2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ilk şeker hamurlu kurabiye denemem...

kızlar mayıs annelerinde bi arkadaşım var onun gazına geldim (o kendi yapmış geçenlerde resmini gönderdi bana,çok güzeldi) bende heveslendim ve denemelik yapmak üzere gittim aldım malzemeleri ve az önce ilk denememi yaptım..

işte sonuç :KK1:

Eki Görüntüle 1035214

öncelikle öz eleştiri yapiyim : kurabiye kısmında çok zorlandım zaten tamda olması gerektiği gibi olmadı.. Kalıba yapıştı zor açıldı bide pişerken kenarları bazı kurabiyelerin aktı.. Tekrar tam bi tarif ve yapılışı öğrenicem.. Onun dışında sorun yok,şeker hamuru kolay şekle geliyor ve kolay yapışıyor.. Şu an görünen üst süslemesini öylesine yaptım denemelik olduğu için gerçeğine karar verince şekilleri değiştirebilirim :KK34:

nasıl olmuş kızlar?daha bi özen ve uğraşla becerir miyim sizce?
ama gerçekçi ve dürüst fikir lütfen..
:21:

Cnmbiraz daha ugras ve sabirla yapabilirsin tabi :) ben surekli yaptigim icin bir kac tuyo sana kurabiye hamurunda aceleci davranma en az 1 saat dolapta beklet. Yavas hareketlerle ac mumkunse el degmeden tepsiye spatula araciligi ile koy ve icine kabartma tozunu cok cok az koy ki kabarmasin orantili olsun...Eki Görüntüle 1035228 Eki Görüntüle 1035228

pufpuff ilk denemeye göre çok güzel olmuş canım. Ustalaşınca detaylı tarif istiyoruz senden :KK9:

Kızlar!! Özellikle kızı olacaklar:
Quinny zapp bebek arabası (araştıranlar bilir) e-bebek'te kampanyalı! Kendi 800, ana kucağı (oto koltuğu) ile birlikte 850!! Şaka gibi!!!
Yalnız sadece kırmızısı var stokta :KK43:(( kızı olcaklar kaçırmayın derim! İçim gidio şu an :KK43:
Biz bundan almak istioruz ve normalde 1200 civarı... :KK43:

Ya ben de bundan almak istiyordum, cabriofix puset ile birlikte 1460 TL gibi bir fiyatı vardı, hemen siteye ben de bakıyorum. Gerçi eşim siyah istiyordu, biz de oğlan bekliyoruz ama bakalım :KK9::KK9::KK9: Teşekkür ederim canım

Kızlar merhaba.son bir haftayı ciddi agrılarla geçiriyorum.üstüne bir de grip oldum.geçenlerde bir gösteri vardı oraya gittim ve tam 4 saat oturdum.otururken hiç birşey anlamam ama eve geldiğimde belim kalçam tutlmuştu öyle kramplar giriyorduki zor yürüyordum.ve sabah kalktıgımda adım atamadım bildiğiniz yürüyemedim o kadar ağrım oldu.şimdi yine pek fark yok sabah yeni kaltıgımda sol kalçama öyle kramp giriyorki sekerek yürüyorum topallar gibi...size de böyle oldu mu ? Yarın genel taramam var aşım var artık sonuçlardan anlaşılır kalsiyum eksikliğinden mi böyle oluyor ne oluyor... Bir de bende b 12 eksikliği olmuştu doktor iğne vermişti 5 tane ben sadece 1 tanesini vurundum.acaba yanlış birşeymi yaptım.netten okudum b 12 ekdikliği oldugu durumlarda bebekte nörolojik boxukluklar oluyormuş ve ben o kadar korkuyorumki şu an :KK14: Lütfen yardımcı olun çok korkuyorum.sizdede oldumu b12 eksikliği doktordunuz takviy verdimi

Geçmiş olsun canım ben de aynı durumdayım. B12 iğnelerini de kafana takma ben 5 yıldır yaptırıyorum ama haliyle ben de aksatıyorum. Hemen tekrar başla iğnelere geç kalmış sayılmazsın.

Ya ben de bundan almak istiyordum, cabriofix puset ile birlikte 1460 TL gibi bir fiyatı vardı, hemen siteye ben de bakıyorum. Gerçi eşim siyah istiyordu, biz de oğlan bekliyoruz ama bakalım :KK9::KK9::KK9: Teşekkür ederim canım

Biz de bu arabadan istiyoruz, en hafif, kullanışlı ve yer kaplamayan bu. Ayrıca yön değiştirebiliosun ve sırtı da yatıo! ve bizimki de erkek :)) kırımızıyı her türlü severim ve pembe dışında sıkıntı olmaz da... Sırf kırmızı emin olamadım, eşimin de içine çok sinmeyince beklemeye aldım! Ama kaçcak gibi değil! Fiyatları 1200 fln! Bu kampanyada ana kucağıyla 850!! Gerçekten şaka gibi!!! Zor duruyorummmm :S

Biz de bu arabadan istiyoruz, en hafif, kullanışlı ve yer kaplamayan bu. Ayrıca yön değiştirebiliosun ve sırtı da yatıo! ve bizimki de erkek :)) kırımızıyı her türlü severim ve pembe dışında sıkıntı olmaz da... Sırf kırmızı emin olamadım, eşimin de içine çok sinmeyince beklemeye aldım! Ama kaçcak gibi değil! Fiyatları 1200 fln! Bu kampanyada ana kucağıyla 850!! Gerçekten şaka gibi!!! Zor duruyorummmm :S

pufpuff ilk denemeye göre çok güzel olmuş canım. Ustalaşınca detaylı tarif istiyoruz senden :KK9:

Geçmiş olsun canım ben de aynı durumdayım. B12 iğnelerini de kafana takma ben 5 yıldır yaptırıyorum ama haliyle ben de aksatıyorum. Hemen tekrar başla iğnelere geç kalmış sayılmazsın.

peki canım kurabiyesi için senin tarifin ne?detaylı olarak müsait olunca yazar mısın?
vereyım canım ama benımkı normal kurabıye hamura
5,5 su bardagı un yetmezse bıraz daha ılave edebılrıısn
1 cay bardag pudra sekerı
250gr margarın
1 cay bardag sıvı yag
1 paket vanılya
1 paket kabartma tozu
1 su bardag dovulmus cevız
hepsıini bır yoguruyorsun kıvamına gelınce kalıbını kullanarak kesıyorsun fırına veryorsun ben altına cop sıs tamıstım sapı olsun dıye ama sonradan cıkardım kırılmasından korktum,kurabıyelrı pıstıkten sonra sogumaya bırak seker hamurunu nısastayla acıp kalıplarla kesıyordu soguyan kurabıyelerın uzerını hafıf ıslat hamurunu yerlestır uzerını ıstedıgın gıbı susle sonra jılatınlere koy kurdeleyle bagla ucunu oldu bıttı ıste

canım ya benim de oğlum 10 gün önden gidiyormuş. Doğum tarihini etkiler mi ki bu 10 gün? Sat a göre hesaplarken hep 6 haziran dedi drlar. şimdi 10 gün önden gidiyor diyorlar acaba mayısın son haftası doğurur muyum? Ayrıca çok kötü kaşınıyorum. Doktor hamilelik kaşıntısı dedi ama 2 aydır kaşınıyorum gebelik kaşıntısı daha geç başlarmış deli olucam ya :KK43: daha doğumuma çok var ya
bunlara cok fazla takılmayın sız sat a gore hesaplayın doktor elını bıraz kaydırsa olcumler degısır,bı sıkıntı oldug zaman doktorlar sat a gore hesaplayarak onlem almaya calısırlar zaten cok az hamıle 40.haftayı doldurur Allahın ıznıyle 37 dolduralım ondan sonra ne zaman ıstıyorlarsa gelsın bebıslerımız

benim hamilelikte düştü b 12 değerim normalde hiç yaşamamıştım bu durumu.3 ay önce iğne verdi doktorum bayagı boşladım ama dediğin gibi yapıcam canım inşallah geç kalmamışımdır

kızlar nasıl anladınız b12 değerinizin düştüğünü belirtisi neydi?:44:

canım ya benim de oğlum 10 gün önden gidiyormuş. Doğum tarihini etkiler mi ki bu 10 gün? Sat a göre hesaplarken hep 6 haziran dedi drlar. şimdi 10 gün önden gidiyor diyorlar acaba mayısın son haftası doğurur muyum? Ayrıca çok kötü kaşınıyorum. Doktor hamilelik kaşıntısı dedi ama 2 aydır kaşınıyorum gebelik kaşıntısı daha geç başlarmış deli olucam ya :KK43: daha doğumuma çok var ya
Doktorum, bebeğin iri olduğundan dogum tarihini etkilemesi için 28. Haftadan sonraki gelisimlerin önemli olduğunu söyledi. Ona göre birşey söyleyecektir ileriki haftalarda.
bişey sorucam, bir doğuma falan gittiğinizde bu kurabiyeleri yiyormusunuz ?

benim çevremde gördüğüm genellikle yenilmediği, özellikle yaşı büyük olanların anlamayıp yemediği,
diğer hediyelere doğum hediyeliklerine gelince ben en yakınımın bile olsa belli bir süre sonra sıkılıp atıyorum :KK43:(

bu nedenlerledirki ne kurabiye nede hediye yapmayı düşünüyorum :KK43:(
hastanede eve ilk gelenlere cukulata, mevluttede hediye vermek istiyorum... biliyorum çok boş ama kullanılmadığını düşündükçe canım sıkılıyor
bakalım sonunda neye kadar vericem...
Haklısın bu da bir bakış açısı:-) Aslında şeker hamurlu kurabiyeler genelde saklanması için yapılıyor. Kimsenin yediğini görmedim. Ama keçeden hediye yapmayı düşünüyorum:-) Sen mevlütte hediye olarak ne vereceksin?
kızlar kapı süsü ve lavanta kesesi yapan bi arkadaş vardı...ben hatırlayamadım ismini..sayfalardada bulamadım bi türlü:KK37::KK37:

birde kapı süsü için nerden keçe alabiliriz...sitelerde sadece süs keçeden kapı süsü satışı var..:Bi el atın şu bacınıza..
Canım kimin yaptığını bilmiyorum ama bizden negif arkadaşım profesyonel yapıyor bu işi galiba. Bir de keçe için pembe camekan diye bir blog var oraya mail atarak görüşürüyoruz. Onların fiyatları gayet iyi. Hem değişik keçe kalıpları da satıyor. Bir bak istersen.
250gr margarın
1 cay bardag sıvı yag
1 paket vanılya
1 paket kabartma tozu
hepsıini bır yoguruyorsun kıvamına gelınce kalıbını kullanarak kesıyorsun fırına veryorsun ben altına cop sıs tamıstım sapı olsun dıye ama sonradan cıkardım kırılmasından korktum,kurabıyelrı pıstıkten sonra sogumaya bırak seker hamurunu nısastayla acıp kalıplarla kesıyordu soguyan kurabıyelerın uzerını hafıf ıslat hamurunu yerlestır uzerını ıstedıgın gıbı susle sonra jılatınlere koy kurdeleyle bagla ucunu oldu bıttı ıste

Teşekkür ederiz canım. Ben doğum için olmasa da 1. Yaş günü için yapmayı düşünüyorum. Bu tarife bakacağım.

Son düzenleme:
Doktorum, bebeğin iri olduğundan dogum tarihini etkilemesi için 28. Haftadan sonraki gelisimlerin önemli olduğunu söyledi. Ona göre birşey söyleyecektir ileriki haftalarda.

Haklısın bu da bir bakış açısı:-) Aslında şeker hamurlu kurabiyeler genelde saklanması için yapılıyor. Kimsenin yediğini görmedim. Ama keçeden hediye yapmayı düşünüyorum:-) Sen mevlütte hediye olarak ne vereceksin?

Canım kimin yaptığını bilmiyorum ama bizden negif arkadaşım profesyonel yapıyor bu işi galiba. Bir de keçe için pembe camekan diye bir blog var oraya mail atarak görüşürüyoruz. Onların fiyatları gayet iyi. Hem değişik keçe kalıpları da satıyor. Bir bak istersen.

Teşekkür ederiz canım. Ben doğum için olmasa da 1. Yaş günü için yapmayı düşünüyorum. Bu tarife bakacağım.

emin olmamakla birlikte, şu şekilli sabunlar varya onunla birlikte kese içinde havlu olabilr...
burada çeşitler var
https://www.facebook.com/sabunsevgisi?fref=ts

Selam bacilarimmmm :KK16:
Yahu su yazilari alintilayip tam cevaplamayi bitirenw yaki su telefon calip tum yazdiklarim yok olmuyor mu sinir oluyorum :KK47:
Neyse hasta olan arkadaslarima gecmis olsun :KK54:
Carcabuk toparlanmaniz dilegiyle....
Kontrole gidecek arkadaslarim agziniz kulaklarinizda donun ins. :KK52:
Oglumla su anda gunesleniyoruz biz :nazar:
Ayrica pufpufum malzemelerini tam kesinlestirdiginde bende isterim :KK19:
Seker hamurunu bir kere lokumla yapmisligim var pasta yapip kaplamistim...
Kurabiyede hic denemedim ....
Ayrica havalar sicak olacak erimez degil mi ??
Ortalama kac gun saklaniyor bir bilgin var mi ?
Amma sordum bende yapmayi dusunuyorumda cok hosuma gitti :KK9:

canım nerelerdesin sen,msjını görünce hemen selam vereyim dedim... oğluşun nasıl? hamilelik takvimine baktım da kocaman olmuşsunuz siz artık... 31.haftadasın ne güzelll:KK16:

bende memlekete gidicem izne ayrılıcam onu bekliyorum canım evet diyet yaptım ve şuan için düzeldi şekerim canım ama suyum fazla çıktı şimdide napıcam bilemiyorum:KK50::26:

sıkma canını şekerin düşmüş ya, o da normale döner elbet... benim de biraz fazla gibi ama şeker yüksek olduğu içinmiş...

Pusetin rengi farklı galiba canım, arabayla aynı renk değil. Başta ben de kırmızı istiyordum ama eşim siyah isteyince sanki ben de siyaha doğru kaydım. Pusette de cabriofix hoşuma gidiyor. cabriofix güvenlik testinden geçen en iyi pusetmiş diye okumuştum biyerlerde...yine de bu tarz kampanyaları paylaşsam ne güzel olur...Paylaşım için çok teşekkür ederim canım...

tamam canım istanbulda oturuyorum 2. bebeğimiz olcak adı rüzgar sezeryan olcağı için doğum 19 .05 .2014 civarı olcak

tamam canım :KK34:

bişey sorucam, bir doğuma falan gittiğinizde bu kurabiyeleri yiyormusunuz ?

benim çevremde gördüğüm genellikle yenilmediği, özellikle yaşı büyük olanların anlamayıp yemediği,
diğer hediyelere doğum hediyeliklerine gelince ben en yakınımın bile olsa belli bir süre sonra sıkılıp atıyorum :KK43:(

bu nedenlerledirki ne kurabiye nede hediye yapmayı düşünüyorum :KK43:(
hastanede eve ilk gelenlere cukulata, mevluttede hediye vermek istiyorum... biliyorum çok boş ama kullanılmadığını düşündükçe canım sıkılıyor
bakalım sonunda neye kadar vericem...

evet genelde yenmiyor,insanlar süs gibi bakıyor ama benim hoşuma gidiyo böyle isimli falan..bide kendim yaparsam el emeği falan zevk alıyorum..ama ben mesela,arkadaşımın doğum gününde yapılmıştı onu yemiştim..tadı güzel yani,yeniyor normalde..

http://www.youtube.com/watch?v=MdAnipvO0QY Canım bak burdan izle biraz görsel pratık yapmıs olursun yardımcı olur sana

sağol canım,müsait olunca incelicem :KK19:

sende deneyince bize açık ve net anlatırsın olur mu?.. biraz daha elin alışınca zaten istediğin gibi olur. çok da kötü değil aslında... bunları kaç gün kalınca yapmayı planlıyorsun?:KK56::KK56:

tabiki.. ben bi net yapiyim alışayım ve karar verip yaparsam detaylı yazarım isteyen için :KK34: 1 ay kala yaparım diye düşünüyorum.. şu an bi arkadaşımın doğumu mayısta,o yaptı mesela.. hazır..

Pusetin rengi farklı galiba canım, arabayla aynı renk değil. Başta ben de kırmızı istiyordum ama eşim siyah isteyince sanki ben de siyaha doğru kaydım. Pusette de cabriofix hoşuma gidiyor. cabriofix güvenlik testinden geçen en iyi pusetmiş diye okumuştum biyerlerde...yine de bu tarz kampanyaları paylaşsam ne güzel olur...Paylaşım için çok teşekkür ederim canım...

Bu ilk alacağımızı maksimum 6 ay kullanacağından ben çok kasmicem. Sonrakilerde detaylı araştırırım güvenliğini. Ne kadar kullanacağımız bile belli değil... Hatta normal arabada direkt kucakta durur minnacık bebek :)

Ana kucağını siyah seçtim ama arabanın kendi oturağı sırf kırmızı :))))

Başka kampanya bulursam paylaşırım.
Ama isteyenler varsa kaçırmayın!!

Başlangıç için çok iyi, elbette geliştirilebilir. Benim gibi anlamayan biri için ise süper. Arkadaştan tam tarifini ve yapışını öğrendiğin zaman burada paylaşabilrimisin tekrar. Bide şeker hamurunun malzemeleri nerden alınıyor onu da yazarsan sevinirim. Boş vakitlerimde denemek isterim.

canım bu ilk denemem olduğu için çok hoş olmadı ama ilk denemeye göre iyi diyo herkes bu yüzden umutluyum :KK1: aslında elim yatkın bu tarz şeylere,bakalım.. yarın bide annemle denicez tekrar, bide micky'li kalıp aldım bugün.. tarifi öğreneyim bi yapiyim tutturayım paylaşırım her adımı detaylıca sizlerle :KK34: aslında zor değil yapımı sadece uğraştırıcı ve özen istiyo.. şeker hamurunuda pasta malzemeleri,kalıp fln satan yerden alabilirsin.. bisürü çeşit var..

vayyy!! çok güzel olmuş ellerine sağlık. ben güya organizatöre yaptırdım onun yaptığından güzel olmuş maşallah diyelim. ben de kolay bişey sanıyodum demekki kurabiyesi kolay yapılmıyor ha? ama bence bu kadarını yaptıysan gerisi gelir bebeğinkileri sen yaparsın gibime geliyor :KK34:

aslında kolay çok zor değil canım ama emek var baya,uğraştırıcı :KK1: azimliyim denemeye devam :KK34:

250gr margarın
1 cay bardag sıvı yag
1 paket vanılya
1 paket kabartma tozu

heehhhh sağol canım,yarın bidaha denicemde daha özenerek :KK34:

X