2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Öyle tabii, herşeyin başı sağlık. Evet elbette bizim için çalışıyorlar, ama ben eşime de söylüyorum çalışıyorsun " bizim için " , e o arada kimi ihmal ediyorsun " bizi ". Evet maddiyat da önemli malesef bu devirde ama benim babam da bizi rahat yaşatmak için yurt dışında çalıştı, ben bu yaşımda bile baba ben ekemk soğan yeseydim de, iki pantolon eksik giyinseydim de babamı özlediğimde kafamı dizine koyabilseydim derim... O yüzden eşime de diyorum, marka kullanmak almak yemek zorunda değiliz seninle huzurlu ve mutlu yemek yemek ve giyinmek, seninle el ele gezmek bize yetecek. İhtiyacımız olduğunda yanımızda ol o bizi sucuk yemekten marka giyinmekten daha mutlu edecek inan..
Ama o kendini yetemeyecek gibi hissettiğinden kendini iyice işine verdi, ben de işten ayrıldım hamilelikten ötürü. İkimizin yerine de çalışır gibi çalışıyor, hayır mesai ücreti alsa ne ala onu da vermiyorlar ki....

Amaaaaan neyse bebeişlerimiz ve bizler sağ salim olalım da

Ben 32. Haftamda doktor ve hastanemı degıstırmıstım ve ıyıkı degıstırmısım, başka özel hastane bak

Bildgim kadarı ile özel diyetler oluyr onu uygula canm gerci Dr bilgi verir bu diyette bezelye bile yasak yani
Yediğin yemeklere bile dikkat etmen gerekecek

Ben caploonba diye mağaza var ya ordan aldm canm cocuklar için özl boya kanserojen içermeyen maddeden yapıuolar ve pedagoglarla beraber calısmışlar cocukların hayal dünyaları için dolaplara sticker yapmışlar ancak sitcker çıkıyor 5yılda garantisi var tavsiye ederim 2500tuttu bZm ama peşin aldık canm 3kapılı dolap büyüyen beşik ve şifonyeri

Bende Sticker lı istemeidm özellikle. Onu duvarlarda kullanıcam Sade dğz beyaz aynı özelliklerde bneimkisiinde 3 kapılı dolabı şifonayeri ve büyüyen beşiği artı olarka ortabedek atağı 2000 TL ye aldım. yarısı peşin yarısı taksit. ,
SEnin bahsettiğin ürünlerdende buldum ben üterici fiirma aynı 1850 e veriyordular İstanbul pendik te.

hamileliğimi öğrendiğim ilk zamanlarda kan sayımı yaptırmıştım, doktor sonuclara bakınca ohh oh epey süre idare eder seni bu degerler, ekstra bıseye ıhtıyac duymayız demişti daha oncede giden yakınlarım var aynı doktora, o yüzden ilaç konusunda hassas olduğunu zaten bılıyodum hatta bebek düşündüğümüzde başka bı kadın dogumcuya gıtmıstım bana folık asıt baslattırmıstı içinde b-12 takvıyesı vardı, bu doktor o hapı bıraktırdı bana ne gerek var die, katkı maddeli şeyleri sevmiyorum sadece folık asıtle devam edelim dedi o yüzden mesela elevıt fılan hıc onluk seyler degıl

mide yanmam var deınce gavıscon verdı, bazen dayanılmaz dereceye ulaşsa da daha hıc kullanmadım, karsımda duruyor, orda oldugunu ve ıstedıgımde kullanabılecegımı bılmek güç verıyor sanırım bana süt, soda ve sakız çiğnemekle elimden geldiğince idare etmeye calısıyorum oysaki benım hamılelığını elınde gavıscon şişesıyle gecıren arkadaslarım bıle vardı dupalacı da ilk baslarda kullanmadım; kuru kayısı incir erik denedim, zeytınyagı ıctım vs vs ama bana mısın demedı, baktım ki bana daha buyuk zorluk cıkarıcak dün sbh içtim ilk defa, bu sabahta içtim, inş bu sorunu da yoluna koyabılırız

bakalım en son kontrolümde bi dahaki randevuda bı kan sayımı yapalım sana demişti, değerlere göre belki bi takviye verebilir bakalım yaşayıp görücez beslenmeme de elimden geldiğince dıkkat edıyorum, zaten hamılelık öncesi beslenme düzenimi değiştirip bı kılo verme dönemi yaşadığım için bu konuda biraz bilgi sahıbı oldum

ben magnezyum kullanıyorum canım aynı sorun vardı kramp gırıyordu ve sımdı bır gun aksatıyım hemen kramp gırıyo

Genelde magnezyum kullanan cok sanirim benim doktorum hem kramp hem de agri oldugu icin kalsiyum veriyorum dedi, dun kullanmaya basladim ama gece yine agri vardi bacaklarimda
gecmezse agrilarim kullanmayi birakirim kalsiyumu heralde

Genelde magnezyum kullanan cok sanirim benim doktorum hem kramp hem de agri oldugu icin kalsiyum veriyorum dedi, dun kullanmaya basladim ama gece yine agri vardi bacaklarimda
gecmezse agrilarim kullanmayi birakirim kalsiyumu heralde

doktoruna sor magnezyum alsam sakıncası olurmu diye calcium cunku yediklerimizde var yeterince

biz de gezerken caploonba'dan lıttle kıng isimli modelı begenmıstık, şimdi ne kadar oldugunu hatırlamıyorum ama fiyatını yuksek soylemıslerdı dıye hatırlıyorum :26: ordaki modeller ve kalıtesı guzeldı, siz de guzel gunlerde kullanın inşş

şu ıstanbul olayı beni benden alıyo ya, ne begensem istanbulda daha ucuz, netten buluyorum arıyorum soruyorum, başka subemız yok, kargoyla gelse koca koca mobılyalar bu defa tasıma ve montaj problemı cıkıyo

biz de duz beyaz aldık bakalım, nisan başı gelıcek inş

Günaydın sevgili anneler bizde ikinci tetenos aşımızı olduk dün iki tane daha varmış onlara da bebişi aşiya getirdiğin zaman gelirsin dediler ..... :)))

merhabaaa :)) bu benim ilk mesajım.. ara ara sizi takip edebiliyorum ancak çok yoğun çalıştığım için.. oğlumla beraber
28. haftamız yarın bitiyo inş bizimde,.. hafta sonu bebek odamızı aldık bizde. caploombadan aldık muhtemelen feyza seninle aynı takımı aldık.. ben duvarları doldurmak istemiyorum oğlumun faalıyet atolyesi haline getirmeye çalışıcam duvarları inş. o yüzden dolapları sticker lı aldım. kampanya vardı üçlü dolap, sifonyer , büyüyen beşik ,ortopedik yatak ve uyku seti ile beraber 2100 liraya aldık. hepimiz mutlu sağlıklı güzel günlerde kullanalım inş...

bende isterem güzel mobilyalardan bende isterem bebek yorganından öksüzmüyem yetimmiyem

Günaydın sevgili anneler bizde ikinci tetenos aşımızı olduk dün iki tane daha varmış onlara da bebişi aşiya getirdiğin zaman gelirsin dediler ..... :)))

2 değil canım geriye 3 kalması lazım. Tetenos aşısı 5 aşamalı bir aşı. ilk 2 sini gebelikte sonrasını da ileriki dönemlerde vurdurtmalısın. 5 dozu tamamlarsan ömür boyu koruyucu. sonraki bebişlerde vurulmana gerek yok yane :)

Belki ben yanlis anladim ama 4 e tamamlayinca 10 yil koruyacak dedi omur boyu demedi hic :)

bende isterem güzel mobilyalardan bende isterem bebek yorganından öksüzmüyem yetimmiyem

canımmm senin bebişinede alırız daha güzelleri onun olsun benim eşimde bu alışveriş konusunu çok ağırdan aldı ama benim cuma gunu kanamam oldu bu hafta raporluyum.. yavaş yavaş dolaşarak çok yorulmadan ne olur ne olmaz diye aldık artık.

saol canım gönlünün güzelliğini seveyim senin ben
geçmiş olsun bu arada umarım önemli bişey yoktur.
bizimki hiç karışmıyor bile alılşverise ağırdan almak kenarda dursun yani
bakalım son aya bırakıcam ben sanırım taşınma işi olacağı ıcın net değiliz biz o zamanda boyle yapabilecekmi bakalım

bu caploonba nın fahiş fiyatları bız gezerken ki zamanı mı bulmuş acaba yatagı ve uyku setı bırlıkteyse çok guzel fıyata almıssınız canım, guzel gunlerde saglıkla kullanın inş hangi modelıydı acaba aldıgınız ?

kanamanın sebebi anlaşılamadı canım, aktif bir kanamaydı baya ağlaya ağlaya acile kostuk ama bişey anlaşılamadı... çok şükür iyiyim dinleniyorum bu sayede, çok yorulmuştum zaten. geceleri ayaklarım baloncuk gibi oluyodu, tabanlarımda falakaya yatırılmışım gibi acıyordu, aslında boyle şikayet ediyormusum gibi oluyo ama bebeğim büyüdüğü için bu semptomları yasıyorum o yüzden de hosuma gidiyo aslında babalara gelince onlar bizim gibi olamayacaklar asla.ben de esime çok yükleniyordum niye heyecanlı değilsin eve geldiğinde neden ilk karnımla ilgilenmiyorsun selam vermiyorsun filan diye.. ama esim bebek diliyle konuşamıyor, yapmacık geliyormuş ona bende inadına alıssın diye yanında bıdır bıdır konuşuyorum burdan okuduğuma göre birçoğu oyle ama güzel istisnalarda var tabi içimizdeki kıpırtıları onlar hissedemiyor bence kadın olmak sadece bu acıdan bile cok kutsal bişey içimizde bir mucize var ALLAH emanetini bizim bedenimizde dunyaya hazırlıyor... ayy çok duygulandım

canım kampanya vardı.. biz teddy diye bir modeli çok beğendik aslında ama onda kampanyada komidin yoktu birde yatak ayak ucunda komidin ve sandık modeli oluyor ya sandık modeli beni çok korkutuyor ne kadar guvenlik alsam da açarsa kafasının ustüne kapak kapanırsa filan diye.. alamadım o takımı. tropiko yu aldık biz. eşimde eğlenceli renkli olsun dedi. dolaptaki stickerlerin ustü kapanıncada çocuk - genç odasına benzicek ilerde inş. dolap resimde iki kapılı ama biz üç kapılısıyla değişdirttik.

Cok sagolun bacilarim...
Ya basa gelince cidden cok kotu oluyormus....
Dun aksamdan beri sancilandim aksam yatamadim....
O polislerrr evimde falan Allah (cc.) Imm resmen kabus gibiydi...
Karnim tas kesildi iyi ki bebegim hareketli....
En buyuk korkumda ya bende evde olsaydim....
Esimde en cok ona seviniyor senle bebegimiz iiyi daha ne olsun dedi durdu tum gun....
Helal mal ne yapar eder bulur diye dusunuyorum...
Gidecegi varsada yapacak birsey yok...
Hirsizla karsilassaydim Allah (c.c.) korusun basima gelecekleri dusunmek dahi istemiyorum....
Neyse konuyu kapatalim bacilarim yazmamdaki asil amac sizleride bilinclendirmek....
Ve inanin ki bu olanlar 5 dk icinde oldu bitti anlik yani....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…