2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bol bol yağ sür ve kremden al benimde geçen haftaya kadar hiç bir çatlağım yoktu sür dedikleri halde sürmeyip ihmal ediyodum b,anda çatladım anlamadım bile canım

ayy gerçekten mi bu çatlaklar biranda mı oluuyor yaaa.. Yaa bende aktardan yağ aldım duştan duşa onu uyguluyorum. Birde krem aldım ama lierac değil benim ki Elancyl adında bi krem. Fransız dermetolo ürünü. onuda günlük kullanmaya çalışıyorum ama tabi unuttuğum çok oluyor

valla cnm doktorum aynı zamanda kaşıntı ve yanmada varsa ilaç kullanalım dedi.onun için bol bol su tüket hijyene dikkat et dedi..şimdilik öyle yapıyorum...

hımm ben öncelerden beri günlük 2 t suyumu içerim. Şimdi son 1 haftadır 3 lt çıkarttım bunu. Hijyene de tabi dikkat etmek lazım. Bakalım bende kaşıntı falan yok. Belkide idrar kaçırıyorumdur. Oluyormuş hamişlikte.

kızlar günaydın son 3 sayfa hariç bütün geçmişi okudum
çileğim takma kafana kendinide cok fazla yorma gelen hasta ziyaretine geliyor öyle uğraşma ikramla felan
senin durumunda belli sonuçta al hazır kurabiyelerden bi paket bide ayran yada meyvesuyu birer bardak içsinler devamı olmayınca zaten erken kalkarlar

bende dün akşam eşimin doğumgunu için koşturdum aksam misafirlerim vardı tabiki dayısı ablası annesi felan yoruldum bütün gün
aksam ayaklarımın şistiğini hissettim resmen üstüne basamadım
bu sabahta 6 da kalktım mide ağrısıyla çok feci birşey bi yandan bebeğime bişey olcak diye korktum bi yandan sırtım agrıdı yatamadım gaviscon içtim bi yudum öyle rahatladım bugün yine işyerindeyiz tabi bakalım bu hafta nasıl gecicek
cuma günü kızımla görüş günümüz belki şeker yüklemesinide yaparlar cumarteside cimcimemin (abımın kızı) dogum gunu onun telaşındayız
Allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar kendinize iyi bakın

Ben de birkaç gunumu anlatayım sana da yorgunluk neymiş anla :)
Gebe okulun gidiyorum ya persembe gunu alısveriş yaptım ordan çıkınca
Cuma gunu gene kalanları aldım eve geldim akşamın kör şafagına kadar yemek yaptım çünkü şehşr dışından yatılı misafirlerim gelecekti :/
Corba ıkı cesit yemek salatalar börek tatlıar derken cılkım çıktı
Onun sabauı kalktım evi derle topla ütü mütü derken misafir bekledim geldiler 4 kişi, bir kere sofra kurdum kaldırdım. Akşam oldu tekrar kurdum kaldırdım. Gece 2 ye kadar oturdum onlarla. Somra yatalım dedik malum herkes yattı hadi ben biraz daha toparlıyım dedim ev zaten küçük her yer yatak yorgan :KK43: odama bir gectim yan odada uyuyan zat gök gürültüsü gibi horluyo. Kulağıma müxikler mi takmadım neler yapmadım ama olmadı 3 bucuk 4 te yattım 8 bucukta kalktım. Malum erken kalkıyorlar :KK43:((
Kahvaltı hazırla topla, evi topla ufak da olsa süpür toz al, bu sefer gezmek istediler dışarı çıkardık yemeğe götürdük. Ordan eve geldik normalde gideceklerdi ama vazgeçtiler :)
Yemek yoktu ve tekrar yemek yaptım tekrar hazırladım kurdum kaldırdım. Ardından çay faslı kur kaldır. Şu an misafirlerimiz çok yorgun olduklarından bahsediyorlar ve gözlerinden uyku akıyor :)
Bana tek kelime eden yok kocamdan baska, saka gibi :)

yorma kendini bu kadar yahu görümcense deseydin gir mutfaga hazırla beraber yiyelim diye
valla ben bu konularda ketum bi gelinim heralde kalk beraber yapalım derim yani

Günaydın hamişler çatlaklarınız ne dırumda başladınız mı çatlamaya

bende de şuan yok. KArnım öyle çok gergin değil henüz, içime bile çekebilecek kadar esnek :KK1:
sadece vazelin kullanıyorum en yağlı o oluyor ama evigen ampül alıp kakao kremi alıp karıştırmak istiyorum o kremi bulamadım bi türlü

Bak yalniz hissetne kendini ben de giyimin yaninda bir gogus pedibir de bez aldim.Hala arastiriyorum.Esim de surekli yuksek lisansiyla ugrasiyor o bana tezimde yardim etti simdi sira bende o ne zaman uygun olursa bakabiliyoruz.Hayirlisiyla her sey duzene girecek.bak mesela beklemenin ne acidan faydasini gordum bazi arabalarin 2014 modeli cikmis bir tane begendigim de 1600 den 2014 u cikti diye 990 a inmis .yeni modeller , yeni indirimler :) oyle dusun; )

aynen kaynanamda beni tutuyor hazirana kadar yeni modelleri cıkar bekle alma hemen diyor bizim birde tasınma mevzusu olabilir o sebeten bende sadece kıyafet alabildim üzmeyin kendinizi alırız 2 günlük iş onlar

Yıkanır canım hiç yıkanmadan olurmu,ben benim oğlumun uyku setini korumalignida yorganınada yıkıyorum her zaman,ama yukarısı detarjan tozu kalıyor üzerinde o yüzden yıkamadan sonra ayrı bı drulama yapıyorum peşinede sıkma yapıyor yorganı tam sıkmıyor belkide benim makinama has bı giciklik bu,

Kızlar çantalar hazırlanmaya başlıyor galiba ben 32. Haftaya gelmeden hazırlamayı düşünmüyorum cok rahatım valla,ayrıca oğlumda da 32. Haftadan sonra hazırlamıştım ama doguma kadar kaç kere değiştirdim

mesajı yeni gördüm..evet yıkadım benimde deterjan kaldı üzerinde..durulama da yaptırdım yine kaldı elimde ovaladım biraz öyle çıktı..deterjanıda cok az koymustum aslında..hacı sakirin granülle yıkadım bu arada herseyini

Kızlar, günaydın..

İyi haftalar olsun inşallah. Sağlıklı sıhhatli stressiz geçen bir hafta...

Yaa kızlar ben yaklaşık 1 aydır kabızlık yaşıyorum. Bariz bi şekilde. Geçen hafta dr. kontrolümde dile getirdim ve bana Duphalac surup verdi. Günde bir ölçek kulllan diye. Bende henüz kullanmamıştım bu sabaha kadar. Geçer düşüncesiyle. İçtiğim suyu 1 lt attırmıştım belki sıvı alımım yetersizdir diye. Geçemeyince bu sabah kahvaltıyla birlikte bir ölçek aldım. Aldım ama gelin birde bana sorun o nasıl bir şeydi öyle aman allahım. Yoğun bir yapısı var. Sanki zeytin yağı içiyorsun ondanda yoğun anlatırken bile tiksindim:KK43::KK43:... Şeker yüklemesinde içtiğim ilacın bile tadı bundan bin kat güzeldi. Çok çok çok şekerli birşey yani çok kötü nasıl içmeye devam edeceğim bilmiyorum. Etkisini göstermesi için 1 kaç günlük kullanım gerektiriyormuş.
kullananlar var mı aranızda.
Yada kabızlk yaşayıp da kayısı üstün ılık su içemek haricinde önerisi olan var mı?????
----
Başka bri meselede bu sabah çok pişman uyandım :KK43:((... Neden diye soracak olursanız 1 haftadır çok güzel yediklerime dikkat edip sıfır şeker tükettim sebze meyve ağırlıklı beslendim ve 200 gr. aldım sadece. Ama taaki dün akşama kadar. akşam günün yorgunluğuyla eve gelip güzel yemek yaptım. Eşimi bekledim saat 9 a geliyordu ama beyimiz hala eve gelmemişti ki bana erken geleceğini söylemişti sabah evden ayrılıyorken. Ben de çok sinirlendim ve kendimi yemeğe verdim ne kadar abur cubur varsa evde hepsinden yedim :KK43::KK43: gitti benim 1 haftalık diyet

bende de şuan yok. KArnım öyle çok gergin değil henüz, içime bile çekebilecek kadar esnek :KK1:
sadece vazelin kullanıyorum en yağlı o oluyor ama evigen ampül alıp kakao kremi alıp karıştırmak istiyorum o kremi bulamadım bi türlü

Kakao yağı ten rengini değiştirmesin sonra karın bölgen esmerleşir. Birkaç kişiden duydum bunu. onun yerine katardan özel karışım oluyor onu iste hem daha pratik

Kakao yağı ten rengini değiştirmesin sonra karın bölgen esmerleşir. Birkaç kişiden duydum bunu. onun yerine katardan özel karışım oluyor onu iste hem daha pratik

renk değişimini hiç duymadım ayol :KK1:
Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık yani:KK53:

aman öyle de böylede çatlanıyormuş zaten. Vazelin vıcık vıcık baya yağlanıyorum ama bilmem artık ne olur.

aman öyle de böylede çatlanıyormuş zaten. Vazelin vıcık vıcık baya yağlanıyorum ama bilmem artık ne olur.
Bnmde catlmdi ama ins catlmz vazeln kullnyrm bnde ilk hamileligimdede catlamamisti zaten

Dediğim gibi aktarlarda bunun için özel hazırlanmış yağ karışımları bulunuyyor. sipreyli şişelerde olmasıda kolaylık sağlıyor. Al bitane gitsin.

günaydın sevgili arkadaşlar yeni bir hafta hayırlı olsun inşallah güpgüzel geçer hepimiz için :))
Ben de birkaç gunumu anlatayım sana da yorgunluk neymiş anla :)
Gebe okulun gidiyorum ya persembe gunu alısveriş yaptım ordan çıkınca
Cuma gunu gene kalanları aldım eve geldim akşamın kör şafagına kadar yemek yaptım çünkü şehşr dışından yatılı misafirlerim gelecekti :/
Corba ıkı cesit yemek salatalar börek tatlıar derken cılkım çıktı
Onun sabauı kalktım evi derle topla ütü mütü derken misafir bekledim geldiler 4 kişi, bir kere sofra kurdum kaldırdım. Akşam oldu tekrar kurdum kaldırdım. Gece 2 ye kadar oturdum onlarla. Somra yatalım dedik malum herkes yattı hadi ben biraz daha toparlıyım dedim ev zaten küçük her yer yatak yorgan :KK43: odama bir gectim yan odada uyuyan zat gök gürültüsü gibi horluyo. Kulağıma müxikler mi takmadım neler yapmadım ama olmadı 3 bucuk 4 te yattım 8 bucukta kalktım. Malum erken kalkıyorlar :KK43:((
Kahvaltı hazırla topla, evi topla ufak da olsa süpür toz al, bu sefer gezmek istediler dışarı çıkardık yemeğe götürdük. Ordan eve geldik normalde gideceklerdi ama vazgeçtiler :)
Yemek yoktu ve tekrar yemek yaptım tekrar hazırladım kurdum kaldırdım. Ardından çay faslı kur kaldır. Şu an misafirlerimiz çok yorgun olduklarından bahsediyorlar ve gözlerinden uyku akıyor :)
Bana tek kelime eden yok kocamdan baska, saka gibi :)
yaa bu arada kimse sana yardım etmiyo mu bütün bunları sen tek başına mı yaptın? Allah' ım yaa nası kıyıyolar hamiş birine bu şekilde yazık günah be!!

Mayıs annelerinde bir bayan erken doğumla bebeğini dünyaya getirmiş. Bebeği çok şükür iyimiş. Iyi olmasına o kadar çok sevindimki, bana umut oldu. Benimde erken doğum riskim var. Allah hepimizin yavrularını sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.
amin inşallah sağsalim kucağına alırsın inş. zamanında doğar bebişin..

benim eşimde bildiğin üzere ameliyat oldu ve 6 hafta ayağının üstüne basamıcak...geçmiş olsun ziyaretine gelen giden oluyor..işten eve gidiyorum daha üstümü değiştirmeden mutfağa..hadi mutfakta yemek telaşı derken birileri geliyor apar topar mutfağı toparla ortalığa bak gelenlere çay servisi yap yok meyve doğra 3 gündür anam ağlıyor...ertesi sabah işe...dinlenmeyi bırak ayaklarım o kadar çok ağrıyor ki..sabah saati 10 kere erteleyip kalkabiliyorum...bebeğime giyimden başka bir şey almadım odası daha öyle duruyor..kendime ne pijama takımı ne emzirme sütyeni hiç birşey almadım...vergi dairesine gidip para yatırmam lazım ..vergi dairesi anasının gözünde (özür dilerim çok sinirliyim üzgünüm) kim götürecek kimse :KK43: bir vasıtadan indikten sonra yürüme mesafesi fazla...hava soğuk ... bilmiyorum çok sıkkın canım..eşimde iyi olsun iyileşsin şikayetçi olmak istemiyorum ama hamile iken zormuş..gece hap içicem süt içicem su içicem kalkıyorum zar zor içiyorum isteyemiyorum birşey..buz torbasını değiştireyim diyorum ayağını ağrısı olmasın diye..üzülecek diye surat yapamıyorum..oda böyle olmasını istemezdi..diyorum..diyorum diyorum...
:KK50::KK50::KK50:

çilekçim geçmiş olsun canım yazamadım geçen hafta bir türlü allah acil şifasını versin inşallah tez zamanda iyileşir.. olsun canım sıkma canını eşin iyi olsun birlikte çıkar halledersiniz bütün eksiklerinizi yeterki sağlık olsun canım gerisi hallolur zaten..

X