2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
günaydın dünyanın en güzel anneleri nasılsınız... biz bugün doktora gideceğiz ve inşallah bebeşim gösterirse tam olarak cinsiyetini öğreneceğiz... öğrenir öğrenmez hemen yazacağim ayrıca sizlere birşey sormak istiyorum ben çatlaklardan korkmaya basladım daha henüz bi belirti yok ama vücudum gerilmeye basladı acaba çok olur mu diye korkuyorum sizler çatlak olmasın diye herhangi bir önlem aldınız mı?

hadi hayırlısı canım
çatlaklar için henüz oluşmadan önlemi alınmalı diye biliyorum ben bir aydır bebek yağı ve kakao kremi kullanıyorum badem yağı öneren de var işin özü cildi kuru bırakmamalı ve sürekli yağlı ve nemli tutmak sanırım

Gunaydin guzel annisler ve bebisleri....

Kizlar ben cok kotuyum cumadan beri bogaz agrisi artik bugun kulaklarimda agriyor..
Cuma ASM ye gittim dr dinlen dedi, kendi dr aradim sadece serumfizyolojik al burnunu ac bogazin kurumasin dedi. Hafta sonu dinlenince iyidim ama simdi dizlerim tutmuyo okulda butun cocuklar hasta.... yardimmmmm edin

ben henüz bi önlem almış değilim çünkü hala karar veremedim..
burda bi arkadaş lierac krem indirimde dedi onu düşünüyorum ama krem sonuçta ne kadar doğal da olsa içinde kimyasal barındıracağından nası olur ki diye düşünüyorum..çünkü taa saç derisini düşünüyoruz etkiler mi diye bunu bebişimize en yakın yere sürücez..bi yağ karışımlarıyla başlayayım diye düşünüyorum bakalım..

canım hayırlı uğurlu olsun.. Allah nazarlardan saklasın inşallah..

resim konusunda da en son gittiğimde sadece kafa çapı ölçülürken ki resmi var. Allah'tan bi öncekinde bir resmi var yüzü belii parmakları fln ona bakıp bakıp seviyorum..

Canım ben bir kaç haftadır gece bir kere falan kalkıyorum. Daha rahatladım yani. Yatmadan 1-2 saat önce pek sıvı almamaya çalış, gün içi suyunu iç belki faydası olur. Ben böyle çare bulabildim.
off ya istediğin zaman dokyora gidememk çok kötüü hamileliğimden beri sadece bir kere gidebildim bir daha kide 20 haftada çok merak ediyorum arkadaşalr ya
Sen yurt dışında mı yaşıyordun kız? Nasıl dayanıyorsun bravo ben en fazla 3 haftaya kadar dayanabiliyorum. Allahtan özele de başladım, sık sık göreceğim artık.

bazıları vazelin sür diyor bazıları sakın sürme diyor bebe yağı sıkıntılı oluyormus doktor kakao yagı kullan demişti aktra gittim kakao fındık ve tatlı badem yağı verdi 3 ünü karıstır dedi ama sanki biraz tüylenme oldu... tecrübeliler saf zeytinyağı kullan dediler ugünde onu öğrendim aktardan almıs bide onu deneyecegim bende ne yapacagımı sasırdım valla

ben de sendenim canım göstermiyo geçen hafta cuma da göstermedi.. umudumuz 1 ay sonraya kaldı. olmadı detaylı ultrasona. zaten detaylıya kadar bir şey almicaktım. tam belli olsun diye beklicektim. bekliyorum da tehdit de etme annesi utanıyodur göstermeye

canım geçmiş olsun bende geçenlerde aynı rahatsızlandım keçiboynuzu tarçın zencefil kaynatıp balla karışım yapıp içtim bide ıhlamur doktoruma sordum iyi yapmışın diğer bitki çaylarıı içilmez dedi ilaçta içemiyoruz zaten tek çözüm c vitamini ve bu çaylar gibi diz ve kemik ağrısı bende de hala ara ara oluyor maalssef:44:

evet listede de altlı üstlüyüz tatlım :) ben senin yazdıklarını takip ediyorum aslında bakım aynı mı gidiyoruz diye :) eğer hareketlerini hissetmiyorsan üzülme bende hissetmiyorum zaten çok erken :)
Kizlar ben de gecen haftaya kadar emin olamiyordum bir seyler hissediyorum ama bu gaz mi diye. Ama bir tahminim vardi dogruymus elinizi gobek deliginin 3 4 parmak altina koyun .tekme gibi bariz bir hareket beklemeyin hele ki kizsa cep telefonu yutmus gibi cok derinde bir titresim, aksam denizin kiyiya vurması gibi ince bir dalgalanma yada sunum yapacakmissiniz da heyecandan iciniz pir pir ediyormus gibi minik bir heyecan bir kipirti hissederseniz o bebeginizdir. Annem minik bir balik varmis da yuzuyirmus gibi bir his der ben cok hissedemiyorum onu.bence hissesiyoruz ama ne oldugunu en basta anlayamiyoruz.

evet listede de altlı üstlüyüz tatlım :) ben senin yazdıklarını takip ediyorum aslında bakım aynı mı gidiyoruz diye :) eğer hareketlerini hissetmiyorsan üzülme bende hissetmiyorum zaten çok erken :)

yok canım ben hisssediyorum artık gayet bariz ben şimdi gördüm aynı olduğunu ozaman iletişimi koparmayalım senle haberdar edelim birbirimizi canım

haklısın canım dikkat etmek lazım ama dün nete hamilelik çatlakları yazdım ve fotograflar çok korkuttu beni... kremide düşünmüyor değilim valla ama doktor kakao yagı dedi bende aktara gittim o fındık yagı tatlı badem ve kakao bu 3 ünü karıstır dedi onu sürüyorum arada ama yine de içime pek sinmiyor nedense ne yapacagım bende karar veremiyorum

kızlarr günaydınn. biz de dün gittik doktora. cinsiyetini öğrendik ve şok şok şok. tüm takvimler kız dedi. mide bulantılarım, tatlı yiyememelerim, deli gibi turşu yemelerim gibi durumlardan dolayı kız olduğundan emindik biz eşimle. o moda girmiştik tam da . kızımız geliyor diyorduk, çok da istiyorduk amaaaaaa doktor bebeğimiz erkek demez miii. gayet de belirgindi ultrasonda. fotoğrafını falan çekti doktor bakıyorum evde tam pipi yani eşimle ikimiz de donup kaldık çok komikti kesin halimiz. ama iyiydi oğlumuz çok şükür. 175 gram 11.8 cm. olmuş.
3 lü tarama testi yaptılar. ultrasonda sorun yoktu. yine toxoplazma yaptılar, o da negatif. ama rahim ağzımı ölçtü doktor. önce 3 çıktı, sonra 3.3 çıktı. en az 3.5 olmalı dedi doktor. haftaya bi daha bakacak, yine az olursa ilaç tedavisine başlayacağız dedi. buna kafam takıldı. umarım bi sorun olmaz. bu konuda fikri olan ya da böyle bir şey yaşamış olan var mı kızlar?

canım ben biraz kilolu hamile kaldım yani beklediğim bir hamilelik değildi o yüzden hissedemiyorum sanırım :)

Kızlar;

Bu sabah kan tahlili için kan vermeye gitmiştim sağlık ocağına, hemşireye aşı zamanımı sordum.

20. haftada ilk tetanoz aşısını vurulacakmışım.

Benimle ilgilenen hemşire bugün yoktu, yarın tahlil sonucumu almaya gittiğimde ondan da tam olarak bilgileri alırım.

Daha aşı kartımı da verecek, hamileliğimin başında gitmiştim o zaman elinde yoktu verememişti.

Yarın da tam bilgi sahibi olurum, sizi de bilgilendiririm arkadaşlar...

Ya bu doktorum neden bana aşı olacaksın falan demiyor çok enteresan bi kadın :) şaka gibi ama ben aşı olunduğunu sizden öğrendim yarın sorayım bakayım ne diyecek !

canım çok sevindim rabbim haırlısıyla kucagına almayı nasip eder inşallah...rahim agzını niçin ölçyorlar ve nasıl ölçüyor bugün bende doktora gideceğim 3 lü için de merak ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…