2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

vallaha bılmıyorum sankı kolum yeınde yok oyle boyle değil ağrısı

evet haklı olabılırsın ama naparsın korkuyorum.bişiy olur dıye.zor bi surecten geçtım ınslh hepımız zamanında sag salım kucagımıza alırız bebıslerımızı

Amin canım... Benimde iki kaybım var ilki düşük ikincisi kürtaj malesef... Bende ilk zamanlar senin gibi düşünüyordum sonra niye kendi kendime eziyet ediyorum dedim anın tadını çıkarmak varken... Hiçmi endişelenmiyorum azda olsa bende de var ama öyle olunca Allaha emanet diyorum sonuçta benim yapabileceğim birşey yok biz herşeye karar veremiyoruz... Tabiki bunlar benim düşüncem önemli olan senin kendini nasıl hissettiğin...

canım bunun aynısını arkadaşım aldı 2200 tl yatak da dahil sen istanbuldamıydın adres verebilirim

canım aklımda olsun ama ben düz almaya kararlı gibiyim %80 falan ama dediğim gibi fikir değişikliğim olursa aklımdasın

ortalığı karıştırdın mı diye bi bakiyim dedim ama iyi bari çok bişey yapmamışsın..sen zorda kalda bi sezeryan ol ben o zaman sorcam sana

Selam annişler bende bugun bebişimi hissettimmmmm çok güzel ya pıt pıt. Hepinizim biran önce hissetmesini dilerim.iyi akşamlar

benim köfte 400 ge civarına ulaşama dek ben hissedemeyeceğim..kabullendim artık

gözün aydın cnm değerleriniz gzl çıkmış... bsy sormak istiyorum... rahim ağzı ölçümüünü nasıl yapıyor cnm alttan mı bakıyor yoksa detaylıda belli oluyor mu o da?? bir de detaylı ultrasonu kaça yaptırdın??

detaylı ultrasona giren arkadaşlar özelde mi yaptırıryorsunuz bir de kaça mal oluyr yazabilr misinz... bnmde bir dahaki kontrolde detaylı ultrason dedi ancak fiyatını soramadım yüksek bir meblayla karşılaşmaktan açıkçası korkuyorm... bu konuda aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar

maşallah cnm bebeğine... sağlıcakla kucağına da almak nasip olur inş... ayrıntılı ultrasonu kaça yaptırdın acaba yazabilir misin cnm

Merhaba ben de haziran annesi adayıyım. Liste için mesaj atmak istedim ama henüz konulara yazdığım yazılar özel mesaj göndermeme yetecek kadar olmamış, o yüzden buradan yazayım dedim...
09-06-2014 de bir kız çocuğu dünyaya getireceğim inşallah. Yaşım 37, İst'dayım.
Şimdiden herkese sağlıklı, rahat bir doğum diliyorum. Bizim kız biraz bizi uğraştırıyor ya bakalım...

benim gittiğim özelde 250-300 arası ve bence gerek yok bu kadar para vermeye.devlete gidicem o parayla da bebeğime bişeyler alırım

hoşgeldın aramıza allah hayırlısıyla kucagınıza almayı nasip etsin...

allah nasip ederse ben de normal düşünüyorum ben daha lisedeyken ablam doğum yapmıştı ve bebeği doğuruncaya kadar ablamın odasındaydım çok şükür ablam kolay doğurmuştu 11 de girmiş hastaneye saat 3te bebiş doğmuştu ebeler bana bakıp kızım sen napıon burda bak evlenemiycen korkarsın bilmem ne diyolardı ben mıh gözlü tabi banane gitmem biyere demiştim.. ebeler ikide bir gelip alttan kontrol yapıyolardı 4 cm açılmış 6 cm açılmış diye yorum yapıyorlardı... normal doğumda önemli olan doğru teknıği uygulamak nefes olayı çok önemliymiş bir de sancı geldiğinde çömelmek gerekiyomuş tuvalet pozisyonu gibi.. bir de ablam ertesi gün kalktı mutfakta bişeler yaptı ama sezeryanda insan yamulduğu için mümkün olmuyo
bizler plan yapıyoz da bakalım rabbim neyi kısmet edicek herkese hayırlı doğumlar inşallahhhhhh

ayy vurdum da geldım cnm ama kolumu hıssttemıyorum tutuldu popodan ve koldan yapılan aşı ve iğnelere huyum var kan alabılırler dmar yolu da acabılırler onda bısey olmuyor ama acıyor otekıler

ay ay hiç sorma canım ben korkmam ama o nasıl bir iğne yavaş yavaş tüm kolu uyuşturdu. şimdi ağrıyor mümkün olduğunca hareket ettirmiyorum.. off işe geldim bi de çok huysuzum yaaa...

aynen aynen bacım dün hiç bir şeyim yoktu ben de efelendim gece üstüne mi yattım naaptıysam sabahtan beri ağrısı oturdu resmen

kızlar detaylı ultrason zamanlarımız geldi, ben son kontrolümde dra sordum, ne için istiyosun ki dedi? bende böbrek ve kalbe bakılıyormuş, eşim kalbi delik doğmuş mesela o yüzden merak ettim dedim. drum her bebek kalbinde delikle doğar zaten dedi, biz havadan oksijen alıyoruz onlar bizim kanımızdan alıyorlar o yüzden daha farklı işliyor ve delik oluyor. kalbin odacıklarına baktı sonra, tam oluşmadığı için diğer randevuda tekrar hatırlat dedi ve eşimin kalbi kendisi kapanmış o sorun teşkil edicek bişi değil dedi ama bazı rahatsızlıklar ırsidir öyle olsaydı kontrol edilmeliydi dedi. detaylıda allah korusun 6 parmaklı çıksa ne yapıcaksın ki dedi :26: gerekli görmedikçe ben yönlendirmiyorum ama ünide baktırabilirsin dedi. ama biz istemedik.

Ben önümüzdeki p.tesi günü detaylıya gideceğim kısmetse. Özelde, dr önerisi üzerine gideceğim, daha önce de aynı dr a ense kalınlığı ölçümleri için de gitmiştim. 290 lira sadece usg, bir de dr muayene ücreti var, bakalım kaça çıkacak. Ama benim yaş da ileri olduğundan pek de parayı düşünemiyorum. Benim şuan gittiğim kadın doğumcum akrabam olduğu için ve ilk bebeğim doğuştan yarık damak-dudaklı doğduğu için ( geçirdiği ameliyattan sonra malesef anestezyen hatası sonucu engell kaldı, neler çektiğimi de biliyor ) " seni güvenmediğim bir ele teslim edemem, biraz pahalı biliyorum ama içimiz rahat edecek, ayrıntılı usg yi çekecek kişinin yine aynı dr olmasını istiyorum" dedi. İçimiz rahat etsin diye gideceğim mecbur, aklım çıkıyor kızımda sorunla karşılaşacağım diye Ama ömrüm dr lar arasında geçti oğlumdan ötürü, artık iyi dr kötü dr ayırt edebiliyorum naçizane; pek konuşkan ve çok da güleryüzlü değil ama usg ye bakarken sanki olayın içinde gibi oluyor, güven veriyor gerçekten. Yine de Rabbim istemezse biz sorun olsa da göremeyeceğiz zaten.
4lü testte down sendromu riski normalde beklenenin üstünde çıktı benim, bu dr hemen çağırdı ve enseyi, bacak boyunu, burun kemiğini vs tekrar ayrıntılı kontrol etti ve usg bana böyle bir bulgu vermiyor şimdilik dedi. Ayrıntılı usg yi de çekelim de gerek duyarsak şu yurt dışına gönderilen testi ya da amniosentezi konuşuruz dedi. Bir de dün evime daha yakın bir dr a gittim karnımda ara ara gelen ağrılar olunca korktum. O da rahim ağzı uzunluğunu ölçtü, usg ile bebeğe baktı falan. Bebek normal tam haftasında gidiyor, rahim ağzı uzunluğu ve genişliği de normal ama plasenta biraz aşağıda dedi. NST ye bağladılar baktılar ağrılar doğum sancısı gibi değil dedi. İçim rahatladı ama akrabam olan kadın doğumcum plasentayı da p.tesi mutlaka tekrar kontrol ettir bakalım dedi. 24. Haftaya kadar normal yerine de gelebilir, senin önceki doğumun da sezeryandı belki yukarı çıkmayadailir plasenta dedi. Sürekli kendini ve plasentayı takip ettireceksin bakalım dedi. Öyle işte, güvendiğiniz dr a gidin demek şstedim işin özü :)

Sorunsuz, güzel, sağlıklı ve mutlu doğumlar diliyorum hepimiz için.

günaydın kızlarrr bugün saat 1,30da kontrolüm var dualarınızı bekliyorummm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…