2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Merhaba arkadaşlar. çevrenizde Sling kullananlar var mı? memnunlar mı? siz almayı düşünüyor musunuz? yoksa gereksiz mi görüyorsunuz? butikbebede kampanya var alsam mı yoksa kullanamam mı diye karar veremedim. internette kullananlar oldukça memnun. acaba boşa giden para mı olur yoksa çok rahat kullanır mıyız? fikri olan var mı?:44::44:

geçmiş olsun canım ben hamile kalmadan önce kullanmıştım malesef tadı kötü ama iki gün düzenli kullanınca hemen etki gösteriyor.
ayrıca sabahları ballı ılık su içebilirsin doktorum bana önermişti, diğer bir şeyde kahvaltılarda yeşillik ye bol bol ben çok fazla etkisini gördüm. ki benim kabızlığım stresten oluyor yani neredeyse sürekli kabızım bu dediklerimi yapıyorum şimdi daha iyiyim.
benimde şekerim yüksek çıktı hafta içi diyet uyguluyorum ama hafta sonu mümkün değil bozuyorum hemen ne yapacağımı bende bilmiyorum

Bnmde catlmdi ama ins catlmz vazeln kullnyrm bnde ilk hamileligimdede catlamamisti zaten

Canlar gunaydin. Bildiginiz uzere ben feci bir sekilde kasiniyorum bazen dayanamayip kasiyorum hatta. Zeytin yagi bebe yagi ve lierac kullaniyorum. Hangisi o an isime gelirse onu suruyorum ama bana misin demiyo o bende vazelin kullanmak istemistim bi ara ama nette petrol turevi bisey iceriyor diye okumustum net hatirlamiyorum ama. Sizin var mi bi bilginiz zararli degil mi :44:

Canım doktorunun verdiği ilacı ben hamilelikten uzun. Bı sure önce kullanmıştım çok işe yaramıştı ben arada kabızken içiyodum 3-4 saat içinde etkisini gösteriyo

offf diyorum yanii :((.. Bakalım günde bir ölçek iç dedi. bende içeyim baayım bir iki gün ne olacak. İçilecek gibi bişrey değil ya. ılık ballı süt iyi gelirse onu deneyeyim yada gazda çok var. Habire gazman gibiyim valla.

Şekerin varsa dikkat etmelisin canım çok önemli gebelikte biliyorsun.

Canım doktorunun verdiği ilacı ben hamilelikten uzun. Bı sure önce kullanmıştım çok işe yaramıştı ben arada kabızken içiyodum 3-4 saat içinde etkisini gösteriyo

İnş. bende de etkili olur. Ben hamileliğim boyunca içmeyi düşünmüyorum. Neticede ilaç. düzene girse hemen bırakırım. Bakalım bugün ilk içtim. Uzun süre kullanmak zorunda kalmam umarım.

Vazelinin kendisi petrol türevi... Bu ara senin kaşıntın hala geçmedimi canım... alerji filan olmayasın bide ben sana aspiri kullanıyormusun diye sormuştum dimi...

kadrajcım harika video yaa kahkalarla izledim akşama eşimede izleticem paylaşımın için saol

Dediğim gibi aktarlarda bunun için özel hazırlanmış yağ karışımları bulunuyyor. sipreyli şişelerde olmasıda kolaylık sağlıyor. Al bitane gitsin.

merhaba canım ben çatlaklar için mustela almayı düşünüyordum sonra birgün birşey almak için aktara gitmiştim sordum önerebileceğiniz birşey var mı diye dediğin karışımı verdi birkaç aydır kullanıyorum şu an için çatlama yok bende daha önceki hamileliklerimde son ayda biraz olmuştu sadece onlar var hem fiyatı da uygun biraz kokusu kötü geldi bana ama sadece sürerken o koku oluyor sonrasında hissetmiyorum kokuyu

kabızlığı hamilelik başından beri dönem dönem bende yaşıyorum...
hele dün çok fenaydı...hatta afedersin ama o bölge zorlamadan dolayı kanadı bile...
ben doktora sormadım ve herhangibişeyde yapmıyorum geçmesi için ve daha çok kuru yemekten sebze çorba falan çok yememekten oluyor diye düşünüyorum...

günaydın kızlar sabırsızlıkla günlerin geçmesini bekliyorum. beklemek de güzel hayırlısı ile inşallah

beklemek güzel mi ??? Böööggghhhkkkk ciddi misin ???

aaaaay tatlım yaaa benim yerimede bekler misin o zaman ??? Uyyy anacımmmm! Hayatta en nefret ettiğin şeydir beklemek...

Canım yağlrın hiçbiç faydası yok cunku cıltın ustunde kalıyomuş eczaneden saf vazelin al katkı maddesı içermiyo vazelini cilt emiyomuş cilt altına iniyor ve yumuşacık oluyo karnın doktorum önermişti bana ben 10 kilo aldım vazelinide hergun surmuyorum bıle hıç çatlgım yok kesınlıkle kullan

canım ben hamileyken ne alınır bebek olunca ne alınır falan diye araştırma yaparken gördüm bunu ve daha görür görmez "ıııyyy bu ne biçim şey" dedim... Valla bana göre çok kötü bi görüntü sergileyen varoş bişey... yani ben kesinlikle almıcam,bunun yerine "ana kucağı" denilen yine böyle bunun gibi önden bağlanan ama daha düzgün duran kangurudan alıcam..ama bu tarz şeyler hep zevk meselesidir,sen beğendiysen kimseye laf söylemek düşmez

Yok canım pek olmadı yani etmeye çalışılan şeylerde de çok hijyenine güvenmediğim için yardım kabul edemedim maalesef

yorma kendini bu kadar yahu görümcense deseydin gir mutfaga hazırla beraber yiyelim diye
valla ben bu konularda ketum bi gelinim heralde kalk beraber yapalım derim yani

Canım lafa gelince söylüyorum dobralıkta sıkıntı yok ama hijyen anlayışımız birbirinden çok farklı o yüzden yardım alamıyorum mutfakta maalesef birşey yapılmaması daha hayırlı olabiliyor ama diğer konularda yardımcı olabilirdi tabii :)

Tek başıma yaptım canım edebildiği kadar kocam yardım etti sağolsun

günaydın güzel anneler

bu sabah ilk çatlaklarımla karşılaştım ve şooook oldum:18: nasıl farketmemişim şimdiye kadar, yoksa birden bire mi oldular anlamadım... 2 tüp mustela, bitkisel yağ karışımı ve zaman zaman kantaron yağı kullanmama rağmen hemde.... ah bu genler

Canım gebe okulundaki eğitimlerdeki tüm doktorlar kanguruları tavsiye etmediklerini özellikle söyulediler istersen sen de birkaç doktora danış derim. Zaten yenidoğan döneminde asla ve asla bacak açıklığı o seviyede olmamalıymış yani 6 haftta. Sonrasında da yine omurgayı çok koruyan birşey değilmiş o bebeğin kolunun bacagının sarkması ve taşıyan ebeveynlere verdiği zararlar da bir hayli fazlaymış.
Silingler yurt dışında vardır en çok ve kundak tarzı sardığı için en güvenlisidir ama tüm dunyada tavsiye edilen iki yöntem ya direk kucakta taşımak ya da ana kucağında taşımak şeklinde.
Blaoğa da yazıorum eğitimden aldıklarımı ama konuları görünce böyle buralara da aktarmak istiyorum belki bir faydam dokunur,

Sevgiler

aynen canım kokusu kötü. İçinde portakal yağı var o kokuyor öyle kötü bana öyle geldi yani

şafak 97(tabi gününde doğarsa)
yeni güne merhaba güzel anneler geçmişi okudum alıntı yapamadım kaşıntının hat safhasındayım heryerim(bacaklar toto bel bölgesi) çatlamasına rağmen zeytinyağından vazgeçmiorum birtek göbeğim çatlamadı ama deli gibi kaşınıo belliki orasıda çatlıcak napalım artık bebişimden imzalar diorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…