2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Tamam canım, ben her aradığım konuyu şipşak bulayım diye istemiştim ama çok başlık çok kafa karışıklığı ve takibi zorlaştırıyor gerçekten.

kılzar günaydın çok moralim bozuldu.dizlerim halsizleşti. bi arkadaşım vardı 38 haftalık hamileydı dü ölü doğum yaptı çok üzüldüm.ne zaman ne olacağı hiç belli değil

Canım Allah sabır versin arkadaşına ve eşine. Dil konuşamıyor zaten bu durumda. Yine de Allahtan gelen herşeye razı olmak zorundayız. Allah hayırlısını versin. Hafta olarak alışmak olarak hazırlık olarak hiç karşılaştırılamaz bile ama 11 haftalık bebeğimin kaybı hala acıyla aklıma gelir. Allah çok çok sabır versin.

Başlangıç için çok iyi, elbette geliştirilebilir. Benim gibi anlamayan biri için ise süper. Arkadaştan tam tarifini ve yapışını öğrendiğin zaman burada paylaşabilrimisin tekrar. Bide şeker hamurunun malzemeleri nerden alınıyor onu da yazarsan sevinirim. Boş vakitlerimde denemek isterim.

hiiii daha hazır bile değiliz,zaman ne çabuk geçiyor.... Ve ağırlaştıkça yükümüz sabırsızlanıyoruz...

evet aynen öyle canım hazırlıklarımı nisan 15 ten sonrasına bıraktım tam teşeküllü ozaman başlıcam inş.

Kızlar!! Özellikle kızı olacaklar:
Quinny zapp bebek arabası (araştıranlar bilir) e-bebek'te kampanyalı! Kendi 800, ana kucağı (oto koltuğu) ile birlikte 850!! Şaka gibi!!!
Yalnız sadece kırmızısı var stokta (( kızı olcaklar kaçırmayın derim! İçim gidio şu an
Biz bundan almak istioruz ve normalde 1200 civarı...

evet aynen öyle canım hazırlıklarımı nisan 15 ten sonrasına bıraktım tam teşeküllü ozaman başlıcam inş.

ben de 15 nisandan sonra hızlandırıcam canım annem gelecek inşallah yardıma...

bu arada şeker değerlerin yüksek çıkmıştı senin de yanlış hatırlamıyorsam, diyet ve değerler nasıl şu an, düzeldi mi?

canım modele baktım da, tekerlek,sele kısımları siyah olduğu için erkek bebeğe de olur bence...
ben siyah kırmızı bir model almayı düşünüyorum oğlum için, ikinci bebişin kız olma ihtimalinde o da kullanabilsin diye düşünüyorum...

Kızlar merhaba.son bir haftayı ciddi agrılarla geçiriyorum.üstüne bir de grip oldum.geçenlerde bir gösteri vardı oraya gittim ve tam 4 saat oturdum.otururken hiç birşey anlamam ama eve geldiğimde belim kalçam tutlmuştu öyle kramplar giriyorduki zor yürüyordum.ve sabah kalktıgımda adım atamadım bildiğiniz yürüyemedim o kadar ağrım oldu.şimdi yine pek fark yok sabah yeni kaltıgımda sol kalçama öyle kramp giriyorki sekerek yürüyorum topallar gibi...size de böyle oldu mu ? Yarın genel taramam var aşım var artık sonuçlardan anlaşılır kalsiyum eksikliğinden mi böyle oluyor ne oluyor... Bir de bende b 12 eksikliği olmuştu doktor iğne vermişti 5 tane ben sadece 1 tanesini vurundum.acaba yanlış birşeymi yaptım.netten okudum b 12 ekdikliği oldugu durumlarda bebekte nörolojik boxukluklar oluyormuş ve ben o kadar korkuyorumki şu an Lütfen yardımcı olun çok korkuyorum.sizdede oldumu b12 eksikliği doktordunuz takviy verdimi

tamam canım hemen olması şart değil zaten..müsait olunca yaz yeterli bana ama çok detaylı olsun olur mu?nasıl şekil verip ne ölçüde ne kadar malzeme koyduğuna kadar hepsini

sende deneyince bize açık ve net anlatırsın olur mu?.. biraz daha elin alışınca zaten istediğin gibi olur. çok da kötü değil aslında... bunları kaç gün kalınca yapmayı planlıyorsun?

canım insan bi iş yaparken ya da gezerken cok fark etmiyo ama sonrasında fena acısı cıkıyo :26: ben ne zaman kendimi iyi hıssedıp temızlığe kalkışsam ya da bebek alışverişi diye kendimi kaptırıp bıraz fazlaca dolaşsam akşamına pert oluyorum ve toparlanması da eskısı gıbı kolay olmuyo, ertesı gunde aynı şekil devam edıyo vucudumun o hali hani uzun bı sure spor yapmazsında spora ılk basladıgında tutulur kalır her tarafın, her kemıgını kasını hıssedersın ya onun gıbı bir şey :26:

bir şey eksikliğinden mi oluyo bılmıyorum ama ben ne zaman boyle seylerı doktoruma sorsam hamılelıgın normal sonucları oldugunu soyluyo, sanırım bebek de buyudukce insan daha bı hamıle gıbı olmaya baslıyo

b 12 eksıklığı için iğneler ve haplar var, doktorun kullan demişse bence ıhmal etme canım

iğneleri vereli 2 aydan fazla oluyor belkide 3 ay Bben sadeece 1 tane vurunduum 4 ü duruyor.inşallah bi terslik yoktur yarın alşaılır.teşekür ederim cevabın için canım

Günaydın güzelliklerrr..
Kız nerelerdesin sen? Bir görünüp bir kayboluyorsun? Nasılsın bebeğin iyi mi?
O zaman bize de haberlerini beklemek kalıyor inşallah koocaaman olmuştur
kılzar günaydın çok moralim bozuldu.dizlerim halsizleşti. bi arkadaşım vardı 38 haftalık hamileydı dü ölü doğum yaptı çok üzüldüm.ne zaman ne olacağı hiç belli değil
Çok üzüldüm Allah kimseye vermesin.

Ayy ayy geçmiş olsun arkadaşım. Umarım kolay atlatırsın Alerjiler daha bir depresşti değil mi? Ben de bugün kaç kez hapşurdum kim bilir. Alerjik rinit var bende de:-( üstelik burun kemiğim de sola dogru eğri.
Hastalığın icin geçmiş olsun tatlım. Senin oğlan bildigin tosun olmuş. Maşallah ona.
Bence başarılı canım, güzel görünüyor, ellerine sağlık. Sadece şeker hamurlarında biraz eğrilik var gibi o kadar. Bikaç deneme sonrasında yaparsın sen bu işi
Canım cok geçmiş olsun. Doktor b12 icin igne verdiyse keşke vurulsaydın. Kısa vadede bebeğimizi koruyoruz gibi geliyor ama uzun vadede zarar veriyoruz aslında. Bende b12 eksikligi olmadı bilmiyorum o yüzden. Kramplar bu aralar bende de çok oluyor. Magnezyumu aksatmadan kullanıyorum demek ki ondan degil. Bu haftasonu kontrolüm var soracağım sebebi ne olabilir diye

Son düzenleme:

canım ya benim de oğlum 10 gün önden gidiyormuş. Doğum tarihini etkiler mi ki bu 10 gün? Sat a göre hesaplarken hep 6 haziran dedi drlar. şimdi 10 gün önden gidiyor diyorlar acaba mayısın son haftası doğurur muyum? Ayrıca çok kötü kaşınıyorum. Doktor hamilelik kaşıntısı dedi ama 2 aydır kaşınıyorum gebelik kaşıntısı daha geç başlarmış deli olucam ya daha doğumuma çok var ya

Slm cnm , çok geçmiş olsunn dikkat etmek lazım havalar aldatıyor :/ Ben de kemik ağrılarını resmen hissediyorum artıkk, Bazen öyle bir kiltleniyordu ki Elimle bacağımı tutarak adım atmaya çalışıyordum magnezyum biraz da olsa ağrılarımı azalttı diyebilirim, B12 Eksikliği bende de var malesef , Benexol diye bir Hap verdi hergün düzenli bir şekilde kullanıyorum canım, iğnelerini tamamlarsan iyi edersin

bişey sorucam, bir doğuma falan gittiğinizde bu kurabiyeleri yiyormusunuz ?

benim çevremde gördüğüm genellikle yenilmediği, özellikle yaşı büyük olanların anlamayıp yemediği,
diğer hediyelere doğum hediyeliklerine gelince ben en yakınımın bile olsa belli bir süre sonra sıkılıp atıyorum (

bu nedenlerledirki ne kurabiye nede hediye yapmayı düşünüyorum (
hastanede eve ilk gelenlere cukulata, mevluttede hediye vermek istiyorum... biliyorum çok boş ama kullanılmadığını düşündükçe canım sıkılıyor
bakalım sonunda neye kadar vericem...

Selam bacilarimmmm
Yahu su yazilari alintilayip tam cevaplamayi bitirenw yaki su telefon calip tum yazdiklarim yok olmuyor mu sinir oluyorum
Neyse hasta olan arkadaslarima gecmis olsun
Carcabuk toparlanmaniz dilegiyle....
Kontrole gidecek arkadaslarim agziniz kulaklarinizda donun ins.
Oglumla su anda gunesleniyoruz biz
Ayrica pufpufum malzemelerini tam kesinlestirdiginde bende isterim
Seker hamurunu bir kere lokumla yapmisligim var pasta yapip kaplamistim...
Kurabiyede hic denemedim ....
Ayrica havalar sicak olacak erimez degil mi ??
Ortalama kac gun saklaniyor bir bilgin var mi ?
Amma sordum bende yapmayi dusunuyorumda cok hosuma gitti

kızlar kapı süsü ve lavanta kesesi yapan bi arkadaş vardı...ben hatırlayamadım ismini..sayfalardada bulamadım bi türlü

birde kapı süsü için nerden keçe alabiliriz...sitelerde sadece süs keçeden kapı süsü satışı var..:Bi el atın şu bacınıza..

bende memlekete gidicem izne ayrılıcam onu bekliyorum canım evet diyet yaptım ve şuan için düzeldi şekerim canım ama suyum fazla çıktı şimdide napıcam bilemiyorum:26:

Canım geçmiş olsun kalsiyum ve magnezyum takviyesi alman gerekiyor sanırım.Ben ikisini de pek sevmedim suda eriyenlerden o yüzden içemiyordum.Ağrılarım artmaya başlayınca ilaçlarımı kullanmaya başladım ve şükür azaldı baya..Bu arada B12 iğnesi benim vazgeçilmezim oldu artık..Ben hamile kalmadan önce 10 tane vurunmuştum ve değerlerim normale dönmüştü sonra dıktorum aylık iğne verdi onları kullanmadım nasılsa düzeldi diye sonra hamile kalınca bir ölçtük b12 yerlerde maalesef kullanmayınca düşüyor yani 10 tane iğne boşa gitti resmen.Sonra 5 tane gün aşırı vurundum hemen şimdide 15 günde bir devam ediyorum bayadır.Haftaya salı kontrolüm var o zaman doktorum bakacak ve duruma göre aylığa çevirecek yine ama sanırım ben bunları ömür boyu kullanıcam.B12 önemli canım ama geç kalmış değilsin doktorunla konuş ve diğer iğnelerini de yaptır bence..

ben çok seviyorumda, araştırdım :))

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Büyük küçük hepimizin severek yediği dondurma bazen hamile bayanların çok istemesine rağmen çekinerek tükettiği bir besin maddesidir. Peki çekinmekte haklımıdırlar hamilelikte dondurma zararlımıdır , yoksa faydaları varmıdır? Hamile bayanlar için araştırdığımız bu yazımızda dondurmanın fayda ve zararları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.Uzman Diyetisyen Sevinç Bakan bu konu hakkındaki bilgilerini paylaşmış olup hamilelerin dondurma yiyip yememesi hakkında yada yerken nelere dikkat etmesi gerektiği hususundaki yorumları bütün hamileler için oldukca aydınlatıcı olacaktır.

Uzman Diyetisyen Sevinç Bakan, hamilelerin dondurma tüketmesinin faydalı olduğunu belirterek, dondurmanın hamilelere enerji verdiğini bildirdi.

Bakan, her yaştan insanın severek yediği dondurmanın yaz aylarının vazgeçilmez tatlısı olduğunu söyledi.

Sıcak yaz günlerinde dondurmanın herkesi kendine çektiğini belirten Bakan, gebeliğinin son ayları yaza denk gelen kadınların da, tatlı olarak dondurmayı tercih edebileceğini ifade etti.

Bakan şöyle devam etti: "Dondurma iyi bir kalsiyum, enerji ve protein kaynağıdır. Kalsiyum gebelikte annede oluşan kemik kayıplarını azaltır, bebeğin kemik gelişimini destekler. Ayrıca annede kas krampları, tansiyon ve buna bağlı olarak preeklemsi riskini azaltır. Süt ve süt ürünleri kalsiyumun en zengin kaynaklarıdır. Günlük beslenmelerinde düzenli olarak süt-yoğurt, peynir tüketen gebeler haftada 1-2 kez dondurma yiyerek kalsiyum alımını destekleyebilir."

"Yemeden önce 5 dakika bekletin"

Annelerin dondurma tüketimine özen göstermesi gerektiğini vurgulayan Bakan, dondurmanın enerji içeriğinin yüksek olması nedeniyle annenin gebeliğe bağlı olarak artan enerji ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Bakan, dondurmanın, içerdiği sütten dolayı kaliteli bir protein kaynağı olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu: "Proteinler bebeğin gelişimin temel taşıdır. Annenin sağlığını korumada önemli yeri vardır ve günlük mutlaka yeterli alınmalıdır. Protein ve kalsiyum açısından besleyici olan dondurma, hamilelere enerji vermektedir. Bu özelliği nedeniyle hamilelik aşamasında dondurma tüketimi yararlıdır."

Bakan, sağlıklı gebelerde haftada 1-2 kez ve 2-3 top dondurma tüketilebileceğini vurgulayarak, dondurmanın hijyenik özelliklerine ve saklama koşullarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Dondurmanın yenme zamanının önemli olduğuna dikkati çeken Bakan, "Kan şekeri dengesizliklerini önlemek için gündüz saatlerinde ve yemeklerden en az 2 saat sonra yenmesi daha uygundur. Yenmeden önce yaklaşık 5 dakika kadar bekletilmesinde fayda vardır. Zira çok soğuk besinler gebelikte riskli olabilir ya da boğaz ve solunum yolu enfeksiyonlarını tetikleyebilir" dedi.

benim hamilelikte düştü b 12 değerim normalde hiç yaşamamıştım bu durumu.3 ay önce iğne verdi doktorum bayagı boşladım ama dediğin gibi yapıcam canım inşallah geç kalmamışımdır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…