2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canım aynen salkım saçak avam bişey duruyor lakin tüm Hollywood ünlüleri bebeler koca adam olana kadar kullanıyor :KK1: çünkü kanguru özellikle yenidoğan döneminde önerilmiyor kalça çıkıklığı bacak ve diğer organlar için gelişim geriliği yapabiliyormuş. 5-6 aydan sonra bebek oturmaya başladıktan sonra öneriyorlar. oğlumda benim vardı ve ilk dönemler zaten zararlı diye kullanmadım. 5 aylık olunca da zaten taşıyamadım. hiç bi işe yaramadı. ama bu sling yenidoğanlarda özellikle gazlı bebekler sürekli kucak istediği için bebek sanki kendini anne karnında gibi rahat hissediyormuş. anne için de rahat oluyormuş. onu slinge bağlayıp işini yapabiliyomuşsun falan. tabi ben hiç kullanana rastlamadım tamamen internette araştırdıklarım, yüzyüze tanımayıp internetten tanıdıklarımdan duyduklarım.

kızlar o dediğinizi dilenciler kullanıyo burda çingeneler felan bildiğin bir kumaş parçasıyla sırtlarına ya da bellerine doluyolar içine de bebekleri koyup dileniyolar şimdi holivud da moda olmuş :KK1::KK1: bi de tuba ünsal taktı diye moda oldu:KK53:

kızlar şeker yüklemesi için hastane ekstra para alıyormuş. Sağlık ocakları yapıyor mu bunu

canım yapmıyolar da devlet hastaneleri artı para almıyo ki ben askeri hast. yaptırdım hiç bişe ödemedim sadece 50mg glikoz aldırdılar eczaneden o kadar.. özel hastaneyi bilmiyorum ama..

yaaa magnezyum bana da verdi dr. ama bel ağrılarım için vermişti. suya döküyorsun toz şeklinde limonata gibi tadı var. Ağrılarım geçince bıraktım içmeyi. Devam mı etsem acaba

banada bacaklarımdakı kramplar ıcın vermıstı ben bır gun ıcmıyım o gece kramp gırıyo bırakamıyorum 3 haftadır kullanyorum

canım yapmıyolar da devlet hastaneleri artı para almıyo ki ben askeri hast. yaptırdım hiç bişe ödemedim sadece 50mg glikoz aldırdılar eczaneden o kadar.. özel hastaneyi bilmiyorum ama..

şimdi arayıp sordum 16 liraymış aslında pahalı değilmiş ben fazla sandım o yüzden panikledim

kızlar o dediğinizi dilenciler kullanıyo burda çingeneler felan bildiğin bir kumaş parçasıyla sırtlarına ya da bellerine doluyolar içine de bebekleri koyup dileniyolar şimdi holivud da moda olmuş :KK1::KK1: bi de tuba ünsal taktı diye moda oldu:KK53:

valla moda olmuş çok da güzel olmuş eskilere dönülmüş anneannelerimiz zamanına ne güzel işte :KK1:, hem de zararı yokmuş bebeğe. ama kullanabilir miyiz emin değilim. en çok evde taşımak için düşünüyorum ben

ben zaten kanguruyu öyle yenidoğanda kullanmam ki..ilk başlarda en ideali puset zaten.. :KK34:
ama dediğin gibi 5-6 aylıkkende kanguruda taşınabilir mi bilmiyorum :KK1:

5-6 aylıkken de bebek ağır olur anne taşıyamaz da baba taşıyabilir ancak bence bebek rahat da durmaz içinde yaa :KK50:

Merhaba arkadaşlar. çevrenizde Sling kullananlar var mı? memnunlar mı? siz almayı düşünüyor musunuz? yoksa gereksiz mi görüyorsunuz? butikbebede kampanya var alsam mı yoksa kullanamam mı diye karar veremedim. internette kullananlar oldukça memnun. acaba boşa giden para mı olur yoksa çok rahat kullanır mıyız? fikri olan var mı?:44::44:
Ben kullandım canım cok memnunum,hamak gibi misil misil uyuyor kucağında portbebeyi bosuna almisim özellikle ilk aylarda cok rahat ben şimdiki doğumumda hastaneden çıkarkende ana kucag port bebe yerine onunla çıkmayı düşünüyorum,ama otobüse bindiğin zaman kimse bebek oldugnu anlamıyor ayakta kalabiliyorsan :) kaç kere icinde bebek mı var diye sorduklarını hatırlıyorum:)
Ayrıca eltiminde bebgi vardı benimkinin rahatlığım görünce o da aldı memnun kaldı

kızlar bu hastane beni çıldırtacak ya valla devlete gidecem bu gidişle heee
doktoru arıyorum asistan ben yardımcı olayım diyo sen doktormusun arkadasım
dedim hanımefendi siz her aradığımda aynı şeyi söylüyorsunuz ben doktorla görüşmek istiyorum sizin bilgi vermeniz ne kadar dogru ki dedim
hemen aktardı doktorla görüştüm seker yüklemesini sordum ben sormasam söyleyeceği yok hatunun fiyat için vezne ile görüştüm onlarda fiyat veremiyorlarmış telefon da aksam ugrayıp onu öğrenicem bakalım ne kadarmış doktorada cuma günü fırca atıcam valla konusucam bu ne boyle ya ben sormasam hiç bişey söylemiyor

geçmiş olsun canım hangi hastaneye gidiyosun acaba ? bende avcılar hospitale gidiyorum orası da aynı şekilde sıkıntılar çıkarıyor.

valla moda olmuş çok da güzel olmuş eskilere dönülmüş anneannelerimiz zamanına ne güzel işte :KK1:, hem de zararı yokmuş bebeğe. ama kullanabilir miyiz emin değilim. en çok evde taşımak için düşünüyorum ben

kullanabileceğini düşünüyosan dene canım sen bilirsin tabi..

Ben de birkaç gunumu anlatayım sana da yorgunluk neymiş anla :)
Gebe okulun gidiyorum ya persembe gunu alısveriş yaptım ordan çıkınca
Cuma gunu gene kalanları aldım eve geldim akşamın kör şafagına kadar yemek yaptım çünkü şehşr dışından yatılı misafirlerim gelecekti :/
Corba ıkı cesit yemek salatalar börek tatlıar derken cılkım çıktı
Onun sabauı kalktım evi derle topla ütü mütü derken misafir bekledim geldiler 4 kişi, bir kere sofra kurdum kaldırdım. Akşam oldu tekrar kurdum kaldırdım. Gece 2 ye kadar oturdum onlarla. Somra yatalım dedik malum herkes yattı hadi ben biraz daha toparlıyım dedim ev zaten küçük her yer yatak yorgan :KK43: odama bir gectim yan odada uyuyan zat gök gürültüsü gibi horluyo. Kulağıma müxikler mi takmadım neler yapmadım ama olmadı 3 bucuk 4 te yattım 8 bucukta kalktım. Malum erken kalkıyorlar :KK43:((
Kahvaltı hazırla topla, evi topla ufak da olsa süpür toz al, bu sefer gezmek istediler dışarı çıkardık yemeğe götürdük. Ordan eve geldik normalde gideceklerdi ama vazgeçtiler :)
Yemek yoktu ve tekrar yemek yaptım tekrar hazırladım kurdum kaldırdım. Ardından çay faslı kur kaldır. Şu an misafirlerimiz çok yorgun olduklarından bahsediyorlar ve gözlerinden uyku akıyor :)
Bana tek kelime eden yok kocamdan baska, saka gibi :)

Bacim senin o yaptiklarini yapsam 1 ay kendime gelemezdim sanirim....:KK53:
Misafirlerini de guzel agirlamissin gidecekleri varsada gitmezler tabi ....:KK52:

Ben kullandım canım cok memnunum,hamak gibi misil misil uyuyor kucağında portbebeyi bosuna almisim özellikle ilk aylarda cok rahat ben şimdiki doğumumda hastaneden çıkarkende ana kucag port bebe yerine onunla çıkmayı düşünüyorum,ama otobüse bindiğin zaman kimse bebek oldugnu anlamıyor ayakta kalabiliyorsan :) kaç kere icinde bebek mı var diye sorduklarını hatırlıyorum:)
Ayrıca eltiminde bebgi vardı benimkinin rahatlığım görünce o da aldı memnun kaldı

çok teşekkür ederim. kullanan birine rastladığıma çok sevindim. peki siz hangi markayı kullanmıştınız? butikbebede Neko wrap slingler var. 4,6 metreymiş acaba bağlaması falan kolay oluyor mu? portbebe ben de hiç sevmiyorum. yaz sıcağında bir de bebek bunalabilir diye düşünüyorum.

çok teşekkür ederim. kullanan birine rastladığıma çok sevindim. peki siz hangi markayı kullanmıştınız? butikbebede Neko wrap slingler var. 4,6 metreymiş acaba bağlaması falan kolay oluyor mu? portbebe ben de hiç sevmiyorum. yaz sıcağında bir de bebek bunalabilir diye düşünüyorum.
Canım şimdi baktım butik bebeye benimki ondan değil ezio sling kanguru linkini attım bak istersen ben evde is yaparken kullanmadım kullanma geregide duymadım ama eltim kullandığım söylüyordu
http://www.yorni.com/vitrin/product_info.php/products_id/10

kızlar şeker yüklemesi için hastane ekstra para alıyormuş. Sağlık ocakları yapıyor mu bunu

kadraj'cım sağlık ocağı yapıyor.. çünkü bana direk kendileri söyledi yapalım diye ben istemedim..hastanede yaptıracağım..

X