2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Mayıs annelerinde bir bayan erken doğumla bebeğini dünyaya getirmiş. Bebeği çok şükür iyimiş. Iyi olmasına o kadar çok sevindimki, bana umut oldu. Benimde erken doğum riskim var. Allah hepimizin yavrularını sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.

Canım 3 gündür diyetteydim ayaklarımın şişi indi çok şükür. Şişin inmesine rağmen çizmelerimin hiç birine sığmadı ayağım.

Demek ki az da olsa hala var ödem.Ekmek çok tüketiyordum ve misafirlerden dolayı baklava ve dondurma çok yedim.

Ekmeği 1 dilime (Çavdar ekmeği) düşürdüm.

amiiiinnnnnnnnn

Diyetinin işe yaraması güzel canım yinede azda olsa ödem olması da çok normal bende de biraz var son bi haftadır çoraplarımı çıkarınca bakıyorum hep izleri çıkmış... Son üç ay vücudun en çok ödem yaptığı zaman... Geçen tv de bi programda doktor vardı bol su az tuz diyordu tabi ne derece işe yarar bilemiyorum... Çavdar her anlamda iyidir alışık değilsen tadı başlarda biraz farklı gelebilir ama bağırsakları çok güzel çalıştırıyor... Dondurmanın baklavadan hiç bir farkı yok proteini çok yüksek ama kalorisi de bi o kadar fazla... Bu aralar bizim ortalama günde 300 kalori kadar fazladan almamız gerekiyor oda bir tabak etli sebze yemeği gibi bişey tabi bunu tatlıyla da değiştirebiliz ki ben arada yapıyorum...:)) Tabi doktora sorarsak tatlının bi faydası yok meyve yiyin diyor ama yerini tutmuyor ki...

Ayyy... Ufacık tefeciktir o şimdi... Bikaç ay önce tv ye yurtdışından bi bayan çıkmıştı onun bebeğide erken doğmuştu izlerken tutamamıştım kendimi aklıma o geldi... Duygusala bağladım yine... İnşallah sağlıklı bir şekilde büyür İnşallah hepimiz vaktinde doğururuz...

Son düzenleme:

Bak yalniz hissetne kendini ben de giyimin yaninda bir gogus pedibir de bez aldim.Hala arastiriyorum.Esim de surekli yuksek lisansiyla ugrasiyor o bana tezimde yardim etti simdi sira bende o ne zaman uygun olursa bakabiliyoruz.Hayirlisiyla her sey duzene girecek.bak mesela beklemenin ne acidan faydasini gordum bazi arabalarin 2014 modeli cikmis bir tane begendigim de 1600 den 2014 u cikti diye 990 a inmis .yeni modeller , yeni indirimler :) oyle dusun; )

Kızlaar malum pazar babayla gezme tozma günümüzdü o yüzden giremedim hiç nete,yeni eve geldim geçmişi okuyamadım umarım hepiniz iyisinizdir,öpüyorum sizi kocamannnnn

İyi akşamlar sevgili anneler minnak yavruları ;mesajların çoğunu okuyamadım sadece en göze çarpan şişlikler ve ödem ben kilolu hamile olanlardanım ama hiç şişim ve ödemim olmadı şimdiye kadar kilo dahi almadım diyebilirim. Ne yaptın diye sorarsanız hem doktorumun hemde çevremdeki tecrübeli insanların tavsiyeleriydi . En önemli olanı ; yemek yedikten hemen sonra ve gece yatarken muhakkak sol tarafa yatmak , tuzlu yemek yememek ve yatrken ayaklariniz yukarda uyumak gibi .... Tavsiye ederim :))))

Hayirli aksamlar bacilar
Amannnn gezmekten geliyoruz esimle artik en ufak yorulmalara gelemiyorum
Surekli yatasim var

Ben de birkaç gunumu anlatayım sana da yorgunluk neymiş anla :)
Gebe okulun gidiyorum ya persembe gunu alısveriş yaptım ordan çıkınca
Cuma gunu gene kalanları aldım eve geldim akşamın kör şafagına kadar yemek yaptım çünkü şehşr dışından yatılı misafirlerim gelecekti :/
Corba ıkı cesit yemek salatalar börek tatlıar derken cılkım çıktı
Onun sabauı kalktım evi derle topla ütü mütü derken misafir bekledim geldiler 4 kişi, bir kere sofra kurdum kaldırdım. Akşam oldu tekrar kurdum kaldırdım. Gece 2 ye kadar oturdum onlarla. Somra yatalım dedik malum herkes yattı hadi ben biraz daha toparlıyım dedim ev zaten küçük her yer yatak yorgan odama bir gectim yan odada uyuyan zat gök gürültüsü gibi horluyo. Kulağıma müxikler mi takmadım neler yapmadım ama olmadı 3 bucuk 4 te yattım 8 bucukta kalktım. Malum erken kalkıyorlar ((
Kahvaltı hazırla topla, evi topla ufak da olsa süpür toz al, bu sefer gezmek istediler dışarı çıkardık yemeğe götürdük. Ordan eve geldik normalde gideceklerdi ama vazgeçtiler :)
Yemek yoktu ve tekrar yemek yaptım tekrar hazırladım kurdum kaldırdım. Ardından çay faslı kur kaldır. Şu an misafirlerimiz çok yorgun olduklarından bahsediyorlar ve gözlerinden uyku akıyor :)
Bana tek kelime eden yok kocamdan baska, saka gibi :)

haklısın tek zor oluyor..ama geçici olsun bu durumlar Allah ayırmasın kimseyi sevdiklerinden ebediyen..güle güle kullan canım aldıklarını... ciciler sayfamıza eklede bizde bakalım..

Ciciler sayfasına ekleyeyim ama önce yıkayayım :) kirli sepetine gönderdim bile :)
Bir de bugün zilli kızıma üç tane body ve üç tane tulum aldık babasıyla, bir de top aldı babası kızına
Beşik baktık 150 liraya boş bir beşik, 300 liraya da boş bir şifonyer vardı(üstündeki alt değiştirme yerinde alt değiştirme minderi yoktu yani boş derken) bir de gardolap da vardı 400-500 civarı mothercarre in outlet eşyalarının satıldığı bir mağaza dan.
Bir de çilek mobilya da uyku seti ve yatağı da içinde bir beşik gördük 300 liraya, karyolalar ise boş haliyle 650 liraydı, 500 lira civarı da şifonyer vardı çilek'de.
Almadık ama sadece fiyat, model vs baktık işte.
Ama şimdi işbaşında eşim, neyse bunada şükür :)

Heeee zilli kızım saat 12:00 den 16:00 ya kadar çok sessiz kalınca moralim çok bozuldu ve dr a gittik, şükür sadece kafasını mideme yaslamış, ayaklarını kasıklarıma o yüzden karnımı tekmelemiyormuş bizim cimcime... Korkmadım dersem yalan olur.
Neyse ki usg de bayağı hareketliydi, bu arada 1000 gr ı geçmişiz :)

kim bu misafirler?

herkese mrb.kızlar bne temmuz annelerine yazıyodum ama sanırım 28 haziranda doğum olackamış doktorum öyle dedi.hazirana kaydık yani.yorunlarınızın hepsini okuyamadım ama yavaş yavaş okuycam.

herkese mrb.kızlar bne temmuz annelerine yazıyodum ama sanırım 28 haziranda doğum olackamış doktorum öyle dedi.hazirana kaydık yani.yorunlarınızın hepsini okuyamadım ama yavaş yavaş okuycam.

hoşgeldin aramıza.. zaten hepimizinki tahmini doğum,bizdende mayısa kayıcaklar olabilecek ama burdayız hepimiz

Okurken yoruldum inan. Bu kadar insafsız misafir de olmaz kusura bakma:-( Kıyamam sana cok yorulmussun.Yardım eden olmadı mı işlerde? Neyse artık dinlenmeye bak biraz kendine dikkat et

Olsun bakmanız da bir başlangıç;-) Kıyafetlerini güle güle giysin bebeğin. Bu arada benim oğlum da dün pek hareket etmedi. Aklım sürekli ondaydı ama doktora gitmedim.simdi ben çok rahat bir anne miyim acaba? Sen 4 saat hareket etmeyince hemen gitmissin de kendimi kötü hissettim:-(
Bebeginin sağlıklı olmasına cok sevindim. Artık bir kilodan fazla demek maşallah

günaydın kızlar ben yoğun bir anne olarak 2 gündür giremedim yine yavaş yavaş okucam bakalım neler yapmışsınız öpüyorum sizleri

geçen haftadan beri doğru dürüst giremiyorum siteye umarım herkes iyidir, Çilek geçmiş olsun eşine ve tabi ki sana...
çok yorma kendini, öyle yalnız kaldım diye de üzülme sonuçta anneler var, onlarla gidersin... hem eşi sağlıklı olupta bebek alışverişine gitmek istemeyen adam çok, biraz öyle düşün

günaydın arkadaşlar güzel hafta diliyorum herkeze bende bugün 2. dozu vurulmaya gidicem tetenoz aşısının :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…