi

Kızlar bugün kontrolumuz vardı ayrıntılı usg gırdık çok şükür herşey yolunda organ taraması yapıdı omurılık kafa tası goz lensleri herşey normal boyutlarda gayet sağlılı gorunuyo ama oğluşum mşllh çok haraketli bugun dr bıle ben boyle bişey gormedım doğsun çok merak edıyrm dedı:) bugun tam 20+4 25 cm 380 gr olmusuz

Bu arada bende toplamda 6 kilo almısım doktorum bıraz dıkkat edelim dedı son 3 haftada 3 kilo almısım

Gözün aydın canım anlaşılan bu gidişle cinsiyeti geç öğreneceksin sonuçta sağlıklı olsun da...:) Demir hapının aynısını bende kullanıyorum magnezyum için doktor magvital verdi...

Arkadaşlar bu doğum işi beni de şimdiden düşündürüyor. 2 hafta önce normal doğum ve sezeryan doğum videosu izledim. Bin pişman oldum. Rüyalarıma girdii. Hala aklımdan çıkmıyor. Eskiden tüp bebek olduğu için sezeryan olur diye düşünüyordum. Ama videoyu izledikten sonra ilk tercihim normal doğum olacak. Mecbursam sezeryan olsun istiyorum. Ve sezeryan olursa uyutsunlar, hiçbirşey hatırlamayayım. Epidural sezeryan falan olamam, çünkü video aklıma gelir, dayanamaz bayılırım. Annem hepimizi, 5 kardeşiz evde doğurmuş. Babaannem ebelik yapıyormuş. İnşallah ben de dikişsiz sıkıntısız normal doğum yaparım.

Senin de gözün aydın olsun canım... Ne güzel bu gün herkes bebişini görmüş...:)

Tebrikederim seni oturup hamile halinle bide doğum videosu mu izledin...

Son düzenleme:
Şuan 3 yaşında kızı olan bir arkadaşım. Hamileyken izledim ve ona göre karar verdim demişti. Ben de onu düşünerek izledim ama pişmanım

Ben şahsen izleyemem... zaten korkuyorum bide izlersem doğurmıycam der otururum artık... Şaka bir yana mecbur birinden biri olacak ama bence izlememek en iyisi... Sana da geçmiş olsun canım düşünmemeye çalış...

Gözün aydın canım anlaşılan bu gidişle cinsiyeti geç öğreneceksin sonuçta sağlıklı olsun da...:) Demir hapının aynısını bende kullanıyorum magnezyum için doktor magvital verdi...

Yazmayı unutmuşum canım, doktor biraz dövdü bizim keratayı sonra gösterdi. Erkek dedi.

Daha önce 15. haftada başka bir doktora gitmiştim ve öğrenmiştim zaten.

Hatta pipisini çekip vermişti. % 90 erkek demişti.

Masallah kizlar ikinizede atlattiniz ne guzel..
Yalnız kilo konusunda da masallahiniz var 3 haftada 3 kilo ben ilk olarak 9.ayda almistim 3 kiloyu

Hımmm muhakkak okumuşumdur ama hatırlayamadım canım kusura bakma...:)

Bu arada bende toplamda 6 kilo almısım doktorum bıraz dıkkat edelim dedı son 3 haftada 3 kilo almısım

İlk 3 ayda toplam 3 kilo aldım ama son 1 ayda 3,6 kg almışım.

Benim de ağzım açık kaldı. İlk 4 ayda 6 kilo. Çok acıkıyorum midem kazınıyor.

Bu arada göğüslerim bomba gibi oldu. 85 bedene çıktım.

Bu yüzden emzirme sütyenlerimi 90 beden aldım. Doğuma kadar nolur kimbilir.

Göğüs ve karın bölgesinde şimdilik çatlak felan yok.

evet haklı olabılırsın ama naparsın korkuyorum.bişiy olur dıye.zor bi surecten geçtım ınslh hepımız zamanında sag salım kucagımıza alırız bebıslerımızı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…