2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

kabızlığı hamilelik başından beri dönem dönem bende yaşıyorum...
hele dün çok fenaydı...hatta afedersin ama o bölge zorlamadan dolayı kanadı bile...
ben doktora sormadım ve herhangibişeyde yapmıyorum geçmesi için ve daha çok kuru yemekten sebze çorba falan çok yememekten oluyor diye düşünüyorum...

beklemek güzel mi ??? Böööggghhhkkkk ciddi misin ???
:KK53:
aaaaay tatlım yaaa benim yerimede bekler misin o zaman ??? Uyyy anacımmmm! Hayatta en nefret ettiğin şeydir beklemek...

ama pufpuff ara ara olsa neyse içimiz kokacak beee :KK70::KK70::KK70:... şişkinlik de cabası.

kabızlığı hamilelik başından beri dönem dönem bende yaşıyorum...
hele dün çok fenaydı...hatta afedersin ama o bölge zorlamadan dolayı kanadı bile...
ben doktora sormadım ve herhangibişeyde yapmıyorum geçmesi için ve daha çok kuru yemekten sebze çorba falan çok yememekten oluyor diye düşünüyorum...

beklemek güzel mi ??? Böööggghhhkkkk ciddi misin ???
:KK53:
aaaaay tatlım yaaa benim yerimede bekler misin o zaman ??? Uyyy anacımmmm! Hayatta en nefret ettiğin şeydir beklemek...

canım tabi ki güzel değil ama beklenen şey güzel olunca beklemek de güzel. bebeğimin tekmelerini hissetmek kendini önemli hissetmek. içinde bir mucize taşımak.her günün ayrı bir güzelliği var bence

Günaydın hamişler çatlaklarınız ne durumda başladınız mı çatlamaya
Günaydın canım, bende çatlak yok daha.
bende de şuan yok. KArnım öyle çok gergin değil henüz, içime bile çekebilecek kadar esnek :KK1:
sadece vazelin kullanıyorum en yağlı o oluyor ama evigen ampül alıp kakao kremi alıp karıştırmak istiyorum o kremi bulamadım bi türlü
[/SIZ]

Evigen ampulün faydası ne kadrajcım.?
Kızlar, günaydın..

İyi haftalar olsun inşallah. Sağlıklı sıhhatli stressiz geçen bir hafta...

Yaa kızlar ben yaklaşık 1 aydır kabızlık yaşıyorum. Bariz bi şekilde. Geçen hafta dr. kontrolümde dile getirdim ve bana Duphalac surup verdi. Günde bir ölçek kulllan diye. Bende henüz kullanmamıştım bu sabaha kadar. Geçer düşüncesiyle. İçtiğim suyu 1 lt attırmıştım belki sıvı alımım yetersizdir diye. Geçemeyince bu sabah kahvaltıyla birlikte bir ölçek aldım. Aldım ama gelin birde bana sorun o nasıl bir şeydi öyle aman allahım. Yoğun bir yapısı var. Sanki zeytin yağı içiyorsun ondanda yoğun anlatırken bile tiksindim:KK43::KK43:... Şeker yüklemesinde içtiğim ilacın bile tadı bundan bin kat güzeldi. Çok çok çok şekerli birşey yani çok kötü nasıl içmeye devam edeceğim bilmiyorum. Etkisini göstermesi için 1 kaç günlük kullanım gerektiriyormuş.
kullananlar var mı aranızda.
Yada kabızlk yaşayıp da kayısı üstün ılık su içemek haricinde önerisi olan var mı?????
----
Başka bri meselede bu sabah çok pişman uyandım :KK43:((... Neden diye soracak olursanız 1 haftadır çok güzel yediklerime dikkat edip sıfır şeker tükettim sebze meyve ağırlıklı beslendim ve 200 gr. aldım sadece. Ama taaki dün akşama kadar. akşam günün yorgunluğuyla eve gelip güzel yemek yaptım. Eşimi bekledim saat 9 a geliyordu ama beyimiz hala eve gelmemişti ki bana erken geleceğini söylemişti sabah evden ayrılıyorken. Ben de çok sinirlendim ve kendimi yemeğe verdim ne kadar abur cubur varsa evde hepsinden yedim :KK43::KK43: gitti benim 1 haftalık diyet
Kabızlık bende d en baştan beri var.14. Haftada magnezyum icmeye başladım biraz daha rahatladım ama kabızla ishal arasında bir yerdeyim ben de. Bol sıvı, posalı meyveler, kuru kayısı, erik, incir kabızlıga iyi gelir. Bir de sabah kalktığında hicbirsey yemedem önce iki bardak su içersen faydası olur
Kakao yağı ten rengini değiştirmesin sonra karın bölgen esmerleşir. Birkaç kişiden duydum bunu. onun yerine katardan özel karışım oluyor onu iste hem daha pratik
Ben 14. Haftadan beri kullanıyorum. Hiç renk değişikliği olmadı. Ayricar bütün çatlak önleyici krem karisimlarinin icinde de kakao yağı var. Ben sanmıyorum ama

Kızlar ben kabızlığı çözdüm!!! Feci durumdaydım yani 1,5 saatlere ulaşmıştım beklemeknkonusunda ki o da bazen hüsranla sonuçlanıyordu.
Sütün içine kuru incir koyup bekletip onu güxelce yiyorum sütü de içiyorum :)
Kuru kayısıları da şekersiz kaynattım her gün içiyorum o posalarını yanş kayısıları da hüpletiyorum.
Allahıma çok şükür sıfırak indi!
Tavsiye ederim çok zor birşey çeken bilir dedikleri tarzdan!

40 haftalık yolculukta yolun yarısı bitmiş, Allah bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin ben mart 2013 annesiyim annelikteki bu yolculuktakı tum deneyımlerımı bır blogta toplarım doğum, emzirme, gaz sancısı, lohusalık, ek gıda bazende hayattan bahsettiğim bloğumda Süt Pompası Hediye ediyorum katılmak için son 2 gun sizide beklerim internette annesininprensi yazın, hangi süt pompası alınmalı yazının içinde bol şans

kızlar bu hastane beni çıldırtacak ya valla devlete gidecem bu gidişle heee
doktoru arıyorum asistan ben yardımcı olayım diyo sen doktormusun arkadasım
dedim hanımefendi siz her aradığımda aynı şeyi söylüyorsunuz ben doktorla görüşmek istiyorum sizin bilgi vermeniz ne kadar dogru ki dedim
hemen aktardı doktorla görüştüm seker yüklemesini sordum ben sormasam söyleyeceği yok hatunun fiyat için vezne ile görüştüm onlarda fiyat veremiyorlarmış telefon da aksam ugrayıp onu öğrenicem bakalım ne kadarmış doktorada cuma günü fırca atıcam valla konusucam bu ne boyle ya ben sormasam hiç bişey söylemiyor

merhaba anneler ben bıraz geç farkettım bu forumu 28 haftalık hamıleyım.şuan catlak oluşmasın dıye bella b kullanıyorum.çok memnun kaldım ierde ne olur bılemem ama şuan kaşıntı olmuyor ferahlık verıyor çok guzel kokuyo.tavsıye edebılırım

Kabızlık bende d en baştan beri var.14. Haftada magnezyum icmeye başladım biraz daha rahatladım ama kabızla ishal arasında bir yerdeyim ben de. Bol sıvı, posalı meyveler, kuru kayısı, erik, incir kabızlıga iyi gelir. Bir de sabah kalktığında hicbirsey yemedem önce iki bardak su içersen faydası olur

Ben 14. Haftadan beri kullanıyorum. Hiç renk değişikliği olmadı. Ayricar bütün çatlak önleyici krem karisimlarinin icinde de kakao yağı var. Ben sanmıyorum ama

tatlım e vitamini olduğu için cildi yenileme özelliği var. Ben yüzüme filan da kullanıyorum.

kadrajcım harika video yaa kahkalarla izledim:KK1: akşama eşimede izleticem paylaşımın için saol

rica ederim tatlım, ben çok beğendim sizin de beğeneceğinizi düşündüğümde link verdim. Babalarla kızların ilişkisi başka işte :KK1:

Vazelinin kendisi petrol türevi... Bu ara senin kaşıntın hala geçmedimi canım... alerji filan olmayasın bide ben sana aspiri kullanıyormusun diye sormuştum dimi...
Evet ohepguzelim :21: aspirini birakmama ragmen kasintiya devam fenalardayim valla:KK53::KK53: alerji filan degilmis canim testler tahliller yapildi hamilelige bagliymis. Ilk bebegimde hic olmadi ama bunda da olmayacak diye bisey yokmus :44: mus mus ta mus mus :KK53: ben cildiriyorum ama kimsenin umrunda degil :KK52: soylemesi kolay :KK52: sinirlendim yaw :KK47:
Canım yağlrın hiçbiç faydası yok cunku cıltın ustunde kalıyomuş eczaneden saf vazelin al katkı maddesı içermiyo vazelini cilt emiyomuş cilt altına iniyor ve yumuşacık oluyo karnın doktorum önermişti bana ben 10 kilo aldım vazelinide hergun surmuyorum bıle hıç çatlgım yok kesınlıkle kullan

Tuttum bunu saf vazelin :KK28: ben catlaktan gectim kasinmayayim yeteeeeeeerrr :KK37::KK37::KK37::KK37:

günaydın güzel anneler:KK3:

bu sabah ilk çatlaklarımla karşılaştım ve şooook oldum:18: nasıl farketmemişim şimdiye kadar, yoksa birden bire mi oldular anlamadım... 2 tüp mustela, bitkisel yağ karışımı ve zaman zaman kantaron yağı kullanmama rağmen hemde.... ah bu genler:KK1:

yaaaa bak gördün mü arkadaşım..genetik bu durum ve istediğini kullan olacağı varsa oluyor :KK34:

Canım gebe okulundaki eğitimlerdeki tüm doktorlar kanguruları tavsiye etmediklerini özellikle söyulediler istersen sen de birkaç doktora danış derim. Zaten yenidoğan döneminde asla ve asla bacak açıklığı o seviyede olmamalıymış yani 6 haftta. Sonrasında da yine omurgayı çok koruyan birşey değilmiş o bebeğin kolunun bacagının sarkması ve taşıyan ebeveynlere verdiği zararlar da bir hayli fazlaymış.
Silingler yurt dışında vardır en çok ve kundak tarzı sardığı için en güvenlisidir ama tüm dunyada tavsiye edilen iki yöntem ya direk kucakta taşımak ya da ana kucağında taşımak şeklinde.
Blaoğa da yazıorum eğitimden aldıklarımı ama konuları görünce böyle buralara da aktarmak istiyorum belki bir faydam dokunur,

Sevgiler

bilgiler için tşk ederim arkadaşım ama ben zaten ilk doğduğunda değilde daha bi kendini toparlayıp büyüyüce kullanırım diyordum..mesela bu bacak açıklığı olayı,doktorların önermemesi ne zamana dek geçerli,bi zamanı varmıymış?

lütfen haber ver olurmu merak ederim..güzel haberlerle gelirsin inşallah..sağlıklı bir hamileliktir inşallah...:nazar::nazar::nazar:

Canım doktora gittim doktor bi anlam veremedi gerçekten çok yüksek bu değerlere göre kese görünmesi lazım ama görünmüyo dedi sat a göre bakarsam kesenin görülmesi zaten zor görünmez dedi arada kaldı adam... Perşembe günü yine çağırdı.. Değerim 2 günde 2779 dan 6278 e çıkmış iki katından azcık fazla yine de perşemde günü tekrar kontrol edelim dedi

Kızlar bende felaket kaşınıyorum 2. Gebeliğim olmasına rağmen ve ilkinde çatlamıştım zaten cildim çok kuru hep nemli tutuyorum bebe yağı ve bepanten kullanıyorum ama nafile gün içinde işyerinde unutuyorum ama eve gidip üstümü değiştirirken ellerimi karnımdan ve bacaklarımdan alamıyorum :44:

kızlar nazar duası bilen varsa benim için okurmu ?
iş yerindeyim adamlar resmen göbeğime bakıyo yaa uykum gelmeye başladı bi ağırlık çöktü üstüme

canım ben hamileyken ne alınır bebek olunca ne alınır falan diye araştırma yaparken gördüm bunu ve daha görür görmez "ıııyyy bu ne biçim şey" dedim... Valla bana göre çok kötü bi görüntü sergileyen varoş bişey... :KK1: yani ben kesinlikle almıcam,bunun yerine "ana kucağı" denilen yine böyle bunun gibi önden bağlanan ama daha düzgün duran kangurudan alıcam..ama bu tarz şeyler hep zevk meselesidir,sen beğendiysen kimseye laf söylemek düşmez :KK34:

canım aynen salkım saçak avam bişey duruyor lakin tüm Hollywood ünlüleri bebeler koca adam olana kadar kullanıyor :KK1: çünkü kanguru özellikle yenidoğan döneminde önerilmiyor kalça çıkıklığı bacak ve diğer organlar için gelişim geriliği yapabiliyormuş. 5-6 aydan sonra bebek oturmaya başladıktan sonra öneriyorlar. oğlumda benim vardı ve ilk dönemler zaten zararlı diye kullanmadım. 5 aylık olunca da zaten taşıyamadım. hiç bi işe yaramadı. ama bu sling yenidoğanlarda özellikle gazlı bebekler sürekli kucak istediği için bebek sanki kendini anne karnında gibi rahat hissediyormuş. anne için de rahat oluyormuş. onu slinge bağlayıp işini yapabiliyomuşsun falan. tabi ben hiç kullanana rastlamadım tamamen internette araştırdıklarım, yüzyüze tanımayıp internetten tanıdıklarımdan duyduklarım.

Canım gebe okulundaki eğitimlerdeki tüm doktorlar kanguruları tavsiye etmediklerini özellikle söyulediler istersen sen de birkaç doktora danış derim. Zaten yenidoğan döneminde asla ve asla bacak açıklığı o seviyede olmamalıymış yani 6 haftta. Sonrasında da yine omurgayı çok koruyan birşey değilmiş o bebeğin kolunun bacagının sarkması ve taşıyan ebeveynlere verdiği zararlar da bir hayli fazlaymış.
Silingler yurt dışında vardır en çok ve kundak tarzı sardığı için en güvenlisidir ama tüm dunyada tavsiye edilen iki yöntem ya direk kucakta taşımak ya da ana kucağında taşımak şeklinde.
Blaoğa da yazıorum eğitimden aldıklarımı ama konuları görünce böyle buralara da aktarmak istiyorum belki bir faydam dokunur,

Sevgiler

doktorlar slingleri öneriyorlar yani öyle mi? kullanan anneler varmı çevrenizde? kullanışlı ve rahat oluyormuymuş siz düşünüyormusunuz almayı? şahsen ben oğlumda kolikten çok çektiğim ve sürekli kucakta gezdirdiğim için alsam mı diye düşünüyorum. bir yandan da kullanamam da boşa mı almış olurum diye aklıma geliyor. kararsızım

Son düzenleme:
canım aynen salkım saçak avam bişey duruyor lakin tüm Hollywood ünlüleri bebeler koca adam olana kadar kullanıyor :KK1: çünkü kanguru özellikle yenidoğan döneminde önerilmiyor kalça çıkıklığı bacak ve diğer organlar için gelişim geriliği yapabiliyormuş. 5-6 aydan sonra bebek oturmaya başladıktan sonra öneriyorlar. oğlumda benim vardı ve ilk dönemler zaten zararlı diye kullanmadım. 5 aylık olunca da zaten taşıyamadım. hiç bi işe yaramadı. ama bu sling yenidoğanlarda özellikle gazlı bebekler sürekli kucak istediği için bebek sanki kendini anne karnında gibi rahat hissediyormuş. anne için de rahat oluyormuş. onu slinge bağlayıp işini yapabiliyomuşsun falan. tabi ben hiç kullanana rastlamadım tamamen internette araştırdıklarım, yüzyüze tanımayıp internetten tanıdıklarımdan duyduklarım.

ben zaten kanguruyu öyle yenidoğanda kullanmam ki..ilk başlarda en ideali puset zaten.. :KK34:
ama dediğin gibi 5-6 aylıkkende kanguruda taşınabilir mi bilmiyorum :KK1:

yaaa magnezyum bana da verdi dr. ama bel ağrılarım için vermişti. suya döküyorsun toz şeklinde limonata gibi tadı var. Ağrılarım geçince bıraktım içmeyi. Devam mı etsem acaba

X