2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Çok teşekkür ederim tatlım :) Inşaallah pişiğim de geçecek, Allah daha büyük dert vermesin... Ama birşey diyeyim mi bu pişik denilen rahatsızlığa ben bile zor dayanıyorsam o minicik bebekler nasıl dayanıyor, onları düşününce içim parçalandı, çok feci acı veriyor kızlar, bebişiniz pişik olmadan kesinlikle önlemini alın ileride... Kıyamam hiç onların ağlamasına, bunu düşündüm ve sabrettim o pişik acısına... Hepimiz mutlu olacağız inşaallah kızlar, o güzel günler çok yakın...

teşekkür ederim, hoşbulduk canım

isme üç ay önce karar vermiştik Lara olacak Allah kısmet ederse :) Hazırlıklar dersen ben henüz kızıma tek parça eşya almadım babaannesi ve anneannesi herşeyi hallediyorlar saolsunlar :) eksik kalan şeyler için de bir iki hafta sonra çıkıcaz alışverişe ve hepsini birden halledeceğiz Malum hastane çantası falan hazırlamak lazım, Lohusa geceliğidir ped.dir emzirme sütyenidir bebiş için bezdir hepsini bir çantada hazır tutmamız lazım artık :)

Bebek odası mobilyası hazır kızımın ama duvarlar boyanacak ve duvar kağıdı yapılacak. Halısı perdesi alınacak. İki aya nasıl sığdıracağız bakalım hazırlıkları :) oda mobilyası fotoğrafını ekliycktim ama boyutu çok büyük geldi :44:

Bu arada ben 26 yaşımdayım ilk evladım :)

Seninkisi de kız olucaktı değil mi canım

hoşgeldin kaçak ziyaretçi :) paylaşımlarını bekliyoruz arkadaşım....sağlıcakla kucağına alırsın inşallah bebeğini :) isim düşündünüz mü hazırlıklar ne alemde :)

Son düzenleme:

sağolasın tatlım teşekkürler..bende biçoğunuz gibi şu şeker olayını sorunsuz atlatırım inş.. Bu arada mobilya işi sanırım en zevkli olanı,büyükbaş cici ya ondan heralde
Evet ya buyukbas oldugu icin baga beni rahatlati tatlm cok mutlu oldum onu haletim ya sanki butun hazirliklar bitmis gibi aslinda daha cok sey varr://

Hos geldin aramiza cnmm bi guzel anne daha katilmis oldu aramiza ilk bebismi avrupa yakasinin hangi semt ben avcilrda oturuyorum cnm:)paylasimlarini ve guzel haberlerini burada gurmekten mutluk duyarim cnm

masalah kızına cnm bak bak uslu uslu buyuyor annesı takma kafana benımde gectımız cumartesi 805 gr dı bu c.tesi seker yuklemesı yaptıracagım bakalım ne cıkıcak

Inşaallah teyzesi, uslu uslu büyüsün sonuna kadar inşaallah... Şeker yüklemesi testin de çok güzel geçer inşaallah... Bu testten sonra sadece annenin haftada bir tansiyon takibi ve iki haftada bir tokluk şeker takibi olacak... Başka bir sorun çıkmazsa testlerden kurtulacaksın yani :) inşaallah başka da bir sıkıntın çıkmaz tatlım... Sizler iyi olun kızlar, dualarınızı bekliyorum bol bol...

Melodim gozun aydin guzel haberlerle gelmissin. Gor bak daha iyi olacaksiniz. Sen yeter ki inancini kaybetme Allah sifa versin canim

Inşaallah tatlım... Güzel haberlerle geleceğim her hafta... Rabbim o güzel günleri sizlerle son ana kadar tattırsın bana da... Bebişlerimizi içimizde sağlıkla büyütelim 9. aylarının sonuna kadar inşaallah... :)

Hoşbulduk aysel

Evet ilk bebeğim Küçükçekmece Atakent'te oturuyorum :):) Avcılarda Avcılar Hospital varmış, Nil Hanımı tavsiye etmişlerdi oraya gidecektim ben de kontrollere, ama daha sonrasında Batı Bahat Ahmet Yavaş'ta karar kıldım :)

Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.. Hepimiz az çok benzer şeyler yaşıyoruz bu dönemde.. Rabbim hepimize sağlıklı, hayırlı doğumlar nasip etsin inş canım.. :):):)

Senin bebeğinin cinsiyeti ne ilk bebeğin mi

Hos geldin aramiza cnmm bi guzel anne daha katilmis oldu aramiza ilk bebismi avrupa yakasinin hangi semt ben avcilrda oturuyorum cnm:)paylasimlarini ve guzel haberlerini burada gurmekten mutluk duyarim cnm

hoşgeldin canım aramıza

zuhahaha ne güzel.. Sen ıspanağı nasıl pişiriyorsun canım fikir alayım

ben ıspanakları kesmeden önce yıkıyorum 3-4 defa kadar..bazen üşenmezsem yaprak yaptak tek tek bile yıkadığım oluyor..yağ soğan ve kıymayı biarada kavuruyorum sonra tuz atıp ıspanakları ekliyorum + salça öncesinde de...biraz öyle kendi haline kısık ateşe bırakıyorum suyunu salıyo biraz,sonra su ekliyorum kısıktan biraz fazla ateşte pişiyo..pişmeye yakında pirinç ekliyorum..bu arada biz karı koca ıspanak canavarıyız acaip çok seviyoruz

zor şeyler yaşıyor ve zor zamanlardan geçiyorsun arkadaşım ama dediğin gibi Allah'ın takdiri ve belkide bu senin sınavın..geçicek inşallah ve yavrun aranıza katılınca unutturacak bu günleri..Allah yardımcın olsun gerçektende..Dilerim iyi olursun çok daha fazla..

ay benim yufka yüreklimmm...ayy kıyıamam sana çok yanıyor canın demek ki....nolur kullan kremini canım...inşallah hemen geçer..işe yarar..

kıyamam bende kuzulara..dikkat etmemiz lazım elbet..heleki bi doğsunlar ayy onları pamuklara sarar saklarız :)

evet canımmm kız olacak kısmetse...Asya Melek olacak kısmetse ismi... Lara ismide çok güzelmiş...ismiyle büyür inşallah canım...benim daha ne çanta hazır ne odası hazır sadece netten beğenip aldığım kıyafetleri var..bende istiyorum yavaş yavaş başlamak ..eşimde yeni ameliyat olduğu için dizinden pek yürüme şansı yok 3 hafta kadar enaz..o yüzden kendim halletmem lazım..bende duvar kağıdı düşünüyorum netten beğendiğim oldu ama cesaret edemedim..artık çıkıp bakıcam yavaştan..mobilya yaptırıcam ustalar gelecek falan filan... :) başlamış iş bitmiş iştir derler bizimkiler bakalım bir başlasak 2 ayda değil 1 ayda bile bitiririzde :) başlama kısmına gelemedim :)

aaa yakiniz cnm avcilar hispitalin orda oturuyorum cnm:)ilk bebegim cnm erkek adida burak yusuf olucak insallah 30 yasindayim bende :)

CANIM ARKADAŞLARIMMMM....SİZ BU SATIRLARI OKURKEN BEN ..BEN....BEN.....FATURALARIMI KESİP MESAİMİ BİTİRMEK İÇİN HAZIRLANIYOR OLACAĞIM .... HEPİNİZE HEPİMİZE ENDİŞESİZ SAĞLIKLI HUZURLU TEPİKLİ GECELER OLSUN..KUZUCUKLARINIZI ÖPÜYORUM SİZLERİ ÖPÜYORUM...EN KOCAMANINDAN..

OKUYUN LÜTFEN
ANNELERE BU NASIL BİR ŞEREF YA RABBİM

Efendimiz Sallallahü Aleyhi Vessellem buyurmuştur ki:
'' Kadın, hamileliğin de, doğum yapıncaya , bebeği sütten kesilinceye kadar, Allah yolunda hudutlar da nöbet bekleyen mücahit gibidir ( daima öylece sevap alır durur). Eğer bunlar arasında ölüverirse ona şehit mükâfatı ve ecri vardır. ''
'' Kadın hamile iken, bu onun için gündüz oruçlu, gece namazlı , rabbine gönülden teslim olmuş , mücahit
bir kimsenin ecir ve mükâfatı gibi mânen kazanç sağlayan bir durum hâsıl eder.''
'' Doğum ağrısı tuttuğunda, hiç bir mahluk onun ne kadar çok ecir ve mükâfat kazandığını hakkıyla idrak edemez. ''
'' Çocuk doğunca bebeğin sütü her soruşun da veya her süt vermede anasına, bir can ihya etmişcesine sevap gelir.''
''Çocuk büyüyüp sütten kesilme zamanı gelince, vazifeli melek her iki omuzuna vurarak der ki :
'' Hiç günahın kalmadı, pak oldun. Haydi hayata günahsız olarak yeniden başla.

cnm ayni dileklerimle bende seni ve kizini opuyorum tatlm:))

Evet daha oncede okumustm cnm guzel demis pegaberr efendimizz:)

içim titredi resmen annelik nasıl güzel birşey
Allah isteyen herkese nasip etsin
bu paylaşım için teşekkürler.

Allah razı olsun tatlım... Rabbim her zorluktan sonra bir kolaylık verir elbette diyerek sabrediyorum. Inşaallah o güzel dualarınızla daha da iyi olacağım tatlım...

Güzel günler bizi bekler, acılara eyvallah dersin gelir geçer... Hepimiz birden mutlu olalım inşaallah... Güzel akşamlar diliyorum tatlım sana...

Kızlar selam,
Ben bugun kasıgımdaki acı için tekrar doktora gittim. 3 doktor bana tanı koyamadı
Biri bir kitle var dedi, oteki yok kas zedelenmesi dedi, en nihayetinde lokal bir iğne oldum kasıgımdan 10 dk surdu yapması içinde aneztezik madde ve kortizon varmış, şifa olur inşaallah... Hala pek iyi değilim, pek yuruyemıyorum.
Şekerle ilgili de yukleme yaptırmayacağım ısrarlarımı doktorum kabul etti ve açlık-tokluk bakıldı...
Her ikşsi de normal olduğundan yuklemeye gerek duyulmadı, biliyordum duyulmayacağını zaten yıllardır hipoglisemiyle akraba olduk.

Bir de size bir sorum olacak. Malum kurutma ve utu odasını bebek odasına çevireceğimizden bir kurutma makinesine ihtiyaç duyacağız. Var mı kurutma makinesi kullanan ve tavsiye verebilecek olan? Olursa çok sevinirim kızlar :)

kızlar ya gün içinde bebeklerin hareketi nasıl benim bebeğim gün içinde çok az tekme atıyor. aklıma şu kordon dolanması çok takılıyor Allah korusun da
Huzurcum benim gündüzleri pek tık yok. Ayakta olunca aaten hissetmiyorum. Bazen oturabilirsem güçlü birkaç tekme atar oldu. Akşamları biz dinlenirken daha hareketli oluyorlar. Icini ferah tut diyeceğim ama hareket etmeyince ben de öyle oluyorum
Allah sana ve bebegine şifalar versin canım benim. Icim parçalanıyor yazdıklarına ama inanıyorum ben atlatacaksın, bu güzel sabrının karşılığını alacaksın.
Hosgeldin aramıza. Keşke daha önceden yazmaya baslasaydın bir anneyi daha tanımış olurduk. Artık bundan sonrasını bekliyoruz.

Bunu her okuduğumda tüylerim diken diken oluyor. Hatta eşime de anlattım kadınların nasıl bir şeyle mükafatlandırıldıgını. Çok şanslıyız anneler..

erikcim bu açıdanda aynıyız galiba bende gündüz ayaktaysam hareketliysem hissetmiyorum..ne zaman otursam sakinleşsem başlıyo hareketler..en çokta gece,uyumak üzere yattığımızda..

cnm burda bi arkadaşım var graconun değişik bi modelini almıştı..problem çıktı arabada bebek 6 aylıkken...firma arabayı bi üst modelle değiştirdi...ben graco evo yu araştırdım olumsuz bişey hiç okumadım...ama birebirde burdaki arkadaşlardan fikir almak istiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…