2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
:) dövecek gibi sormuşsun :)))
Gorumcem eşim ve çocukları

çok sinirlendim :)

gecen haftasonu benzeri benim başıma geldi de toparlanmam çok uzun sürdü. yani kendimce bi düzen kurmuştum ev işi açısından zaten hafta içi dolu haftasonu 3 yatılı 6 misafir gelince kötü oldu.
üstelik benimkiler aynı şehirde

saol pufpufum bizim hastanede baya ucuza yapıyormuş orda yaptırcam artık.

benim gittiğim hastane normalde sizlerin yaptırdığı tüm testlerde daha ğahalıydı..ilk kez ortalama bi rakam aldım :KK1: şeker testi 50 tl'ymiş

kızlar dün bi baba kızın videosunu gördük kocamla izledik. Ay aman allahım nasıl tatlı bişey o, kocam flan bayıldı ama en çok da babaya acıdı. Ben sürekli böyle yapmam onu alır kendi yatağıma götürürm diyor, benim pabuç atıldı yani:KK14:

http://www.youtube.com/watch?v=URyHP4Mtv9c
ayyyy bayıldım bi an önce akşam olsun ve kocişkoma izleteyim bu videoyu (=

beklemek güzel mi ??? Böööggghhhkkkk ciddi misin ???
:KK53:
aaaaay tatlım yaaa benim yerimede bekler misin o zaman ??? Uyyy anacımmmm! Hayatta en nefret ettiğin şeydir beklemek...

sabırsız bir hatun olarak bende günler bi an önce geçsin istiyorum..herkes diyoki bak 6,5 ay olmuş zaman geçmiş bilmem ne..bana göre koskocaa 100 gün daha var...Rabbime emanetler sağ sağlim zamanında doğsunlarda..fazla isyan gelmeyelim (=
günaydın güzel anneler:KK3:

bu sabah ilk çatlaklarımla karşılaştım ve şooook oldum:18: nasıl farketmemişim şimdiye kadar, yoksa birden bire mi oldular anlamadım... 2 tüp mustela, bitkisel yağ karışımı ve zaman zaman kantaron yağı kullanmama rağmen hemde.... ah bu genler:KK1:
bende birtek argan yağı sürüyorum oda hiç düzenli değil..bende bi sabah böylee şooook olucakmıyım acaba
merhaba anneler ben bıraz geç farkettım bu forumu 28 haftalık hamıleyım.şuan catlak oluşmasın dıye bella b kullanıyorum.çok memnun kaldım ierde ne olur bılemem ama şuan kaşıntı olmuyor ferahlık verıyor çok guzel kokuyo.tavsıye edebılırım
meraba cnm hayırlı olsun bebişin tavsiyen içinde çook mersi:KK34:
Kızlar bende felaket kaşınıyorum 2. Gebeliğim olmasına rağmen ve ilkinde çatlamıştım zaten cildim çok kuru hep nemli tutuyorum bebe yağı ve bepanten kullanıyorum ama nafile gün içinde işyerinde unutuyorum ama eve gidip üstümü değiştirirken ellerimi karnımdan ve bacaklarımdan alamıyorum :44:
bende çok kaşınıyorum ama kollarım ayaklarım kaşınıyo benim yara yapıyorum kaşırken..hamilelik egzaması demişti doktorum
kızlar şeker yüklemesi için hastane ekstra para alıyormuş. Sağlık ocakları yapıyor mu bunu

bende sağlık ocağında yaptrdım cnm bedavaya

yaaaa bak gördün mü arkadaşım..genetik bu durum ve istediğini kullan olacağı varsa oluyor :KK34:

bilgiler için tşk ederim arkadaşım ama ben zaten ilk doğduğunda değilde daha bi kendini toparlayıp büyüyüce kullanırım diyordum..mesela bu bacak açıklığı olayı,doktorların önermemesi ne zamana dek geçerli,bi zamanı varmıymış?

İlk 6 ay yani kemik gelişimi devam ederken önermediler. Erkekse daha da olumsuz bakıyorlar. Ebeveynlerde de ciddi sıkıntı yaratıyormuş, vaka çokmuş yani. Tasıyorsanız da 20 dk dediler.

Kız senin kocan ne iş yapıyor doğuma 7 bin mi verilir. Hay allah iyiliğini versin:KK1:

:KK1: hahahah kocam bankacı...
ama zaten bizim normal şartlarda bi doğuma 7.000 vercek bi kazancımız yok.. Sadece birikimimiz var zor zamanlar için eğer karar verirsek ordan kullanabiliriz ama bende açıkçası 7.000'i oraya bağlamak istemiyorum.. Eğer ailelerden bi destek falan gelirse o zaman kesin orda yaparım (çünkü doktorumu çooooook seviyorum) ama destek gelmezse o zaman 2.hastane tercihim devreye girer muhtemelen

doktorlar slingleri öneriyorlar yani öyle mi? kullanan anneler varmı çevrenizde? kullanışlı ve rahat oluyormuymuş siz düşünüyormusunuz almayı? şahsen ben oğlumda kolikten çok çektiğim ve sürekli kucakta gezdirdiğim için alsam mı diye düşünüyorum. bir yandan da kullanamam da boşa mı almış olurum diye aklıma geliyor. kararsızım

Önerme değil ama sürekli kucakta durmak zorundaysa eğer anneyi rahatlatma amaçlı ve bebeği çepeçevre sardığı için birşey kullanılacaksa o kullanılsın diyorlar.

:KK1: hahahah kocam bankacı...
ama zaten bizim normal şartlarda bi doğuma 7.000 vercek bi kazancımız yok.. Sadece birikimimiz var zor zamanlar için eğer karar verirsek ordan kullanabiliriz ama bende açıkçası 7.000'i oraya bağlamak istemiyorum.. Eğer ailelerden bi destek falan gelirse o zaman kesin orda yaparım (çünkü doktorumu çooooook seviyorum) ama destek gelmezse o zaman 2.hastane tercihim devreye girer muhtemelen

benim nacizane görüşüm aile desteği olsa da yazıketme o paraya. Doğum öyle de böyle de oluyor ki sen sezeryan idtiyorsun. Hepsi aynı yerden kesip çıkaracak bebeği :KK1:
Paranızı başka yerlerde harcayın bebeğiniz için. İlerde daha çok ihtiyacınız olacak emin ol

benim nacizane görüşüm aile desteği olsa da yazıketme o paraya. Doğum öyle de böyle de oluyor ki sen sezeryan idtiyorsun. Hepsi aynı yerden kesip çıkaracak bebeği :KK1:
Paranızı başka yerlerde harcayın bebeğiniz için. İlerde daha çok ihtiyacınız olacak emin ol

inan çok doğru söylüyorsun..kelimesi kelimesine de haklısın arkadaşım ama içim elvermiyor yaaa başka doktora..öyle çok seviyorum ki doktorumu,bide taaa bekarkenki zamandan gidiyorum..aaay ne bilem :KK1:

inan çok doğru söylüyorsun..kelimesi kelimesine de haklısın arkadaşım ama içim elvermiyor yaaa başka doktora..öyle çok seviyorum ki doktorumu,bide taaa bekarkenki zamandan gidiyorum..aaay ne bilem :KK1:

doktor bağı var anladım. Ay çok zor bi durum bu o kadar kontrole gidip başkasıyla doğum yapmak...
Sezeryan olacağı için başka doktor çok koymaz sanırım sana, Epidural mi istiyordun sen

doktor bağı var anladım. Ay çok zor bi durum bu o kadar kontrole gidip başkasıyla doğum yapmak...
Sezeryan olacağı için başka doktor çok koymaz sanırım sana, Epidural mi istiyordun sen

yok canım genel anestezili sezeryan..
2.tercihim olan hastanede güzel aslında 10 numara ama ordada doktoru çok sevmiyorum :KK1: iki arada bi deredeyim yani ... Ama dediğim gibi aile desteği olmazsa %90-95 diğer hastane olucak..Çok yakın bi arkadaşım orda yaptı doğum,ilgilenmeleri hemşireleri bile güzeldi o yüzden doktorla şartlarımı konuşup anlaşırsak orda olur doğum..

yok canım genel anestezili sezeryan..
2.tercihim olan hastanede güzel aslında 10 numara ama ordada doktoru çok sevmiyorum :KK1: iki arada bi deredeyim yani ... Ama dediğim gibi aile desteği olmazsa %90-95 diğer hastane olucak..Çok yakın bi arkadaşım orda yaptı doğum,ilgilenmeleri hemşireleri bile güzeldi o yüzden doktorla şartlarımı konuşup anlaşırsak orda olur doğum..

ee canım genel anesteziymiş bi de...
Doktoru görmyeceksin bile. ikinci hastanede yaptır gitsin valla içim acıdı o parayı duyunca

[FONT=com
ic sans ms]:KK1: hahahah kocam bankacı...
[/FONT]
Canım senin doktorunun başka hastanlerle anlaşması yok mü?yani bı konuşsan sizde doğurmak istiyorum ama burası cok pahalı felan diye

Kızlar ben kabızlığı çözdüm!!! Feci durumdaydım yani 1,5 saatlere ulaşmıştım beklemeknkonusunda ki o da bazen hüsranla sonuçlanıyordu.
Sütün içine kuru incir koyup bekletip onu güxelce yiyorum sütü de içiyorum :)
Kuru kayısıları da şekersiz kaynattım her gün içiyorum o posalarını yanş kayısıları da hüpletiyorum.
Allahıma çok şükür sıfırak indi!
Tavsiye ederim çok zor birşey çeken bilir dedikleri tarzdan!

ben de kuru kayısı, erik, incir fılan yemeyı denedım oladı, sabahları aç karnına sıcaga yakın su ıctım bı kac duzgun gıttı sonra yıne bozuldu :26: suyun içine kayısı koydum geceden bekletıp içtim, o da olmadı.. ancak oyle suda bekletınce posasını yıyemıyorum, cok mıdemı bulandırıyo :26: ben de doktorla konustum, sabahları ve aksamları zeytınyagı ıc dedı, duphalac surup verdı.. ilaç kullanmayayım diye kastım kendımı içmedim ama baktım boyle daha fena bugun ılk defa ıctım dupalacı, daha bı faydasını gormedım ama bı kac gun daha devam edıcem sanırım :26:

kabızlığı hamilelik başından beri dönem dönem bende yaşıyorum...
hele dün çok fenaydı...hatta afedersin ama o bölge zorlamadan dolayı kanadı bile...
ben doktora sormadım ve herhangibişeyde yapmıyorum geçmesi için ve daha çok kuru yemekten sebze çorba falan çok yememekten oluyor diye düşünüyorum...

beklemek güzel mi ??? Böööggghhhkkkk ciddi misin ???
:KK53:
aaaaay tatlım yaaa benim yerimede bekler misin o zaman ??? Uyyy anacımmmm! Hayatta en nefret ettiğin şeydir beklemek...

canım ben de aynı şekilim, yukarıda yazdım neler yaptıgımı.. kanama olayı bende de oldu, doktorumu aradım cunku kabızlık durumumu bılıyodu direk kanama var mı dıye sormustu bana, ben de yok demıstım, oldugunda benı ara demıstı, aradım işte zeytınyagı ve duphalacı soyledı, ılactan once zeytınyagını denedım ama işe yaramadı ben de:26: mecbur bugun surubu kullandım, hamılelık oncesı de kullanmıstım bu surubu faydasını gormustum, bugun daha bı etkısı yok ama yrn da içeceğim :KK31: ki ben çorbasız sofraya oturmam, napacagımı bılemıyorum valla :26: bı kabızlık bı mıde yanması benı benden alıyoooooo :26:

Kızlar, günaydın..

İyi haftalar olsun inşallah. Sağlıklı sıhhatli stressiz geçen bir hafta...

Yaa kızlar ben yaklaşık 1 aydır kabızlık yaşıyorum. Bariz bi şekilde. Geçen hafta dr. kontrolümde dile getirdim ve bana Duphalac surup verdi. Günde bir ölçek kulllan diye. Bende henüz kullanmamıştım bu sabaha kadar. Geçer düşüncesiyle. İçtiğim suyu 1 lt attırmıştım belki sıvı alımım yetersizdir diye. Geçemeyince bu sabah kahvaltıyla birlikte bir ölçek aldım. Aldım ama gelin birde bana sorun o nasıl bir şeydi öyle aman allahım. Yoğun bir yapısı var. Sanki zeytin yağı içiyorsun ondanda yoğun anlatırken bile tiksindim:KK43::KK43:... Şeker yüklemesinde içtiğim ilacın bile tadı bundan bin kat güzeldi. Çok çok çok şekerli birşey yani çok kötü nasıl içmeye devam edeceğim bilmiyorum. Etkisini göstermesi için 1 kaç günlük kullanım gerektiriyormuş.
kullananlar var mı aranızda.
Yada kabızlk yaşayıp da kayısı üstün ılık su içemek haricinde önerisi olan var mı?????
----
Başka bri meselede bu sabah çok pişman uyandım :KK43:((... Neden diye soracak olursanız 1 haftadır çok güzel yediklerime dikkat edip sıfır şeker tükettim sebze meyve ağırlıklı beslendim ve 200 gr. aldım sadece. Ama taaki dün akşama kadar. akşam günün yorgunluğuyla eve gelip güzel yemek yaptım. Eşimi bekledim saat 9 a geliyordu ama beyimiz hala eve gelmemişti ki bana erken geleceğini söylemişti sabah evden ayrılıyorken. Ben de çok sinirlendim ve kendimi yemeğe verdim ne kadar abur cubur varsa evde hepsinden yedim :KK43::KK43: gitti benim 1 haftalık diyet

cok sekerlı sankı serbet ıcıyosun gıbı ama mecburuz sanırım içmeye :26: bebişime bısı olcak diye korkuyorum valla :26: yaptıklarımı yukarıda yazdım, onu bunu denıyorum en sonunda öyle ya da boyle şuruba talim :KK50: bi buna bi mide yanmama bı cozum bulursam cok sevınıcemmm :KK31:

ee canım genel anesteziymiş bi de...
Doktoru görmyeceksin bile. ikinci hastanede yaptır gitsin valla içim acıdı o parayı duyunca

bir an eşim konuşuyor sandım karşımda :KK1: hahahhaha

Canım senin doktorunun başka hastanlerle anlaşması yok mü?yani bı konuşsan sizde doğurmak istiyorum ama burası cok pahalı felan diye

bildiğim kadarıyla başka yere gitmiyor canım malesef ama yinede eğer o hastanede yapamayacağım kesinleşirse o zaman sorarım son çare...

bence hacışakirin felan toz sabunları var onları kullanabilirsiniz yengemler felan genelde kalıp sabun rendesi ile yıkıyorlardı

benim değerlerim de aynen senin gibi canım.yalnız ben geçen gün akşam yemeğinden önce 20 tane kadar badem yemiştim. yemekten sonra olçtum 95 çıktı tok. badem yemeye başlayacağım hergün badem şekeri düşürüyor.verse de ben kullanmayı düşünmüyorum. gerekırse hiç şeker yemem şuan kestım tamamen zaten

canım çok teşekkür ederim geçmiş olsun dileklerin için...ben haftaya hazırlamaya başlıcam ..çünkü ne pijama ne gecelik vs daha almadım..neme lazım 7 aylık doğan bebekler var hazır olsun...ben kendim başlıcam artık alışverişe..eşim yatacağı için 6 hafta...ama hazırlasam iyi olur diyorum..arasıra açar havalandırırım çantayı..

[/COLOR][/B]

Yok canım ya arada o kadar farketmıyo sanırım benımde bı keresınde 147 çıkmıştı ama dayanamayıp bıraz tatlı kaçırmıştım:KK9: doktorumada söyledim

mrb kızlar malum haftasonu pek giremiyorum geç yazdığım için kusura bakmayın çanta hazırlama işini bende pufpuf gibi 15 nisandan sonraya bıraktım çünkü 15 nisanda doğum iznine ayrılıcam ben artık ve memlekete gidcem annem halletcek yıkama ütüleme işlerini şeker işine gelirsek hala diyetteyim baya düşürmüştüm aslında şekerimi tokluk 85 90 akadar ama haftasonu dayanamayıp bi tane magnum yedim ve film izlerken bi bardak kola içtim ve fırladı yne 115 lere off napcam böle bilmiyorum baya stresteyim iş yerindede problemler yaşıyorum oyüzden moralim bozuluyo ve fark ediyorumki stresliyken şekerim dahada yükseliyo:KK50::KK50::KK50:

X