2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

çok .ok büyük geçmiş olsun canım çok üzüldüm inan ama aklımda başıma geldi valla benimde herseyim yatak odamda herseyim dediğime bakma ne altın ne takı bişey kalmadı alyanstan baska ama oda olmuyo parmağıma evde bırakıyorum birde bebegım icin biriktirdiğim parada evde hemen onları alıcam evden
bacım mevlam yedirip içirmeyi nasip etmesin alanlara benimde hep ettiğim tek beddua odur hastane ilaç parası yapsınlar derim
sen sıkma canını helal kazanç döner dolaşır seni bulur başka bi yerden mevlam imtihan için gönderdi bizi bu dünyaya bebeğini düşün moralini yüksek tutmaya calış kilit konusundada dikkat et emi ben hersabah cıkarken kapımı kitliyorum ve mevlam peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine evim sana emanet diyip öyle çıkıyorum rabbim fırsat vermesin kötülere

kızlar şeker yüklemenizde kaç kere kan alındı ben 2 kere alacaklarını sanıyordum 3 kere aldılar 12.00ye kadar aç bekledim

deme öyle ben dayanamam ki o kadar yaaa cuma günü ben seker yüklemeside ama sonuclara göre kan alıyorlar tekrardan bildiğim kadarıyla

çok geçmiş olsun canım sanada Allah tekrarını yaşatmasın

valla pufpuff sen 7.000 tl yı bana versen ben bile dogurttururum seni kız hiçte bi şikayet almassın :)

canım bir doğum için bence çok fazla para bu tabi maddi durum meselesi birazda biz öyle diyoruz ama senin durumun elverişliyse tercih meselesi oluyor bi yerde sana kalmış ama inan elimde o kadar para olsada vermezdim o parayı ben yazık günah bebegın ıcın harcamadın o kadar ya düşünsene bebek odasını yanlış hatırlamıyosam 3/5 bin arası bi miktara herseyini almıştın dimi ama

Kizlar benim geceleri bacaklarimda agri oluyo 2 kere de cok siddettli kramp girdi ayagima, doktoruma soyleyince kalsiyum verdi
aranizda kalsiyum kullanan va rmi

ben magnezyum kullanıyorum canım aynı sorun vardı kramp gırıyordu ve sımdı bır gun aksatıyım hemen kramp gırıyo

Son düzenleme:

azeri çok geçmiş olsun canım Allah korusun bir daha fırsat vermesin adi hırsızlara dua oku yalnız kalmamaya çalış ayetel kürsi oku sen kayınvalidenle komşuydun galiba yanına çağır gündüzleri şoku üstünden atana kadar

canım benım amca kızındada karacıger enzımlerı yuksek cıkmıs ama o kasıntı ıcın gıtmıstı bütün vucudu kaşınıyordu deli gibi doktor kan tahlılı yapmış
karaciğer enzimleri yüksek demiş diyet verdi sanırım çok geçmiş olsun ama dikkat et kuzenım 8 aylıktı bu olay oldugunda şimdi son günlerini sayıyor dogurmak için kaşıntı olursa tekrar baktır karaciğere

anladım canım. Vitamin kullanmıorum demişsinya peki beslenmen nasıl? O zaman beslenmene çok dikkat edip ilaçlardan alman gereken vitamini gıdalardan almalısın . Demir hapı ama çok önemli yani gerekli olan demir oranını gıdalardan alamıyormuşuz bu yüzden hap kullanmak şart diye biliyorum. Ben bi Elevit kullanıyorum folik asit içerikli vitamin hapı birde demir ilacı olarak ferrum ford. Birde troidlerim için bir ilacım var onu içiyorum. Magnezyum verdi mesela bel ağrılarım için onu 1 hafta kullandım ağrılarım geçince devam etmedim ne gerek var. Şimdi bu sabah da bu iğrenç ilaçdan 1 ölçek daha içtim düzene girinc eonu da bırakacağım tabiki de ilaç içmek ii değil . Sende devam et canım düzene girince bırakırsın.

Dr. söyledim magnezyumu bıraktığımı. Neden dedi, bende ağrım geçtiği için bıraktığımı söyledim. tamam dedi. Devam etmelisin falan demedi.

aynen öyle canım bende 1 hafta içtim geçince ağrım bıraktım. Dr. da söyledim bıraktığımı. neden dedi bende ağrım geçti dedim. Dr. da tamam dedi. sürekli kullanmak gerekse kullanmalısın derdi. Ama yine ağrım olursa içerim

Canım çok geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın.

canm bence bu seker olayını ciddiye al allah korusn erken doğuma neden oluyor cnkü

ya canım inan şekerli bişe yemiyorum yemeğimi de normal ölçülerde alıyorum daha napabilirim bilmiyorum elimden geldiğince dikkat ediyorum geriside artık allaha kalmış perşembe randevum var du bakalım doktor ne dicek:44::44:

iyi haberlerle gel canımmmm buararda bende ayrılcamda izne sen kaçına bitiriyosun ve kamudamısın canımm:44:

yok canım özeldeyim ben normalde doğum öncesi 8 haftalık iznim 26 nisanda başlıyo ama daha öncede söylemiştim eleman aldılar 2 aydır yetistiriyoruz patrona söylicem onlar sigortamı devam ettirecekler ben sadace maasımı almıcam 26 nisana kadar o sebepten ilk haftası cıkıcam ben :)

anladım canım hadi hayırlısı ozaman gözün aydın bende nisan 15 te alcam izin inş.

Canım biz kanda farkettik, ben ve bebeğim şimdilik iyiyiz. Kaçıncı ayda belirtiler ( şiş, kaşıntı, yüksek tansiyon vs.) başlar bilmiyorum. Ama o duruma gelmemek için 15 günde bir kan veriyorum. Değerler yükselmeye devam ederse ilaca başlarız ama inşallah artmaz. Genelde 32. haftalarda anneler farkediyor. Doğumdan sonra normale dönüyormuş ama farkedilmez veya tedbir alınmazsa böbreğe ve karaciğere vuruyormuş. Ailesinde karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanların da kontrol ettirmesinde fayda var. Ben 40 gün kadar önce aile hekimimde kan vermiştim, tesadüf o zaman farkettim. Kanda ALT ve AST değerleri karaciğer enzimleri oluyor, belirtisi olan olursa bu değerlerden anlaşılıyor. Sonradan ileri tetkikler isteniyor. Allah hepimize hayırlı, sağlıklı, vakitli doğumlar nasip etsin...

Azerikizi çok çok geçmiş olsun. O psikolojiyi ben de çok iyi bilirim. Evliliğimin 3. ayında yaşadım bende. Gece eve geldiğimizde eşimle şok şok şok yaşadık resmen. Evde iğne düşecek er yoktu. Katlı çorapların içine varana dek bakmışlar. Kutular içinde yer alan neim var neyim yok silkelenip tek tek bakılımştı. ama neyseki kısmet olmadı onlara benim malım.Ben kiralık kasada muhafaza ediyorum ziynetlerimi. Bu olaydan bir gün öncesine kadada takı seti mi anneme bırakmıştım daha güvenilir diye şükür ki bırakmışım. Ama giden Led tv mize oldu birde benim canım foto makinem gitti. gitsin yerine yenileri geldi bi zaman sonra. bizimki kapıdan değil camdan girmişti düşün. Pimapen cam hemde. Biz hemen sonrasında önlem olarak camlara ve bolkona parmaklık yaptırdık. Bende eve 1 hafta giremedim. Hala kapıyı açarken acaba içerde hısrsız var mıdır die aklımdan geçiriyorum düşün yarattığı psikolojiyi

Nasılsnz kızlar bgn bz de oğlumun odasını aldık Nisan ortası gibi evimize gelcek inş:)darısı basınıza

Merhaba canım hayırlı uğrlu olsun inş. Bende geçen ay aldım ama mayıs başı getirin dedim. Şimdi pişmanım arayıp daha öne çekmelerini isticem. yetiştiremem erken doğum falan olur düşüncesiyle.
Sen nasıl birşey aldın. kaç kuruş verdin?

bende de reflü vardı biraz hafifledi şurup içiodum gaz sorunu kardeşimde vardı zordur canım geçsin inşlh bakliyatlı yemeklere kimyon at yerken gazı önlüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…